Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Frpix said:

Μόλις μου έδωσαν δώρο 10GB για 30 μέρες

Εμένα μου ήρθε 2 φορές το μήνυμα

"WE SUPPORT YOUR COMMUNICATION WITH YOUR OWN PEOPLE! WE OFFERED YOU FREE 10GB FOR 30 DAYS! CHECK YOUR BALANCE IN FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ

ΣTHPIZOYME THN EΠIKOINΩNIA ΣOY ME TOYΣ ΔIKOYΣ ΣOY ANΘPΩΠOYΣ, ΠPOΣΦEPONTAΣ ΔΩPEAN 10GB ΓIA 30 HMEPEΣ! EΛEΓΞE TA ΔIAΘEΣIMA YΠOΛOIΠA ΣOY MEΣA AΠO TO FROG APP https://frogapp.page.link/WoQJ"

Ως εκ τούτου πήρα 20GB!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κι εμένα!!  Γιατί μας τα έδωσε η Frogάρα καταλάβατε;

Στηρίζει την επικοινωνία μας με τους δικούς μας ανθρώπους. 😂

Αν είναι έτσι ας δώσει και 1000' προς όλους και 500sms 😁

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Στηρίζει την επικοινωνία μας με τους δικούς μας ανθρώπους. 😂

Αν είναι έτσι ας δώσει και 1000' προς όλους και 500sms 😁

Όχι στηρίζει μόνο τους cyber δικούς μας ανθρώπους! 😉

Link to comment
Share on other sites

4 frog στην φαμίλια στα 3 ήρθε αυτό το μήνυμα και τσεκάρωντας μέσα στην εφαρμογή έχει δώσει 10+10 !!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχατε δηλώσει παλιά αγαπημένη χώρα την Ουκρανία; Τότε έδινε GB αβέρτα. Μήπως λόγω αυτού; 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ερθω κατευθείαν frog απο εταιρικό που θα γίνει αρχικά CU. Απο την εμπειρία σας υπάρχει κάποιος λόγος για να μήν ερθω; Η χρήση που κάνω ειναι μικρή και απλα θελω κατι που να μην δινω δωδεκάρες καθε μηνα , με ενα combo των 8€ ειμαι ΟΚ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

Αν το εταιρικό είναι vodafone και το πας για cu θα χρεωθείς μάλλον μετατροπή ασε που θα σκεφτούν 10 δικαιολογίες να μην το κανουν.

Για μένα κάνε το κατευθείαν φρογκ,αν σε καλυπτουν τα πακέτα τους και φυσικά η κάλυψη εκεί που κινείσαι.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, geopapa123 said:

Σκέφτομαι να ερθω κατευθείαν frog απο εταιρικό που θα γίνει αρχικά CU. Απο την εμπειρία σας υπάρχει κάποιος λόγος για να μήν ερθω; Η χρήση που κάνω ειναι μικρή και απλα θελω κατι που να μην δινω δωδεκάρες καθε μηνα , με ενα combo των 8€ ειμαι ΟΚ

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Έλα κατευθείαν frog, μην πας να μπλέξεις με την vodafone και υπάρχει και λόγος , ειδικά άμα είναι μικρές οι ανάγκες σου όπως Οι δικές μου.... κάνε την αίτησή σου online...  Και με δεδομένο το σου δίνει 120 λεπτά κάθε μήνα δώρο χωρίς να βάλεις κάρτα για το πρώτο έτος, και επίσης 3gb με κάθε ανανέωση μέσω payzy... Άμα κάνεις μικρή χρήση τον πρώτο χρόνο θα την βγάζει σίγουρα με 12 ευρώ το δίμηνο. 

