Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, vdeverak said:

Επιβεβαιωνω και εγώ τα 30giga δωρεάν αν βάλεις αγαπημένη χώρα ουκρανια.
Σε μια μέρα μου τα εμφάνισε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σας στέλνει μήνυμα; 

 

Δε ξέρω, το έχω βάλει καιρό και δε δίνει τίποτα. Το διαλέγω και μου δείχνει 2 επιλογές, για Ρωσία και Ουκρανία να αγοράσω λεπτά ομιλίας. Σωστά δε τα κάνω μέχρι εκεί; Και παραμένουν τα 2 αυτά κουτάκια κάτω από την φράση : Οι αγαπημένοι μου προορισμοί. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, nikos21r said:

Σας στέλνει μήνυμα; 

 

Δε ξέρω, το έχω βάλει καιρό και δε δίνει τίποτα. Το διαλέγω και μου δείχνει 2 επιλογές, για Ρωσία και Ουκρανία να αγοράσω λεπτά ομιλίας. Σωστά δε τα κάνω μέχρι εκεί; Και παραμένουν τα 2 αυτά κουτάκια κάτω από την φράση : Οι αγαπημένοι μου προορισμοί. 

Κ σε μένα το ίδιο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το βατραχι είναι μια ομορφιά

Μπήκα να τσεκαρω το κινητό της φουκαριαρας της μάνας μου (αύριο έληγαν τα δωρεάν λεπτά που είχε πάρει με την ανανέωση)

Και δια μαγείας είδα ένα νέο δώρο!!!!

Θα ανέβω να δω αν ήρθε κανένα μήνυμα στο κινητό της

62668754740884ed1c5ee11a83d4ff26.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιους, σε μενα τοχε κανει τον Δεκεμβρη, αναγνωριζει ως νεα sim και δινει τα αντιστοιχα, παροτι χρονια ενεργοποιημενο, εκτος απο πχ WU με ΑΛΠΑΚ σε frog που ειναι ΟΚ να δινει 60 για 1 ετος.

Μπες στο Extras του frog app της, θα σουχει να της βαζεις απο καθε 21 του μηνου ως και Ιουλη 2023, εκτος των 60 καθε 21 του μηνου που θα παιρνει 60.

Link to comment
Share on other sites

Σας στέλνει μήνυμα; 
 
Δε ξέρω, το έχω βάλει καιρό και δε δίνει τίποτα. Το διαλέγω και μου δείχνει 2 επιλογές, για Ρωσία και Ουκρανία να αγοράσω λεπτά ομιλίας. Σωστά δε τα κάνω μέχρι εκεί; Και παραμένουν τα 2 αυτά κουτάκια κάτω από την φράση : Οι αγαπημένοι μου προορισμοί. 

Οχι
Μπήκα και τα είδα απλά την επόμενη μέρα.
Ούτε έκανα κάποια ενέργεια πέρα απ την να δηλώσει την αγαπημένη χώρα.
Για ένα μήνα είναι η διάρκεια τους btw


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει συμβεί και σε μένα. Χωρίς ενέργεια. Λουκούμι μου ήρθε 😁

Μπραβο τους

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα επιλέξει, δεν πήρα τίποτα, πριν λίγο καιρο το έλεγξα και δεν φαινόταν επιλεγμένο, το ξαναεπελεξα και καμία αλλαγή. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ τα 30gb. 

Όρισα αγαπημένη χώρα και άνοιξα τα δεδομένα 2- 3 φορές χωρίς wifi. Να σημειωθεί ότι δεν είχα καθόλου mb. Άνοιξα έκλεισα την εφαρμογή και μετά από μια μέρα μου έστειλαν sms για τα δωρεάν 30gb με ισχύει 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα άργησε λίγο

Όρισα την Πέμπτη το βράδυ και μόλις τώρα ήρθε το μήνυμα ότι έλαβα τα 30GB

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και σε εμένα, χτες δήλωσα την Ουκρανία και σήμερα μου ήρθε το μηνυμα για 30 gb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2022 at 11:39 ΠΜ, Mobileras said:

Εγώ το είχα επιλέξει, δεν πήρα τίποτα, πριν λίγο καιρο το έλεγξα και δεν φαινόταν επιλεγμένο, το ξαναεπελεξα και καμία αλλαγή. 

