Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

Το πρόγραμμα δουλεύει πολύ καραμπαμ. Με το δικό μου βέβαια που δεν είναι 3g, αργεί λίγο να ανεβάσει τα κομμάτια, αλλά τα αποτελέσματα δικαιώνουν την αναμονή ::p
God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΛΛΑΓΗ ΑΡΙΘΜΟΥ Για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας WIND Plus Non-Stop πλέον θα πρέπει να στέλνουμε την εντολή 'PLUS' στον αριθμό 19349
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαζω σε Ρ910

 

περασα τον οπερα για UIQ

 

γραφτηκα στο ΤΙΜ ΠΛΑΣ

 

πηρα και ρυθμισεις

 

 

ανοιγω τον οπερα και επιλεγω διακομιστη αυτο που λεει TIM PLUS και αποσο βλεπω μεσα ειναι με gwap

 

κανει λεει συνδεση και τπτ

δεν ανοιγει σελιδες

 

 

κανω κατι λαθος?

καποιος που ξερει για Ρ910/Ρ900

 

Ναι ξέχασες κάτι, πρέπει να ορίσεις proxy server στον opera του P910. Θα πας στις ρυθμίσεις του opera και εκεί που λέει proxy server θα βάλεις 192.168.200.10 και θύρα θα βάλεις 9401. Μετά θα μπαίνει κανονικά ;)

 

Παιδες εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο "κινητομανια", διαβασα την βοηθεια που του εδωσε ο "ζαλαρος" αλλα δεν βρηκα ακρη.

 

Ο μινι οπερα 4.0 απο την στιγμη που μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η συνδεση (αμεσως μετα την εγκατασταση) δεν εχει αλλο κουμπι για ρυθμησεις, παρα μονο να κλικαρεις στο "εξοδος". Ειναι κατι μπροστα στα ματια μου και δεν το βλεπω?

 

Δωστε ενα χερι βοηθειας παιδες, γιατι ο πλοηγος του Ρ910ί δεν παλέυεται.:(

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την σύνδεση μέσω του TIM PLUS; Ότι κι αν κάνω δεν μπορώ να συνδεθώ πουθενά... Δεν έχω πειράξει κάτι, αλλά σκέφτομαι μήπως άλλαξε κάτι στα καλά καθούμενα στις ρυθμίσεις. Το κινητό αντιδράει σαν να μην έχει καθόλου σύνδεση πάντως, όποια εφαρμογή κι αν ανοίξω... Θα το κοιτάξω κι αύριο.

 

Edit: Τελικά τώρα δουλεύει οκ... Προφανώς είχε πρόβλημα η σύνδεση απλώς.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άρχισα να το παιδεύω τον φαϊαρ φοξ με το force content type. Ωστόσο κάποιες λίγες σελίδες δε μου τις δείχνει σωστά. Πατάω στο link και μου πετάει παράθυρο για να αποθηκεύσω αρχείο ενώ πρόκειται απλώς για μια άλλη ιστοσελίδα... Για παράδειγμα μου το κάνει όταν προσπαθώ να μπω στο subforum tis wind. Ενώ ΔΕ το κάνει στο αντίστοιχο της vodaphone. Μιλάμε πάντα για σύνδεση του pc μέσω του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άρχισα να το παιδεύω τον φαϊαρ φοξ με το force content type. Ωστόσο κάποιες λίγες σελίδες δε μου τις δείχνει σωστά. Πατάω στο link και μου πετάει παράθυρο για να αποθηκεύσω αρχείο ενώ πρόκειται απλώς για μια άλλη ιστοσελίδα... Για παράδειγμα μου το κάνει όταν προσπαθώ να μπω στο subforum tis wind. Ενώ ΔΕ το κάνει στο αντίστοιχο της vodaphone. Μιλάμε πάντα για σύνδεση του pc μέσω του κινητού.

 

γιατί δεν κατεβάζεις τον όπερα να τελειώνεις? Δεν θα έχεις πρόβλημα στο 99,9% των σελίδων!!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον φιλο "κινητομανια", διαβασα την βοηθεια που του εδωσε ο "ζαλαρος" αλλα δεν βρηκα ακρη.

 

Ο μινι οπερα 4.0 απο την στιγμη που μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η συνδεση (αμεσως μετα την εγκατασταση) δεν εχει αλλο κουμπι για ρυθμησεις, παρα μονο να κλικαρεις στο "εξοδος". Ειναι κατι μπροστα στα ματια μου και δεν το βλεπω?

 

Δωστε ενα χερι βοηθειας παιδες, γιατι ο πλοηγος του Ρ910ί δεν παλέυεται.:(

 

Πρεπει να κατεβασεις μια εκδοση του opera mini που να ειναι modified για να παιρνει ρυθμισεις proxy..Μετα περνας τις ρυθμισεις και voila μπηκες στο νετ!!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν κατεβάζεις τον όπερα να τελειώνεις? Δεν θα έχεις πρόβλημα στο 99,9% των σελίδων!!

