Jump to content

[Επίσημο] Motorola KRZR K1


Nikos_s3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok... tha to palepso giati exo psiloporothi me to olo skiniko:!: hehe.... kati allo an den ginome kourastiki. iparxoun link gia na katevaso mp3 sto kinito mou? xerete kanena?:worry:

Αν θες Ελληνικά,http://greekringtones.4shared.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 597
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
ΠΑΝΤΑ:

1)MP (monsterpack)

2)LP (language pack)

3)REFLASH (software)

ΠΑΝΤΑ αυτη η σειρα!! για να μην δημιουργηθει κανενα προβλημα!!

Το MP είναι αυτό K1_R4527_G_08_42_09R_GSTCNRYDST01NA102(Unbranded, unlocked MP supplied with phones sold directly to the public by Motorola).rar

 

Το language pack K1 GR_R4527_G_08.12.10R_B_Lang0038_reflash_maXimus.rar

 

και το reflash πιο είναι;

Όλο fail μου βγάζει το RDSlite μετά την εγκατάσταση του ΜΡ!!!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Reflash δεν ειναι απαραιτητο να εχει βγει. Μπορει το MP αυτο να ειναι η latest εκδοση οποτε και δεν χρειαζεται reflash(=update). Οταν βγαζει fail μετα τσεκαρες μηπως και εχει μπει το MP? Διοτι μερικες φορες δεν εχει γινει recalculate chechsum κατα τη δημιουργια του MP και ενω βγαζει fail να μπαινει κανονικα. Επισης δοκιμασε και με αλλη εκδοση του rsd.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δηλαδή:

(Re)Flash:Aρχείο που αναβαθμίζει το λογισμικό του κινητού τηλεφώνου χωρίς να επηρεάζει κανένα από τα κύρια δεδομένα και τις ρυθμίσεις του,εκτός από το Πακέτο Γλωσσών και τα DRM εικονίδια.

 

και αν θες περισσοτερα τσεκαρε εδω!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Thx παιδιά όλα καλά....:)

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι μάλλον περίεργο. (έχω το krzr k1m, μαύρο αυτό που είναι vodafone live, αλλά το χρησιμοποιώ με κάρτα SIM και λογαριασμό της cosmote)

 

έστω οτι το τηέφωνο είναι στο τραπέζι, με κλειστό το clamshell καπάκι. Όλα εντάξει.

 

έστω οτι ανοίγω το clamshell, και λογικά φωτίζονται τα πληκτρα και η οθόνη. Όσο είναι ανοικτός ο φωτισμός (και το clamshell καπάκι ανοικτό), ακούγεται ένα μικρό βουητό, σαν αυτό της τηλεόρασης. Πολύ μικρό βουητό.

Για να το ακούσεις είτε θα πρέπει να έχει απόλυτη ησυχία ο χώρος, είτε θα πρέπει να πάς τα πλήκτρα κοντά στο αυτί σου.

Μαζί με το βουητό, ακούγεται και ένα μικρό γρατζούνισμα, σαν να κάνει γείωση κάποιο καλώδιο ή σαν να ακούγονται παράσιτα απο FM ραδιόφωνο.

 

έστω τώρα οτι το clamshell καπάκι είναι ανοικτό & το φώς απο τα πλήκτρα και οθόνη σβήνει (το σύνηθες σβήσιμο φωτισμού μετά απο 10-15 sec). Τότε δεν ακούγεται τίποτα.

 

τέλος, έστω οτι κλείνω το καπάκι, και το φώς ενεργοποιείται και πάλι (φωτίζει η εξωτερική οθόνη), πάλι δεν ακούγεται τίποτε.

 

Είναι αυτό κάποιο πρόβλημα; Μήπως έρχεται το τέλος ζωής της συσκευής;

 

καλό απόγευμα Κυριακής :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είναι λίγο δύσκολο να ψάξω όλο το θέμα, μπορείτε να μού πείτε τα χαρακτηριστικά του κινητού, και αν έχει κάποιο ελάττωμα; Σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί μ' αρέσει εξωτερικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είναι λίγο δύσκολο να ψάξω όλο το θέμα, μπορείτε να μού πείτε τα χαρακτηριστικά του κινητού, και αν έχει κάποιο ελάττωμα; Σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί μ' αρέσει εξωτερικά...

 

Δεν μπορω να πω!! ειναι ενα καλο κινητο και βεβαια απιστευτα deisgnατο!!:D δεν εχει καποιο ιδιαιτερο μειονετκημα, αλλα δεν εχει υπερυθρες (οπως ολα τα motorola) δεν εχει radio ... κλπ (μπορεις να βρεις εδώ τα χαρκτηριστικά του)

 

εαν σ'αρεσει σαν design κι δεν ψαχνεις τιποτα... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, τοτε ειναι μια πολυ καλη λυση το k1 !!:)

στο προτεινω ανεπιφυλακτα!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

να το πάρεις.

