Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, kostas123464 said:

Το ξέρω αυτό. Άρα πάω σε ένα κατάστημα Γερμανός και το κάνω φορητοτητα σε frog? Πόσες μέρες κανει γνωρίζεις?

Αν έχεις κοντά κατάστημα Cosmote καλύτερα, ο Γερμανός δεν θα έχει κάρτες. Το δικό μου έκανε 3 εργάσιμες (σε cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και μόνο επειδή όπως προέγραψα μόλις ήρθα στην frog από την Q.

Όλα παίζουν κομπλέ πια, και cosmote ID, και wif-calling και volte, πήρα και τα welcome δώρα Και επιτέλους έχω και καλό σήμα στο σπίτι μου! Αυτό που μου έκανε εντύπωση βέβαια είναι η ταχύτητα που πιάνει με 4G+ 350Mbps!!! Me nova q έπιανα 200 (καθώς η συσκευή μου δεν πιάνει 5G, ποτέ βέβαια δεν κατάλαβα σε αυτή την φάση και σίγουρα και μεσοπρόθεσμα τi διαφορά σου κάνει, στον απλό χρήστη εννοώ να έχεις 5G. Εκτός Των περιπτώσεων που το έχεις βάλει σε ένα router και το χρησιμοποιείς ως βασικό internet στο σπίτι που και εκεί θα κατεβάζεις ας πούμε Με διπλάσια ταχύτητα, Αλλά ποια είναι η διαφορά να κατεβάσεις κάτι σε 30 δευτερόλεπτα αντι ένα λεπτό? Αλλά με δεδομένα ότι το πραγματικά απεριόριστα δεν υπάρχει στην Ελλάδα... Σου Περιορίζουν την ταχύτητα μετά από κάποια gigabyte, ούτε αυτό έχει νόημα, ένα εμπορικό τρικ ήταν τουλάχιστον προς το παρόν. Μιλάω πάντα για τον απλό μέσο χρήστη ενός κινητού όχι για εφαρμογές σε άλλους τομείς και για άλλους σκοπούς. Γιατί δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις καλύτερα σε κινητό , είτε έχεις 400 mbps η έχεις 1 Gbps.) 

Και μία τελευταία ερώτηση επιβεβαίωση πιο πολύ. Η λήξη του υπολοίπου των χρημάτων που έχεις το λογαριασμό σου, επειδή δεν γράφει ώρα όπως το πακέτο. Εννοείται 23.59.59 της ημερομηνίας που λέει? 

ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Anakin21 said:

Και μία τελευταία ερώτηση επιβεβαίωση πιο πολύ. Η λήξη του υπολοίπου των χρημάτων που έχεις το λογαριασμό σου, επειδή δεν γράφει ώρα όπως το πακέτο. Εννοείται 23.59.59 της ημερομηνίας που λέει? 

 

ευχαριστώ 

 

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 8:45 ΜΜ, kakarame said:

Καλησπέρα. Σήμερα εγινε μεταφορα της συνδεσης μου απο nova σε frog. Ολα καλα εκτος απο την ταχύτητα των δεδομένων που ειναι πολύ χαμηλή. Χρειάζεται καποια ρύθμιση να κανω?!? Ευχαριστώ 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (E αντί 4g/5g) σε νέα ενεργοποίηση (Nova->Frog). Γνωρίζει κανείς ποια είναι η λύση; 

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 5G στο 1333. Καλύπτει και το 4G προφανώς. Την εποχή του 4G λειτουργουσε το αντίστοιχο 4G στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Στείλε 5G στο 1333. Καλύπτει και το 4G προφανώς. Την εποχή του 4G λειτουργουσε το αντίστοιχο 4G στο 1333.

Το δοκίμασα, έγινε και restart, παραμένει Ε δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Δοκίμασε και το 4g. Κάλυψη υπάρχει στην περιοχή σου?

Ναι είχα δοκιμάσει και το 4g, ούτε αυτό είχε δουλέψει. Κάλυψη υπάρχει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όταν μεταφέρεσαι από πάροχο σε πάροχο για κάποιο λόγο είναι απενεργοποιημένα αυτά. Μου είχε συμβεί από vodafone σε Nova. Και ο μόνος τρόπος είναι να πάρεις τηλέφωνο να στα ενεργοποιήσουν.

Πάρε το 1290 (τεχνική εξυπηρέτηση για θέματα βλαβών που είναι και δωρεάν και επειδή εσένα αφορά τέτοιο θέμα θα σε εξυπηρετήσουνε πιστεύω)

Edited by Anakin21
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Anakin21 said:

Μερικές φορές όταν μεταφέρεσαι από πάροχο σε πάροχο για κάποιο λόγο είναι απενεργοποιημένα αυτά. Μου είχε συμβεί από vodafone σε Nova. Και ο μόνος τρόπος είναι να πάρεις τηλέφωνο να στα ενεργοποιήσουν.

Πάρε το 1290 (τεχνική εξυπηρέτηση για θέματα βλαβών που είναι και δωρεάν και επειδή εσένα αφορά τέτοιο θέμα θα σε εξυπηρετήσουνε πιστεύω)

Τελικά έτσι λύθηκε, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiliot said:

Γιατί την περνάει άνθρωπος με το χέρι!

