Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις εβαλα την καινουργια εκδοση του λογισμικου και δε μου βγαζει τον ελληνικο χαρτη ειμαι λιγο ασχετος τα φωτα σας!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αποκλειεται να μην εχει καθολου καρτα μνημης.θα εχει μια στα 128 ΜΒ.

μην ειμαστε υπερβολικοι.απλα η αλφα κοπυ δεν συνηθιζει τις πολυτελειες (θηκη,καρτα 1gb) και ολα τα αλλα που δινονται παγκοσμιως

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχουν αρκετά κομμάτια 15/05 στην ελληνική αγορά.

Τα πρώτα Ν95 θα ξεκινήσουν σιγά σιγά από αύριο 02/05.

 

Αυτό είναι κατα κάποιο τρόπο επιβεβαιωμένο?΄Ξέρεις και κανένας άλλος κάτι τέτοιο?

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται να μην εχει καθολου καρτα μνημης.θα εχει μια στα 128 ΜΒ.

μην ειμαστε υπερβολικοι.απλα η αλφα κοπυ δεν συνηθιζει τις πολυτελειες (θηκη,καρτα 1gb) και ολα τα αλλα που δινονται παγκοσμιως

 

Στην Ελληνική συσκευασία δεν νομιζω να υπάρχει κάρτα μνήμης... Εχει σταματησει τον τελευταίο καιρό να βάζει... Αλλά η μπαταρία κρατάει λίγο λιγότερο από τις άλλες..... Ασχετο με το θέμα μας, αλλά σε κάποιον πρέπει να πω και εγω τον πόνο μου... χαχαχα:lol: :lol: :lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα την καινουργια εκδοση του λογισμικου και δε μου βγαζει τον ελληνικο χαρτη ειμαι λιγο ασχετος τα φωτα σας!!!!!!!

 

κανε ξανα εγκατασταση του χαρτη και θα ειναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελληνική συσκευασία δεν νομιζω να υπάρχει κάρτα μνήμης... Εχει σταματησει τον τελευταίο καιρό να βάζει... Αλλά η μπαταρία κρατάει λίγο λιγότερο από τις άλλες..... Ασχετο με το θέμα μας, αλλά σε κάποιον πρέπει να πω και εγω τον πόνο μου... χαχαχα:lol: :lol: :lol: :p

 

Όλοι κάπου θέλουμε να πούμε τον πόνο μας....Αλλά που.....(sorry για το off topic):p :p :p :p

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι??? Μέσω της κλήσης διαδικτίου που έχει αναφερθεί και σε άλλη σελίδα μπορούμε να καλούμε μέσω του Ν95 από Ελλάδα σε άλλες ΄χωρες (συμβεβλημένες από την υπηρεσία) αλλά και από Ελλάδα σε Ελλάδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι??? Μέσω της κλήσης διαδικτίου που έχει αναφερθεί και σε άλλη σελίδα μπορούμε να καλούμε μέσω του Ν95 από Ελλάδα σε άλλες ΄χωρες (συμβεβλημένες από την υπηρεσία) αλλά και από Ελλάδα σε Ελλάδα?

 

psaxe ligo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170996 ;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Προς όλους τους κατόχους του Ν95 θέλω να ρωτήσω αν το slide του τηλεφώνου είναι τόσο χαλαρό οσο στο video που ακολουθεί...Γιατι αν είναι.....αστα να πάνε....:cry: :cry: :cry:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=NxpYn5VEtJw

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Προς όλους τους κατόχους του Ν95 θέλω να ρωτήσω αν το slide του τηλεφώνου είναι τόσο χαλαρό οσο στο video που ακολουθεί...Γιατι αν είναι.....αστα να πάνε....:cry: :cry: :cry:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=NxpYn5VEtJw

 

Προσωπικά εμενα δεν ειναι τόσο χαλαρo.. Οτι παιζει λίγο ναι.. αλλα οχι κι έτσι.. Αυτο ειναι σε τραγικό σημειο.. χαχαχ :lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις κατάλαβα τι πρεπει να κανω για το GPS, αλλά το ερώτημά μου ειναι άλλο... Μου εμφανίζει κανονικά την υδρόγειο, εστειάζει εκει που ειμαι κτλ... Αν ειμαι με το αυτοκίνητο, θα δείχνει οτι κινούμε ή οχι??? Πρεπει να κανω κατι για να το κάνει αυτο??? Λύστε μου την απορία... Από εχτες προσπαθω μονος.. :p :p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ ένας σχετικά ευτυχείς κάτοχος του N95 αν εξαιρέσετε ότι το πηρα από την orange που έχει αφαιρέσει τις κλήσεις μέσο internet και είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της.:mad:

 

 

Προς όλους τους κατόχους του Ν95 θέλω να ρωτήσω αν το slide του τηλεφώνου είναι τόσο χαλαρό οσο στο video που ακολουθεί...Γιατι αν είναι.....αστα να πάνε....:cry: :cry: :cry:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NxpYn5VEtJw

 

Προσωπικά το δικό μου είναι πολύ σταθερό, δεν κουνιέται καθόλου...Ίσως να είμαι από τους λίγους τυχερούς η αυτός στο video είναι από τους λίγους ατυχους.:)

 

 

Μολις κατάλαβα τι πρεπει να κανω για το GPS, αλλά το ερώτημά μου ειναι άλλο... Μου εμφανίζει κανονικά την υδρόγειο, εστειάζει εκει που ειμαι κτλ... Αν ειμαι με το αυτοκίνητο, θα δείχνει οτι κινούμε ή οχι??? Πρεπει να κανω κατι για να το κάνει αυτο??? Λύστε μου την απορία... Από εχτες προσπαθω μονος.. :p :p

 

Από ότι κατάλαβα εγώ πρέπει να έχεις τους χάρτες στο κινητό σου η να είσαι συνδεμένος στο internet κατά την διάρκεια που το χρησιμοποιείς.

 

 

Η δίκια μου απορία είναι αν έχει κάνει κανεις εγκατάσταση το nokia updater σε windows vista γιατί εμενα μου βγάζει πρόβλημα και θέλω να βάλω τα ελληνικά στο κινητό και να ξεφορτωθώ όλα τα add-on και add-off (!) τις orange...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!! θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι πληρεις η χαρτες που εχει μεσα το κινητο !! ειναι σε επιπεδα destinator ? μπορει να κανει αντε πλοηγηση σε επαρχιακες πολεις ?

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν είμαι κάτοχος Ν95 για να το δοκιμάσω ρωτάω..

είναι εφικτό να περάσουμε κάποιο άλλο χάρτη στην συσκευή? π.χ το Routte 66 ή το TomTom?

Όσοι έχουν εμπειρία από destinator είναι ευχαριστημένοι από το smart2go?

Πόση ώρα μπορούμε να πλοηγηθούμε πριν η μπαταρία παραδώσει το πνευμα...?

 

Μπορείς να περάσεις τις παραπάνω εφαρμογές αλλά μόνο σαν χάρτες, όχι για πλοήγηση. Από ό,τι ειπώθηκε ως τώρα, αυτές βλέπουν μόνο τους εξωτερικούς δέκτες GPS με bluetooth αλλά δε βλέπουν τον εσωτερικό του Ν95. Θα πρέπει να περιμένεις τη νέα έκδοσή τους. Σαν χάρτες όμως, για Ελλάδα καλύτερο είναι το SmartToGo (πλην destinator που δεν έχει βγει για Symbian ακόμα) οπότε δε λέει να τις βάλεις. Όταν βγει η νέα έκδοσή τους που θα υποστηρίζει το εσωτερικό GPS του Ν95 θα αξίζουν γιατί θα έχεις τσάμπα πλοήγηση, ενώ το SmartToGo θέλει λεφτά. Βέβαια στο SmartToGo δεν πληρώνεις τους χάρτες που τους πληρώνεις στους άλλους.

 

γεια σας!! θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι πληρεις η χαρτες που εχει μεσα το κινητο !! ειναι σε επιπεδα destinator ? μπορει να κανει αντε πλοηγηση σε επαρχιακες πολεις ?

 

ευχαριστω !

