Jump to content

Επιτραπέζια DVD Recorders με σκληρό δίσκο (HD)


gag
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω επιτραπεζιο dvd εγγραφής με σκληρο δισκο 80 η 160 GB, μεχρι 400€.

το ερωτημα μου δεν αφορα τοσο στις προδιαγραφες οσο στην αξιοπιστια επειδη ταλαιπωρηθηκα πολυ με το προηγουμενο.

(εχω ενα LG RH4820V που αφου το ετρεχα 2 χρονια στο service οπου μου αλλαζαν διαφορα και μου ελεγαν οτι φταινε τα δισκακια, μολις εληξε η εγγυηση κατεληξαν οτι ισως φταιει το software του και να περιμενω να βγει αναβαθμιση. -εννοειται οτι δεν εχω ιδιαιτερες τεχνικες γνωσεις αλλιως ισως το αντιμετωπιζα καλυτερα-).

επειδη λοιπον εχω καει: ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΕΝΑ DVD RECORDER-HD ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙ ΑΣΥΓΧΡΟΝΑ ΝΑ ΜΗΝ "ΚΟΛΛΑΕΙ" ΚΑΘΕ 5 ΛΕΠΤΑ; ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΦΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνοντας βρηκα συμπαθητικα τα Pioneer dvr 433HS 80GB, Hitachi DS161E 160GB και Toshiba RD-XS34. Ολα γυρω στα 350ευρώ.

Μηπως εχει κανεις καποιο απ' αυτα να μας πει την γνωμη του;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το LG 7800 με 160 GB σκληρό, μια χαρά απόδοση έχει μέχρι τώρα, τα λίγα DVD που έχω αντιγράψει από το σκληρό βγήκαν κανονικά - τώρα βέβαια με την ταλαιπωρία που είχες με το προηγούμενο LG το καταλαβαίνω να μην τα πολυεμπιστεύεσαι.
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο Pioneer dvr 433HS 80GB και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ως τωρα,κανενα προβλημα απολυτως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω τον τελευταίο καιρό για ένα καλό DVD/HDD recorder. Μετά από ψάξιμο μάλλον κατέληξα και θα αγοράσω το LG RH-188H, με HDD 160GB, HDMI, DV in, digital audio out (optical & coaxial), όλες τις γνωστές ευκολίες όπως simultaneous rec+play, pause live TV (timeshift) και time slip (παρακολούθηση προγράματος από την αρχή ενώ ήδη γράφεται στο δίσκο). Εγγραφή σε DVD-R/-RW, DVD+R/+RW/+R (DL) και DVD-RAM (πολύ σημαντικό για μένα). Σε τοπικό κατάστημα το βρήκα με 375€. Πιστεύω είναι καλή περίπτωση.

[Υπάρχει και το αντίστοιχο με 250GB (RH-199H) με 460€]

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάτι παραπάνω και πήγαινε σε Sony ή Panasonic-Eχουν περισσότερες δυνατότητες μοντάζ και επιλογές χρόνου εγγραφής με καλή ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε κάτι παραπάνω και πήγαινε σε Sony ή Panasonic-Eχουν περισσότερες δυνατότητες μοντάζ και επιλογές χρόνου εγγραφής με καλή ποιότητα.

 

Επειδή το έψαξα αρκετά τον τελευταίο καιρό, κατέληξα στα εξής:

 

Για Sony έψαχνα αλλά για τις δυνατότητες που ψάχνω ανεβαίνει αρκετά η τιμή. Ενδεικτικά υπάρχει η σειρά RDR-HX (ΗΧ520/ΗΧ720/ΗΧ920 με 80GB/160GB/250GB αντίστοιχα κλπ) όπου ενδεικτικά το ΗΧ720 (160GB) πάει πάνω από 500€ χωρίς να γράφει σε DVD-RAM πράγμα απαράδεκτο για αυτή την κατηγορία τιμής.

 

Όσο για την Panasonic, τα δύο πιο αξιόλογα μοντέλα της είναι τα DMR-EH65/EH55 τα οποία έχουν πολύ καλές δυνατότητες (και επιπλέον εγγραφή σε DVD-RAM - επιμένω επειδή η δυνατότητα αυτή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα), αλλά αφενός είναι πανάκριβα και αφετέρου άκουσα ότι υπάρχει πρόβλημα με την αντιπροσωπεία και δε θέλω να μπλέξω με ένα προϊόν που ίσως να μην έχει υποστήριξη/service της προκοπής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο Pioneer dvr 433HS 80GB και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος ως τωρα,κανενα προβλημα απολυτως.