 

εχω δοκιμάσει και όπερα. Ούτε με αυτό μπαίνει. Ουσιαστικά προσπαθώ να ανοίξω από το ίντερνετ τη σελίδα ρυθμίσεων του router.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει, ποιος χρειαζεται την modified εκδοση του οπερα μινι, και ποιος οχι?

 

Ο κανονικος οπερα, εχει ρυθμισεις για proxy.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βρει αντίστοιχο πρόγραμμα για το pc το οποίο να παίζει με wind plus? Κατέβασα το tunatic αλλά δεν συνδέεται..

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=219979

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου δωσει λινκ η κατι σχετικο που να εχει τις αναλογες ρυθμισεις για Νοκια 6630;;;

το εχω με καρτα free 2 go...

Link to comment
Share on other sites

Για κατόχους Windows Mobile συσκευής:

Δεν ξέρω αν το είχατε παρατηρήσει, αλλα δυστυχώς κανένα java midlet δεν παίζει στα PDA μας πάνω απο proxy, και στην συγκεκριμένη περίπτωση πάνω απο Wind Plus... Όμως υπάρχει ένας midlet manager ο οποίος δουλεύει τέλεια και για καλή μας τύχη κυκλοφορεί ελεύθερος! Το όνομα αυτού: Esmertec Jbed!

 

Μπορείτε να βρείτε το Jbed εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55776&page=152

στο μήνυμα του αγαπητού zaharaki.

 

Στο zip αυτό θα βρειτε επίσης και τον ελληνικό Opera Mini 4.0 ο οποίος παίζει τέλεια και φυσικά είναι πολύ καλύτερος απο τον PIE. Πέρα απο τον Opera Mini όμως με το jbed παίζουν άριστα και τα εξής:

1)Gmail app

http://www.gmail.com/app απο το PDA

2)eBuddy Messenger

get.ebuddy.com/mobile

 

Άρα με την λύση του jbed οι PDAάδες έχουμε κανονικά web/gmail/messenger μέσω wind plus!! :D:D

 

ΥΓ. Αν ασχοληθείτε θα βρείτε πολύ χρήσιμο και αυτό το link

http://pdaphonehome.com/forums/ppc-6800-xv6800/91837-opera-mini-4-beta-2-released-includes-info-new-java-midlet-manager.html

που έχει οδηγίες για το πως να κάνετε skip τα security promts του jbed και να φτιάξετε άμεσες συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

άψογο το παραπάνω (Esmertec Jbed) μπράβο γενικότερα

πιστεύω ότι πολλοί το περίμεναν πως και πως (άντε και με έναν voip client σωστό σύντομα)

 

προσπάθησα να το βάλω σε qtek 8310 wm5 αλλα μου παρουσίασε μήνυμα οτι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση γιατί δεν έχω enough rights

μπορεί να βοηθήσει καπιος

Link to comment
Share on other sites

Προς κατόχους Windows Mobile συσκευών

Επιτέλους ανακάλυψα ένα Windows Mobile πρόγραμμα για msn (και με today plugin) το οποίο συνδέεται με Wind Plus Non Stop :D Είναι το eqo το οποίο το κατεβάζετε από το http://get.eqo.com Δυστυχώς το δοκιμάζω ακόμα και έτσι δεν μπορώ να πω ακόμα αν είναι αξιόπιστο ή όχι.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

 

Το έχεις δοκιμάσει και λειτουργεί με wind plus? Το δοκίμασα με firefox και κου βγάζει "αποθήκευση σε.."

Μήπως ξέρεις τις ρυθμίσεις για opera? Το έψαξα λίγο και δεν βρήκα τις αντίστοιχες ρυθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Προς κατόχους Windows Mobile συσκευών

Επιτέλους ανακάλυψα ένα Windows Mobile πρόγραμμα για msn (και με today plugin) το οποίο συνδέεται με Wind Plus Non Stop :D Είναι το eqo το οποίο το κατεβάζετε από το http://get.eqo.com Δυστυχώς το δοκιμάζω ακόμα και έτσι δεν μπορώ να πω ακόμα αν είναι αξιόπιστο ή όχι.

 

Το συγκεκρίμενο πρόγραμμα έχει αναφερθεί ξανά σε άλλο thread εδώ και κάμποσο καιρό. Το έχω βάλει και μπορώ να πω ότι δουλεύει πάρα πολύ καλά. Ιδιαίτερα βολικό το γεγονός ότι στέλνει ελληνικούς χαρακτήρες (σε αντίθεση με το ebuddy) και με το τ9 γράφεις πραγματικά γρήγορα.

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

άψογο το παραπάνω (Esmertec Jbed) μπράβο γενικότερα

πιστεύω ότι πολλοί το περίμεναν πως και πως (άντε και με έναν voip client σωστό σύντομα)

 

προσπάθησα να το βάλω σε qtek 8310 wm5 αλλα μου παρουσίασε μήνυμα οτι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση γιατί δεν έχω enough rights

μπορεί να βοηθήσει καπιος

Χμμμ, δεν νομίζω ότι είναι συμβατό με smartphones...

