Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

κατεβασε το add on "Mr Tech Toolkit" ,κανει δεξι κλικ πανω στο incompatible add on και πατα "make compatible" και θα δουλευει μια χαρα το force content type:ninja:

 

Κατέβασε μια παλια έκδοση του Opera, εγκατέστησέ την σε ένα άλλο φάκελο από τον default του 9.5 και θα είσαι εντάξει.

 

Όλες οι παλιότερες εκδόσεις εδώ:

http://www.opera.com/download/index.dml?step=2&opsys=windows&platform=windows

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τελικά βρήκα μια παλιά έκδοση opera που είχα σε ένα cd. Αυτό με τον firefox δεν το δοκίμασα. Προς το παρόν πλέον έχω κανονικό ίντερνετ και δεν χρησιμοποιώ wind plus! Ελπίζω να μην χρειαστεί πάλι να γυρίσω σε wind plus ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H χρήση του opera mini χρεώνεται;Απλά το εγκαθιστώ και δουλεύει χωρίς επιπλέον ρυθμίσεις ε;

Επίσης,πήγα να κατεβάσω το gmail for mobile κ μου έλεγε ότι μπορεί να υπάρχει κάποια χρέωση.Γνωρίζει κανείς αν όντως χρεώνεται με το wind plus;

Δεν χρεώνεται. Αυτό το λένε όλα τα προγράμματα που κάνουν χρήση δικτύου δεδομένων.

Αν έχεις επιλεγμένο το προφιλ του wind plus nonstop δεν χρεώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγκατεστησα το Opera 9.51 , ανοιγει καποιες σελιδες που δεν ανοιγε ο ΙΕ , αλλα σε πολλες βγαζει σφαλμα και το "rep as html" δεν δουλευει.

Καμια ιδεα ?

 

βαλε μια παλιοτερη εκδοση του οπερα εγω εχω την 9.26 η τελευταια οπως αναφερθηκε και ποιο πανω δεν δουλευει καλα με wind wap

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει κανενας να βοηθησει στο δικο μου θεμα???εχω κανει ολες τις ρυθμισεις σωστα στο pc suite και παρολα αυτα δεν μπορω να μπω..ξερει κανεις γιατι?

 

υπαρχει αλλος τροπος συνδεσεις εκτος του να περασω τις ρυθμισεις στο pc suite???

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι υπάρχει τρόπος.Δημιουργείς μία σύνδεση μέσα από τα WINDOWS,σαν τη διαδικασία της dial up,με modem το κινητό σου,αριθμό κλήσης "*99#",όνομα χρήστη "wap" & password "wap". Μη ξεχάσεις να περάσεις τους proxy servers στους browsers που χρησιμοποιείς(και στον Ι.Ε. για να έχεις live messenger)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια παλιοτερη εκδοση του οπερα εγω εχω την 9.26 η τελευταια οπως αναφερθηκε και ποιο πανω δεν δουλευει καλα με wind wap

 

Συμβαίνει κάτι το ανεξήγητο.

Κάνω απεγκατάσταση στην 9.51 και κάνω εγκατάσταση την 9.26 αλλά πατώντας το εικονίδιο της δεν ανοίγει ο browser . Κουφό !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βαλε μια παλιοτερη εκδοση του οπερα εγω εχω την 9.26 η τελευταια οπως αναφερθηκε και ποιο πανω δεν δουλευει καλα με wind wap

 

ΟΚ άνοιξε ο browser αλλά σελίδες που δεν άνοιγε η 9.51 δεν τις ανοίγει ούτε η 9.26

Γιά παράδειγμα

http://www.goalday.gr/summary.asp?catid=10516&tag=7766

βγάζει σφάλμα " connection to host failed .chack your settings and try again "

και τι παίζει με σελίδες που έχουν Ελληνικά κα βγάζει αλαμπουρνέζικα .

Για παράδειγμα

http://www.meteo.gr/

Αν έχεις βρεί τις λύσεις θα μας υποχρεώσεις να τις μοιραστείς μαζύ μας

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες και άνοιξε η 9.26?

 

Στο τέλος της εγκατάστασης όταν με ρώτησε να το ανοίξει (από συνήθεια λέμε όχι)απάντησα θετικά και με πήγε στο site της Opera , οπότε έβαλα και τις ρυθμίσεις στα proxies

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το είχα δοκιμάσει κι αυτό! Βασικά εμένα σερνόταν ο υπολογιστής όταν πατουσα στο εικονίδιο και δεν άνοιγε ο οπερα. Ελπίζω να μην μου ξαναχρειαστεί πάντως! ;)
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ άνοιξε ο browser αλλά σελίδες που δεν άνοιγε η 9.51 δεν τις ανοίγει ούτε η 9.26

Γιά παράδειγμα

http://www.goalday.gr/summary.asp?catid=10516&tag=7766

βγάζει σφάλμα " connection to host failed .chack your settings and try again "

και τι παίζει με σελίδες που έχουν Ελληνικά κα βγάζει αλαμπουρνέζικα .