 

το εχεις αρκετο καιρο; το χρησιμοποιεις πολυ; και τι μερος του σκληρου εχεις συνηθως δεσμευμενο; γιατι εγω να πω την αληθεια το φορτωνω αρκετα.

μεταφερω τις VHS μου σε DVD(απειρες!!!!)......

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω ενα tip που ανακαλυψα τυχαια για οσους εχουν προβληματα με τον ηχο. εμενα εγραφε πολλες φορες ασυγρονα η με διπλό ηχο.

λοιπον: ξεκινατε την εγγραφη λιγο νωριτερα απο το προγραμμα που θελετε και αφου γραψει λιγο πατατε PAUSE.

το αφηνετε στο PAUSE για λιγο και οταν συνεχισετε την εγγραφη ο ηχος θα ειναι αψογος!!! καλο;;;

ειδικα ο panosz75 (που το LG που θελει να παρει μοιαζει πολυ με το δικο μου) μπορει να το βρει χρησιμο.

δεν ξερω αν εχουν και αλλες μαρκες το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα για τον panosz75: αφου σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα να γράφει σε DVD-RAM ριξε μια ματια εδω:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=730363

ισως βρεις κατι χρησιμο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έψαξα αρκετά τον τελευταίο καιρό, κατέληξα στα εξής:

 

Για Sony έψαχνα αλλά για τις δυνατότητες που ψάχνω ανεβαίνει αρκετά η τιμή. Ενδεικτικά υπάρχει η σειρά RDR-HX (ΗΧ520/ΗΧ720/ΗΧ920 με 80GB/160GB/250GB αντίστοιχα κλπ) όπου ενδεικτικά το ΗΧ720 (160GB) πάει πάνω από 500€ χωρίς να γράφει σε DVD-RAM πράγμα απαράδεκτο για αυτή την κατηγορία τιμής.

 

Όσο για την Panasonic, τα δύο πιο αξιόλογα μοντέλα της είναι τα DMR-EH65/EH55 τα οποία έχουν πολύ καλές δυνατότητες (και επιπλέον εγγραφή σε DVD-RAM - επιμένω επειδή η δυνατότητα αυτή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα), αλλά αφενός είναι πανάκριβα και αφετέρου άκουσα ότι υπάρχει πρόβλημα με την αντιπροσωπεία και δε θέλω να μπλέξω με ένα προϊόν που ίσως να μην έχει υποστήριξη/service της προκοπής.

 

Επειδή την συσκευή λογικά θα την κρατήσεις αρκετό καιρό (ίσως και χρόνια),περίμενε να μαζέψεις τα χρήματα,αξίζει για καλή αγορά (με τα σημερινά δεδομένα,γιατί κάθε 6μηνο βγαίνουν νέα μοντέλα,αλλά όχι απαραίτητα καλύτερα σε συνολική ποιότητα,παρά μόνο σ'επιδόσεις)

 

Το Sony ΗΧ720 έχει αυτή την στιγμή <450ε αν ψάξεις (Mediamarkt,on line αγορές)-Το Panasonic EH65 εχει <550ε με νέα μεν αντιπροσωπεία ,αλλά με το παλιό δίκτυο service (που έχουν και τις παλιές "άκρες" σε κάποια στραβή) ,έχεις λοιπόν λάθος ενημέρωση.

 

Αντίθετα το service της Sony είναι σχετικά καλό ,και είναι ανάλογα που θα πέσεις,σε κάθε περίπτωση όμως καλύτερο από της LG που εχει 2 εξουσιοδοτημένα για όλη την Αθήνα (μονοπώλιο στα DVD/recorders/LCD-ΤV)

 

Οσο αφορά την επιτυχία και δυνατότητες του DVD-RAM,δεν χρειάζονται όταν υπάρχει σκληρός,οπότε η επιτυχία του και διαθεσιμότητα του είναι πια περιορισμένη : http://www.cdrlabs.com/phpBB/viewtopic.php?t=20425&highlight=dvd+ram

http://forum.cdfreaks.com/showthread.php?t=187180

Link to comment
Share on other sites

Gary Kokkin, ίσως να έχεις δίκιο για Sony-Panasonic. Μάλιστα για να πω την αλήθεια, αν δεν ήταν σε αυτή την κατηγορία τιμής τα Panasonic DMR-EH65/EH55, θα κετέληγα σε ένα από αυτά, λόγω της κορυφαίας ποιότητας και δυνατοτήτων τους.

