Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, VIPdriver said:

Ουτε με την εξυπηρέτηση πελατων θα μπορει να ζητησει κάτι. 

Για να απευθύνομαι σε εσάς σημαίνει ότι τα έχω κάνει όλα αυτά, χωρίς επιτυχία. Ηλπιζα ότι κάποιος από εδώ θα είχε όμοιο πρόβλημα, ή δουλεύει σε κάποια από τις εταιρείες κινητής και μπορούσε να βοηθήσει.....................Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ONOUFRIOS1980 said:

Για να απευθύνομαι σε εσάς σημαίνει ότι τα έχω κάνει όλα αυτά, χωρίς επιτυχία. Ηλπιζα ότι κάποιος από εδώ θα είχε όμοιο πρόβλημα, ή δουλεύει σε κάποια από τις εταιρείες κινητής και μπορούσε να βοηθήσει.....................Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου!!!

Είναι σαν να ζητάς να μάθεις τον κάτοχο ενός αριθμού, γνωρίζοντας μόνο τον αριθμό 69....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ONOUFRIOS1980 said:

Το πρόβλημα είναι ότι το νούμερο το έχω δώσει παντού (δημόσιο, ιδιώτες κλπ)

Νομίζω ότι κάπου κάνεις λάθος. Πως το έδωσες χωρίς χαρτί ότι είναι στο όνομα σου? Εννοώ για τράπεζες κλπ.

1 ώρα πριν, ONOUFRIOS1980 said:

Υπάρχει κάποιος εδώ που θα μπορούσε να μου πεί τι ακριβώς μπορώ να κάνω πχ.υπ.δήλωση ότι είμαι ο νόμιμος κάτοχος κλπκλπ.

Αυτό που γράφεις εδώ να το πεις σε ένα κατάστημα και θα σου κάνουν μεταβίβαση.

1 hour ago, ONOUFRIOS1980 said:

Και μιάς και ξέρεις από νομικά επιτρέπεται να το κάνει αυτό μια εταιρεία, να ταυτοποιεί νούμερα κινητών σε ανθρώπους που δεν είναι οι νόμιμοι κάτοχοι τους;

Ναι επιτρέπεται από τον νόμο.

51 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Εννοείται ότι μπορώ να μπλέξω, ιδίως τ'ωρα που τον αριθμό τον έχουν Τράπεζες και Δημόσιο!!!

Αποκλείεται να δέχθηκαν τράπεζες αριθμό χωρίς χαρτί από την εταιρεία. Από τον τρόπο που γράφεις και το άγχος που έχεις, κάτι κρύβεις.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Για να απευθύνομαι σε εσάς σημαίνει ότι τα έχω κάνει όλα αυτά, χωρίς επιτυχία. Ηλπιζα ότι κάποιος από εδώ θα είχε όμοιο πρόβλημα, ή δουλεύει σε κάποια από τις εταιρείες κινητής και μπορούσε να βοηθήσει.....................Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου!!!

Θα πάρεις νέο νούμερο.

Θα το δηλώσεις σε όλες τις υπηρεσίες, τράπεζες κλπ και θα ενημερώσεις όλους τους γνωστούς σου ότι άλλαξες νούμερο.

Σε 12 μήνες αυτό το νούμερο θα κλείσει.

Τόσο απλά 😝

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitroula10 said:

Νομίζω ότι κάπου κάνεις λάθος. Πως το έδωσες χωρίς χαρτί ότι είναι στο όνομα σου? Εννοώ για τράπεζες κλπ.

Αυτό που γράφεις εδώ να το πεις σε ένα κατάστημα και θα σου κάνουν μεταβίβαση.

Ναι επιτρέπεται από τον νόμο.

Μάλλον δεν διάβασες τα προηγούμενα ποστ...εχω πάει σε κατάστημα και έχω πάρει και την εξυπηρέτηση πελατών χωρίς αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση το "Ναι επιτρέπεται από τον νόμο" χωρίς να παραθέτεις κάτι παραπάνω δεν βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Μάλλον δεν διάβασες τα προηγούμενα ποστ...εχω πάει σε κατάστημα και έχω πάρει και την εξυπηρέτηση πελατών χωρίς αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση το "Ναι επιτρέπεται από τον νόμο" χωρίς να παραθέτεις κάτι παραπάνω δεν βοηθάει.

Η τράπεζα πως δέχθηκε το νούμερο χωρίς κάποιο έγγραφο?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Η τράπεζα πως δέχθηκε το νούμερο χωρίς κάποιο έγγραφο?

Λέει ψέματα αλλά αν πάει στο κατάστημα που έχει βγάλει τις σιμ αυτές, κάνουν αμέσως την μεταβίβαση. Απλώς αγχώθηκε γιατί δεν έχει γίνει ακόμα μεταβίβαση στο όνομα του.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Λέει ψέματα αλλά αν πάει στο κατάστημα που έχει βγάλει τις σιμ αυτές, κάνουν αμέσως την μεταβίβαση. Απλώς αγχώθηκε γιατί δεν έχει γίνει ακόμα μεταβίβαση στο όνομα του.