Για παράδειγμα

http://www.meteo.gr/

Αν έχεις βρεί τις λύσεις θα μας υποχρεώσεις να τις μοιραστείς μαζύ μας

 

Thanks

 

για το 1ο που λες ουτε σε μενα ανοιγει δοκιμασε μηπως ανοιγει με firefox.. για τα αλαμπουρνεζικα θα παιξεις με το view, για το μετεο θα πας wiew-encondining-greek-iso-8859-7 ειναι μπελαλιδικο γενικα αλλα μην ξεχναμε οτι το συγκεκριμενο κολπο ειναι πατεντα και παλυ καλα που εκμεταλευομαστε τη συγκεκριμενη υπηρεσια της γουιντ:cool:τωρα για να μην πατας συνεχεια το 'repl' παιζει ενα σκριπτ parsingerror.user που ανοιγει τις σελιδες για να το βαλουμε θα παμε εκει που εγκαταστησαμε την οπερα και θα κανουμε ενα φακελο my javascripts kai μεσα θα βαλουμε το αρχειακι μετα ανοιγουμε την οπερα και παμε tools-prefences-advanced-content-javascript options-- choose και επιλεγουμε το φακελο που εχουμε βαλει το σκριπτ και οκ αμα πιανεις 3g ανοιγει τη σελιδα σχεδον αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Ξ³ΞΉΞ± ΟΞΏ 1ΞΏ ΟΞΏΟ Ξ»Ξ΅Ο ΞΏΟΟΞ΅ ΟΞ΅ μΡνα ανοιγΡι δοκιμαΟΞ΅ ΞΌΞ·ΟΟΟ Ξ±Ξ½ΞΏΞΉΞ³Ξ΅ΞΉ ΞΌΞ΅ firefox.. Ξ³ΞΉΞ± ΟΞ± αλαμΟΞΏΟΟνΡ΢ικα ΞΈΞ± ΟΞ±ΞΉΞΎΞ΅ΞΉΟ ΞΌΞ΅ ΟΞΏ view, Ξ³ΞΉΞ± ΟΞΏ ΞΌΞ΅ΟΡο ΞΈΞ± ΟΞ±Ο wiew-encondining-greek-iso-8859-7 Ριναι ΞΌΟΡλαλιδικο γΡνικα αλλα ΞΌΞ·Ξ½ ΞΎΞ΅ΟΞ½Ξ±ΞΌΞ΅ ΞΏΟΞΉ ΟΞΏ ΟΟγκΡκΟιμΡνο ΞΊΞΏΞ»ΟΞΏ Ριναι ΟΞ±ΟΡνΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ±Ξ»Ο ΞΊΞ±Ξ»Ξ± ΟΞΏΟ Ξ΅ΞΊΞΌΞ΅ΟαλΡΟΞΏΞΌΞ±ΟΟΞ΅ ΟΞ· ΟΟγκΡκΟιμΡνη ΟΟΞ·ΟΞ΅ΟΞΉΞ± ΟΞ·Ο Ξ³ΞΏΟΞΉΞ½Ο:cool:ΟΟΟΞ± Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± ΞΌΞ·Ξ½ ΟΞ±ΟΞ±Ο ΟΟΞ½Ξ΅ΟΡια ΟΞΏ 'repl' Οαι΢Ρι Ρνα ΟΞΊΟΞΉΟΟ parsingerror.user ΟΞΏΟ Ξ±Ξ½ΞΏΞΉΞ³Ξ΅ΞΉ ΟΞΉΟ ΟΞ΅Ξ»ΞΉΞ΄Ξ΅Ο Ξ³ΞΉΞ± Ξ½Ξ± ΟΞΏ βαλοΟΞΌΞ΅ ΞΈΞ± ΟΞ±ΞΌΞ΅ ΡκΡι ΟΞΏΟ Ξ΅Ξ³ΞΊΞ±ΟΞ±ΟΟΞ·ΟΞ±ΞΌΞ΅ ΟΞ·Ξ½ ΞΏΟΞ΅ΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ ΞΈΞ± ΞΊΞ±Ξ½ΞΏΟΞΌΞ΅ Ρνα ΟακΡλο my javascripts kai ΞΌΞ΅ΟΞ± ΞΈΞ± βαλοΟΞΌΞ΅ ΟΞΏ Ξ±ΟΟΡιακι ΞΌΞ΅ΟΞ± Ξ±Ξ½ΞΏΞΉΞ³ΞΏΟΞΌΞ΅ ΟΞ·Ξ½ ΞΏΟΞ΅ΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ±ΞΌΞ΅ tools-prefences-advanced-content-javascript options-- choose ΞΊΞ±ΞΉ Ξ΅ΟιλΡγοΟΞΌΞ΅ ΟΞΏ ΟακΡλο ΟΞΏΟ Ξ΅ΟΞΏΟΞΌΞ΅ βαλΡι ΟΞΏ ΟΞΊΟΞΉΟΟ ΞΊΞ±ΞΉ ΞΏΞΊ Ξ±ΞΌΞ± ΟΞΉΞ±Ξ½Ξ΅ΞΉΟ 3g ανοιγΡι ΟΞ· ΟΡλιδα ΟΟΡδον Ξ±ΞΌΞ΅ΟΟΟ