 

Από ό,τι έχουν πει αυτοί που ξέρουν, σε επίπεδο destinator δεν είναι καμία εφαρμογή ακόμα (για Ελλάδα), μετά έρχεται το SmartToGo και μετά ακολουθούν οι υπόλοιποι (μιλάμε για τους χάρτες, έτσι;).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

E-e-e-erxetai....:D :D afou eide o filos mas ti diafimisi ston ant1...epivevaionetai oti einai thema imerwn pleon:rolleyes: :D ;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα την διαφιμιση του ν95 στον αντ1 οποτε αυριο στα νοκια κλαμπ

N95 καλως ηρθες κι επεισημα:D

 

:w00t: :w00t: :w00t: Ωραια, απο αυριο ξεκιναω τηλεφωνα και αν το εχουν βαζω καποιον γνωστο να το παρει και να το φορτισει κιολας. Κριμα που δεν θα το εχω στα χερια μου μεχρι την Κυριακη που επιστρεφω:ninja:

Link to comment
Share on other sites

leftezi, όταν λές δεν δουλεύουν με το εσωτερικό GPS του Ν95, αναφέρεσαι και στο πιο πρόσφατο ΤΟΜΤΟΜ 6 ?

 

Anyways, που θα το βρώ με αγγλικό keypad?!

Link to comment
Share on other sites

leftezi, όταν λές δεν δουλεύουν με το εσωτερικό GPS του Ν95, αναφέρεσαι και στο πιο πρόσφατο ΤΟΜΤΟΜ 6 ?

 

Anyways, που θα το βρώ με αγγλικό keypad?!

 

Δεν ξέρω πόσο πρόσφατο είναι το 6. Αυτά διάβαζα πριν δυο βδομάδες περίπου.

"Μια δοκιμή θα σας πείσει". :D

Για το 2ο περί αγγλικού keypad δεν ξέρω. :confused:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το πάρει από ΝΟΚΙΑ Shop πρώτος, ας γράψει εδώ την τελική τιμή του.... :worry:

 

Kαι καλορίζικο !!! :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το δικό μου είναι πολύ σταθερό, δεν κουνιέται καθόλου...Ίσως να είμαι από τους λίγους τυχερούς η αυτός στο video είναι από τους λίγους ατυχους.:)

 

Παιδια εκτος απο το φιλο Ηλια, υπαρχει καποιος αλλος που να εχει Ν95 εντελως σταθερο? Δηλαδη τι ποσοστο περιπου ειναι τα κουνιστα απο τα ακουνιτα???

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, από ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής, συμπέρανα ότι το μέγεθος της φωτογραφίας (σε ΜΒ) εξαρτάται από το μέγεθος της πληροφορίας που αποτυπώνεται. Σε ημερήσιες φωτογραφίες με άπλετο φως, όπου καταγράφεται μεγαλύτερη ποσότητα πληροφορίας, η εικόνα καταλαμβάνει περισσότερο χώρο, ενώ στις νυχτερινές λιγότερο.

Μακάρι να υπάρχει ρύθμιση. Μόνο κάποιος που θα το ψάξει καλά μπορεί να μας πει με σιγουριά.

Όσο για το πρόβλημα της νερομπογιάς, ίσως και να μην οφείλεται τόσο στη συμπίεση όσο στο software της μείωσης θορύβου. Το γρασίδι και τα δέντρα, από μακρυά εκλαμβάνονται ως θόρυβος και "ομογενοποιούνται" δίνοντας αυτό το εφέ. Σε άλλες περιπτώσεις βέβαια έχει καλά αποτελέσματα (π.χ. στην επιφάνεια ενός τοίχου) αλλά στις παραπάνω μας τα χαλάει. Πρέπει να βρουν έναν τρόπο να έχουν και την πίτα σωστή και το σκύλο χορτάτο. Δεν είναι και εύκολο σίγουρα.

Όσο για το μοβ, οφείλεται στην εξισορρόπηση του λευκού και νομίζω ότι θα διορθωθεί εντελώς. Αλλά και να μη φτιάξει απόλυτα, διορθώνεται πολύ εύκολα στο φότοσοπ. Το άλλο όμως με το γρασίδι, δε διορθώνεται με τίποτα αν δεν το φτιάξουν στη λήψη.

 

Ναι, το ξέρω, την "ψειρίζω" πολύ την κάμερα. Αλλά τα είπαμε αυτά... να μην τα λέω πάλι.

