Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

21 ώρες πριν, JOHN_ONLY said:

Καλησπέρα, με 8€ ανανέωση δεν δίνεται κανένα μπόνους ούτε καν οι πόντοι για το box σωστά;

Όχι. Επίσης οι πόντοι δίνονται με ανανέωση τουλάχιστον 12€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σήμερα εγινε μεταφορα της συνδεσης μου απο nova σε frog. Ολα καλα εκτος απο την ταχύτητα των δεδομένων που ειναι πολύ χαμηλή. Χρειάζεται καποια ρύθμιση να κανω?!? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, gpapas640 said:

Όχι. Επίσης οι πόντοι δίνονται με ανανέωση τουλάχιστον 12€.

Προχθές έκανα ανανέωση 10 ευρώ και μου έδωσε πόντους στο box. Άλλαξε κάτι από τότε;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, pektis7 said:

Προχθές έκανα ανανέωση 10 ευρώ και μου έδωσε πόντους στο box. Άλλαξε κάτι από τότε;

Μου το πέταξε στην εφαρμογή σε κάποια φάση. Μου έκανε εντύπωση κι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2023 at 2:21 ΜΜ, gpapas640 said:

Όχι. Επίσης οι πόντοι δίνονται με ανανέωση τουλάχιστον 12€.

Και εγω εβαλα πριν 2-3 μερες και εδωσε κανονικα box απο τα 10€

On 3/9/2023 at 4:52 ΜΜ, JOHN_ONLY said:

Καλησπέρα, με 8€ ανανέωση δεν δίνεται κανένα μπόνους ούτε καν οι πόντοι για το box σωστά;

Σωστά, μονο τα 600' προς frog +600' για τον αλλο μηνα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2023 at 11:35 ΜΜ, gpapas640 said:

Έπειτα από 2 μήνες μήνες στο Frog, καταγράφοντας κινήσεις που αφορούν διάρκεια λεπτών από διάφορα πακέτα-μπόνους, ιδού τα αποτελέσματα:

Έχει κανείς ιδία γνώμη;

NP: National Pack 

Screenshot_2023-09-02-23-33-37-605.jpg

Τα κοιτάω, τα ξανακοιτάω δεν βγάζω λογικό συμπέρασμα. Το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι να σου προσθέσω τα τελευταία δικά μου Welcome bonus, μήπως βοηθήσουν.

21/08 -11:13πμ έως 21/09 12:00 από εφαρμογή

22/08 -09:08πμ εως 22/09 12:00. ΑΥΤΌΜΑΤΑ

Εάν θέλεις να πάρω το επόμενο κάποια συγκεκριμένη ώρα, πες μου.

Edited by gag
+
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gag said:

Τα κοιτάω, τα ξανακοιτάω δεν βγάζω λογικό συμπέρασμα. Το μόνο που μπορώ να κάνω, είναι να σου προσθέσω τα τελευταία δικά μου Welcome bonus, μήπως βοηθήσουν.

21/08 -11:13πμ έως 21/09 12:00 από εφαρμογή

22/08 -09:08πμ εως 22/09 12:00. ΑΥΤΌΜΑΤΑ

Εάν θέλεις να πάρω το επόμενο κάποια συγκεκριμένη ώρα, πες μου.

Την 1η φορά τοσο τα αυτόματα οσο και τα χειροκίνητα 60' ειχαν διάρκεια 32 ημέρες. Μετά τα αυτόματα πηγαν στις 31 ενω τα χειροκινητα εχουν διάρκεια 32 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει το πρόβλημα που έχω στο National Combo, στο οποίο τα data έχουν συντομότερη ημερομηνία λήξης κατά 2 ημέρες. Το ενεργοποιώ μέσω της εφαρμογής.

168330699_.thumb.jpg.c18740d13f2854b7a1a08aabcdbbad8d.jpg
Αυτές τις ημερομηνίες λέει και η εφαρμογή.
Τα MB στο SMS είναι λάθος, έχω 2952.


Πώς γίνεται αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου;

Edited by talos_2002
Φωτογραφία

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, talos_2002 said:

Μου θυμίζει το πρόβλημα που έχω στο National Combo, στο οποίο τα data έχουν συντομότερη ημερομηνία λήξης κατά 2 ημέρες. Το ενεργοποιώ μέσω της εφαρμογής.

168330699_.thumb.jpg.c18740d13f2854b7a1a08aabcdbbad8d.jpg
Αυτές τις ημερομηνίες λέει και η εφαρμογή.
Τα MB στο SMS είναι λάθος, έχω 2952.


