Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/2/2024 at 6:59 ΜΜ, nikkal said:

Εάν μου βρεις τρόπο να αλλάξει το what's up σε frog δίχως το γνωστό sms τότε θα συμφωνήσω.

Αλλά μάλλον δεν υπάρχει!

Εσύ αναφέρεσαι σε φορητότητα, ενώ εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της cosmote.

Ναι, αναφέρεται σε κάποιους που διαμαρτύρονταν παλιά  ότι στην φορητότητα τους είπαν πως δεν έχουν κάρτες frog, τους έδωσαν άλλη και την άλλαξαν με ΑΛΠΑΚ.  Εσύ έχεις ήδη cosmote, δεν σε αφορά η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

6αρες καρτες απο wifigreece τελος μαλλον,

εμφανισε Εξαντλημένο

 

https://www.wifigreece.gr/product/karta-ananeosis-frog-6/

 

εστειλα μειλ και απαντησαν οτι οντως, τελος

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή cosmote αν πάτε στο shop και στα πακέτα υπηρεσίες, υπάρχουν όλα τα πακέτα της φρογκ. Νομίζω αυτό δεν το είχε, μπορεί να κάνω και λάθος όμως. 

Link to comment
Share on other sites

5,35 για 6 γιγα με διάρκεια 25 μέρες. Αυτό το πακέτο υπάρχει. Επί της ουσίας το ίδιο είναι με αυτό που έδινε το wifi greece (η τιμή περιλαμβανε και τον φορο) με τη διαφορά ότι συνδύαζε και την ανανέωση υπολοίπου.

Υ.Γ. Το " εξαντλήθηκε" δεν είναι το ίδιο με το "καταργήθηκε". Από την στιγμή που φαίνεται ακόμα στη σελίδα σημαίνει ότι μπορεί να ξαναδοθεί. Όπως και τα άλλα που φαίνονται εξαντλημένα εκεί

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκέφτομαι από Q να έρθω frog. Όμως θα κάνω πρώτα φορητότητα στο Cosmote neo για να πάρω τον ένα μήνα δωρεάν και μετά με μήνυμα ΑΛΠΑΚ θα το μετατρέψω frog. Η απορία μου είναι αν  θα έχω τις έξτρα παροχες για τους 12 πρώτους μήνες με αυτόν τον τρόπο. Αλλιώς να κάνω φορητότητα απευθείας στο frog. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Driver_3 said:

Καλημέρα. Σκέφτομαι από Q να έρθω frog. Όμως θα κάνω πρώτα φορητότητα στο Cosmote neo για να πάρω τον ένα μήνα δωρεάν και μετά με μήνυμα ΑΛΠΑΚ θα το μετατρέψω frog. Η απορία μου είναι αν  θα έχω τις έξτρα παροχες για τους 12 πρώτους μήνες με αυτόν τον τρόπο. Αλλιώς να κάνω φορητότητα απευθείας στο frog. 

Δεν ξέρω τα κριτήρια του "νέου συνδρομητή" αλλά αν είναι όπως το περιγράφεις, θα μπορούσαμε με το ΑΛΠΑΚ να κάνουμε βόλτες σε όλα τα πακέτα και να παίρναμε τις προσφορές των νέων συνδρομητών.

Από την άλλη το σύστημα μπορεί να βλέπει συνολικά πότε ήρθες στην Cosmote και να σου τα δίνει.

Ίσως ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν ξέρω τα κριτήρια του "νέου συνδρομητή" αλλά αν είναι όπως το περιγράφεις, θα μπορούσαμε με το ΑΛΠΑΚ να κάνουμε βόλτες σε όλα τα πακέτα και να παίρναμε τις προσφορές των νέων συνδρομητών.

Από την άλλη το σύστημα μπορεί να βλέπει συνολικά πότε ήρθες στην Cosmote και να σου τα δίνει.

Ίσως ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να βοηθήσει.

Πάντως, έχω κάνει τη διαδρομή COSMOKAPTA --> Frog --> COSMOKAPTA --> WhatsUp --> Frog --> WhatsUp, και τα προνόμια τα πήρα την πρώτη φορά που πέρασα από κάθε πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, greatst said:

Πάντως, έχω κάνει τη διαδρομή COSMOKAPTA --> Frog --> COSMOKAPTA --> WhatsUp --> Frog --> WhatsUp, και τα προνόμια τα πήρα την πρώτη φορά που πέρασα από κάθε πακέτο!

