Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να εχει καλή ποιότητα κατατασκευης και το slide να αποδειχθει καλό..

Γιατι το ν80 οταν το πήρε ενας φίλος μου,φαινόταν πολύ καλο,λιγο το slide ήταν χαλαρό αλλα ανεκτό,δλδ πολύ καλα.

Μετα απο 6 μήνες παει πανω κάτω,τριζει ολόκληρο,απελπισία δλδ..

Ελπίζω μην γίνει το ιδιο στο ν95 γιατι ειναι κρίμα για ένα τέτοιο τηλ..

drr2 σχετικά με τα ηχεια οπωσδήποτε εχει να κάνει το μέγεθος,για πχ του 6233 που ειναι πολυ πιο μικρά απο του ν73 ειναι και πιο χαμηλά σε ένταση..

 

Παιδια εσεις που το έχετε,ταιριάζει η μπαταρία του ν73 στο ν95?

 

toy n73 i mpataria oxi krima:(

to n95 perni BL-5F

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pantos to gps exi kai sal/ kai patra ...ayta einai perimeno otan 8a bgi kai kanonika greece mipos kanoyne kaliteroys map kai gia larisa k.l.p :)

 

kai genika briski amesos pano apo 3-4 satell. ean to sikrino me 1 ppc moyfa poy eixa kai to plirosa tote 450eyr ../

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

 

kai genika briski amesos pano apo 3-4 satell. ean to sikrino me 1 ppc moyfa poy eixa kai to plirosa tote 450eyr ../

Με 3 δορυφόρους δεν κλειδώνει καν το στίγμα.

Btw ο αριθμός που αναφέρεις είναι πολύ μικρός. Το normal σε ένα gps είναι 8-10 δορυφόροι.

Link to comment
Share on other sites

Με 3 δορυφόρους δεν κλειδώνει καν το στίγμα.

Btw ο αριθμός που αναφέρεις είναι πολύ μικρός. Το normal σε ένα gps είναι 8-10 δορυφόροι.

 

 

otan bri 5 kleidwse btw panta...8-10 diskolo kanena den piani 8-10 amesos!!

 

kai den eipa oti kleidwse oti piani eipa..:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

kai ego to truphone to eho xeskisei,ores eteliotes me australia perno mias poy eimai genimenos ekei kai me n95 kai me n80ie...fovero!!

allos melos toy myphone tha einai katohos to n95 syntoma...alki poy eisai reeeeeeeee ;)

 

ep Giannh..kala to N95 einai toumpano...to Hxeio einai kalitero apo N73...k exei foveri kamera...(ektos apo to vrady) k genika einai poly kalo! einai san ena poly veltiomeno N73.. :)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

otan bri 5 kleidwse btw panta...8-10 diskolo kanena den piani 8-10 amesos!!

 

kai den eipa oti kleidwse oti piani eipa..:)

Όσα GPS έχω δοκιμάσει πιάνουν αμέσως 8-11 δορυφόρους.

Για 12 δεν είμαι σίγουρος.

5 δορυφόροι μου ακούγεται αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Όσα GPS έχω δοκιμάσει πιάνουν αμέσως 8-11 δορυφόρους.

Για 12 δεν είμαι σίγουρος.

5 δορυφόροι μου ακούγεται αστείο.

diladi den to 3eres oti me 5 to ligotero einai ok?

kala kai to palio moy eitane psilo moyfa;)

 

basika mia poy milame gia to N95 .nai me 5 kleidwnei etsi moy grafi para3eno e? ..

 

parte kai 1 foto brady den einai kai xalia xalia...

