Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφερει να αγορασω μια νεα sim frog και να βαλω το πακετο των 6GB με τα 5,5€ για χρηση μονο δεδομενων σε ρουτερ για παρακολουθηση καμερας απο αποσταση?

Επειδη η καμερα θα ειναι σε χωριο σε βουνο ψηλα, θα εχω θεμα με το δικτυο, διακοπες συνδεσης κλπ?

Γιατι εως τωρα με δικτυο cosmote σε κινητο ημουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, euromaster said:

Συμφερει να αγορασω μια νεα sim frog και να βαλω το πακετο των 6GB με τα 5,5€ για χρηση μονο δεδομενων σε ρουτερ για παρακολουθηση καμερας απο αποσταση?

Επειδη η καμερα θα ειναι σε χωριο σε βουνο ψηλα, θα εχω θεμα με το δικτυο, διακοπες συνδεσης κλπ?

Γιατι εως τωρα με δικτυο cosmote σε κινητο ημουν μια χαρα.

Εγώ έκανα ήδη ένα καινούργιο φρογκ για χρήση μόνο ίντερνετ με μικρή κατανάλωση, αλλά τελικά μάλλον θα πάω να αγοράσω ετήσια (12μηνη) κάρτα sim με 200GB από Cosmote με 80€, γιατί το κάνεις μια φορά και ξενοιάζεις, κι έχεις περισσότερα δεδομένα διαθέσιμα (λένε ότι το καλοκαίρι δίνουν απεριόριστα, αλλά έτσι κι αλλιώς αναλογούν πάνω από 16GB το μήνα).

Link to comment
Share on other sites

σωστο αυτο που λες, αυτο με τα 80€ ειναι προσφορα για τωρα, ή θα μπορουμε να το κανουμε ξανα και μετα απο εναν χρονο?

Ρωταω για να μην αγορασω το πακετο που λες και του χρονου μετα την ληξη του πληρωνουμε για τις ιδιες υπηρεσιες 150ρια.

Να μου πεις εως τοτε ποιος ζει ποιος πεθαινει.. :P

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, euromaster said:

σωστο αυτο που λες, αυτο με τα 80€ ειναι προσφορα για τωρα, ή θα μπορουμε να το κανουμε ξανα και μετα απο εναν χρονο?

Ρωταω για να μην αγορασω το πακετο που λες και του χρονου μετα την ληξη του πληρωνουμε για τις ιδιες υπηρεσιες 150ρια.

Να μου πεις εως τοτε ποιος ζει ποιος πεθαινει.. :P

Αυτό είναι προσφορά για νέα κάρτα mobile internet. Αλλά το πολύ να πετάξεις αυτήν και να πάρεις άλλη του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση τις επομενες μερες να βγαλουν καινουρια προγραμματα? Μηπως περιμενουμε λιγες μερες για κατι καλυτερο.

Πολυ καλη παντως ακουγεται η προσφορα αυτη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, euromaster said:

Υπαρχει περιπτωση τις επομενες μερες να βγαλουν καινουρια προγραμματα? Μηπως περιμενουμε λιγες μερες για κατι καλυτερο.

Πολυ καλη παντως ακουγεται η προσφορα αυτη..

Ίσως βγει κάτι καλύτερο, ίσως βγει κάτι χειρότερο όμως.. οπότε αν σε βολεύει, μην περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο σε μια cosmote, ξερουμε τι χαρτια ζητανε για νεα sim?

Επισης επειδη οπως προειπα η χρηση θα ειναι για ρουτερ, απο παια συσκευη θα την ενεργοποιησω?

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν παιρνεις από frog shop νέο νουμερο με 120 ευρώ και για 12 μήνες θα έχεις απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτά/μήνα προς ολους;

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, euromaster said:

θα παω αυριο σε μια cosmote, ξερουμε τι χαρτια ζητανε για νεα sim?

Επισης επειδη οπως προειπα η χρηση θα ειναι για ρουτερ, απο παια συσκευη θα την ενεργοποιησω?

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις..