Επίσης η μπαταρία του k1m (το μαύρο) μου κρατά 4-5 ημέρες, με χρήση του τηλεφώνου που εκφράζεται σε ομιλία 10-12 ώρες περίπου το μήνα & χωρίς αποστολές SMS/MMS.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Σε αρκετά Forum διαβάζω κάτι για Dual Boot. Τι είναι το Dual Boot;

Και κάτι ακόμα: Ξέρετε ποιά είναι η νεότερη έκδοση Firmware;

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά που μπορούν να γίνουν patches στο firmware υπάρχει το dual boot patch.Το ένα boot είναι το κανονικό του κινητού.Το άλλο ανοίγει το κινητό σε S Blank Mode.Ουσιαστικά αν κάνεις testpoint στο κινητό το rsd lite θα πρέπει να το ανιχνεύει σαν S Blank Mode ώστε μετά να μπορείς να κάνεις PDS repair και άλλα πράγματα.Με άλλα λόγια αντί να κάνεις testpoint ανοίγοντας το σωθικά του κινητού, τώρα το κάνανε "software" testpoint.Πολύ χρήσιμο αν πεθάνει το κινητό σου.Το ανοίγεις σαν S Blank Mode κάνεις reapir pds και flashareis και ένα firmware και ανασταίνεις το κινητό.

 

Δεν ήξερα ότι το K1 patcaρεται

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα φλασάρισμα με το MP:R4527_G_08_42_09R_GSTCNRYDST01NA102.shx αλλά δεν παίρνει ήχους και εικόνες από την κάρτα.

Έχεις καμιά συμβουλή?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έκανα φλασάρισμα με το MP:R4527_G_08_42_09R_GSTCNRYDST01NA102.shx αλλά δεν παίρνει ήχους και εικόνες από την κάρτα.

Έχεις καμιά συμβουλή?

Ευχαριστώ

 

βαλε αλλο firmware, σταθηκες ατυχος!! (πρεπει να εχει βγει ενα καλο, πατσαρισενο firmware...)θα σου που και οι ειδικοι:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το thread γιατί σκοπεύω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.

 

Είχα ένα motorola V3 από τα πρώτα το οποίο και του είχα αλλάξει τα φώτα στο modding μέχρι που μου το κλέψανε τον Σεπτέμβριο και προς το παρόν βολεύτηκα με ένα se z530i.

 

Παρατήρησα ότι στην αρχή είχε βγει μόνο σε μπλε, μετά σε μαύρο και μέσα από δω το είδα και στο χρυσό (δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε).

 

Σε τι άλλα χρώματα έχει βγει?Ρωτάω γιατί στο site της motorola το είδα σε ένα μπορντώ να το πω...

 

Ευχαριστώ!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κάποια περίοδο το ειχε ο <<Γερμανός>> σέ κόκκινο(μπορντώ).

Δεν ξέρω αν το εχει ακόμη.

Αρα μπλέ, μαύρο, ασημένιο, χρυσό και κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομιζω οτι κάποια περίοδο το ειχε ο <<Γερμανός>> σέ κόκκινο(μπορντώ).

Δεν ξέρω αν το εχει ακόμη.

Αρα μπλέ, μαύρο, ασημένιο, χρυσό και κόκκινο.

 

Ναι αυτά είναι τα χρώματα του..Τελικά το πήρα σε κόκκινο και απο σήμερα το έχω στα χέρια μου...!!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

να κάνω μια ερωτησούλα κι εγώ;

 

εχει ένας φίλος μου ένα k1 με vodafone live πάνω .. υπάρχει η δυνατότητα να το flasharei και να βγεί το vodafone live? ή όχι;

 

Ευχαριστώ!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΛΛοιπόν,παιδιά,θέλω τα παρακάτω:

 

Ένα drm με γραφικά της Sony Ericsson

Ένα ωραίο θέμα με εικονίδια της Sony Ericsson

Ένα mp πολύ γρήγορο

Μια εφαρμογή που να θυμίζει walkman (όχι απαραίτητο)

 

 

Παιδιά,σας παρακαλώ βρείτε τα αν μπορείτε!!!!!!!!!!!Είναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΛΛοιπόν,παιδιά,θέλω τα παρακάτω:

 

Ένα drm με γραφικά της Sony Ericsson

Ένα ωραίο θέμα με εικονίδια της Sony Ericsson

Ένα mp πολύ γρήγορο

Μια εφαρμογή που να θυμίζει walkman (όχι απαραίτητο)

 

 

Παιδιά,σας παρακαλώ βρείτε τα αν μπορείτε!!!!!!!!!!!Είναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ!!!!!

Υπάρχουν.Ψάξε.

 

Ένα ωραίο θέμα με εικονίδια της Sony Ericsson

http://www.modmymoto.com/forums/downloads.php?do=cat&id=129

 

Ένα drm με γραφικά της Sony Ericsson

http://www.motomodding.us/viewforum.php?f=73

 

Μια εφαρμογή που να θυμίζει walkman (όχι απαραίτητο)

Υπάρχει το xploreme και το KDPlayer.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά η ατυχία με κυνηγάει..Βρήκα ericsson drm,αλλά το link έχει λήξει:mad: :mad: g@μώ την ατυχία μου...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα drm του z3!!

anyway,ρε παιδιά,προσπαθώ να αλλάξω τις εικόνες έναρξης τερματισμού με το p2k tools,αλλά το μόνο που γίνεται είναι να αλλάξει του τερματισμού για λίγο και μετά από 1'' εμφανίζεται της χαζομοτορόλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα!

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα κι εγώ το Κ1 και παλεύω να ενεργοποιήσω μόνιμα την αναφορά παράδοσης στα μηνύματα. Αν και ακολούθησα την οδηγία του φίλου Differ στη σελίδα 20 (seem edit και αλλαγή offset 9F bit 4) δεν ενεργοποιήθηκε μόνιμα η αναφορά. Παρουσιάστηκε αυτό το πρόβλημα και σε κάποιον άλλο ή έγιναν όλα εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...