 

Όσον αφορά το DVD-RAM, εμένα μου χρειάζεται για να μεταφέρω μεγάλο όγκο εγγραφών από το recorder προς το PC μου για εκτεταμένη επεξεργασία/μοντάζ και τελικό κάψιμο σε DVD+R (DL). Αντ' αυτού θα έπρεπε να μεταφέρω κάθε φορά τα δεδομένα μου σε DVD+R (DL) από το recorder προς το PC. Τα δισκάκια DVD-RAM είναι επανεγγράψιμα και βγαίνουν και σε μέγεθος 9.4GB. αν υπήρχαν δισκάκια DVD+RW/-RW μεγαλύτερης χωρητικότητας από 4.7GB δε θα μου χρειαζόταν κάτι τέτοιο. Επειδή όμως δεν είμαι απόλυτος και δεν έχω ακόμα κάνει την τελική μου επιλογή, οποιαδήποτε συμβουλή θα μου χρησίμευε ιδιαίτερα :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

-Τότε το Panasonic σου ταιριάζει σε δυνατότητες καλύτερα,μαζεύεις χρήματα και με λίγη υπομονή το παίρνεις-Τουλάχιστον κερδίζεις καλύτερες επιδόσεις (με τα σημερινά δεδομένα) καθώς και ποιότητα εικόνας,αλλά ακόμα σίγουρα καλής κατασκευής.

 

-Μια ακόμα λύση που μου έρχεται βιαστικά,αλλά την έχω δοκιμάσει,είναι αν έχεις βιντεοκάμερα με Firewire και δυνατότητα out σήματος,μπορείς να συνδέσεις το επιτραπέζιο DVDrecorder και από το σκληρό του δίσκο,μέσω του (δυστυχώς) αναλογικού Video οut του recorder,διαμέσου in-out της βιντεοκάμερας να ξαναγίνει ψηφιακό το σήμα,και βάζεις τα δεδομένα σου κατευθείαν στον Η/Υ χωρίς διακοπή.

Προυπόθεση ο μεγάλος σκληρός στον Η/Υ-Οι απώλειες εικόνας είναι μη ορατές,και εδώ χρειάζονται οι πολλές επιλογές ποιότητας αναλογικά του χρόνου εγγραφής,των επιτραπέζιων DVDrecorders,για την αρχική εγγραφή (με τα Sony να είναι κορυφαία σ'αυτό το τομέα,στα multiformat recorders)

Link to comment
Share on other sites

panosz75 ισως για την περιπτωση σου να κανει το Kiss (συνδεση με κομπιουτερ ,internet κλπ.) που φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα για μενα ειναι πιο πολυπλοκο απο οσο μπορω να χειριστω. Δεν γραφει σε δισκακια αλλα μονο στον σκληρο και μετα "καις" τα δισκακια μεσω κομπιουτερ.

http://www.kiss-technology.com/?p=hot_news&v=index

Link to comment
Share on other sites

το εχεις αρκετο καιρο; το χρησιμοποιεις πολυ; και τι μερος του σκληρου εχεις συνηθως δεσμευμενο; γιατι εγω να πω την αληθεια το φορτωνω αρκετα.

μεταφερω τις VHS μου σε DVD(απειρες!!!!)......

ναι το εχω αρκετο καιρο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

-Μια ακόμα λύση που μου έρχεται βιαστικά,αλλά την έχω δοκιμάσει,είναι αν έχεις βιντεοκάμερα με Firewire και δυνατότητα out σήματος,μπορείς να συνδέσεις το επιτραπέζιο DVDrecorder και από το σκληρό του δίσκο,μέσω του (δυστυχώς) αναλογικού Video οut του recorder,διαμέσου in-out της βιντεοκάμερας να ξαναγίνει ψηφιακό το σήμα,και βάζεις τα δεδομένα σου κατευθείαν στον Η/Υ χωρίς διακοπή.

Προυπόθεση ο μεγάλος σκληρός στον Η/Υ-Οι απώλειες εικόνας είναι μη ορατές,και εδώ χρειάζονται οι πολλές επιλογές ποιότητας αναλογικά του χρόνου εγγραφής,των επιτραπέζιων DVDrecorders,για την αρχική εγγραφή (με τα Sony να είναι κορυφαία σ'αυτό το τομέα,στα multiformat recorders)

 

Αυτό που λες με τη μεταφορά μέσω αναλογικού video με έβαλε σε σκέψη. Όντως γίνεται έτσι. Οι κάμερες Sony (παρεπιπτόντως έχω μία Digital8 με δυνατότητα DV in/out και AV in/out) έχουν μία λειτουργία που ονομάζεται analog-to-digital conversion, δηλαδή να συνδέσεις μία πηγή αναλογικού video (σε αυτή την περίπτωση το recorder) στην τετραπολική mini-jack AV αναλογική υποδοχή της κάμερας μέσω του παρεχόμενου καλωδίου, να κάνει την μετατροπή realtime και να βγάλει ψηφιακά το σήμα από το DV out, στο οποίο θα συνδέσεις ένα PC με Firewire.