Δηλαδή ένα μήνα θα αγοράζεις πακέτο, και τον άλλον θα τη βγάζεις με τα 120 λεπτά δωρι+τα 3Gb από την ανανέωση! Κι αν μία στο τόσο στον ένα μήνα Δεν σου φτάνει ο χρόνος αγοράζεις τα πακέτο τον 60λεπτων με 3ευρω που είναι και ανά δευτερόλεπτο και επιπλέον εβδομάδα παρά εβδομάδα δεν είναι 60 τα λεπτά Αλλά είναι 120 με 3 ευρώ! 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Anakin21 said:

Έλα κατευθείαν frog, μην πας να μπλέξεις με την vodafone και υπάρχει και λόγος , ειδικά άμα είναι μικρές οι ανάγκες σου όπως Οι δικές μου.... κάνε την αίτησή σου online...  Και με δεδομένο το σου δίνει 120 λεπτά κάθε μήνα δώρο χωρίς να βάλεις κάρτα για το πρώτο έτος, και επίσης 3gb με κάθε ανανέωση μέσω payzy... Άμα κάνεις μικρή χρήση τον πρώτο χρόνο θα την βγάζει σίγουρα με 12 ευρώ το δίμηνο. 

Δηλαδή ένα μήνα θα αγοράζεις πακέτο, και τον άλλον θα τη βγάζεις με τα 120 λεπτά δωρι+τα 3Gb από την ανανέωση! Κι αν μία στο τόσο στον ένα μήνα Δεν σου φτάνει ο χρόνος αγοράζεις τα πακέτο τον 60λεπτων με 3ευρω που είναι και ανά δευτερόλεπτο και επιπλέον εβδομάδα παρά εβδομάδα δεν είναι 60 τα λεπτά Αλλά είναι 120 με 3 ευρώ! 

Το εταιρικό ειναι Vodafone είναι λιγο μπλεγμενη κατασταση δεν μπορω να φύγω άμεσα και γι αυτο σκεφτηκα να το παω πρωτα σε CU (εχει αρχίσει ηδη η διαδικασία δηλαδη απλά μου ειπαν θα ολοκληρωθεί σε κανα μηνα)

Τα 3GB που σου δίνει στην ανανέωση δεν λήγουν όμως μετα απο τον μηνα;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kmpatra said:

Σε ποια 3 γιγα αναφέρεσαι?

Α του payzy. Ναι 30 μέρες είναι.

Βασικά εχω σκεφτεί να ανανεώνω κάθε μήνα με 10αρα καρτα ή payzy και να αγοραζω επίσης καθε μήνα το πακέτο των 7,20€ , αρα ουσιαστικά την βγάζω με τα δώρα και 1 στους 5 μήνες το υπόλοιπο θα επαρκει να μην κανω ανανέωση . Οπότε παρα το οτι ειναι λιγα τα δεδομένα του combo αυτού θα μαζευτεί αρκετο υπολοιπο στο μέλλον και μεχρι να λήξει το έτος των δώρων..

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Μήπως είχατε δηλώσει παλιά αγαπημένη χώρα την Ουκρανία; Τότε έδινε GB αβέρτα. Μήπως λόγω αυτού; 

Εγώ προσωπικά έχω δηλώσει ως αγαπημένους προορισμούς καμιά δεκαπενταριά χώρες. Ήταν στις πρώτες μέρες που είχα έρθει στη frog όταν εξερευνούσα την εφαρμογή και το έκανα επειδή βαριόμουν. Αλλά τι σχέση έχει η Ουκρανία;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...υπαρχει καποιος φιλος που εχει κανει online φορητοτητα απο what's up σε frog να γραψει αναλυτικα την διαδικασια γιατι δεν βγαζω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φορητότητα απο what's up σε φρογκ. Αλλαγη πακέτου γίνεται. Κοσμοτε είναι και τα 2. Στελνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 και ακολουθείς τις οδηγίες. Όπως θα δεις στο απαντητικό μήνυμα υπάρχει χρέωση 3€ για την αλλαγή. Το χρηματικό υπόλοιπο που απομένει μετά την αλλαγή δεν χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, geopapa123 said:

Βασικά εχω σκεφτεί να ανανεώνω κάθε μήνα με 10αρα καρτα ή payzy και να αγοραζω επίσης καθε μήνα το πακέτο των 7,20€ , αρα ουσιαστικά την βγάζω με τα δώρα και 1 στους 5 μήνες το υπόλοιπο θα επαρκει να μην κανω ανανέωση . Οπότε παρα το οτι ειναι λιγα τα δεδομένα του combo αυτού θα μαζευτεί αρκετο υπολοιπο στο μέλλον και μεχρι να λήξει το έτος των δώρων..

