Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν είναι με φορητοτητα ο αριθμός ζητάνε αφμ πρόσφατα φίλος μου πηγε από cosmote (με καρτα) στην μπλε ( σε καρτα !!! ) και ζήτησαν αφμ

 

Για νέο αριθμό εάν θυμάμαι καλά δεν ζητάνε

 

Τώρα γιατί με φορητοτητα ζητάνε αφμ ένας θεός ξέρει κανονικά δεν θα έπρεπε αφού απλά δεν είναι συμβόλαιο αυτό που αναρωτιέμαι πια χρήση έχει το αφμ στην κάρτα... Πόσο νόμιμο είναι αυτό αφού ουσιαστικά πουθενά δεν χρειάζεται το αφμ στην κάρτα

 

 

Μάλλον θα είναι σύστημα από όλες αλλά κόλπα νέα κόλπα

 

Να πω ότι ο φίλος σε κατάστημα τις μπλε έκανε την φορητοτητα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόλυτα νόμιμο διότι το επιβάλει ο νόμος για την ταυτοποίηση των καρτοκινητών (3783/2009) στο άρθρο 2 παράγραφος 4.

Στοιχεία ταυτότητας συνδρομητή: τα στοιχεία ταυτότητας που προσδιορίζουν τον συνδρομητή με μοναδικό τρόπο.

α. Τα στοιχεία ταυτότητας συνδρομητή φυσικού προσώπου περιλαμβάνουν:

αα. ονοματεπώνυμο,

ββ. πατρώνυμο,

γγ. τόπο και ημερομηνία γέννησης,

δδ. φωτοτυπία δελτίου ταυτότητας ή διαβατηρίου ή προκειμένου περί αλλοδαπών, άλλου αντίστοιχου εγγράφου, όπως φωτοτυπία άδειας παραμονής στην

Ελλάδα ή ειδικού δελτίου ταυτότητας ομογενούς ή δελτίου ταυτότητας αλλοδαπού ή ειδικού δελτίου αιτούντος άσυλο αλλοδαπού ή ειδικού δελτίου ταυτότητας αλλοδαπού φυγάδα ή ειδικού δελτίου υπό ανοχή διαμονής αλλοδαπού που δεν έχει αναγνωρισθεί ως πρόσφυγας ή πιστοποιητικού μη απέλασης αλλοδαπού που έχει υποβάλει αίτηση για πολιτογράφηση ή ειδικού ταξιδιωτικού εγγράφου (T.DV) για πρόσφυγες, ανιθαγενείς ή αδείας διαμονής για ανθρωπιστικούς λόγους. Δεν απαιτείται η προσκόμιση επιπλέον στοιχείων στις περιπτώσεις αα’, ββ’ και γγ’, εάν αυτά προκύπτουν από το έγγραφο της περίπτωσης δδ’,

εε. αριθμό φορολογικού μητρώου (ΑΦΜ), εάν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

στέλνεις το μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314

Στην συνέχεια εντός 2 λεπτών ακολουθώντας τις οδηγίες στέλνεις F το 1314.

Απαιτείται υπόλοιπο τουλάχιστον 3 ευρώ για να ολοκληρωθεί η διαδικασία τα οποία θα σου τα κρατήσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε GIGASK στο 1330 και η Cosmote δίνει 5GB για το 3μερό.

 

Μετά που θα πάρεις τα 5γιγα, εάν αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο ιντερνετ, θα προστεθούν τα 5γιγα και ολα μαζι να λήξουν σε 1 μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά που θα πάρεις τα 5γιγα, εάν αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο ιντερνετ, θα προστεθούν τα 5γιγα και ολα μαζι να λήξουν σε 1 μηνα;

 

Όχι τα 5120 μέγκαμπαητ λήγουν 27/02 23:59 , δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς των.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες;

 

Δεν μεταφέρονται διοτι είναι πακέτο δωρέαν και δίνεται μόνο για 3 ημέρες..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε φορητοτητα που έκανα τηλεφωνικά ζήτησα το νούμερο να γίνει frog, αλλά είχαν άλλη άποψη στον cosmote,:mad: έκαναν την γραμμή κοσμοκαρτα,ευτυχώς που έχω το όνομα του υπαλλήλου και θα μιλήσω την Τρίτη για να δω τι θα γίνει
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα θα σου πιστώσουν 3 ευρώ για να κάνεις την αλλαγή.Υπάρχει και callback στο site της κοσμοτέ για δοκίμασε μήπως προλάβεις να κάνεις τίποτα σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Σε φορητοτητα που έκανα τηλεφωνικά ζήτησα το νούμερο να γίνει frog, αλλά είχαν άλλη άποψη στον cosmote,:mad: έκαναν την γραμμή κοσμοκαρτα,ευτυχώς που έχω το όνομα του υπαλλήλου και θα μιλήσω την Τρίτη για να δω τι θα γίνει

