Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο ipmart παιζει μια mod opera 3.1 en που παιρνει ρυθμισεις προξυ για δοκιμασε να δεις

 

Bravo ρε than_007!! Κάτι τέτοιο έψαχνα!! Απέκτησα ξανά ελπίδες... αλλα πάλι απογοήτευση. Έβαλα την διεύθυνση αλλα πάλι δε συνδέεται. Είδα όμως στο site http://www.opera-mini.ru ότι υποστηρίζει το 6600. θα το ψάξω κι άλλο... Το έχεις δοκιμάσει εσύ? Ξέρεις αν υπάρχει κάτι παρόμοιο με proxy για άλλες εφαρμογές όπως Ebuddy, Gmail κτλ..??

 

 

tora prospa8isa na mpo msn kai mou bgazei sfalma.

 

 

patao antimetopisi problimaton kai eno kanei elenxo kai pernei ip proepilegmeni pili klp mou grafei oti iparxei problima sto DNS kai STIS BASIKES 8IRES.

 

Κι εγώ δεν έχω καταφέρει να μπω MSN, παρόλο που ακούω πως πολλοί συνδέεονται.

Στα settings στο HTTP πατάω το test διπλα και λέει ότι μπορώ να συνδεθώ κανονικά... όταν όμως κάνω sign up μου εμφανίζει Error code:81000306. Στο Troubleshooter μου βγάζει ότι έχουν πρόβλημα DNS και Key Ports.

Ποια έκδοση χρησιμοποιείτε? Εγώ την 8.1(Build 8.1.0178.00) την Αγγλική.

Link to comment
Share on other sites

Bravo re than_007!! Kati tetoio epsaxna!! Apekthsa ksana elpides... alla pali apogohteush. Ebala thn dieu8unsh alla pali de sundeetai. Eida omos sto site http://www.opera-mini.ru oti upostirizei to 6600. 8a to psakso ki allo... To exeis dokimasei esu? Ksereis an uparxei kati paromio me proxy gia alles efarmoges opos Ebuddy Gmail ktl..??

 

 

 

 

Ki ego den exo kataferei na mpo MSN, parolo pou akouo pos polloi sundeeontai.

Sta settings sto HTTP patao to test dipla kai leei oti mporo na sunde8o kanonika...

otan omos kano sign up mou emfanizei Error code:81000306.

Poia ekdosi xrisimopoieitai? Ego tin 8.1(Build 8.1.0178.00) tin aggliki.

 

ναι την ειχα βαλει στο π990 ειναι καλο εργαλειο με πολλες επιλογες εμενα την ετρεχε και συνδεοταν

χωρις να ρυθμισω τα προξυ απλα ψαχνοντας τις ρυθμισεις τα ειχα βρει την ποιο παλια οπερα mini mod την εβαλες? μηπως σου κανει για ψαξτω

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθείτε στο ΜΣΝ να φροντίσετε να έχετε τον ΙΕ 7 αλλιώς δε γίνεται να πάρει σωστά τις ρυθμίσεις του διακομίστη μεσολάβησης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι την ειχα βαλει στο π990 ειναι καλο εργαλειο με πολλες επιλογες εμενα την ετρεχε και συνδεοταν

χωρις να ρυθμισω τα προξυ απλα ψαχνοντας τις ρυθμισεις τα ειχα βρει την ποιο παλια οπερα mini mod την εβαλες? μηπως σου κανει για ψαξτω

 

Την 3.10 έβαλα.. λες να δοκιμάσω παλιότερη?? Αν δεν καταφέρω τίποτα με το mod, θα τα παρατήσω και θα συνεχίσω να μπαίνω με το 3110c. Έτσι κι αλλιώς 77 και σήμερα για να απολυθώ και μετά δε θα μου χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Την 3.10 έβαλα.. λες να δοκιμάσω παλιότερη?? Αν δεν καταφέρω τίποτα με το mod, θα τα παρατήσω και θα συνεχίσω να μπαίνω με το 3110c. Έτσι κι αλλιώς 77 και σήμερα για να απολυθώ και μετά δε θα μου χρειάζεται...