Καλή φάση.. μετά πετάγεσαι για ένα μήνα σε καμιά Vodafone και πάλι απ'την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Driver_3 said:

Γιατί όχι. Δίνει και το liquid ένα μήνα δωρεάν. 😂

Βέβαια ζητάει 15 ευρώ κάρτα για να πας, σου ενεργοποιεί το πακετο αυτόματα και μετά τον άλλο μήνα μπορείς να πας λικουιντ και να παρεις τον δωρεάν μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, VIPdriver said:

Βέβαια ζητάει 15 ευρώ κάρτα για να πας, σου ενεργοποιεί το πακετο αυτόματα και μετά τον άλλο μήνα μπορείς να πας λικουιντ και να παρεις τον δωρεάν μήνα. 

Ουσιαστικά 2 μήνες δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Νέος στο φρογκ…έβαλα μια 15αρα και πήρα αυτά, και θα τα δίνει για τους τρεις πρώτους μήνες. 
 

IMG_5120.jpeg

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kmpatra said:

Υ.Γ. Το " εξαντλήθηκε" δεν είναι το ίδιο με το "καταργήθηκε". Από την στιγμή που φαίνεται ακόμα στη σελίδα σημαίνει ότι μπορεί να ξαναδοθεί. Όπως και τα άλλα που φαίνονται εξαντλημένα εκεί

μπα, καταργηθηκε, μου απαντησαν και στο email, 2 κιολας,

1η απαντηση: Μαλιτσα και δεν θα είναι ξανά διαθέσιμες.και

2η: Ναι καταργηθηκαν 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, sou_d said:

Κόστος γιατί;

Όταν κάνεις φορητότητα, αγοράζεις και κάρτα 15ε, αλλιώς δεν προχωραει. Μόλις βάλεις την κάρτα, την πρωτη φορά τα τραβάει αυτόματα και ενεργοποιει το πακετο της προσφορας. 

IMG_20240215_163039.thumb.jpg.f7c73d6d399e7970cd0e15bca43ada10.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, VIPdriver said:

Όταν κάνεις φορητότητα, αγοράζεις και κάρτα 15ε, αλλιώς δεν προχωραει. Μόλις βάλεις την κάρτα, την πρωτη φορά τα τραβάει αυτόματα και ενεργοποιει το πακετο της προσφορας. 

IMG_20240215_163039.thumb.jpg.f7c73d6d399e7970cd0e15bca43ada10.jpg

Μπορείς όμως και να ζητήσεις να μην σου ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο, όπως έχουν κάνει κάποιοι συμφορουμίτες μας. Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν, βγάζεις 2 μήνες δωρεάν, εφόσον το μετατρέψεις κατευθείαν σε liquid. Τον πρώτο μήνα λόγω των απεριόριστων, που σου δίνει και τον 2ο, λόγω του ποσού που έχεις επιλέξει να σε χρεώσει. Τα 15 (μη σου πω 20, λόγω προπληρωμής, θα μείνουν στην κάρτα σου). Σε αντίστοιχη περίπτωση άλλης εταιρείας, θα τα είχες χάσει, απλώς επειδή επέλεξες πακέτο

 

Υ.Γ. Το κόστος επίσης, θα μπορούσε να είναι 13€ και όχι 15 όπως λες. Θα ίσχυε κανονικά, ότι περιγράφω. Απλώς θεωρώ πως συμφέρει η επιλογή των 15€

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν πρέπει να μηδενίζουμε το θέμα του topic; Κι άντε κάποιος δεν ξέρει και ρωτάει κάτι εδώ.. εσείς που καίγεστε όλη μέρα εδώ μέσα γιατί δεν μεταφέρετε τη συζήτηση εκεί που πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μήπως δεν πρέπει να μηδενίζουμε το θέμα του topic; Κι άντε κάποιος δεν ξέρει και ρωτάει κάτι εδώ.. εσείς που καίγεστε όλη μέρα εδώ μέσα γιατί δεν μεταφέρετε τη συζήτηση εκεί που πρέπει;

Ρε μαν; Αλήθεια; Ειλικρινά δεν μου αρέσει να βγαίνω off topic, ωστόσο προσπάθησα να διευκρινίσω κάτι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Ρε μαν; Αλήθεια; Ειλικρινά δεν μου αρέσει να βγαίνω off topic, ωστόσο προσπάθησα να διευκρινίσω κάτι..

