Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, VIPdriver said:

Στο f2g μπορείς να βάλεις online απο 1 ευρω το 2μηνο, ανάλογα με τις αναγκες σου.

Και οοοοοοοολες αυτές τις ανάγκες θα τις καλύψεις με 1€;

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Και οοοοοοοολες αυτές τις ανάγκες θα τις καλύψεις με 1€;

Μάλλον δεν διάβασες καλά το ποστ μου... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Μάλλον δεν διάβασες καλά το ποστ μου... 

Καλά το διάβασα και ξέρω τι λες..

Έχω κουραστεί να μιλάμε για τέτοια μικροποσά πραγματικά..

Είναι δυνατόν να μας ενοχλεί το 13€ ενώ ουσιαστικά κάποια στιγμή δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα απλώς το δεύτερο μήνα;

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στο CU όμως θα έχει απεριόριστη ομιλία..

Ας πάρει τηλ τον κόσμο που δεν παίρνει τόσο καιρό με τα 60 λεπτά μόνο! Και μην ξεχνάς το poewerbank!!!😉😂😂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Το λικουιντ, σε συνδυασμό με το κασμπακ, ειναι το πιο φτηνό. Απλά θέλει διαδικασίες. Και να μην κολλάει το βονταφονοσύστημα σε κάθε έξοδο από το λικουιντ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Όπως είπες, οταν υπάρχει αλλαγη στους όρους. 

μήπως και σε περιπτώσεις φοητότητας σε κάποια άλλη εταιρεία ή εντός cosmote;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, VIPdriver said:

Το λικουιντ, σε συνδυασμό με το κασμπακ, ειναι το πιο φτηνό. Απλά θέλει διαδικασίες. Και να μην κολλάει το βονταφονοσύστημα σε κάθε έξοδο από το λικουιντ. 

Τελικά προσπάθησες να φύγεις για να σου κάνουν την προσφορά με τα 1000+10€ ή όχι ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, VIPdriver said:

Το λικουιντ, σε συνδυασμό με το κασμπακ, ειναι το πιο φτηνό. Απλά θέλει διαδικασίες. Και να μην κολλάει το βονταφονοσύστημα σε κάθε έξοδο από το λικουιντ. 

Αν και λίγο εκτός θέματος μήπως είναι εύκολο με δύο λόγια να εξηγήσεις τι είναι το cashback;
(ή βάλε ένα σύνδεσμο από άλλο νήμα που να παραπέμπει στην εξήγηση να το διαβάσω)

Για να σου έρθει φθηνά το καρτοκινητό της κόκκινης πρέπει (αν έχω καταλάβει καλά) να άγοράζεις κάποιες άλλες υπηρεσίες από τρίτους τις οποίες τις αποζημιώνει η Vodafone από τα λεφτά που τις έχεις δώσει. Αλλά εγώ ( και αρκετοί άλλοι) δεν χρησιμοποιώ αυτές τις άλλες υπηρεσίες/παροχές από τρίτους. Οπότε θα καταλήξω να αγοράζω υπηρεσίες που δεν θα αγόραζα πριν. Βέβαια κάποιους τους βολεύει γιατί πράγματι θα τις αγόραζαν.

Επίσης η απεριόριστη ομιλία στη Vodafone και τα 1000 λεπτά στην f2g δεν μου λένε πολλά γιατί εγώ θέλω κυρίως data (από 1 έως 5Gb το μήνα συνήθως). Kάνω κάποιες κλήσεις αλλά χρησιμοποιώ διάφορες λύσεις Voip Calling. Όποτε για τις δικές μου ανάγκες βολεύει η frog μόνο (δυστυχώς). Ήμουν στην Q πρίν την "ευνουχίσουν".
Όποτε ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του επιλέγει από τις υπάρχουσες προτάσεις αυτη που τον βολεύει.
Αυτό που έχω αντιληφθεί εγώ είναι ότι αυτές οι υπάρχουσες επιλογές συνεχώς μειώνονται. Άλλο αν υπάρχουν κάποιες εποχικές προσφορές για να λειτουργούν ώς τυράκι και να θολώνουν τα "νερά".

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τελικά προσπάθησες να φύγεις για να σου κάνουν την προσφορά με τα 1000+10€ ή όχι ακόμα;

Οχι ακόμα. Να φαω τις καβατζες μου πρώτα ντε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arjuna said:

Αν ωστόσο δεν έχεις δίπλα σου κατάστημα Γερμανός ή Cosmote είναι τεχνικά ανέφικτο να ανανεώσεις το υπόλοιπο σου με ποσό μικρότερο των 13 ευρώ.