Koιτα να δεις αυτο που λες για το μεγεθος των φωτο ισχυει παντου οχι μονο στο Ν95.Εγω ομως σου λεω οτι αν κοιταξεις προσεκτικα φωτο που εχουμε δει θα δεις οτι υπαρχουν τεραστιες διαφορες στο μεγεθος σε ιδιες συνθηκες και σχεδον με ιδιο τοπιο.Επισης παιζει ρολο και το χερι του φωτογραφου οι τελευταιες ενος φιλου εδω που το εχει(που λες για το δεντρο κλπ) ηταν ενω περπατουσε.Για το μωβ θα συμφωνησω μαζι σου ωστοσο εχει μειωθει αρκετα και δεν με πολυενοχλει.Τελος πρεπει να πω οτι σε σχεση με τα προτοτυπα εχω δει μεγαλη βελτιωση και στο βιντεο μεγαλυτερη απο οτι στις φωτο και μαλιστα με βαση αυτα που εχω δει σε συνθηκες χαμηλου σχετικα φωτισμου τραβαει καλυτερα απο το ν93

 

μολις ειδα την διαφιμιση του ν95 στον αντ1 οποτε αυριο στα νοκια κλαμπ

N95 καλως ηρθες κι επεισημα:D

Αυτα ειναι καλα νεα τι δειχνει? απο περιεργεια ρωταω
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Koιτα να δεις αυτο που λες για το μεγεθος των φωτο ισχυει παντου οχι μονο στο Ν95.Εγω ομως σου λεω οτι αν κοιταξεις προσεκτικα φωτο που εχουμε δει θα δεις οτι υπαρχουν τεραστιες διαφορες στο μεγεθος σε ιδιες συνθηκες και σχεδον με ιδιο τοπιο.Επισης παιζει ρολο και το χερι του φωτογραφου οι τελευταιες ενος φιλου εδω που το εχει(που λες για το δεντρο κλπ) ηταν ενω περπατουσε.Για το μωβ θα συμφωνησω μαζι σου ωστοσο εχει μειωθει αρκετα και δεν με πολυενοχλει.Τελος πρεπει να πω οτι σε σχεση με τα προτοτυπα εχω δει μεγαλη βελτιωση και στο βιντεο μεγαλυτερη απο οτι στις φωτο και μαλιστα με βαση αυτα που εχω δει σε συνθηκες χαμηλου σχετικα φωτισμου τραβαει καλυτερα απο το ν93

 

Αυτα ειναι καλα νεα τι δειχνει? απο περιεργεια ρωταω

 

Ναι, δίκιο, λίγο πολύ ισχύει παντού. Πιστεύεις δηλαδή ότι η διαφορά (σε παρόμοιες συνθήκες) οφείλονται στις ρυθμίσεις; Μακάρι. Μόλις το πάρεις, πιστεύω θα το εντοπίσεις και θα μας πεις.

Όντως καμία σχέση με τα πρωτότυπα, σε πολλούς τομείς. Οι βελτιώσεις είναι μεγάλες και σε κάνα δυο updates θα είναι ακόμα καλύτερα.

Και... αμάν, ρε παιδιά. Δεν παίρνουμε φωτογραφίες περπατώντας :rolleyes: όταν θέλουνε να δείξουμε τι φωτό τραβάει ένα κινητό. :lol:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος απο το φιλο Ηλια, υπαρχει καποιος αλλος που να εχει Ν95 εντελως σταθερο? Δηλαδη τι ποσοστο περιπου ειναι τα κουνιστα απο τα ακουνιτα???

 

Ki εμένα (όπως είπα πριν) μια χαρά ειναι... Ελάχιστα να το κάνει αλλά σε καμια περίπτωση σε τέτοιο βαθμό όπως του τύπου στο βίντει

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος απο το φιλο Ηλια, υπαρχει καποιος αλλος που να εχει Ν95 εντελως σταθερο? Δηλαδη τι ποσοστο περιπου ειναι τα κουνιστα απο τα ακουνιτα???

 

για να τελειωνει το θεμα με τον τζογο οποιος πει οτι ουαου παιδια εμενα δεν κουνιεται καθολου και ειναι απολυτα στιβαρο θα το πει ψεμματα,ενας πολυ μικρος τζογος υπαρχει στο κινητο και να εισαι σιγουρη για αυτο,αλλους τους ενοχλει κι αλλους οχι,αυτο μπορω να το δεχτω.

ωστοσο το κολπο με το βιντεο που εδωσες και την πατεντα δουλευει αψογα.το εκανα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...