Σε ολους το ιδιο κανουνε

Μπες στο site τους και με το call back θα σε καλεσουν να μην χρεωθεις κιολας.θα σου πιστωσουν 3ευρω αμεσα για να κανεις μονος σου την αλλαγη.Μαλλον το εχουνε συστημα σε οποιον εχει κανει αιτημα φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

και δεν ειναι νεο φαινομενο. Θυμαμαι παλια (2004) ειχα ζητησει αλλαγη απο συμβολαιο σε wu, αλλα και τοτε ολα γινονταν κοσμοκαρτα και κοστιζε αρκετα η αλλαγη,αν δεν κανω λάθος 8 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα θα σου πιστώσουν 3 ευρώ για να κάνεις την αλλαγή.Υπάρχει και callback στο site της κοσμοτέ για δοκίμασε μήπως προλάβεις να κάνεις τίποτα σήμερα.

 

Σε ολους το ιδιο κανουνε

Μπες στο site τους και με το call back θα σε καλεσουν να μην χρεωθεις κιολας.θα σου πιστωσουν 3ευρω αμεσα για να κανεις μονος σου την αλλαγη.Μαλλον το εχουνε συστημα σε οποιον εχει κανει αιτημα φορητοτητας.

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις,καλή σαρακοστή

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ειμαι νέος στο frog και έχω μείνει ευχαριστημένος με το πακέτο των 4gb με 4€. Υπάρχει κανένα καλό πακέτο ομιλίας προς όλους καιρός το ενεργοποιω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ειμαι νέος στο frog και έχω μείνει ευχαριστημένος με το πακέτο των 4gb με 4€. Υπάρχει κανένα καλό πακέτο ομιλίας προς όλους καιρός το ενεργοποιω?

 

Αφού είσαι νέος θα έχεις με ανανέωση 10€

100' προς όλους 60' προς κάποιες χώρες του εξωτερικού και η Ελλάδα μέσα οπότε πας στα 160 το μηνα μόνο με την ανανέωση.

Αν θες επιπλέον μπορείς να ενεργοποιήσεις αλλά 60' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κόστος 3€ αυτά στα διπλασιάζει αυτόματα (μια εβδομάδα το κάνει και μια όχι)

Link to comment
Share on other sites

Για θυμηστε μου λιγο παιδια ,

1.πως αλλαζω απο whats up σε frog; ποσο κοστιζει;

2.πως παιρνω με 4 ευρω τα 4 Gb

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι νέος θα έχεις με ανανέωση 10€

100' προς όλους 60' προς κάποιες χώρες του εξωτερικού και η Ελλάδα μέσα οπότε πας στα 160 το μηνα μόνο με την ανανέωση.

Αν θες επιπλέον μπορείς να ενεργοποιήσεις αλλά 60' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και κόστος 3€ αυτά στα διπλασιάζει αυτόματα (μια εβδομάδα το κάνει και μια όχι)

 

με το 10€ μου δίνει 500mb. πως ενεργοποιώ αυτά τα πακέτα? δεν έχουν κάποια εφαρμογή και πρέπει να βρίσκουμε ποιοί είναι οι κωδικοί για sms.

Link to comment
Share on other sites

με το 10€ μου δίνει 500mb. πως ενεργοποιώ αυτά τα πακέτα? δεν έχουν κάποια εφαρμογή και πρέπει να βρίσκουμε ποιοί είναι οι κωδικοί για sms.

 

Κληση 1330 παιρνεις για πακετα,με sms στο 1330 βλεπεις το υπολοιπο πακετων στελντονας Υ

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για θυμηστε μου λιγο παιδια ,

1.πως αλλαζω απο whats up σε frog; ποσο κοστιζει;

2.πως παιρνω με 4 ευρω τα 4 Gb

Ευχαριστω

 

1. ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετά F ,3e χρέωση.

2. 17317 στο 1330 4,44 e 4 gb

3. ΥΠ στο 1298 ή Υ στο 1330 για το υπόλοιπό σου.

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

1. ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετά F ,3e χρέωση.

2. 17317 στο 1330 4,44 e 4 gb

3. ΥΠ στο 1298 ή Υ στο 1330 για το υπόλοιπό σου.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε

Link to comment
Share on other sites

1. ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετά F ,3e χρέωση.

2. 17317 στο 1330 4,44 e 4 gb

3. ΥΠ στο 1298 ή Υ στο 1330 για το υπόλοιπό σου.

Εγώ τα υπόλοιπα τα βλέπω από την εφαρμογή my cosmote την πρώτη φορά θα συνδεθείς με δεδομένα και μετά μπορείς να την βλέπεις και μέσω WiFi

Κάνει αυτόματη είσοδο

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...