Αν η Vodafone έχει καλό σήμα στην περιοχή σου κοιτά και το WiFi on the spot με το πακέτο των 6€ το μήνα για 10gb

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Και γιατί δεν παιρνεις από frog shop νέο νουμερο με 120 ευρώ και για 12 μήνες θα έχεις απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτά/μήνα προς ολους;

αφου ειπα οτι το θελω μονο για χρηση ρουτερ για να βλεπω τις καμερες απο μακρυα, λεπτα ομιλιας δεν μου χρειαζονται και απο 80€ στα 120€ ειναι 50% πιο ακριβα χωρις να κανω χρηση ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Και γιατί δεν παιρνεις από frog shop νέο νουμερο με 120 ευρώ και για 12 μήνες θα έχεις απεριόριστο ίντερνετ και 120 λεπτά/μήνα προς ολους;

Αυτό είναι Θεσσαλονίκη Αθήνα μόνο.. πού ξέρεις πού μένει..;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vibraphone said:

Αυτό είναι Θεσσαλονίκη Αθήνα μόνο.. πού ξέρεις πού μένει..;

Αθηνα μενω αλλα η καμερα και το ρουετ θα ειναι Πυργο σε βουνο και ξερω ο τι η cosmote εχει καλο σημα εκει, χωρις να θελω να ρισκαρω αλλη εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, euromaster said:

Αθηνα μενω αλλα η καμερα και το ρουετ θα ειναι Πυργο σε βουνο και ξερω ο τι η cosmote εχει καλο σημα εκει, χωρις να θελω να ρισκαρω αλλη εταιρια.

Το frog της COSMOTE είναι..

Επίσης @euromaster.. επειδή ανέφερες κάμερες οπότε θεωρώ ότι δεν θα είναι κάποιος εκεί στο χώρο, να ξέρεις από προσωπική εμπειρία ότι ίσως κόβεται το ίντερνετ και να θέλει επανεκκίνηση.

Εξαρτάται και το ρούτερ βέβαια.. αλλά δεν είναι τόσο σταθερό όσο το σταθερό.

Προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουν εκτός κι αν δεν είναι τόσο σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν ξερω ποσα gb θα καταναλωνει η απομακρυσμενη προσβαση που θελω να κανω με την καμερα (tp link tapo c520ws) σε 1080p αναλυση / λεπτο προσβασης,

Μην τυχον δεν φτανουν και τα 200gb τον χρονο, Δεν εχω παρομοια εμπειρια για να ξερω,

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, euromaster said:

επισης δεν ξερω ποσα gb θα καταναλωνει η απομακρυσμενη προσβαση που θελω να κανω με την καμερα (tp link tapo c520ws) σε 1080p αναλυση / λεπτο προσβασης,

Μην τυχον δεν φτανουν και τα 200gb τον χρονο, Δεν εχω παρομοια εμπειρια για να ξερω,

Αν μπαίνουν κάθε μέρα κλέφτες, οριακά σου αρκούν τα 200GB.. 😉😂

Link to comment
Share on other sites

χαχα σιγα μην την βαζω για τους κλεφτες, για παιχνιδι πιο πολυ και να βλεπω καιρο και λιγο το μερος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, euromaster said:

χαχα σιγα μην την βαζω για τους κλεφτες, για παιχνιδι πιο πολυ και να βλεπω καιρο και λιγο το μερος..

Άνετα σου φτάνουν τα 200.

Και τα 80 σου φτάνουν. Μην δώσεις τα 120€ προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, euromaster said:

Αθηνα μενω αλλα η καμερα και το ρουετ θα ειναι Πυργο σε βουνο και ξερω ο τι η cosmote εχει καλο σημα εκει, χωρις να θελω να ρισκαρω αλλη εταιρια.

Θα έχεις θέμα γιατί η φρόγκ εφαρμογή θέλει σμσ κάθε μήνα για πιστοποίηση αριθμού. Ρίξε μία ματιά στο WiFi on the spot της βονταφον. Ψηλά στα βουνά συνήθως πιάνουν όλες οι εταιρείες. Έχει καλά πακέτα και δεν χρειάζεται σμσ για να λειτουργήσει. Κοίταξε τον χάρτη κάλυψης. Επίσης η Tapo έχει αυτόματη επανεκκίνηση. Το ρούτερ αν κολλήσει έχει θέμα. Να πάρεις ένα που να έχει remote control.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πηρα, εχει αυτο που λες?