Υπαρχει και το wifigreece.gr

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, με κοστος 13+13 ευρω. Εαν παει f2g και επιστρέψει, το κόστος θα ειναι 8+13 ευρω.

1. Η μια λύση είναι f2g. Η άλλη για ένα μήνα ποια είναι;

2. Στο frog με ποιο τρόπο επιστρέφεις και πόσος χρόνος απαιτείται;
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, motoboots said:


1. Η μια λύση είναι f2g. Η άλλη για ένα μήνα ποια είναι;

2. Στο frog με ποιο τρόπο επιστρέφεις και πόσος χρόνος απαιτείται;

Ενεργοποιώντας το f2g θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το μηνιαίο πακέτο των 8 ευρω. (Για σίγουρα ρώτα και το κατάστημα) 

Για να επιστρέψεις στο φρογκ, θα κάνεις την ίδια διαδικασία. 

Δεν νομίζω ότι έχει ελάχιστο χρόνο παραμονής για να φυγεις, αλλά για σίγουρα ρωτα στο κατάστημα. 

Η φορητότητα συνήθως παιρνει γυρω στις 3-4 μέρες) εργάσιμες. Μπορεί να παρει και 2 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, motoboots said:

Ευχαριστώ. Ο ταχύτερος τρόπος επιστροφής στην COS είναι με αίτημα φορητότητας από κατάστημα;

Πιστεύω ναι. Απλά θα πρεπει να βρεις κατάστημα που θα έχει σιμ. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Οσο αφορά την αλλαγή αριθμού, δίκιο εχεις για τα 120 δωρο, αλλά παλι θα πρεπει καθε 2μηνο να πηγαίνει σε κατάστημα για να βαζει 8 ευρώ. 

Καθε 3μηνο, δεν ειναι;

Εχει αναφερθει και η 6αρα του wifigreece

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μια εμμονή με τον αριθμό σας.

Ζήσαμε για χρόνια χωρίς φορητότητες. Η αντίληψη ότι ο αριθμός μου ανήκει επιτρέπει στους παρόχους να με κακοποιούν βάζοντας μου εμπόδια στη φορητότητα ή αυξάνοντας μου το πάγιο στην ανανέωση συμβολαίου.
Θα μπορούσα με τον "αριθμό μου" να πάρω το απερίοριστο συμβόλαιο για 2 χρονάκια στα 29€ στο τέλος των οποίων να τον στείλω στα τσακίδια.
Την επόμενη μέρα θα έκανα νέο συμβόλαιο με νέα αριθμοδότηση στον ίδιο πάροχο και θα ήμουν ξανά μανά νέος πελάτης.
Βέβαια η αλλαγή αριθμού είναι μπελάς…

----

Παρεμπίπτοντος το 1€ ανά δίμηνο στο f2g είναι τέλος στάθμευσης αριθμού που θα λαμβάνει μνήματα taxis, ηδικα, τραπεζών κτλ. Για οτιδήποτε άλλο είναι εντελώς άχρηστο.

 

όσον αφορά τα καρτοκινητά,

πχ.αγοράζω πακέτο 500' ομιλίας και αγχώνομαι να μεταφέρω τα υπόλοιπά μου σε νέο μήνα.

ΓΙΑΤΙ;

Από τη στιγμή που έχω υπόλοιπο σημαίνει ότι το πακέτο υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου. Από τη στιγμή που χρησιμοποιώ καρτοκινητό θα μπορούσα να κάνω διαλειματική χρήση υπηρεσιών ή εναλλαγή πακέτων ανάλογα με τις τρέχουσες ανάγκες

Link to comment
Share on other sites

Όπως το να πάει κανείς στην Τράπεζα που έχει "αποταμιεύσει" πχ 30.000Ε και να τα κάνει όλα ανάληψη:
Να δει πως και εάν και πότε θα του τα δώσουν ΟΝΤΩΣ.

Ελάχιστοι θα το κάνουν ΟΝΤΩΣ: Μας κατέουν άριστα ότι ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ (ούτε έστω το 10% μας):
Και "εκεί" ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΝΤΩΣ στηρίζονται (όπως στα καρτοκινητά).

Καλώς και κακοποιούν: Τα ζητά ο ......... "μας".