Δεν είναι προσωπικό κι εγώ ψιλομετάνιωσα που σας την είπα.. sorry.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν είναι προσωπικό κι εγώ ψιλομετάνιωσα που σας την είπα.. sorry.

Οκ. Όχι τίποτα άλλο, βρίσκει και πάτημα ή γνωστή - άγνωστη και μας μαυρίζει..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, διαχειρίζομαι 5 συνδέσεις frog  (οικογένεια, γονείς κλπ) και ανανεώνω με 8 ευρώ κάθε 2 μήνες (δυστυχώς πλέον μόνο απο καταστήματα cosmote/γερμανός). Επειδή οι ανάγκες για ομιλία είναι λίγες και λίγο τα δώρα απο την μεταφορά στην frog καθώς και το γεγονός ότι όλοι μιλάμε μεταξύ μας με τα λεπτά του cosmote one, άρχισαν σιγά-σιγά να μαζεύονται τα υπόλοιπα στον κάθε λογαριασμό......αυτό το υπόλοιπο πως μπορούμε να το εκμεταλυτούμε; Αν αύριο μεθαύριο πάμε σε whats'up ή cosmote neo θα μπορούμε να το μεταφέρουμε ή χάνεται;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, tempo said:

καλημέρα, διαχειρίζομαι 5 συνδέσεις frog  (οικογένεια, γονείς κλπ) και ανανεώνω με 8 ευρώ κάθε 2 μήνες (δυστυχώς πλέον μόνο απο καταστήματα cosmote/γερμανός). Επειδή οι ανάγκες για ομιλία είναι λίγες και λίγο τα δώρα απο την μεταφορά στην frog καθώς και το γεγονός ότι όλοι μιλάμε μεταξύ μας με τα λεπτά του cosmote one, άρχισαν σιγά-σιγά να μαζεύονται τα υπόλοιπα στον κάθε λογαριασμό......αυτό το υπόλοιπο πως μπορούμε να το εκμεταλυτούμε; Αν αύριο μεθαύριο πάμε σε whats'up ή cosmote neo θα μπορούμε να το μεταφέρουμε ή χάνεται;

Τα υπολοιπα απο μπονους και πακετα ανανεωνονται μόνο οταν λάβεις τα ιδια μπόνους ή ενεργοποιήσεις τα ιδια πακετα πριν ληξουν τα προηγουμενα. Εαν αλλαξεις προγραμμα δεν θα μπορεσουν να μεταφερθουν, που σημαινει οτι στην ημερομηνία λήξης τους θα λήξουν. 

Εαν εισαι καπου καλά, κατσε εκει. Εγω εφυγα απο φρογκ για λικουιντ γιατι δεν ηθελα να πηγαινω σε μαγαζια για το 8ευρο και τωρα ψαχνω το σημα με κυαλια...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω εφυγα απο φρογκ για λικουιντ γιατι δεν ηθελα να πηγαινω σε μαγαζια για το 8ευρο και τωρα ψαχνω το σημα με κυαλια...

Τώρα σοβαρά έφυγες για το 8€ και πηγές στη Voda που ούτε στο κατάστημα δεν θα έχει 8€ σε λίγο;;

Στην τελική φύγε.. καρτοκινητός είσαι γιατί κάθεσαι;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τώρα σοβαρά έφυγες για το 8€ και πηγές στη Voda που ούτε στο κατάστημα δεν θα έχει 8€ σε λίγο;;

Στην τελική φύγε.. καρτοκινητός είσαι γιατί κάθεσαι;

Πηγα λικουιντ για να το συντηρω με κασμπακ. Μου βγαινει πιο φτηνο, αλλά το σημα τωρα τελευταια ειναι εκνευριστικό. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...