 

http://img183.imageshack.us/my.php?image=22042007007gk6.jpg

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

pantos me sirf star III poy eiha sto fortuna slim itane kalytero apo to gps toy n95,den to sykrino!Krima re gamoto,poy to gps sto n95 einai adynamo,ego dyskolevomai na piaso polla satellite me to n95 :(
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

pantos me sirf star III poy eiha sto fortuna slim itane kalytero apo to gps toy n95,den to sykrino!Krima re gamoto,poy to gps sto n95 einai adynamo,ego dyskolevomai na piaso polla satellite me to n95 :(

 

Otan pianw 5 sat/ kai perimenw se full or8io to thl. kai anoixto meta kleidwnei tote den exw problhma. To 8ema einai na piasw panw apo 4;)

 

Genika nomizw einai h 8esh poy to exeis den einai san ta apla re gamwto 8a dokimasw ayrio ...

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

H nokia leei na exeis anoikto to plhktrolgio kai me 40 moires peripou gonia pros ton oyrano
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nai re paidia kai ego tis teleutees meres den piano lock me tipota sto GPS...

 

Stin arxi ekane lock mesa se ena lepto...Ti na po...

 

Elpizo na beltiothei kapos i katastasi sto eperomeno firmware...

 

Το Σάββατο δοκίμασα ένα P3600 ενός φίλου, και αν και δεν το περίμενα εντυπωσιάστηκα. Oύτε αυτό έχει sirfstarIII chipset και περίμενα να είναι μάπα. Κι όμως έπιασε 3-4 δορυφόρους αμέσως και σε 3-4 λεπτά είχε κλειδώσει και δούλευε άψογα με το Destinator 6

Για όσους δεν ξέρουν το Ρ3600 κυκλοφόρησε αρχικά χωρίς GPS και μόλις πριν λίγες μέρες με ένα update ενεργοποιήθηκε το gps

 

Κι αναρωτιέμαι εγώ κυρία NOKIA είναι δυνατόν μια συσκευή που δεν προοριζόταν για χρήση ως gps να λειτουργεί καλύτερα από το πολυδιαφημιζόμενο N95 σου ? :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Y.Γ. Το P3600 δούλεψε καλύτερα κι από το ΜΙΟ350 μου :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο: με τα pdf πως τα παει? και δεν εννοω κατι απλο οπως μονο κειμενο. Κατι πιο βαρυ, με εικονες κλπ. Λογικα θα τα εμφανιζει σωστα μιας και υπαρχει το προγραμμα της ιδιας της adobe, αλλα θελω να ρωτησω ποσο γρηγορα να τα εμφανιζει. Πρεπει να τα παει ικανοποιητικα, λογω του επεξεργαστη του. Αυτο που εχω τωρα ειναι δραμα..
Link to comment
Share on other sites

diladi den to 3eres oti me 5 to ligotero einai ok?

kala kai to palio moy eitane psilo moyfa;)

 

basika mia poy milame gia to N95 .nai me 5 kleidwnei etsi moy grafi para3eno e? ..

 

 

4 δορυφόροι χρειάζονται για να κλειδώσει.

Το θέμα είναι πόσο αξιόπιστο θα είναι το στίγμα.

Επιπλέον παίζει ρόλο πόσο δυνατό είναι το σήμα που λαμβάνει από κάθε δορυφόρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι γκρινιαζετε για το GPS του Ν95. Εγω το ΣΚ που επαιξα λιγακι εμεινα απολυτα ικανοποιημενος. Επιανε στιγμα σε 1-1,5 λεπτο και δεν το εχανε. Του εβαλα να υπολογισει, διαφορες διαδρομες που να περιλαμβανουν εθνικη, επαρχιακο δρομο κλπ και μου τα υπολογισε ολα τελεια!! Επισης καθως προχωραγα το στιγμα μου ηταν σωστο ( δεν ειχε καθυστερηση). Εγω μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

Οσο για την καμερα απο τις λιγες που μετεφερα σε PC (ελειπα και δεν ειχα PC ολο το ΣΚ) ειναι πολυ καλες. Το φλασ επισης ειναι πολυ δυνατοτερο απο του Ν93 που ειχα. Σε εντελως σκοτεινο δωματιο φωτιζει πολυ καλα σε αποσταση 2,5 - 3 μετρων!! Η μονη βλακεια που βρηκα ειναι οτι δεν μπορεις να ενεργοποιησεις το φλας στο βιντεο. Ελπιζω να το διορθωσουν αυτο με καποιο μελλοντικο firmware.