Είχα την αίσθηση ότι κάνεις την αγορά και σου στέλνουν έναν 12ψηφιο αριθμό τον οποίο χρησιμοποιείς στην εφαρμογή frog στην ανανέωση υπολοίπου με τον τρίτο τρόπο (Frog bundle κάρτα). Δε μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας με αυτό τον τρόπο εφόσον έχεις λάβει αυτό τον αριθμό μέσω email;

Link to comment
Share on other sites

Είχα την αίσθηση ότι κάνεις την αγορά και σου στέλνουν έναν 12ψηφιο αριθμό τον οποίο χρησιμοποιείς στην εφαρμογή frog στην ανανέωση υπολοίπου με τον τρίτο τρόπο (Frog bundle κάρτα). Δε μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας με αυτό τον τρόπο εφόσον έχεις λάβει αυτό τον αριθμό μέσω email;
Είναι bundle κάρτα σε φυσική μορφή όπου την ξύνουν βλέπουν κωδικό και στη στέλνουν στο mail(πολλές φορές μετά από μια μέρα)!


Oneplus 11

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2023 at 12:11 ΠΜ, VIPdriver said:

Βάζοντας 10ε ονλαιν έχεις καθαρό υπόλοιπο 9,09ε. Ίσα ίσα για 3 πακετα 3,02ε. Για ίντερνετ θα έχεις 1,5gb μπονους ανανέωσης για τον συγκεκριμένο μήνα που έκανες ανανέωση. Για τους υπόλοιπους 2 μήνες εάν θέλεις ίντερνετ θα χρειαστουν περισσοτερα χρήματα. 

Στο liquid το υπόλοιπο χρημάτων το χρησιμοποιείς όπως εσυ θέλεις. Και η τιμή του λεπτου  ομιλίας και σμσ είναι απίστευτα φτηνό. 

Να κάνω μια χαζή ερώτηση ; Αυτα τα 10€ μπορεις να τα βαζεις ανα 3μηνο; Δεν πρεπει να ανανεώνεις τουλάχιστον ανα 2μηνο ή ειναι αλλιώς στην frog? Ευχαριστώ και συγγνώμη αν εχει απαντηθει καπου.

 

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

εφοσον την τελευταια μερα του διμηνου εχει μεινει ικανο υπολοιπο μπορεις να ενεργοποιησεις καποιο πακετο με διαρκεια ενα μηνα. Ο,τι μείνει από το χρηματικό υπόλοιπο θα χαθει μετα, το πακετο ομως θα μεινει μεχρι τη ληξη του σχεδον δηλ.μέχρι τις 89 μερες,αναλογα ποτε ενεργοποιηθηκε.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

εφοσον την τελευταια μερα του διμηνου εχει μεινει ικανο υπολοιπο μπορεις να ενεργοποιησεις καποιο πακετο με διαρκεια ενα μηνα. Ο,τι μείνει από το χρηματικό υπόλοιπο θα χαθει μετα, το πακετο ομως θα μεινει μεχρι τη ληξη του σχεδον δηλ.μέχρι τις 89 μερες,αναλογα ποτε ενεργοποιηθηκε.

Ευχαριστώ. Τώρα βγαζει νόημα. Το θέμα είναι για πόσο ακόμα θα το αφήσουν έτσι.. Ίσως επειδη είναι φρογκ άρα οικονομική θα κρατήσουν κάποια προσχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ολη η καρτοκινητη κοσμοτε δουλεύει ετσι χρόνια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα frog που θέλω να καταργήσω. Έχει χρηματικό υπόλοιπο περίπου 30€. Αν το μετατρέψω σε What's up θα μπορέσω να μεταφέρω το χρηματικό υπόλοιπο σε άλλο αριθμό frog που ανήκει σε άτομο κάτω των 29 ετών; ( έχει απαλλαγή φόρου, ενώ εγώ όχι )

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Gx2 said:

Έχω ένα frog που θέλω να καταργήσω. Έχει χρηματικό υπόλοιπο περίπου 30€. Αν το μετατρέψω σε What's up θα μπορέσω να μεταφέρω το χρηματικό υπόλοιπο σε άλλο αριθμό frog που ανήκει σε άτομο κάτω των 29 ετών; ( έχει απαλλαγή φόρου, ενώ εγώ όχι emoji69.png)

Δύσκολο (λογω της απαλλαγής φόρου) αλλά δεν εχεις κατι να χάσεις εαν το δοκιμάσεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gx2 said:

Έχω ένα frog που θέλω να καταργήσω. Έχει χρηματικό υπόλοιπο περίπου 30€. Αν το μετατρέψω σε What's up θα μπορέσω να μεταφέρω το χρηματικό υπόλοιπο σε άλλο αριθμό frog που ανήκει σε άτομο κάτω των 29 ετών; ( έχει απαλλαγή φόρου, ενώ εγώ όχι emoji69.png)

Μπορείς να μεταφέρεις σε cosmokarta ή what’s up, όχι σε frog. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μεταφέρεις σε cosmokarta ή what’s up, όχι σε frog. 
Άρα δε μπορείς να μεταφέρεις ούτε από, ούτε προς frog! Γενικά το frog δε συμμετέχει το Cosmote easy transfer.
Σωστά;
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Gx2 said:

Άρα δε μπορείς να μεταφέρεις ούτε από, ούτε προς frog! Γενικά το frog δε συμμετέχει το Cosmote easy transfer.
Σωστά;

Σωστά. Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να μεταφέρεις από συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο μόνο  προς frog

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δύσκολο (λογω της απαλλαγής φόρου) αλλά δεν εχεις κατι να χάσεις εαν το δοκιμάσεις. 

Έχει να χάσει το 3€ της μετατροπής για αρχή.. και άλλο ένα 3€ μετά για να ξαναγίνει frog αν θέλει να ξαναγίνει.. 😉

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλει 3+3 ευρώ για να μεταφερθούν και τα 2 φρογκ προς what's up και άλλα 3 ευρώ να επιστρέψει ο ένας αριθμός προς frog, συνολο 9 ευρώ και με το ρίσκο να μην μπορεσει να γίνει η μεταφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...