 

΀Ρλικά ΟΞΏ 1 δΡν ανοίγΡι ΞΏΟΟΞ΅ ΞΌΞ΅ ΟΞΏ Firefox . ΞΟΞ―ΞΌΞ± .

Ξ*άνΟΟΟ ΟΞ΅ Ξ΅ΟΟΞ±ΟΞΉΟΟΟ ΟΞΏΞ»Ο than_007 ΞΊΞΉΞ± Ξ³ΞΉΞ± ΟΞΏ ΟΟΞ½Ξ·ΞΌΞΌΞ*Ξ½ΞΏ .

 

PS . ΀ο ΟΞ±ΟΟΞ½ ΟΞΏ Ξ*Ξ³ΟΞ±ΟΞ± ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞΏ Ξ*ΟΟΡιλα ΞΌΞ΅ ΟΞΏ Laptop ΟΟΞ·ΟΞΉΞΌΞΏΟΞΏΞΉΟΞ½ΟΞ±Ο Ξ*Ξ½Ξ± ΞΊΞΉΞ½Ξ·ΟΟ Ξ³ΞΉΞ¬ ΞΌΟΞ½ΟΡμ ΞΌΞ΅ ΟΞΉΟ Ξ±Ξ½Ξ¬Ξ»ΞΏΞ³Ξ΅Ο ΟΟΞΈΞΌΞ―ΟΞ΅ΞΉΟ ΟΞΏΟ Wind plus non stop

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο που λες ουτε σε μενα ανοιγει δοκιμασε μηπως ανοιγει με firefox.. για τα αλαμπουρνεζικα θα παιξεις με το view, για το μετεο θα πας wiew-encondining-greek-iso-8859-7 ειναι μπελαλιδικο γενικα αλλα μην ξεχναμε οτι το συγκεκριμενο κολπο ειναι πατεντα και παλυ καλα που εκμεταλευομαστε τη συγκεκριμενη υπηρεσια της γουιντ:cool:τωρα για να μην πατας συνεχεια το 'repl' παιζει ενα σκριπτ parsingerror.user που ανοιγει τις σελιδες για να το βαλουμε θα παμε εκει που εγκαταστησαμε την οπερα και θα κανουμε ενα φακελο my javascripts kai μεσα θα βαλουμε το αρχειακι μετα ανοιγουμε την οπερα και παμε tools-prefences-advanced-content-javascript options-- choose και επιλεγουμε το φακελο που εχουμε βαλει το σκριπτ και οκ αμα πιανεις 3g ανοιγει τη σελιδα σχεδον αμεσως

 

Το 1 δεν ανοίγει ούτε με το Fireforx . Κρίμα .

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιά τις λεπτομερείς διευκρινήσεις και γιά το συνημμένο .

 

PS Το προηγούμενο thread με τα κινέζικα το έστειλα με το Laptop χρησιμοποιώντας το κινητό σαν μόντεμ μέσω της Wind Plus non stop .

Γιατί βγήκαν έτσι . Υπάρχει φάρμακο ?

Link to comment
Share on other sites

Φαρμακο ειναι το σωστο encoding. Εγραφες με opera?Με firefox δεν μου βγαινουν ποτε ετσι οσες φορες και να εχω γραψει.
Link to comment
Share on other sites

Το 1 δεν ανοίγει ούτε με το Fireforx . Κρίμα .

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιά τις λεπτομερείς διευκρινήσεις και γιά το συνημμένο .

 

PS Το προηγούμενο thread με τα κινέζικα το έστειλα με το Laptop χρησιμοποιώντας το κινητό σαν μόντεμ μέσω της Wind Plus non stop .