 

Απο ταχυτητα δεν το συζηταω ειναι σαν να εφυγα απο YUGO (Ν93) και να πηγα σε Ferrari. Επισης εχω την εντυπωση οτι και η πλοηγηση στο Νετ εγινε πιο γρηγορη. Γενικα απο χρηστικοτητα του μενου και των πληκτρων ειμαι απολυτα ικανοποιημενος εκτος απο τα κουμπια Εναρξης-τερματισμου κλησης που θα τα ηθελα λιγο μεγαλυτερα.

 

Συνολικα θα ελεγα οτι ειμαι ενθουσιασμενος απο το κινητο μεχρι τωρα!!! Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η βλακεια με το φλας στο βιντεο.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο την ποιοτητα κατασκευης εισαι οκ?Εννοω απο το sliding?Eπισης επειδη ειχες Ν93 το βιντεο του Ν95 το βλεπεις κατωτερο?Στον ηχο ειναι σιγουρα(ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΟ ΗΧΟ ΤΟ Ν95)θελω να μου πεις και γενικοτερα στην εικονα τι παιζει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να μου πειτε αν ειναι δυνατον το gps με την εφαρμογη εχει χρεωση ή ειναι ολα δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο την ποιοτητα κατασκευης εισαι οκ?Εννοω απο το sliding?Eπισης επειδη ειχες Ν93 το βιντεο του Ν95 το βλεπεις κατωτερο?Στον ηχο ειναι σιγουρα(ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΟ ΗΧΟ ΤΟ Ν95)θελω να μου πεις και γενικοτερα στην εικονα τι παιζει?

 

Απο βιντεο δεν ξερω γιατι οπως ειπα και πιο πανω ελλειπα το ΣΚ και δεν ειχα PC. Το απογευμα που θα γυρισω σπιτι θα τραβηξω κανενα βιντεακι και θα το ανεβασω. Παντως η μονη βλακεια ειναι αυτο που λεω και πιο πανω οτι δηλαδη δεν μπορεις να βαλεις φλας στο Βιντεο.

 

Το slider ειναι αψογο!! Οταν ειναι ανοικτο (ειτε προς τα επανω ειτε προσ τα κατω) δεν εχει καθολου τζογο. Οταν ειναι κλειστο εχει εναν απειροελαχιστο τζογο 1/10 του χιλιοστου, δηλαδη τριχες!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αναβαθμιση απο ΤΙΜ και περιμενω να ερθει για να το παρω.Αυτο ομως που με καιει ειναι αν θα ειναι κλειδωμενο το internet call.Αν το εχει καποιος απο καποια εταιρεια(ξερω οτι ακομα δεν εχουν αρχισει να το δινουν)ας ενημερωσει το forum γιατι πιστευω οτι ενδιαφερει αρκετους εδω μεσα.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Εφτασέεεεεεε!!!

Το έχω στα χέρια μου...

Αγορά από "megamarket", το κινητό είναι "Made in Finland".

 

Αυτή την ώρα φορτίζει...

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΙΜΗ:

Πόσες ώρες πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;;;

Το βιβλιαράκι είναι στα φινλανδικά και δεν βγάζω άκρη. Άσε που δε θα έγραφε κιόλας. Τουλάχιστον από προηγούμενη εμπειρία.

 

Παίδες, εσείς που ξέρετε πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, πείτε σας παρακαλώ.

Είναι που είναι η αυτονομία του μικρή, μην κάνουμε κανένα λάθος με την μπαταρία!

 

Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εφτασέεεεεεε!!!

Το έχω στα χέρια μου...