Μηπως οταν το εκανες ησουν με 0 υπολοιπο μετα το 2μηνο ισχυος των ευρω; Καποιες φορες δε τα δινει, οπως και για τα 500ΜΒ απο συμμετοχη σε ερευνα μεσω του  mycosmote app αν εισαι μετα το 2μηνο ισχυος υπολοιπου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και περίπου μια εβδομάδα που ενημερώθηκε το app στο κινητό, επιτέλους, έχω διαθέσιμα όλα τα νέα πακέτα και μπορώ να δω πότε είναι εβδομάδα διπλασιασμού (60'+60').
Ευχαριστώ όσους κάνουν τον κόπο να ενημερώνουν τους υπόλοιπος μέσω του myphone, είσαστε μεγάλη βοήθεια για όλους.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Τα έδωσαν και στην φουκαριαρα την μάνα μου τα τζάμπα 30gb (εχτές την βάπτισα Ουκρανή για πλακα)

Βέβαια έχει ένα κινητό με πλήκτρα χωρίς wifi και mobile data ;)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά υπάρχει έμμεση εναλλακτική στο πακέτο combo των 10gb με ίδιο κόστος και διπλά data με συνδιασμο κάρτας sim frog ( για κλήσεις) και cmiotgp (για δεδομένα) (όλα τα τηλέφωνα πλέον είναι dual sim)

To cmiotgp πλέον προσφέρει 200gb με 80€ (τελική τιμή) για 12 μήνες

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/epiko_internet.html

Μάλιστα οι πρώτοι τρεις μήνες είναι απεριόριστοι, οπότε η κατανάλωση των 200gb αναλογεί σε 9 μήνες (22,22GB/μήνα)

Στην frog ενεργοποιούμε 120' με 3€ κάθε 28 ημέρες. Τον χρόνο 43,33€ τελική τιμή

Οπότε σύνολο έχουμε 123,33€ για 1 χρόνο με 22,22GB και 120+'/μήνα Vs 117,48€ για 10GB και 200'/ μήνα

Νομίζω ότι πέρα από το αρχικό κόστος των 80€, ο παραπάνω συνδιασμός έχει μόνο πλεονεκτήματα.

  • Διπλά data κάθε μήνα (22,22gb vs 10gb)
  • 2 ξεχωριστές sim τις οποίες χρησιμοποιούμε όπως θέλουμε (Πχ στις διακοπές μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε mifi
  • 120' ελάχιστη χρέωση 1" vs 200' ελάχιστη χρέωση 3'
  • Volte σε κάθε dual sim συσκευή

Επιπλέον

  • Δεν έχεις το άγχος μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το πακέτο των gb και χάσεις τα δεδομένα σου
  • Εκμεταλεύεσαι στο έπακρο τα δωρεάν gb που λαμβάνεις είτε από ανανέωση χρόνου ομιλίας, είτε από εορταστικά giveaway της cosmote (στο απλό πακέτο, αν η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου των δεδομένων είναι μεταγενέστερη των δωρεάν gb, καταναλώνει από το υπόλοιπο)

 

Τι λέτε; Αξίζει ή όχι;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, user_one said:

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς αλλά υπάρχει έμμεση εναλλακτική στο combo πακέτο των 10gb με ίδιο κόστος και διπλά data με συνδιασμο κάρτας sim frog ( για κλήσεις) και cmiotgp (για δεδομένα) (όλα τα τηλέφωνα πλέον είναι dual sim)

To cmiotgp πλέον προσφέρει 200gb με 80€ (τελική τιμή) για 12 μήνες

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/epiko_internet.html

Μάλιστα οι πρώτοι τρεις μήνες είναι απεριόριστοι, οπότε η κατανάλωση των 200gb αναλογεί σε 9 μήνες (22,22GB/μήνα)

Στην frog ενεργοποιούμε 120' με 3€ κάθε 28 ημέρες. Τον χρόνο 43,33€ τελική τιμή

Οπότε σύνολο έχουμε 123,33€ για 1 χρόνο με 22,22GB και 120+'/μήνα Vs 117,48€ για 10GB και 200'/ μήνα

Νομίζω ότι πέρα από το αρχικό κόστος των 80€, ο παραπάνω συνδιασμός έχει μόνο πλεονεκτήματα.

  • Διπλά data κάθε μήνα (22,22gb vs 10gb)
  • 2 ξεχωριστές sim τις οποίες χρησιμοποιούμε όπως θέλουμε (Πχ στις διακοπές μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε mifi
  • 120' ελάχιστη χρέωση 1" vs 200' ελάχιστη χρέωση 3'
  • Volte σε κάθε dual sim συσκευή

Επίσης

  • Δεν έχεις το άγχος μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το πακέτο των gb και χάσεις τα δεδομένα σου
  • Εκμεταλεύεσαι τέλεια τα δωρεάν gb που λαμβάνεις είτε από ανανέωση χρόνου ομιλίας, είτε από εορταστικά giveaway της cosmote (στο απλό πακέτο, αν η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου των δεδομένων είναι μεταγενέστερη των δωρεάν gb, καταναλώνει από το υπόλοιπο)

 

Τι λέτε; Αξίζει ή όχι;