 

για βαλτην να δουμε μηπως παιζει με το 6600 και γενικα βαλε μια παλια οπερα γιατι τις καινουργιες εκδοσεις μπορει ναμην τις υποστηριζει αντε και καλος πολιτης

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθείτε στο ΜΣΝ να φροντίσετε να έχετε τον ΙΕ 7 αλλιώς δε γίνεται να πάρει σωστά τις ρυθμίσεις του διακομίστη μεσολάβησης.

 

kai me ie7 pali den mpenei msn:O

bgazei pali sfalma sto dns kai stis basikes 8ires

exo apogoiteytei

an kapios xristis to petixenei me ppc pou exei mirasma sindesis an mou pei ti ri8miseis na kano sto ix7 gia na exo msn

eyxaristo kalinixta (exo arxisei kai koutoulao pano stin o8oni....):sorry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai me ie7 pali den mpenei msn:O

bgazei pali sfalma sto dns kai stis basikes 8ires

exo apogoiteytei

an kapios xristis to petixenei me ppc pou exei mirasma sindesis an mou pei ti ri8miseis na kano sto ix7 gia na exo msn

eyxaristo kalinixta (exo arxisei kai koutoulao pano stin o8oni....):sorry:

 

Γίνετε και με παλιότερες εκδόσεις. Έκανες τις ρυθμίσεις που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Χρησιμοποιώ εδώ και μήνες το wind plus non stop και όλα καλά.

 

Προσπαθώ να κάνω το ppc μου να παίρνει mails μέσω push.

 

Έχω gmail account, και έχω δοκιμάσει:

 

1. να βάλω στο pocket outlook τα στοιχεία imap του gmail, και update καθε 5 λεπτά.

2. να κάνω register σε 2 υπηρεσίες push, και να εγκαταστήσω τα αντίστοιχα προγράμματα.

 

Η δεύτερη λύση δουλεύει τέλεια όσο είμαι συνδεδεμένος σε wifi, αλλά όχι μέσω wind plus non stop.

 

Το έχει πετύχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα δύο services που δοκίμασα είναι αυτό: http://pushreg.consilient.com/

 

Μετά το registration, κατεβάζεις ένα cab, που εγκαθηστά ένα νέο account στο pocket outlook.

Εκεί ρύθμισα να χρησιμοποιεί τη σύνδεση "wind plus" αλλά δε μπορεί να συνδεθεί...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο msn client που να λειτουργεί με το windplus χωρίς να σε πετάει μετα από λίγο υπάρχει? δεν με βολέυει καθόλου να μπαίνω msn apo toν messenger του http://www.msn.com γιατί πρέπει να κάνεις refresh κάθε λίγο και λιγάκι να δεις αν απάντησε ο άλλος και είναι ταλαιπορία.. αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα δύο services που δοκίμασα είναι αυτό: http://pushreg.consilient.com/

 

Μετά το registration, κατεβάζεις ένα cab, που εγκαθηστά ένα νέο account στο pocket outlook.

Εκεί ρύθμισα να χρησιμοποιεί τη σύνδεση "wind plus" αλλά δε μπορεί να συνδεθεί...

Δοκίμασε το http://www.mail2web.com ;) Παίζει κανονικά με wind plus non stop :) Βάλε τα mail σου να προωθούνται στο mail2web και θα έρχονται όλα στο ppc σου ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί! Ευχαριστώ πολύ!

(εντάξει, αργεί λίγο καμιά φορά, χάνονται ίσως και μερικά μειλς, αλλά ακόμα είναι νωρίς για να το κατακρίνω. Θα το δοκιμάσω λίγο καιρό. Είναι τέλειο πάντως.)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η υπηρεσία mail2web αλλά αφού θέλεις να ελέγχεις το gmail σου υπάρχει και η java εφαρμογή του Gmail από τη Google που μπορείς να εγκαταστήσεις στο ppc σου (στον java emulator). Πολύ γρήγορη και δε χάνεις κανένα mail.