Αγορά από "megamarket", το κινητό είναι "Made in Finland".

 

Αυτή την ώρα φορτίζει...

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΙΜΗ:

Πόσες ώρες πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;;;

Το βιβλιαράκι είναι στα φινλανδικά και δεν βγάζω άκρη. Άσε που δε θα έγραφε κιόλας. Τουλάχιστον από προηγούμενη εμπειρία.

 

Παίδες, εσείς που ξέρετε πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, πείτε σας παρακαλώ.

Είναι που είναι η αυτονομία του μικρή, μην κάνουμε κανένα λάθος με την μπαταρία!

 

Σας ευχαριστώ!!!

 

Με γειά!:)

Φόρτισέ το σβηστό(ξέρω, σου βάζω δύσκολά:p) για 5-6 ώρες.

Δεν χρειάζεται παρισσότερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εφτασέεεεεεε!!!

Το έχω στα χέρια μου...

Αγορά από "megamarket", το κινητό είναι "Made in Finland".

 

Αυτή την ώρα φορτίζει...

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΙΜΗ:

Πόσες ώρες πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φόρτιση;;;

Το βιβλιαράκι είναι στα φινλανδικά και δεν βγάζω άκρη. Άσε που δε θα έγραφε κιόλας. Τουλάχιστον από προηγούμενη εμπειρία.

 

Παίδες, εσείς που ξέρετε πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, πείτε σας παρακαλώ.

Είναι που είναι η αυτονομία του μικρή, μην κάνουμε κανένα λάθος με την μπαταρία!

 

Σας ευχαριστώ!!!

 

Καλοριζικο φιλε!! Απο οπου να ναι τα φερνουν. Το δικο μου που πηρα απο το megamarket ηταν γερμανικο made in Finland.

 

Στο θεμα της φορτισης τωρα. Εγω και στο Ν93 και στο Ν95 αφοτου σταματησαν να κουνιουνται οι μπαρες τα αφησα κανα 2ωρο παραπανω. Απλα θα το αφησεις 2-3 φορες να αποφορτιστει πληρως για να το ξαναφορτισεις.

Στο Ν93 τα αποτελεσματα ηταν μια χαρα. Κραταγε 2 - 2,5 μερες με φυσιολογικη χρηση, οποτε πιστευω η τακτικη αυτη να αποδοσει και για το Ν95.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως κάτι ολοκληρωμένο να τα έχει ολα δεν βγάζει..Τεράστια βλακεία αυτο με το βίντεο...Το ν93 ήταν πολύ καλύτερο...

Διοτι το ν95 γράφει σε μονοφωνικο ήχο,δεν εχει καθολου οπτικο ζοομ(στο ν93 το οπτικο ζοομ ειναι τέλειο)και το χειρότερο δεν ανάβει το flash.....

Μπορει κανεις να ανεβάσει φωτογραφια σε εσωτερικο χώρο?

 

sotoss δυσκολα να σου κρατάει το ν95 οπως το ν93,γιατι το ν93 ειχε μεγαλύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε!! Απο οπου να ναι τα φερνουν. Το δικο μου που πηρα απο το megamarket ηταν γερμανικο made in Finland.

 

Στο θεμα της φορτισης τωρα. Εγω και στο Ν93 και στο Ν95 αφοτου σταματησαν να κουνιουνται οι μπαρες τα αφησα κανα 2ωρο παραπανω. Απλα θα το αφησεις 2-3 φορες να αποφορτιστει πληρως για να το ξαναφορτισεις.

Στο Ν93 τα αποτελεσματα ηταν μια χαρα. Κραταγε 2 - 2,5 μερες με φυσιολογικη χρηση, οποτε πιστευω η τακτικη αυτη να αποδοσει και για το Ν95.

 

Αυτό του είπα και εγώ με άλλα λόγια;)(το επισημαίνω για να μην μπερδευτεί ο φίλος)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...