Και πού θα βρει το κατάστημα?

Στην λαϊκή έγινε η συναλλαγή 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Λέει ψέματα αλλά αν πάει στο κατάστημα που έχει βγάλει τις σιμ αυτές, κάνουν αμέσως την μεταβίβαση. Απλώς αγχώθηκε γιατί δεν έχει γίνει ακόμα μεταβίβαση στο όνομα του.

Να γίνει μεταβίβαση στο όνομά του από ποιο όνομα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vibraphone said:

Να γίνει μεταβίβαση στο όνομά του από ποιο όνομα;

Κοπέλα που έκανε promotion στην λαϊκή την τάδε ημερομηνία.

Βοηθάει αν θυμάμαι χαρακτηριστικά:  ψηλή κοντή μελαχρινή ξανθιά κτλ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Λέει ψέματα αλλά αν πάει στο κατάστημα που έχει βγάλει τις σιμ αυτές, κάνουν αμέσως την μεταβίβαση. Απλώς αγχώθηκε γιατί δεν έχει γίνει ακόμα μεταβίβαση στο όνομα του.

Κατα αρχας το "λέει ψέματα| να το διαγράξεις άμεσα...αμεσα λέω γιατί στην Revolut δεν μου ζήτησαν κάποιο έγγραφο.

Αμα δεν ξέρουμε, δεν κατηγορούμε ανθρώπους, ότι ο νόμος το επιτρέπει να πωλούν προ ταυτοποιημένες οι εταιρείες το ήξερες, το ποιός νόμος είναι αυτός όμως, είμαι σίγουρος ότι δεν τον ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GREGORYMO said:

Κοπέλα που έκανε promotion στην λαϊκή την τάδε ημερομηνία.

Βοηθάει αν θυμάμαι χαρακτηριστικά:  ψηλή κοντή μελαχρινή ξανθιά κτλ

Θέλετε να πείτε ότι η εταιρεία δίνει ενεργοποιημένα νούμερα σε άλλα ονόματα ώστε να μην μπορείς να το δώσεις σε τράπεζα ή να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών.. και τη συνεχίζετε κιόλας τη συζήτηση...

6 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Κατα αρχας το "λέει ψέματα| να το διαγράξεις άμεσα...αμεσα λέω γιατί στην Revolut δεν μου ζήτησαν κάποιο έγγραφο.

Αμα δεν ξέρουμε, δεν κατηγορούμε ανθρώπους, ότι ο νόμος το επιτρέπει να πωλούν προ ταυτοποιημένες οι εταιρείες το ήξερες, το ποιός νόμος είναι αυτός όμως, είμαι σίγουρος ότι δεν τον ξέρεις.

Άρα έχεις ένα πακιστανικό νούμερο ουσιαστικά. Θα μπορούσες να ξεκινήσεις έτσι.

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

γιατί στην Revolut δεν μου ζήτησαν κάποιο έγγραφο.

Λέω για ελληνική τράπεζα.

Στην ρεβολουτ αλλάζεις το τηλέφωνο μέσα από την εφαρμογή με ένα απλό σμσ😀

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vibraphone said:

Θέλετε να πείτε ότι η εταιρεία δίνει ενεργοποιημένα νούμερα σε άλλα ονόματα ώστε να μην μπορείς να το δώσεις σε τράπεζα ή να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών.. και τη συνεχίζετε κιόλας τη συζήτηση...

Άρα έχεις ένα πακιστανικό νούμερο ουσιαστικά.

Δεν είναι και τόσο σίγουρο αυτό αφού δεν σου λένε σε ποιόυ το όνομα είναι που να ξέρω αν είναι Πακιστανός;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vibraphone said:

Να γίνει μεταβίβαση στο όνομά του από ποιο όνομα;

Στο κατάστημα έχουν την λίστα των ονομάτων που έχουν ενεργοποιήσει τις κάρτες. Αυτό κάνουν τα καταστήματα για να πιάσουν στόχους.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Δεν είναι και τόσο σίγουρο αυτό αφού δεν σου λένε σε ποιόυ το όνομα είναι που να ξέρω αν είναι Πακιστανός;

Δεν το παίρνεις καν ενεργοποιημένο νούμερο.

Αυτός στου οποίου το όνομα είναι ενεργοποιημένο μπορεί να πάει να δηλώσει απώλεια και να βγάλει νέα σιμ με το δικό σου νούμερο και φυσικά και με το υπόλοιπο της κάρτας σου μαζί. Και να έχει πρόσβαση σε ό,τι έχεις δηλώσει αυτό το νούμερο.

Είναι σοβαρά αυτά που συζητάμε τώρα;

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Στο κατάστημα έχουν την λίστα των ονομάτων που έχουν ενεργοποιήσει τις κάρτες. Αυτό κάνουν τα καταστήματα για να πιάσουν στόχους.

Απαράδεκτο να παίρνεις τέτοιο νούμερο όμως και να το χρησιμοποιείς για πράγματα πέραν της απατεωνιάς που εξυπηρετεί ένα νούμερο σε άλλου το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vibraphone said:

Δεν το παίρνεις καν ενεργοποιημένο νούμερο.