Η συνδεσμολογία όμως φαντάζομαι απλοποιείται αν έχεις στο PC κάρτα σύλληψης αναλογικού video, σωστά??? (έχω μία Crypto με εισόδους stereo audio, RCA video και S-video). συνδέεις κατευθείαν τις αναλογικές εξόδους του recorder στις αναλογικές εισόδους της video capture κάρτας του PC.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι σε όποια από αυτές τις περιπτώσεις ουσιαστικά κάνεις το capturing/εγγραφή από την αρχή (είναι θέμα χρόνου), αλλά πάντως είναι μία κάποια λύση.

 

Thanks anyway :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα video για Pc,δίνει συνήθως χειρότερη ποιότητας αρχείο και μέγεθος,από την μετατροπή μέσω της βιντεοκάμερας που είναι κατασκευσμένη γι'αυτό το λόγο,δηλ.για την σύλληψη εικόνας-Βέβαια υπάρχουν και αξιόλογες ,συνήθως ακριβές κάρτες που δεν έχουν αυτά τα μειονεκτήματα.-Μια δοκιμή αφού εχεις και τα δύο,δεν βλάπτει.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες, εξαρτάται από την κάρτα. Από την crypto μην περιμένεις και τίποτα σπουδαίο. Οι κάμερες είναι φτιαγμένες για σύλληψη εικόνας και όχι για την μετατροπή αναλογικού σήματος σε ψηφιακό.

Αφού υπάρχει η κάμερα, μην το σκέφτεσαι.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χρηστης 2,5 ετων pioneer με 80 GB σκληρο ομως πλεον εχει προβλημα το drive και δεν ολοκληρωνει τις εγγραφες. Ο ΗDD δουλευει κανονικα. Το πηγα για σερβις και μου ζητησαν 340 ευρω αντικατασταση του DRIVE. Φυσικα δεν εκανα κατι εδω και 2 μηνες και προσανατολιζομαι σε νεα αγορα. Το drive παιζει κανονικα τα dvd και γραφει μεχρι καποιο σημειο που μου βγαζει copy error. Εκανα ομως ολα αυτα τα χρονια απειρες εγγραφες μιλαμε για πολλες.

 

Δεν ανοιξα νεο θεμα μιας και ηδη υπαρχει αυτο.

 

Ανασταλτικος παραγοντας να μην ξαναπαρω Pioneer το service.

 

Σκεφτομαι για LG στα 340 ευρω το εχω βρει το μοντελλο με κωδικο 188 με 160GB σκληρο και φυσικα πολυ πιο αναβαθμισμενο απο το παλιο 2,5 ετων Pioneer.

 

Απο service πως πανε τα LG ?? Για Panasonic δεν το σκεφτομαι καμια εναλλακτικη λυση ?? Προτιμω σκληρο ειτε 80 ειτε 160 που με υπερ-καλυπτει σε ολα.

 

Επισης να αγορασω απο FNAC το μηχανημα η απο καπου αλλου ??

 

Πολλες αποριες κυριοτερα θελω να μαθω ποια εταιρεια εχει σερβις με νορμαλ τιμες.....αχρειαστο να ναι.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για LG στα 340 ευρω το εχω βρει το μοντελλο με κωδικο 188 με 160GB σκληρο και φυσικα πολυ πιο αναβαθμισμενο απο το παλιο 2,5 ετων Pioneer.

 

Το μοντέλο που λες είναι το LG RH-188 ή LG RH-188H (με σύνδεση HDMI)? Ρωτάω γιατί πρέπει να έχουν διαφορά.

Εγώ έχω βρει το RH-188H σε τοπικό κατάστημα με 375 Ευρώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για LG στα 340 ευρω το εχω βρει το μοντελλο με κωδικο 188 με 160GB σκληρο και φυσικα πολυ πιο αναβαθμισμενο απο το παλιο 2,5 ετων Pioneer.

 

Απο service πως πανε τα LG ??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δεν ξερω για αλλες περιοχες αλλα στο κεντρο (πλ. Αττικης) μια χαρα ευγενικοι και εξυπηρετικοι ηταν. Βεβαια καλυπταν απολυτα την LG (προσπαθουσαν να με πεισουν οτι φταινε τα δισκακια ενω ειχα προβληματα κι οταν εγραφα στον σκληρο και για αλλαγη ουτε λογος ενω το μηχανημα ηταν εμφανως προβληματικο απ την αρχη).

