Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, minus21grams said:

∞ data

Οι 15 μέρες της προσφοράς αρχίζουν να μετράνε από τη στιγμή που θα το ενεργοποιήσουμε;
Αν π.χ. το επιλέξουμε την πρωτοχρονιά θα έχουμε απεριόριστα data έως τις 15 Ιανουαρίου; (λογικά ναι, αλλά μια επιβεβαίωση δεν θα έβλαπτε)

ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, opmgls said:

Ναι με ανανέωση υπολοίπου 10€ παίρνεις 500MB + 500Mb KAI 600' + 600' προς frog.

Στον διπλασιασμό όλα τα λεπτά είναι ανά δευτερόλεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Στον διπλασιασμό όλα τα λεπτά είναι ανά δευτερόλεπτο?

Εάν εννοείς τα 60+60 ναι. Δυστυχώς το συγκεκριμένο πακετο είναι και το μοναδικό του φρογκ που είναι ανά δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2023 at 10:49 ΠΜ, VIPdriver said:

Screenshot_20231212Frog.thumb.jpg.b6445e81eaea9cce5f2f9240f2a02a9c.jpg

Προσπάθησα να την ενεργοποιησω αλλα μου ειπε οχι, επειδη πρεπει να ανανεωσω χρονο ομιλιας (που μόλι ς πηρα ενα πακετο 3.ευρω). Τι ακριβως εννοει με το "χρονο ομιλίας" ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cagliostro said:

Προσπάθησα να την ενεργοποιησω αλλα μου ειπε οχι, επειδη πρεπει να ανανεωσω χρονο ομιλιας (που μόλι ς πηρα ενα πακετο 3.ευρω). Τι ακριβως εννοει με το "χρονο ομιλίας" ;

Εννοεί να βάλεις χρήματα. Συμφωνώ μαζί σου ότι η διατύπωση δεν είναι σωστή. 

Link to comment
Share on other sites

• Για ενεργοποίηση της προσφοράς πρέπει να έχει γίνει τουλάχιστον μια ανανέωση χρόνου ( ή bundle card) από 15/11.

https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-xmas-offers-2023

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Εννοεί να βάλεις χρήματα. Συμφωνώ μαζί σου ότι η διατύπωση δεν είναι σωστή. 

Εντάξει και οι κάρτες "ανανέωσης χρόνου ομιλίας" λέγονται..

Κι ας μην είναι μόνο ομιλίας κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες

Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, belial said:

Συγνώμη είμαστε σε εβδομάδα διπλασιασμού; 60+60;

ΝΑΙ 

2 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Καλημέρα στην παρέα

Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες

Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;

Κάποιο λάθος κάνεις 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

ΝΑΙ 

Κάποιο λάθος κάνεις 

Δεν κάνω λάθος

Έβαλα από 8 € σε δυο συνδέσεις.

Και στις 2 δεν ανανεώθηκε η λήξη υπολοίπου

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Δεν κάνω λάθος

Έβαλα από 8 € σε δυο συνδέσεις.

Και στις 2 δεν ανανεώθηκε η λήξη υπολοίπου

Βγες από την εφαρμογή και ξαναμπές μήπως κόλλησε. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Καλημέρα στην παρέα

Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες

Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;

Πάρε στο υπόλοιπο. Αν σου πει τα ίδια, θα ανησυχήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, GIORGOS1970 said:

Καλημέρα στην παρέα

Έβαλα κάρτα 8€ από κατάστημα Cosmote και η λήξει υπολοίπου δεν ανανεώθηκε για 2 μήνες

Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Μήπως το ελάχιστο ποσό για να ανανεωθεί τώρα είναι τα 13€ ;;;

Δηλαδή η λήξη παρέμεινε ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αυτό το ερώτημα, αλλά αν κάποιος πάρει Frog και έχει και άλλα κινητά - σταθερά στο ΑΦΜ του, μπορεί να τα συνδυάσει στο Cosmote ONE για παράδειγμα;

Κατ' επέκταση, ποια λεπτά ομιλίας θα καταναλώνουν οι άλλοι αριθμοί Cosmote του ίδιου ΑΦΜ όταν καλούν το FROG, τα προς Cosmote ή προς όλους;

Με δυο λόγια το FROG συνδυάζεται με τα υπόλοιπα κινητά - σταθερά της οικογένειας ή αποτελεί εντελώς ξεχωριστό κεφάλαιο, σαν να ήταν άλλης εταιρίας ας πούμε;

Ευχαριστώ.   

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, jimmis11 said:

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αυτό το ερώτημα, αλλά αν κάποιος πάρει Frog και έχει και άλλα κινητά - σταθερά στο ΑΦΜ του, μπορεί να τα συνδυάσει στο Cosmote ONE για παράδειγμα;

Κατ' επέκταση, ποια λεπτά ομιλίας θα καταναλώνουν οι άλλοι αριθμοί Cosmote του ίδιου ΑΦΜ όταν καλούν το FROG, τα προς Cosmote ή προς όλους;

Με δυο λόγια το FROG συνδυάζεται με τα υπόλοιπα κινητά - σταθερά της οικογένειας ή αποτελεί εντελώς ξεχωριστό κεφάλαιο, σαν να ήταν άλλης εταιρίας ας πούμε;

Ευχαριστώ.   

ναι, τα συνδυάζει κανονικά όλα τα νούμερα που είναι στο ίδιο ΑΦΜ.

Το κάθε νούμερο έχει τα δικά του λεπτά ομιλίας (μιλάω για τα λεπτά του cosmote one).

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Just now, tempo said:

ναι, τα συνδυάζει κανονικά όλα τα νούμερα που είναι στο ίδιο ΑΦΜ.

Το κάθε νούμερο έχει τα δικά του λεπτά ομιλίας.

Δηλαδή μέσα στο Cosmote app θα φαίνεται και το FROG κινητό ή μόνο στο δικό του app;

Πάντως από οσα κατάλαβα διαβάζοντας τα περί FROG αλλά κοιτώντας και την ιστοσελίδα του, αν έχω ένα κινητό Cosmote με συμβόλαιο ή καρτοκινητό και θέλω να το κάνω FROG αλλάζει η κάρτα sim και προφανώς χάνω και τα χρήματα που έχω κάβα στο καρτοκινητό ας πούμε;

Ή κάνω λάθος;

Καλά τώρα έφαγα φλασιά...

Μόλις είδα ότι το πακέτο data "Unlimited week" μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο δύο φορές μέσα στον μήνα.

Το ίδιο ισχύει και στην Cosmoκάρτα & Whats up, γιατί εκεί δεν το διευκρινίζει; 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πρόσεξα ότι η εφαρμογή πάπαλα... Αρχικά έδειχνε 0 υπόλοιπο σε πακέτα και αφότου την έκανα ενημέρωση μένει μόνιμα στο splash screen. Είναι κάτι προσωρινό που συμβαίνει σε όλους ή έχει να κάνει με το δικό μου κινητό; Είναι Android 10 (μήπως σταμάτησε η υποστήριξη και θέλει νεότερο?)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jimmis11 said:

Δηλαδή μέσα στο Cosmote app θα φαίνεται και το FROG κινητό ή μόνο στο δικό του app;

 

εγώ έχω πχ 2 νούμερα frog στο ΑΦΜ μου.

Το κάθε κινητό έχει την εφαρμογή frog και στο δικό μου κινητό έχω και την εφαρμογή cosmote app που μπορώ να βλέπω και να διαχειρίζομαι και τα 2 νουμεράκια μου.

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...