Γιατί βγήκαν έτσι . Υπάρχει φάρμακο ?

 

και σε μενα οταν γραφω ελλ απο οπερα ετσι βγαινουν στα αγγλ δεν εχει προβλημα ο navy παραπανω εγραψε ενα τροπο δεν θυμαμε ακριβως τωρα με το ενκοντιν...εγω για να γραψω ελληνικα στο myphone γραφω με firefox ειναι ποιο αργος αλλα μπορει να ανεβασεις και συνημενα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς απάντηση πρέπει πρώτα να αλλάζεις την κωδικοποίηση σε ελληνικά, μετά να γράφεις το μήνυμα και μετά υποβολή..

 

Δεν είμαι ναυτικός :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς απάντηση πρέπει πρώτα να αλλάζεις την κωδικοποίηση σε ελληνικά, μετά να γράφεις το μήνυμα και μετά υποβολή..

 

Δεν είμαι ναυτικός :lol:

 

Aye skipper . Got it !!

Link to comment
Share on other sites

Paidia mporeite na moy peite pws na syndesw to Motorola RAZR2 V8 sto net me to PC ? me to nokia 3110c einai eykolo, alla me ayhto den bgazw akrh... eyxaristw.

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς απάντηση πρέπει πρώτα να αλλάζεις την κωδικοποίηση σε ελληνικά, μετά να γράφεις το μήνυμα και μετά υποβολή..

 

Δεν είμαι ναυτικός :lol:

 

μπερδευτικα λιγο ε..τι κανει ενα y χα χα

Link to comment
Share on other sites

@geobas

 

Δυστυχώς αυτό με την απεγκατάσταση του Opera 9.51 και επανεγκατάσταση του v9.26 είναι ένα από τα πολλά bugs της έκδοσης 9.50/9.51.

 

Όπως έγραψα και 2 σελίδες πίσω, εγκατάστησε την 9.26 σε *διαφορετικό* φακελο από τον default του opera (π.χ. στο /Program Files/Opera926/) και μετά η 9.26 θα ξεκινάει και θα τρέχει χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να συνδεθω και μου βγαζει σφαλμα ειτε 692 η 764...τι να παιζει?μηπως εχει να κανει κατι με το modem?συνδεεομαι μεσω bluetooth και εχω λαπτοπ toshiba με windows vista
Link to comment
Share on other sites

Paidia mporeite na moy peite pws na syndesw to Motorola RAZR2 V8 sto net me to PC ? me to nokia 3110c einai eykolo, alla me ayhto den bgazw akrh... eyxaristw.

 

να πας στο μενου συνδεση usb και να επιλεξεις οταν συνδεεις το κινητο στο pc να λειτουργει ως modem.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

@geobas

 

Δυστυχώς αυτό με την απεγκατάσταση του Opera 9.51 και επανεγκατάσταση του v9.26 είναι ένα από τα πολλά bugs της έκδοσης 9.50/9.51.

 

Όπως έγραψα και 2 σελίδες πίσω, εγκατάστησε την 9.26 σε *διαφορετικό* φακελο από τον default του opera (π.χ. στο /Program Files/Opera926/) και μετά η 9.26 θα ξεκινάει και θα τρέχει χωρίς πρόβλημα.

 

Τελικά δεν πρέπει να είναι bug αλλά μάλλον παράβλεψη .

Οταν κάνουμε απεγκατάσταση το 9.51 κανονικά από το Control Panel στο Program files παραμένει ένας φάκελλος Opera με 2 αρχεία .

Κάνοντας εγκατάσταση του 9.26 , εγκαθίσταται στον ίδιο υπάρχοντα φάκελλο όπου παραμένουν και τα 2 αρχεία του 9.51 και δημιουργείται μάλλον conflict και γι' αυτό δεν ανοίγει .

Πετώντας τα 2 αρχεία πριν την εγκατάσταση στο φάκελλο μπαίνουν ατόφια τα αρχεία το 9.26 και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα . Ανοίγει κανονικά .

 

Όταν πατάς απάντηση πρέπει πρώτα να αλλάζεις την κωδικοποίηση σε ελληνικά, μετά να γράφεις το μήνυμα και μετά υποβολή..

 

Δεν είμαι ναυτικός :lol:

 

Σωστός......... Δούλεψε !!

Από κάποια παραλία της Αργολίδας

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς κανέναν τρόπο να μπορεί να δει όλες τις σελίδες στον υπολογιστή; Ακόμα και το yahoo και αυτά που δεν μπορείς να τα κάνεις force;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...