Εάν σου φτάνουν τα 200gb για 9 μήνες, τότε σε συμφέρει. Για περισσοτερα συμφέρει το απεριόριστο με 100€ (4 φορές το 25€ που δίνει απεριόριστο για 3 μήνες). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το τρίμηνο απεριόριστο των 25€ είναι καλοκαιρινή προσφορά. Δεν είναι διαθέσιμο για όλο το έτος

Τελευταία ημερομηνία ενεργοποίησης 31/08

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, user_one said:

Το τρίμηνο απεριόριστο των 25€ είναι καλοκαιρινή προσφορά. Δεν είναι διαθέσιμο για όλο το έτος

Τελευταία ημερομηνία ενεργοποίησης 31/08

Δεν θα έπρεπε να το έχουν με αστερίσκο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αστερίσκο, για ποιον λόγο; Αναφέρει ότι είναι καλοκαιρινή προσφορά με τελευταία ενεργοποίηση τέλος Αυγούστου.

https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/aperiorista_data_22_06_21.html

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, jkoukos said:

Αστερίσκο, για ποιον λόγο; Αναφέρει ότι είναι καλοκαιρινή προσφορά με τελευταία ενεργοποίηση τέλος Αυγούστου.

https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/aperiorista_data_22_06_21.html

Το λινκ που έβαλες αναφέρεται στο καλοκαιρινό πακετο καρτοκινητης 9,90 για 1 μήνα. Εγώ αναφέρομαι στο 3μηνιαιο πακετο των 25€. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά και αυτή είναι καλοκαιρινή προσφορά. Ωστόσο αναφέρεται μόνον στην αγγλική επίσημη ιστοσελίδα και όχι στην ελληνική.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/epiko_internet.html

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η wifigreece όταν τελειώσει η unlimited προφορά δίνει 20gb αντί για 10gb που δίνει η frog. Οπότε προκειμένου να έχει κάποιος 2 κάρτες sim είναι καλύτερα να τα κάνει όλα με μια sim. Θα δείξει βέβαια μετά το καλοκαίρι εάν θα κρατήσουν το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, jkoukos said:

Έχεις δίκιο αλλά και αυτή είναι καλοκαιρινή προσφορά. Ωστόσο αναφέρεται μόνον στην αγγλική επίσημη ιστοσελίδα και όχι στην ελληνική.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/en/epiko_internet.html

Ουτε σε αυτό το λινκ λέει απεριόριστο έως τέλη Αυγούστου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote μου φαίνεται η κοιμάται όρθια η δεν θέλει άλλους πελάτες 🤔 έκανα αίτηση online μεταφοράς του αριθμού μου στη frog πέρασαν 8 μέρες τίποτα καμιά ενόχληση, μπαίνω στο fb στο chat της frog τους ρωτάω τι γίνεται το κοιτάνε μου λένε δεν φαίνεται να έχει γίνει αίτηση!!! α καλά.... μου δίνουν λινκ να κάνω εκ νέου αίτηση την κάνω και ακόμα περιμένω 🥴 δεν ξανά ασχολούμαι γελοία κατάσταση 👎

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αν δεν κάνω λάθος η wifigreece όταν τελειώσει η unlimited προφορά δίνει 20gb αντί για 10gb που δίνει η frog. Οπότε προκειμένου να έχει κάποιος 2 κάρτες sim είναι καλύτερα να τα κάνει όλα με μια sim. Θα δείξει βέβαια μετά το καλοκαίρι εάν θα κρατήσουν το πακέτο.

30 δίνει αλλά όχι όλους τους μήνες. Άλλους μήνες δίνει 10, άλλους 30 κι άλλους απεριόριστο

Όταν αρχίσει το απεριόριστο, νομίζω ότι δεν κάνει επέκταση του υπολοίπου. Οπότε ότι έχεις μαζέψει μέχρι τότε, χάνετε.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gboy said:

Η cosmote μου φαίνεται η κοιμάται όρθια η δεν θέλει άλλους πελάτες 🤔 έκανα αίτηση online μεταφοράς του αριθμού μου στη frog πέρασαν 8 μέρες τίποτα καμιά ενόχληση, μπαίνω στο fb στο chat της frog τους ρωτάω τι γίνεται το κοιτάνε μου λένε δεν φαίνεται να έχει γίνει αίτηση!!! α καλά.... μου δίνουν λινκ να κάνω εκ νέου αίτηση την κάνω και ακόμα περιμένω 🥴 δεν ξανά ασχολούμαι γελοία κατάσταση 👎

Υπολειτουργεί η φρογκ, πιστευω λόγω υποστελέχωσης. Εάν θέλεις κάνε αίτηση σε what's up και μετά το κάνεις φρογκ με ένα σμσ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...