Δεν χρειάζεται να ανανεώνεις κάθε μήνα και να βάζεις 10ευρω, ειδικά για το πρώτο χρόνο... Επειδή ήρθα πρόσφατα και κάνω ακριβώς το ίδιο.

Βάζεις 12€ στους 2 μήνες και είσαι κομπλέ. 

Παράδειγμα. Βάζεις τα 12ευρω τωρα και έχεις για 30μερες 3GB + 120λεπτα (60αυτοματα την 1η του μηνα, +60 όποτε θες εντός 30 ημερών μέσα από την εφαρμογή) που είναι δώρο και τα λεφτά μενουν στην κάρτα.

Τον άλλον μήνα βάζεις το πακετο με τα 8.90 (10GB+200λεπτα προς όλους και σου μένουν και περίπου 2ευρω... Συμφέρει πιο πολύ αυτό το πακέτο για να είσαι άνετος στα gigabyte στην περίπτωση που χρειαστουν. Και νομίζω, δεν είμαι σίγουρος βέβαια ,αλλά με το δεκάευρο δεν ξέρω εάν σου δίνει σίγουρα και τα  2 ευρώ μέσο πόντων για το box, μπορεί και να το δίνει) 

Βγάζεις άλλον έναν μήνα άνετα ... 

Άρα είσαι στους 2 μήνες με περίπου 10 ευρώ καθαρά και μια μόνο ανανέωση...

Μπορείς να το κάνεις και με κάρτα των 10 ευρώ το ίδιο άμα οι ανάγκες σου είναι μικρές. 

Aλλα με την 12ευρη ανανέωση, ανα δύο μήνες θα έχει μαζευτεί και μείνει κ υπόλοιπο στην περίπτωση που σου χρειαστεί ομιλία να αγοράσεις το πακέτο των 3 ευρώ πού εβδομάδα πάρα εβδομάδα είναι 120 λεπτά ανά δευτερόλεπτο αντί 60, στην περίπτωση που το χρειαστείς. Αλλά και για να μην το χρειαστείς σιγά-σιγά σε 4 μήνες θα μαζευτούν χρήματα και μπορείς να αγοράσεις ολόκληρο πακέτο Και να μην βάλεις καθόλου κάρτα ένα μήνα και να πας στο τρίμηνο. Εγώ αυτό κάνω με δεδομένο ότι δεν έχω πολλές ανάγκες! 

Έτσι όπως τα έχω υπολογίσει για τον πρώτο χρόνο θα βάλω 5*12€=60ευρω. Και οι παροχές είναι μία χαρά. Συνδυαστικά επειδή μπορείς να ενεργοποιήσεις και τα επιπλέον 60 δωρο όποτε θες μέσα σε 30 μέρες , θα είναι σαν να έχεις τον 1 μήνα 150λεπτα και 3GB και τον άλλον 290 και 10GB με κόστος τελικό 5ευρω το μήνα για ένα χρόνο. Δεδομένου ότι κάποιον μήνα στην αρχή Δεν θα μιλήσεις πολύ και μετά στρώνει! Και οι παροχές είναι πάρα μα πάρα πολύ καλές και καλύπτουν ακόμα και τον μέσο χρήστη πόσο μάλλον κάποιον που έχει λίγες ανάγκες!

Και το βασικότερο Θα έχεις και σήμα cosmote!

 

Edited by Anakin21
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gpapas640 said:

Εγώ προσωπικά έχω δηλώσει ως αγαπημένους προορισμούς καμιά δεκαπενταριά χώρες. Ήταν στις πρώτες μέρες που είχα έρθει στη frog όταν εξερευνούσα την εφαρμογή και το έκανα επειδή βαριόμουν. Αλλά τι σχέση έχει η Ουκρανία;

Τι σχέση; Γιατί όταν ξεκίνησε τότε ο πόλεμος οποίος έβαζε αγαπημένη χώρα την Ουκρανία έπαιρνε τσάμπα πολλά GB. Υποθέσεις κάνω μπας και βρούμε πως και ήρθαν τα 10gb τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, _NikitaS_ said:

Τι σχέση; Γιατί όταν ξεκίνησε τότε ο πόλεμος οποίος έβαζε αγαπημένη χώρα την Ουκρανία έπαιρνε τσάμπα πολλά GB. Υποθέσεις κάνω μπας και βρούμε πως και ήρθαν τα 10gb τώρα. 