Αυτός στου οποίου το όνομα είναι ενεργοποιημένο μπορεί να πάει να δηλώσει απώλεια και να βγάλει νέα σιμ με το δικό σου νούμερο και φυσικά και με το υπόλοιπο της κάρτας σου μαζί. Και να έχει πρόσβαση σε ό,τι έχεις δηλώσει αυτό το νούμερο.

Είναι σοβαρά αυτά που συζητάμε τώρα;

Απαράδεκτο να παίρνεις τέτοιο νούμερο όμως και να το χρησιμοποιείς για πράγματα πέραν της απατεωνιάς που εξυπηρετεί ένα νούμερο σε άλλου το όνομα.

Επαναλαμβάνω ΔΕΝ μου είπαν ότι είναι προ ενεργοποιημένο...δεν είμαι βλάκας...συμφωνώ με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις, εκτός από το ότι ΟΛΑ αυτά είναι σε γνώσει των εταιρειών. Σήμερα πάλι στην Ομόνοια όλες οι εταιρείες παρούσες. Πως να ξέρω εγώ ότι αν πάρω νούμερο από εκεί δεν θα έχω το ίδιο πρόβλημα; Για όλα υπεύθυνες είναι οι εταιρείες που επιτρέπουν να γίνετεαι αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να προτείνω το εξής. Προσπάθησε να συνδεθεις στην εφαρμογή της cosmote. Ίσως να έχει συνδεθεί ο κάτοχος παλιότερα, να έχει καταχωρήσει κάποια δεδομένα και να πάρεις κάποιο στοιχείο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Επαναλαμβάνω ΔΕΝ μου είπαν ότι είναι προ ενεργοποιημένο...δεν είμαι βλάκας...συμφωνώ με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις, εκτός από το ότι ΟΛΑ αυτά είναι σε γνώσει των εταιρειών. Σήμερα πάλι στην Ομόνοια όλες οι εταιρείες παρούσες. Πως να ξέρω εγώ ότι αν πάρω νούμερο από εκεί δεν θα έχω το ίδιο πρόβλημα; Για όλα υπεύθυνες είναι οι εταιρείες που επιτρέπουν να γίνετεαι αυτό!

Πόσο καιρό έχει που έγινε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

Πόσο καιρό έχει που έγινε αυτό?

Περίπου 8 μήνες...

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

Πόσο καιρό έχει που έγινε αυτό?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Περίπου 8 μήνες...

 

Κοίτα, δεν ξέρω πως να βοηθήσω σε αυτή  τη περίπτωση, δεν ξέρω την διαδικασία. Αλλά μου φαίνεται επικίνδυνο να έχεις αριθμό άλλου άγνωστου ατόμου. Αφού δεν τον έχεις χρόνια ώστε να τον έχουν συγγενείς φίλοι συνάδελφοι κλπ,Στη θέση σου θα έπαιρνα νέο αριθμό προβλεπόμενο με δικά σου στοιχεία κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ONOUFRIOS1980 said:

Επαναλαμβάνω ΔΕΝ μου είπαν ότι είναι προ ενεργοποιημένο...δεν είμαι βλάκας...συμφωνώ με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις, εκτός από το ότι ΟΛΑ αυτά είναι σε γνώσει των εταιρειών. Σήμερα πάλι στην Ομόνοια όλες οι εταιρείες παρούσες. Πως να ξέρω εγώ ότι αν πάρω νούμερο από εκεί δεν θα έχω το ίδιο πρόβλημα; Για όλα υπεύθυνες είναι οι εταιρείες που επιτρέπουν να γίνετεαι αυτό!

Ωραία το πήρες και κατάλαβες ότι είναι ενεργοποιημένο.

ΠΕΤΑ ΤΟ!! 

Δεν καταλαβαίνω. Δεν σε λέω βλάκα αλλά αν είναι όπως τα λες, δεν συμφωνείς πως έκανες βλακεία που το κράτησες;;

@dimitroula10ανοργασμικιά ε;;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε. Ο άνθρωπος ζήτησε κατι πολύ συγκεκριμένο.

Η χρησιμοποίηση αριθμού που δε γνωρίζουμε τον κάτοχο του σε τράπεζες κλπ δεν είναι έξυπνη κίνηση. Το καταλάβαμε. Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη πρέπει να το λήξουμε κάπως:

Ρώτησα εάν είναι ενεργοποιημένο και μου είπαν όχι, τράβηξαν φωτο την ταυτότητα μου και ΤΕΛΟΣ.

Τώρα αν ήξερα αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι, αν λέω ψέματα για την τράπεζα , τι λέει ο νόμος (λστω και αν δεν ξέρουμε ποιός νόμος είναι αυτός) και λοιπές πληροφορίες πιστεύω δεν βοηθάνε σε κάτι.

Αφού κανείς από εσάς δεν είχε τέτοια εμπειρία δεν έχει νόημα η υπόλοιπη συζήτηση τι θα μπορούσα να κάνω ή όχι.

Ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...