 

Φρόντισε μόνο να έχεις τον Esmertec Jbed ως java emulator γιατι είναι ο μοναδικός αν δεν κάνω λάθος που δουλεύει χωρίς πρόβλημα με τον proxy του Wind plus (και βέβαια μαζί με το Gmail μπορείς να βάλεις και τον Opera mini στον emulator για πολύ καλύτερο και ταχύτερο browsing)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η υπηρεσία mail2web αλλά αφού θέλεις να ελέγχεις το gmail σου υπάρχει και η java εφαρμογή του Gmail από τη Google που μπορείς να εγκαταστήσεις στο ppc σου (στον java emulator). Πολύ γρήγορη και δε χάνεις κανένα mail.

 

Φρόντισε μόνο να έχεις τον Esmertec Jbed ως java emulator γιατι είναι ο μοναδικός αν δεν κάνω λάθος που δουλεύει χωρίς πρόβλημα με τον proxy του Wind plus (και βέβαια μαζί με το Gmail μπορείς να βάλεις και τον Opera mini στον emulator για πολύ καλύτερο και ταχύτερο browsing)

 

αυτο το mail2web πως ακριβος δουλευει??στη σελιδα του ειδα οτι υποστηριζει και symbian

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η υπηρεσία mail2web αλλά αφού θέλεις να ελέγχεις το gmail σου υπάρχει και η java εφαρμογή του Gmail από τη Google που μπορείς να εγκαταστήσεις στο ppc σου (στον java emulator). Πολύ γρήγορη και δε χάνεις κανένα mail.

 

Φρόντισε μόνο να έχεις τον Esmertec Jbed ως java emulator γιατι είναι ο μοναδικός αν δεν κάνω λάθος που δουλεύει χωρίς πρόβλημα με τον proxy του Wind plus (και βέβαια μαζί με το Gmail μπορείς να βάλεις και τον Opera mini στον emulator για πολύ καλύτερο και ταχύτερο browsing)

 

Χμ... άλλο το push όμως. Δε χρειάζεται να τσεκάρω κάθε λίγο αν ήρθε κάτι! Απλά χτυπάει, όπως όταν έρχεται sms. (βέβαια είναι καλή η εφαρμογή gmail)

 

Ο opera mini είναι free, ενώ ο opera gia ppc είναι αγοραστός ε?

Οκ, αλλά βρήκα τον Iris, free, πάνω στον οποίο βασίζεται ο safari και ίσως και ο opera, και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!

 

αυτο το mail2web πως ακριβος δουλευει??στη σελιδα του ειδα οτι υποστηριζει και symbian

 

Το symbian υποστηρίζει push???

Αν όχι, απλά θα μπαίνεις σε μία σελίδα από τον browser του κινητού σου και θα βλέπεις τα μειλς σου. Αν έχεις gmail ή παρόμοιο, δε σου χρειάζεται το mail2web.

 

Αν όμως έχεις κινητό με υποστήριξη push email, το συζητάμε! (είναι τέλειο, επαναλαμβάνω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο msn client που να λειτουργεί με το windplus χωρίς να σε πετάει μετα από λίγο υπάρχει? δεν με βολέυει καθόλου να μπαίνω msn apo toν messenger του http://www.msn.com γιατί πρέπει να κάνεις refresh κάθε λίγο και λιγάκι να δεις αν απάντησε ο άλλος και είναι ταλαιπορία.. αυτά!

 

tried ebuddy.com?

Link to comment
Share on other sites

για βαλτην να δουμε μηπως παιζει με το 6600 και γενικα βαλε μια παλια οπερα γιατι τις καινουργιες εκδοσεις μπορει ναμην τις υποστηριζει αντε και καλος πολιτης

 

Thanks!

Έβαλα την 2.06 English. (Opera Mini mods English). Επιτέλους συνδέθηκε! Το θέμα είναι ότι δεν έχει Zoom Mode αλλά μόνο Mobile View. Αυτό που είχες δοκιμάσει έδειχνε τις σελίδες όπως ο γνήσιος Opera Mini??

Link to comment
Share on other sites

ksekinisa kai pira tis selides apo tin arxi kai meta apo poli pedema kateliksa se ayto kai xoris na 8elei ananeosi ka8e ligo kai ligaki.kanei mono tou aytomata

 

http://www3.messengerfx.com/

 

pisteuo na einai aksiopisto...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς σας το SE G900 με wind plus;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το symbian υποστηρίζει push???

