Jump to content

Mobile TV από την Cosmote


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το ΣΚΑΙ να βάλουν...:D

 

Να γινει βεβαια και κατηγοριοποιηση των καναλιων! Το ΣΚΑΙ θα μπει στην κατηγορια Culture :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aμα εχει χρεωση δεν λεει οπως στην τιμ που ειναι τσαμπε ολε. Παντως η Καλαμτ εχει 3G με καλυψη απο Δυτικη παραλια στην πιστα Καρτ, στο κεντρο, την παραλια αλλα και σε αρκετα χωρια. ΕΠισης προσφατα ειδα οτι η Κοτε εχει παντου σημα 3ης γενιας στην πολη της Κυπαρισσιας από το Ράδιο -Κυπαρισσια 93,6 μέχρι την παραλια, η Κοτε εχει μεσα στη πολη μια κεραια και μια δευτερη στο βουνο πανω απο το Καστρο,συνολο 2. Δηλαδη εχει παντου φουλ σημα..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα να βάλουν και radio streaming...

Θα χρησίμευε σε πολλούς σαν εμένα των οποίων το κινητό είναι 3G, αλλά δεν έχει ράδιο...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το radio streaming το εχω προτεινει σε 2 εταιρειες που συνεργαζομαι και παρεχουν τετοια δυνατοτητα σε ελληνικα ραδιοφωνα, ωστοσο δεν υπαρχει προς το παρον ενδιαφερον απο τις εταιρειες κινητης. Ωστοσο ειναι μια υπηρεσια που θα ειχε επιτυχια αφου ο καθενας θα ακουγε τον αγαπημενο του σταθμο οπου κι αν βρισκεται. Εγω θα ακουγα τον πολυ καλο http://www.a100fm.gr της Αθήνας για παραδειγμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα πρότεινα να βάλουν και radio streaming...

Θα χρησίμευε σε πολλούς σαν εμένα των οποίων το κινητό είναι 3G, αλλά δεν έχει ράδιο...

 

Αυτο με το radio streaming το εχω προτεινει σε 2 εταιρειες που συνεργαζομαι και παρεχουν τετοια δυνατοτητα σε ελληνικα ραδιοφωνα, ωστοσο δεν υπαρχει προς το παρον ενδιαφερον απο τις εταιρειες κινητης. Ωστοσο ειναι μια υπηρεσια που θα ειχε επιτυχια αφου ο καθενας θα ακουγε τον αγαπημενο του σταθμο οπου κι αν βρισκεται. Εγω θα ακουγα τον πολυ καλο http://www.a100fm.gr της Αθήνας για παραδειγμα...

 

Αν παρεχεται ως υπηρεσια με σταθερη χρεωση βεβαια! Το μοτιβο της ογκοχρεωσης δε βοηθα και πολυ στην ανετη χρηση δεδομενων..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν εννοείται; Το streaming κατεβάζει απίστευτο όγκο δεδομένων. Αν βάλουν ογκοχρέωση ποιός μπορεί να είναι ο τρελός που θα κάνει χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα χτές το βράδυ, e-mail στην cosmote, που τους πρότεινα την δημιουργία μιας τέτοιας υπηρεσίας...

Ξέρω βέβαια ότι θα με γράψουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι, και θα μου πουν ότι οι υπηρεσίες τους βελτιώνονται μέρα με τη μέρα...

Ίσως να πετυχαίναμε κάτι αν στέλναμε πολλά άτομα από το myphone από ένα e-mail ο καθένας...

Έτσι, ίσως να τους βάζαμε σε σκέψεις!

Τι λέτε?

Θα συμβάλετε σε αυτή την ενέργεια?

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Καλα μην γελας με την ΤΙΜ γιατι εχεις δικιο αλλα προς το παρον. Λοιπον παιδια ποσο κοστιζει η θεαση καναλιου απο την Κοτε ολη μερα?
Link to comment
Share on other sites

Η θέαση για το ζωντανό πρόγραμμα, στοιχίζει 1.60/μέρα
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παλι καλα αλλα ακριβοτερα απο την ΤΙΜ..παντως σχετικα με την Κοτε και το ιδκτυο 3ης γενιας βλεπω οτι επεκτεινεται κανω δοκιμες σε διαφορες περιοχες με το κινητο μου και συντομα θα εχουμε νεωτερα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβότερα από την ΤΙΜ, γιατί η ΤΙΜ χρεώνει 1.19/είσοδο ενώ η COSMOTE χρεώνει 1.60/ημέρα για απεριόριστη παρακολούθηση όλων των καναλιών.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σύγκριση της συγκεκριμένης υπηρεσίας ανάμεσα σε Cosmote και Vodafone. Tα tests έγιναν ενώ περπατούσα σε στενά του δήμου Ελληνικού και Αργυρούπολης και με λεωφορίο στη Λ. Βουλιαγμένης στους Δήμους Γλυφάδας, Ελληνικού και Αργυρούπολης με σήμα πάντα 3/7 και πάνω. H Cosmote με Nokia N80 και η Vodafone με Nokia N70 Music Edition.