Για τιμες δεν εχω ιδεα γιατι μολις εληξε η εγγυηση σταματησα τις επισκευες και ψαχνομαι να παρω αλλο....

Αν παρεις LG δες και το tip που δινω πιο πανω για τα ασυγχρονα -ειναι πολυ αποτελεσματικο αν και σου ευχομαι να μην σου χρειαστει)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για αλλες περιοχες αλλα στο κεντρο (πλ. Αττικης) μια χαρα ευγενικοι και εξυπηρετικοι ηταν. Βεβαια καλυπταν απολυτα την LG (προσπαθουσαν να με πεισουν οτι φταινε τα δισκακια ενω ειχα προβληματα κι οταν εγραφα στον σκληρο και για αλλαγη ουτε λογος ενω το μηχανημα ηταν εμφανως προβληματικο απ την αρχη).

Για τιμες δεν εχω ιδεα γιατι μολις εληξε η εγγυηση σταματησα τις επισκευες και ψαχνομαι να παρω αλλο....

Αν παρεις LG δες και το tip που δινω πιο πανω για τα ασυγχρονα -ειναι πολυ αποτελεσματικο αν και σου ευχομαι να μην σου χρειαστει)

 

Αν και ταλαιπωρηθηκες οπως ειπες 2 χρονια εγω με το pioneer 5100 2,5 χρονια δεν ειχα προβλημα, καμια βλαβη - χωρια που εγραψα αμετρητα δισκακια οποτε τα λεφτα του τα εβγαλε. Βεβαια η βλαβη του drive και που για αλλαγη drive θελω 340 ευρω μιας και γραφει μεν το drive αλλα δεν ολοκληρωνει την εγγραφη ειναι απαγορευτικο πλεον το κοστος επισκευης οποτε παω και γω για αγορα μεχρι μεσα Νοεμβριου. Απο hdd δεν εχω προβλημα οποτε μαλλον θα το κρατησω σαν προχειρο.

 

Απο ολα αυτα που ειδα κατεληξα στο μοντελο με τον 160 gb hdd μιας και με καλυπτει και οικονομικα. Ελπιζω να μην βγει ελατωματικο οπως το δικο σου. Για το σερβις της LG εχω ακουσει πολυ καλα λογια (και απο εσενα και γενικα και απο αλλους) οποτε μαλλον προς τα εκει καταληγω.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την lg.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει κοντά στα 200 dvd και τελικά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει μόνο 2 (συγκεκριμένα τα δισκάκια μετά δεν έπαιζαν την δεύτερη ταινία που έγραφα σε ποιότητα 4ωρών-η πρώτη ταινία κανονικά).Για το LG RH188 με HDMI λέω.

Η ποιότητα εικόνας είναι πραγματικά άριστη,κάποιες στιγμές οι αλγόριθμοι συμπίεσης δουλεύουν τόσο καλά που η εγγραφή κάποιες φορές φαίνεται καλύτερα και από την πηγή( κάποια κανάλια με όχι τόσο καλή ανάλυση όπως μερικά δορυφορικά)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει κοντά στα 200 dvd και τελικά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει μόνο 2 (συγκεκριμένα τα δισκάκια μετά δεν έπαιζαν την δεύτερη ταινία που έγραφα σε ποιότητα 4ωρών-η πρώτη ταινία κανονικά).Για το LG RH188 με HDMI λέω.

Η ποιότητα εικόνας είναι πραγματικά άριστη,κάποιες στιγμές οι αλγόριθμοι συμπίεσης δουλεύουν τόσο καλά που η εγγραφή κάποιες φορές φαίνεται καλύτερα και από την πηγή( κάποια κανάλια με όχι τόσο καλή ανάλυση όπως μερικά δορυφορικά)

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για το μινι-review μαλλον καταληγω εκει :)

 

Μενει μονο να το βρω γιατι στο mediamarkt ειχε το μοντελο με τα 80 GB στα 271 € χτες που περασα. Καπου γυρω στα 340 ευρω θα εχει μαλλον το συγκεκριμενο θα παω στο fnac.

 

http://www.fnac.gr/index.asp?pathID=1_2_36_56_85&art=761

 

Την Pioneer την απερριψα τωρα μετα απο αυτο που επαθα.

 

Εγω καμια 160-180 dvd περιπου εγραψα τα 2,5 χρονια με το 5100 αλλα απογοητευτικο απο το σερβις της pioneer. Τα μισα και βαλε dvd που εγραψα ητανε μετατροπη vhs --> dvd. Τωρα με τα DL θα ναι πιο ευκολο πιστευω. Καλο μεσημερι:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...