Αν όχι, απλά θα μπαίνεις σε μία σελίδα από τον browser του κινητού σου και θα βλέπεις τα μειλς σου. Αν έχεις gmail ή παρόμοιο, δε σου χρειάζεται το mail2web.

 

Αν όμως έχεις κινητό με υποστήριξη push email, το συζητάμε! (είναι τέλειο, επαναλαμβάνω)

 

ναι υποστηριζει push.. σου ερχετε μηνημα δηλαδι οτι εχεις μαιλ και μπενεις στη συγκεκριμενη σελιδα και το βλεπεις? τι ρυθμισεις πρεπει να κανεις στο mobile2web?

 

Χμ... άλλο το push όμως. Δε χρειάζεται να τσεκάρω κάθε λίγο αν ήρθε κάτι! Απλά χτυπάει, όπως όταν έρχεται sms. (βέβαια είναι καλή η εφαρμογή gmail)

 

Ο opera mini είναι free, ενώ ο opera gia ppc είναι αγοραστός ε?

Οκ, αλλά βρήκα τον Iris, free, πάνω στον οποίο βασίζεται ο safari και ίσως και ο opera, και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!

 

 

 

Το symbian υποστηρίζει push???

Αν όχι, απλά θα μπαίνεις σε μία σελίδα από τον browser του κινητού σου και θα βλέπεις τα μειλς σου. Αν έχεις gmail ή παρόμοιο, δε σου χρειάζεται το mail2web.

 

Αν όμως έχεις κινητό με υποστήριξη push email, το συζητάμε! (είναι τέλειο, επαναλαμβάνω)

 

Thanks!

Έβαλα την 2.06 English. (Opera Mini mods English). Επιτέλους συνδέθηκε! Το θέμα είναι ότι δεν έχει Zoom Mode αλλά μόνο Mobile View. Αυτό που είχες δοκιμάσει έδειχνε τις σελίδες όπως ο γνήσιος Opera Mini??

 

δεν θυμαμε να σου πω ακριβως παει καιρος που την εβαλα αλλα αφου σου επαιξε με την 2.6 οκ

καποια μ@@@α εκανα με την παραθεση και μου βγηκε σ@@@α

Link to comment
Share on other sites

ναι υποστηριζει push.. σου ερχετε μηνημα δηλαδι οτι εχεις μαιλ και μπενεις στη συγκεκριμενη σελιδα και το βλεπεις? τι ρυθμισεις πρεπει να κανεις στο mobile2web?

 

Κάνε register στο site, βάλε το πραγματικό σου μειλ και έλεγξε αν μπορείς μέσω του mail2web να πάρεις τα μειλς σου. (στον υπολογιστή ακόμα)

(εγώ με gmail, απλά μπήκα εκεί και είπα να κάνει τα πάντα forward στο ***@mail2web.com)

 

Μετά πρέπει να βρεις τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλεις στο κινητό σου, ώστε να έρχονται και εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε register στο site, βάλε το πραγματικό σου μειλ και έλεγξε αν μπορείς μέσω του mail2web να πάρεις τα μειλς σου. (στον υπολογιστή ακόμα)

(εγώ με gmail, απλά μπήκα εκεί και είπα να κάνει τα πάντα forward στο ***@mail2web.com)

 

Μετά πρέπει να βρεις τις ρυθμίσεις που πρέπει να βάλεις στο κινητό σου, ώστε να έρχονται και εκεί...

 

οκ ευχαριστω θα το προσπαθησω να δουμε

Link to comment
Share on other sites

re paidia enas filos ekane tis ri8miseis sto kinito kai sto pc etsi opos leei i proti selida energopiise tin ipiresia ebale mia karta kai tou tin katanalose oli(10 eyro):X

pire tilefono stin wind kai tou eipan oti mpenei se selides web kai oxi wap giayto kai katanalo8ike i karta.

pira tilefono na rotiso kai ego kai mou eipan oti otan mpeneis se selides web kai oxi wap sou erxete mia idopiisi oti mpeneis se selides web kai oti iparxei xreosi.

emena den mou exei er8ei kamia tetia idopiisi mexri stigmis

 

na perimeno trelo noumero sto logariasmo mou stis 8 tou mina?????:worry::cry:

 

an gnorizei kaneis kati....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...