Υ.Γ.: Αναφέρομαι στη "μόχλευση" από τις Τράπεζες ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΜΕΝΗ και ΨΗΦΙΖΟΜΕΝΗ κάθε <4 χρόνια, αλλά ούτε #1# δε πρόκειται να γουγλάρει την τονισμένη λέξη να μάθει τί είναι.......

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Bas said:

Καθε 3μηνο, δεν ειναι;

Εχει αναφερθει και η 6αρα του wifigreece

Για να μη χανει το χρηματικο υπολοιπο. Αλλιως ναι, μπορει να βαζει καθε 3 μηνες, ωστε να μην μπει φραγή. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, opmgls said:

γιατί εγώ θέλω κυρίως data (από 1 έως 5Gb το μήνα συνήθως). Kάνω κάποιες κλήσεις αλλά χρησιμοποιώ διάφορες λύσεις Voip Calling. 

Τότε wifi on the spot 10 γκιγκα με 6€ και ρολοβερ. Και μία Q για εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Τότε wifi on the spot 10 γκιγκα με 6€ και ρολοβερ. Και μία Q για εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο.

Σώστα, για φέτος όμως βολεύομαι με τα δωρεάν 60'+60' + 1Gb ως νέος συνδρομητής .

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, opmgls said:

Σώστα, για φέτος όμως βολεύομαι με τα δωρεάν 60'+60' + 1Gb ως νέος συνδρομητής .

Το 1gb θα το παιρνεις καθε μηνα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arjuna said:

Έχετε μια εμμονή με τον αριθμό σας.

Ζήσαμε για χρόνια χωρίς φορητότητες. Η αντίληψη ότι ο αριθμός μου ανήκει επιτρέπει στους παρόχους να με κακοποιούν βάζοντας μου εμπόδια στη φορητότητα ή αυξάνοντας μου το πάγιο στην ανανέωση συμβολαίου.
Θα μπορούσα με τον "αριθμό μου" να πάρω το απερίοριστο συμβόλαιο για 2 χρονάκια στα 29€ στο τέλος των οποίων να τον στείλω στα τσακίδια.
Την επόμενη μέρα θα έκανα νέο συμβόλαιο με νέα αριθμοδότηση στον ίδιο πάροχο και θα ήμουν ξανά μανά νέος πελάτης.
Βέβαια η αλλαγή αριθμού είναι μπελάς…

----

Παρεμπίπτοντος το 1€ ανά δίμηνο στο f2g είναι τέλος στάθμευσης αριθμού που θα λαμβάνει μνήματα taxis, ηδικα, τραπεζών κτλ. Για οτιδήποτε άλλο είναι εντελώς άχρηστο.

 

όσον αφορά τα καρτοκινητά,

πχ.αγοράζω πακέτο 500' ομιλίας και αγχώνομαι να μεταφέρω τα υπόλοιπά μου σε νέο μήνα.

ΓΙΑΤΙ;

Από τη στιγμή που έχω υπόλοιπο σημαίνει ότι το πακέτο υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου. Από τη στιγμή που χρησιμοποιώ καρτοκινητό θα μπορούσα να κάνω διαλειματική χρήση υπηρεσιών ή εναλλαγή πακέτων ανάλογα με τις τρέχουσες ανάγκες

Τι μπελάς δηλαδή?

Με μια ταυτότητα πας και παίρνεις νέο νούμερο 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VIPdriver said:

Το 1gb θα το παιρνεις καθε μηνα;

Επειδή για μένα είναι εύκολο περνάω απο κατάστημα cosmote ,στο δίμηνο πάνω και βάζω 10€. Έτσι παίρνω 500+500. Αν δεν μου φτάσουν για το δίμηνο βάζω το πακέτο 6Gb για 25 μέρες.

 

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, opmgls said:

Επειδή για μένα είναι εύκολο περνάω απο κατάστημα cosmote ,στο δίμηνο πάνω και βάζω 10€. Έτσι παίρνω 500+500. Αν δεν μου φτάσουν για το δίμηνο βάζω το πακέτο 6Gb για 25 μέρες.

 

Στα 10€ ενεργοποιειται υποχρεωτικα αμεσος η μπορεί και να παρεις κωδικα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Τι μπελάς δηλαδή?

Με μια ταυτότητα πας και παίρνεις νέο νούμερο 

Σωστά, αλλά μετά πρεπει να ενημερώσεις όλες τις επαφες, viber, τράπεζες κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...