Το έχεις διασταυρώσει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Anakin21 said:

Δεν χρειάζεται να ανανεώνεις κάθε μήνα και να βάζεις 10ευρω, ειδικά για το πρώτο χρόνο... Επειδή ήρθα πρόσφατα και κάνω ακριβώς το ίδιο.

Βάζεις 12€ στους 2 μήνες και είσαι κομπλέ. 

Παράδειγμα. Βάζεις τα 12ευρω τωρα και έχεις για 30μερες 3GB + 120λεπτα (60αυτοματα την 1η του μηνα, +60 όποτε θες εντός 30 ημερών μέσα από την εφαρμογή) που είναι δώρο και τα λεφτά μενουν στην κάρτα.

Τον άλλον μήνα βάζεις το πακετο με τα 8.90 (10GB+200λεπτα προς όλους και σου μένουν και περίπου 2ευρω... Συμφέρει πιο πολύ αυτό το πακέτο για να είσαι άνετος στα gigabyte στην περίπτωση που χρειαστουν. Και νομίζω, δεν είμαι σίγουρος βέβαια ,αλλά με το δεκάευρο δεν ξέρω εάν σου δίνει σίγουρα και τα  2 ευρώ μέσο πόντων για το box, μπορεί και να το δίνει) 

Βγάζεις άλλον έναν μήνα άνετα ... 

Άρα είσαι στους 2 μήνες με περίπου 10 ευρώ καθαρά και μια μόνο ανανέωση...

Μπορείς να το κάνεις και με κάρτα των 10 ευρώ το ίδιο άμα οι ανάγκες σου είναι μικρές. 

Aλλα με την 12ευρη ανανέωση, ανα δύο μήνες θα έχει μαζευτεί και μείνει κ υπόλοιπο στην περίπτωση που σου χρειαστεί ομιλία να αγοράσεις το πακέτο των 3 ευρώ πού εβδομάδα πάρα εβδομάδα είναι 120 λεπτά ανά δευτερόλεπτο αντί 60, στην περίπτωση που το χρειαστείς. Αλλά και για να μην το χρειαστείς σιγά-σιγά σε 4 μήνες θα μαζευτούν χρήματα και μπορείς να αγοράσεις ολόκληρο πακέτο Και να μην βάλεις καθόλου κάρτα ένα μήνα και να πας στο τρίμηνο. Εγώ αυτό κάνω με δεδομένο ότι δεν έχω πολλές ανάγκες! 

Έτσι όπως τα έχω υπολογίσει για τον πρώτο χρόνο θα βάλω 5*12€=60ευρω. Και οι παροχές είναι μία χαρά. Συνδυαστικά επειδή μπορείς να ενεργοποιήσεις και τα επιπλέον 60 δωρο όποτε θες μέσα σε 30 μέρες , θα είναι σαν να έχεις τον 1 μήνα 150λεπτα και 3GB και τον άλλον 290 και 10GB με κόστος τελικό 5ευρω το μήνα για ένα χρόνο. Δεδομένου ότι κάποιον μήνα στην αρχή Δεν θα μιλήσεις πολύ και μετά στρώνει! Και οι παροχές είναι πάρα μα πάρα πολύ καλές και καλύπτουν ακόμα και τον μέσο χρήστη πόσο μάλλον κάποιον που έχει λίγες ανάγκες!

Και το βασικότερο Θα έχεις και σήμα cosmote!

 

Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου ευχαριστώ! Επειδη βλέπω το έχεις ψαξει , για τον 2ο χρόνο τι τακτική έχεις σκεφτεί να ακολυθήσεις (αν το εχεις σκεφτει); Λογικά θα πρεπει να επιλεξεις ενα πακετο κ να το ακολουθεις καθε μηνα ωστε να μεταφερονται τα λεπτα/δεδομενα

 

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gpapas640 said:

Το έχεις διασταυρώσει αυτό;

Όχι. Απλά ρωτάω. Πλέον δεν έχω cosmote και να ήθελα. Και ρωτάω γιατί έτσι ρωτάνε και άλλοι χρήστες που τα έλαβαν. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...