Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες θυμηστε λίγο πως από Νέο ξανά γυρίζω frog,άκυρον το βρήκα 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, διεκοψα το gigamax που ειχα και το νουμερο εγινε cosmokarta, και τωρα θελω να παω σε frog. Η διαδικασια ειναι μονο αυτη απο το site ? και μου στελνουν νεα sim ?

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panoc said:

Καλημερα, διεκοψα το gigamax που ειχα και το νουμερο εγινε cosmokarta, και τωρα θελω να παω σε frog. Η διαδικασια ειναι μονο αυτη απο το site ? και μου στελνουν νεα sim ?

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/allagis_paketou.html

Αυτή είναι η διαδικασία. Δεν χρειάζεσαι άλλη κάρτα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Teiresias_ said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/allagis_paketou.html

Αυτή είναι η διαδικασία. Δεν χρειάζεσαι άλλη κάρτα σιμ.

Ευχαριστω πολυ, το λινκ δεν αναφερει τη frog οποτε φανταζομαι οταν στειλω το 1ο μηνυμα αλπακ στο 1314 θα μου ερθει μηνυμα με επιλογες που μεσα θα ειναι και η frog σωστα ? ευχαριστω εκ των προτερων.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, geoliol said:

υπαρχει καποια καρτα πλεον με απεριοριστα gb; γτ με τα 70 δεν βλεπω να τη βγαζω μιας και το εχω και για οικιακο hotspot

Τελικά θα πορευτώ με τα εβδομαδια απεριόριστα μιας και δεν θέλω να δεσμευτω με συμβόλαιο. Αυτά τα απεριόριστα έχουν κάποιο όριο;

Edit: άκυρο και κει τελικά είδα όριο τα 7gb και μετά χρεώνουν... Τη έκατσα τη βάρκα μάλλον θα πρέπει να πάω σε συμβόλαιο 

Edited by geoliol
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, geoliol said:

Τελικά θα πορευτώ με τα εβδομαδια απεριόριστα μιας και δεν θέλω να δεσμευτω με συμβόλαιο. Αυτά τα απεριόριστα έχουν κάποιο όριο;

Edit: άκυρο και κει τελικά είδα όριο τα 7gb και μετά χρεώνουν... Τη έκατσα τη βάρκα μάλλον θα πρέπει να πάω σε συμβόλαιο 

Το οριο 7γιγα ειναι οταν εισαι σε περιαγωγη.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoc said:

Ευχαριστω πολυ, το λινκ δεν αναφερει τη frog οποτε φανταζομαι οταν στειλω το 1ο μηνυμα αλπακ στο 1314 θα μου ερθει μηνυμα με επιλογες που μεσα θα ειναι και η frog σωστα ? ευχαριστω εκ των προτερων.

Από What's Up αυτά εμφανίζει διαθέσιμα για μετατροπή 

Screenshot_20241009_160546_Messages.thumb.jpg.da2a7f6255e486b8b8913f75815fb63e.jpg

Οπότε, μια χαρα πας σε frog.

Κατευθείαν θα γίνει η αλλαγή .

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 3:32 ΜΜ, geoliol said:

υπαρχει καποια καρτα πλεον με απεριοριστα gb; γτ με τα 70 δεν βλεπω να τη βγαζω μιας και το εχω και για οικιακο hotspot

Το Cosmote mobile internet on the Go, έχει πακέτο 250GB για 30 ημέρες με 25€

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/programmata-kinitis-paketa-mobile-internet.html

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό κάποιος είχε αναφέρει ότι το χρηματικό του υπόλοιπο έληξε το πρωί και όχι στις 23:59.

Τελικά τι ισχύει;

Όσον αφορά τα έξτρα 60' από το welcome bonus, ανακάλυψα ότι η ενεργοποίηση πρέπει να γίνει μέχρι τις 9 το πρωί της 30ης ημέρας. Το πρώτο welcome bonus μπήκε στις 11:38 και περίμενα ότι τότε θα γίνει και η ανανεωση. Τελικά, έγινε στις 9:08.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, oregon said:

Πριν λίγο καιρό κάποιος είχε αναφέρει ότι το χρηματικό του υπόλοιπο έληξε το πρωί και όχι στις 23:59.

Τελικά τι ισχύει;

Παντα το βραδυ ληγει το χρηματικο υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, hercoulis said:

Όλοι αλλοδαποί είναι ; 😋

Και επίσημα, πάει το απεριόριστο από το Frog.

461809179_891171413109550_2745319757526276019_n.thumb.jpg.a736d027de5de8ae7d3e0646d7ba574e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλοι, και εμείς οι Έλληνες απολαμβάνουμε τα πακέτα των αλλοδαπών  🚨

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hercoulis said:

Όλοι, και εμείς οι Έλληνες απολαμβάνουμε τα πακέτα των αλλοδαπών  🚨

Και την εξυπηρέτηση σε Urdu!

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2024 at 2:38 ΜΜ, oregon said:

Πριν λίγο καιρό κάποιος είχε αναφέρει ότι το χρηματικό του υπόλοιπο έληξε το πρωί και όχι στις 23:59.

Τελικά τι ισχύει;

Όσον αφορά τα έξτρα 60' από το welcome bonus, ανακάλυψα ότι η ενεργοποίηση πρέπει να γίνει μέχρι τις 9 το πρωί της 30ης ημέρας. Το πρώτο welcome bonus μπήκε στις 11:38 και περίμενα ότι τότε θα γίνει και η ανανεωση. Τελικά, έγινε στις 9:08.

Εγώ ήμουν.

Λάθος της συζύγου ήταν. Την προηγούμενη έληγε και μου είχε πει λάθος ημερομηνία.

Συγνώμη για την αναστάτωση 🙂

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2024 at 2:38 ΜΜ, oregon said:

Πριν λίγο καιρό κάποιος είχε αναφέρει ότι το χρηματικό του υπόλοιπο έληξε το πρωί και όχι στις 23:59.

Τελικά τι ισχύει;

Όσον αφορά τα έξτρα 60' από το welcome bonus, ανακάλυψα ότι η ενεργοποίηση πρέπει να γίνει μέχρι τις 9 το πρωί της 30ης ημέρας. Το πρώτο welcome bonus μπήκε στις 11:38 και περίμενα ότι τότε θα γίνει και η ανανεωση. Τελικά, έγινε στις 9:08.

Κάποια ειδοποίηση από την εφαρμογή είχες; Εννοώ για την λήξη του έξτρα μπόνους. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geotzia said:

Κάποια ειδοποίηση από την εφαρμογή είχες; Εννοώ για την λήξη του έξτρα μπόνους. 

Καμμία, πλην ενός SMS 2 ημέρες πριν. 

Διευκρινίζω εκ νέου ότι ήταν λεπτά που δεν είχα ενεργοποιήσει. 

Το συμπέρασμα είναι ότι το welcome bonus ανανεώνεται στις 9 το πρωί περίπου, ανεξάρτητα από το πότε αποδόθηκε την πρώτη φορά. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, oregon said:

Καμμία, πλην ενός SMS 2 ημέρες πριν. 

Πώς γίνεται "καμία" και να σου ήρθε σμσ;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Πώς γίνεται "καμία" και να σου ήρθε σμσ;

Μάλλον το πάει όπως λέμε μια ισον καμμια 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς μείωση στην ταχύτητα του ίντερνετ στις σιμ που έχουν απεριόριστα για ένα χρόνο; Σέρνεται, ενώ τα άλλα κινητά που έχω έχουν κανονικά ταχύτητα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...