 

Cosmote: Η ποιότητα της εικόνας ήταν αρκετά χαμηλή. Μετά από μερικά λεπτά άρχιζαν κολλήματα και pixelιάσματα στην εικόνα. Ο ήχος πολύ αλιομένος. Κάποιες στιγμές έκανε και διακοπές. Συχνά εμφανιζόταν το μήνυμα "Προσωρινή Αποθήκευση" και αργούσε πολύ να γεμίσει η μπάρα. Με σήμα από 0/7 έως και 2/7 δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει η υπηρεσία.

 

Vodafone: Τέλεια ποιότητα ήχου και εικόνας. Το μήνυμα "Προσωρινή αποθήκευση" εμφανίστηκε μία φορά στο 7ο λεπτό σε live tv διάρκειας 15 λεπτών. Καμία διακοπή ακόμα και με 1/7 βάζοντας (ως εμπόδιο στη κεραία της συσκευής μου το χέρι μου).

 

 

Τα παραπάνω είναι καθαρά δικές μου εμπειρίες και δεν έχω κανένα λόγο να επαινώ κάποια εταιρία περισσότερο ή λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σύγκριση της συγκεκριμένης υπηρεσίας ανάμεσα σε Cosmote και Vodafone. Tα tests έγιναν ενώ περπατούσα σε στενά του δήμου Ελληνικού και Αργυρούπολης και με λεωφορίο στη Λ. Βουλιαγμένης στους Δήμους Γλυφάδας, Ελληνικού και Αργυρούπολης με σήμα πάντα 3/7 και πάνω. H Cosmote με Nokia N80 και η Vodafone με Nokia N70 Music Edition.

 

Cosmote: Η ποιότητα της εικόνας ήταν αρκετά χαμηλή. Μετά από μερικά λεπτά άρχιζαν κολλήματα και pixelιάσματα στην εικόνα. Ο ήχος πολύ αλιομένος. Κάποιες στιγμές έκανε και διακοπές. Συχνά εμφανιζόταν το μήνυμα "Προσωρινή Αποθήκευση" και αργούσε πολύ να γεμίσει η μπάρα. Με σήμα από 0/7 έως και 2/7 δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει η υπηρεσία.

 

Vodafone: Τέλεια ποιότητα ήχου και εικόνας. Το μήνυμα "Προσωρινή αποθήκευση" εμφανίστηκε μία φορά στο 7ο λεπτό σε live tv διάρκειας 15 λεπτών. Καμία διακοπή ακόμα και με 1/7 βάζοντας (ως εμπόδιο στη κεραία της συσκευής μου το χέρι μου).

 

 

Τα παραπάνω είναι καθαρά δικές μου εμπειρίες και δεν έχω κανένα λόγο να επαινώ κάποια εταιρία περισσότερο ή λιγότερο.

 

 

Μηπως πολυ απλά οταν έβλεπες με cosmote δεν ειχες 3g ; Διοτι για να δουλεψει το 3g της cosmote πρεπει οπωστδηποτε να έχεις usim... την οποια αγοραζεις με 15 περιπου ευρώ. Έχω το k800i και ακομα και με 1-2 3g μπάρες η ποιότητα ειναι πολύ καλή ( cosmote).

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πολυ απλά οταν έβλεπες με cosmote δεν ειχες 3g ; Διοτι για να δουλεψει το 3g της cosmote πρεπει οπωστδηποτε να έχεις usim... την οποια αγοραζεις με 15 περιπου ευρώ. Έχω το k800i και ακομα και με 1-2 3g μπάρες η ποιότητα ειναι πολύ καλή ( cosmote).

Εννοείτε πως έχω κάνει αντικατάσταση κάρτας και έχω USIM (αυτή που λέει επάνω "Cosmote 3G". Κάνω kai video-calls κανονικότατα.

 

Η ποιότητα σε μερικές περιπτώσεις ήταν καλή για το πρώτο λεπτό μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως έχω κάνει αντικατάσταση κάρτας και έχω USIM (αυτή που λέει επάνω "Cosmote 3G". Κάνω kai video-calls κανονικότατα.

 

Η ποιότητα σε μερικές περιπτώσεις ήταν καλή για το πρώτο λεπτό μόνο.

 

 

Οκ φιλε μου. Η cosmote οπώς ξερουμε παρολο που έχει πολυ ανεπτυγμενο 3g δικτυο, δεν φημίζεται για την ποιότητα του... Αυτό συμβαίνει και στις μεγάλες πόλεις, που η tim και ι voda εχουν φροντίσει να έχουν πολύ καλές ταχύτητες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλημέρα, έχει καταφέρει να δει κανείς τηλεόραση, μέσω Cosmote, με συσκευή που δεν είναι στη λίστα των συμβατών με την υπηρεσία; Και αν ναι πως;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το ertsat είναι δωρεάν?όπως στην tim.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το ertsat είναι δωρεάν?όπως στην tim.

 

Δεν έχει το ertsat η COSMOTE.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Παιδια τι εγινε με το mobiletv της cosmote παλια εβλεπα κανονικα τωρα

μπηκα στο cosmoteview και δεν υπηρχε πουθενα το εικονιδιο του mobiletv?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...