Θεμα θα εχω αν βαλω frog, γιατι τ πακετο της cosmote Που ειναι για 1 χρονο δε νομιζω να θελει καθε μηνα sms για να λειτουργησει, σωστα?

image.thumb.png.20c04f3344e281e7f6667d0583d4f046.png

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dimitroula10 said:

Θα έχεις θέμα γιατί η φρόγκ εφαρμογή θέλει σμσ κάθε μήνα για πιστοποίηση αριθμού. Ρίξε μία ματιά στο WiFi on the spot της βονταφον. Ψηλά στα βουνά συνήθως πιάνουν όλες οι εταιρείες. Έχει καλά πακέτα και δεν χρειάζεται σμσ για να λειτουργήσει. Κοίταξε τον χάρτη κάλυψης. Επίσης η Tapo έχει αυτόματη επανεκκίνηση. Το ρούτερ αν κολλήσει έχει θέμα. Να πάρεις ένα που να έχει remote control.

Αριθμός φρογκ μπαίνει και στο Cosmote app και δεν ξανάναζηταει επιβεβαίωση αριθμού, μόνο την πρώτη φορά. 

ΥΓ: παλι μέθυσε το οτοκορεκτ μου... 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Αριθμός φρογκ μπαίνει και στο Cosmote app και δεν θ'αναζηταει επιβεβαίωση αριθμός, μόνο την πρώτη φορά. 

Ναι αλλά στην εφαρμογή cosmote δεν έχει ανανέωση με frog bundle card όπως έχει στην εφαρμογή φρόγκ.

Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω τον κωδικό του wifi Greece εκεί που λέει κάρτα. Το έχεις δοκιμάσει? Γιατί ο φίλος σκέφτεσαι να βάλει από κει.

Βέβαια υπάρχει και τα απεριόριστα με 120€ για ένα έτος.

19 minutes ago, euromaster said:

Αυτο πηρα, εχει αυτο που λες?

image.thumb.png.20c04f3344e281e7f6667d0583d4f046.png

Νομίζω πως όχι. Έχω το 300 και δεν έχει, μπορεί να έχει αυτό αλλά χρειάζεται ρύθμιση με στατική ip.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dimitroula10 said:

Ναι αλλά στην εφαρμογή cosmote δεν έχει ανανέωση με frog bundle card όπως έχει στην εφαρμογή φρόγκ.

Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω τον κωδικό του wifi Greece εκεί που λέει κάρτα. Το έχεις δοκιμάσει? Γιατί ο φίλος σκέφτεσαι να βάλει από κει.

Δεν σκέφτεται αυτό. Το frog από το store με το unlimited με τα 120€ το χρόνο ή το mobile internet με 80€ 200GB για ένα χρόνο σκέφτεται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και μπερδεύομαι, δεν κατάλαβα γιατί δεν μου κάνει το πακέτο της cosmote με τα 200gb;

Αυτά με τις στατικές ip δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να τα κάνω 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, euromaster said:

Αρχίζω και μπερδεύομαι, δεν κατάλαβα γιατί δεν μου κάνει το πακέτο της cosmote με τα 200gb;

Αυτά με τις στατικές ip δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να τα κάνω 

Μπες μέσα στο ρουτερ και δες αν υπάρχει έλεγχος εξ αποστάσεως. Remote management και  ddns. Κάνε μία αναζήτηση πως ρυθμίζεις αυτά ώστε να έχεις έλεγχο. Μάλλον αυτό το μοντέλο επιτρέπει αυτή την λειτουργία. Κάνε μερικές δοκιμές και είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, euromaster said:

σωστο αυτο που λες, αυτο με τα 80€ ειναι προσφορα για τωρα, ή θα μπορουμε να το κανουμε ξανα και μετα απο εναν χρονο?

Όσο καιρό (2 χρόνια τώρα σχεδόν) έχω πάρει τη συγκεκριμένη κάρτα ισχύει η προσφορά αυτή. Πέρσι τους καλοκαιρινούς μήνες με 80 ευρώ έδινε 3 μήνες απεριόριστα και μετά τα 200GB για άλλους 9 μήνες. Η κάρτα βρίσκεται σε router στο χωριό όπου πατάω 2-3 φορές το χρόνο, το βάζουν-βγάζουν από την πρίζα απλά, ούτε ξέρουν και να πειράξουν κάτι, και απλά δουλεύει, είναι υποδεέστερο από το tp-link που αναφέρθηκε. Παρακολούθηση και προσθήκες χρημάτων/πακέτων γίνεται με την εφαρμογή cosmote, όπως αναφέρθηκε με πιστοποίηση μια φορά κι έξω, ή χωρίς καμία πιστοποίηση αν είναι στο ίδιο αφμ που έχεις το id της εφαρμογής. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...