 

Προς κατόχους Windows Mobile συσκευών

Επιτέλους ανακάλυψα ένα Windows Mobile πρόγραμμα για msn (και με today plugin) το οποίο συνδέεται με Wind Plus Non Stop Είναι το eqo το οποίο το κατεβάζετε από το http://get.eqo.com Δυστυχώς το δοκιμάζω ακόμα και έτσι δεν μπορώ να πω ακόμα αν είναι αξιόπιστο ή όχι.

Downloading nooow! :-)

EDIT: Λειτουργεί μια χαρά, όντως. Βέβαια η μπαταρία μετράει σαν αντιστροφη μέτρηση αλλα τι να κάνουμε... :(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, εδώ και κάτι μήνες δουλεύω την έκδοση Esmertec Jbed 20070802.2.1

Δυστυχώς καμία άλλη έκδοση δεν δουλεύει.

Αυτή που ανέβασε ο papajohn, (JRebeiro EsmertecJbed 20071119.3.1), γίνεται κανονικά Install και μετά την επανεκκίνηση, (όταν το τρέχω), μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει γιατί λείπει κάποιο αρχείο!!!

Ήθελα να την δοκιμάσω κι αυτήν, γιατί με την παλιά που είχα, πριν από λίγο καιρό και χωρίς να καταλάβω το γιατί, άρχισε να με πετάει έξω όταν πάω να ανοίξω τον Opera Mini 4

...και δούλευε μια χαρά :cry:

 

Πάντως το Esmertec Jbed είναι απλά must...!!!

 

Υ.Γ.: Είχα αναφέρει το πρόβλημα σχετικά με τις εφαρμογές Java στο Mio A701, στο αντίστοιχο Topic. Δεν περίμενα ότι γενικά τα PPC δεν υποστηρίζουν Java από τη μάνα τους... :blink:

Κανονικά θα έπρεπε.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Είχα αναφέρει το πρόβλημα σχετικά με τις εφαρμογές Java στο Mio A701, στο αντίστοιχο Topic. Δεν περίμενα ότι γενικά τα PPC δεν υποστηρίζουν Java από τη μάνα τους... :blink:

Κανονικά θα έπρεπε.

Τα WM δεν έχουν όντως γενικά java support. Αυτό που κάνουν αρκετοί κατασκευαστές είναι να ενσωματώνουν τέτοιους 3rd party clients στις ROMs τους. Το δικό μου είχε απο την μαμά του τον Tao Intent ο οποίος είναι μεν καλός αλλα δε παίζει με Proxy servers... Γενικά η MS προωθεί το .NET οπότε δεν έχει κανένα λόγο να υποστηρίξει Java...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση ο Esmertec Jbed η κάτι αντίστοιχο να παίξει σε wm5-6 smartphone?

 

Κανονικότατα. Έχω το ipaq 514 voice messenger με windows mobile 6 standard και ο JRebeiro (ΌΧΙ το Cloydyfa) Jbed παίζει παραπάνω από μία χαρά με τον proxy του κινητού (Wind PLUS). Βέβαια έχω ξεκλειδώσει το τηλ μου (βλ. το thread για το κινητό που υπάρχει) οπότε ίσως για αυτό δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση.

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα. Έχω το ipaq 514 voice messenger με windows mobile 6 standard και ο JRebeiro (ΌΧΙ το Cloydyfa) Jbed παίζει παραπάνω από μία χαρά με τον proxy του κινητού (Wind PLUS). Βέβαια έχω ξεκλειδώσει το τηλ μου (βλ. το thread για το κινητό που υπάρχει) οπότε ίσως για αυτό δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση.

έχω το 8310 qtek me wm5 υπάρχει καπια συγκεκριμένη έκδοση Jbed που χρησιμοποιείς

γιατί δεν έχω καταλάβει πια πρέπει να χρησιμοποιήσω

άσο για το ξεκλείδωμα εννοείς αυτό ?

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=25962

 

λοιπόν το ξεκλείδωσα όπως λέει το link που έχω από πάνω και έκανα εγκατάσταση του Esmertec Jbed από τον papajohn καθώς και το MusicID από τον corduroy27

λοιπόν στην αρχή δεν παίζανε (έλεγε ότι λείπει καπιο αρχείο η ότι η διαδρομή δεν ειναι σωστή και στα 2)

το MusicID είχε βγάλει κανονικά το εικονίδιο στο start ενώ το Esmertec Jbed καπιο άσχετο.

Μπήκα στην κάρτα στο program files που το εγκατέστησα και δημιούργησα μια 2η συντόμευση για το MusicID.exe στο start menu ( σβήνοντας την πρώτη)

και δούλεψε με gwap :D(τι παιζει με αυτο το MusicID ειναι τριαλ ?)

 

προσπάθησα να κάνω το ίδιο για το Esmertec Jbed και ενώ το εμφανίζει κανονικά στην κατηργηση προγραμμάτων (jRebeiroEsmertecJbed 2007111) δεν μπορώ να βρω πουθενά αρχείο exe

μάλλον κάτι λείπει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...