Πώς γίνεται αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου;

Αξιζει μια ερώτηση στο τσατ της κοσμοτε για αυτό. Ποθεν πώς οι παροχές του ΙΔΙΟΥ πακέτου έχουν διαφορετική ημερομηνία λήξης. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση του data me now με sms?

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα wifiGreece 12€ έδωσε παράταση στα απεριόριστα data με ενεργοποίηση έως 17/9.

https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 10:09 ΜΜ, user_one said:

Γνωρίζει κανείς πώς μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση του data me now με sms?

Δεν νομίζω ότι αυτό είναι εφικτό. Όλα τα bonus τέτοιου τύπου ενεργοποιούνται μέσω της εφαρμογής όχι μόνο στο frog αλλά και στο what's up (βλ. Πάρε καβάτζα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και καλώς σας βρήκα. 

Μόλις χθες ήρθα στην frog από την Q και προσπαθώ λίγο να στήσω τα πράγματα και έχω κάποιες ερωτήσεις και απορίες. 

1) έχει το frog wi-fi calling Γιατί δεν το βλέπω πια σαν επιλογή στις ρυθμίσεις όπως το έβλεπα πριν με την Q. Η συσκευή μου είναι SAMSUNG S20FE. VoLTE CALLS έχει κανονικα και τα δεδομένα είναι ενεργοποιημένα και πάνε σφαίρα. 

Επίσης σου έρχονται sms ενώ είσαι σε κλήση μέσω wi-fi calling? Στην Q δεν μου ερχόντουσαν!

2) Όταν προσπαθώ μέσα από την εφαρμογή της frog να κάνω ανανέωση χρησιμοποιώντας χρεωστική/ πιστωτική κάρτα μου προτείνει να συνδεθώ με το cosmote ID (εκεί έχω ήδη προσθέσει και την κάρτα payzy) αλλά κάθε φορά μου πετάει το μήνυμα... Η σύνδεση στο cosmote ID απέτυχε. 

Και φυσικά διέγραψα την εφαρμογή το ξαναπέρασα, πάλι τα ιδια. 

Πολύ περίεργο γιατί το cosmote ID που είναι φυσικά ο αριθμός που μετέφερα και στην frog παίζει κανονικά και κάνει είσοδο στο box βλέπω και την κάρτα μου κανονικά. 

Καμία ιδέα? 

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών (χρεώθηκα και δύο φορές... Παρεμπιπτόντως Υπάρχει κάποιο δωρεάν τηλέφωνο όχι μόνο για βλάβη δικτύου αλλά που πραγματικά να είναι κάποιος που και να ξέρει και να μην σε χρεώνει? Γιατί τσατ μέσα από την εφαρμογή  όπως είχε στην q δεν βλέπω) και φυσικά αυτό που μου πρότειναν είναι να διαγράψω την εφαρμογή, να κάνω logout από όλα μέσω του cosmote id, να κάνω επανεκκινήσεις και να ξαναδοκιμάσω... (Πράγματα τα οποία ήδη φυσικά είχα κάνει... Αυτές οι εξυπηρετήσεις παντού για τον λούτσο μάλλον είναι) 

Καμία ιδέα? 

Ευχαριστώ. 

 

Screenshot_20230912_170108_Frog.jpg

Screenshot_20230912_170130_Frog.jpg

Edited by Anakin21
Link to comment
Share on other sites

1) στείλε WIFICALL στο 1333. Και κάνε επανεκκίνηση.

Μηνύματα δουλεύουν κανονικά.

2) ισως θέλει να περιμένεις λιγο για να ενημερωθούν τα συστήματα. Το cosmote id δεν είναι ο αριθμός σου μόνο, δημιουργείς λογαριασμό με username password ή μπαίνει απευθείας αν είσαι με δεδομένα κοσμοτε. Το username συνήθως ναι, είναι ο αριθμός.

13738 είναι οι βλάβες. Αλλά περιμενε λιγο για το 2

 6971013888 είναι η εξυπηρέτηση αλλά χρεώνεται ως κλήση σε κινητό κανονικά. Απο τα δωρεάν λεπτά τραβάει φυσικά αν έχεις.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, πολύ ενημερωτικός και κατατοπιστικός. Θα περιμένω καμία εβδομάδα διότι Μπορεί να είναι και αυτό που λες επειδή έχουν διαφορετικά συστήματα να αργεί να ενημερωθούν πλήρως όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα είναι πολύ. Κανονικά μέχρι αύριο θα πρέπει να είσαι οκ. Επειδή εχω καιρό να φτιάξω account στην κοσμοτε και όλο και κάτι αλλάζουν,ας βοηθήσει και κάποιος άλλος φίλος αν χρειάζεται κάτι άλλο για να περάσεις τον αριθμό στην εφαρμογή. Υπάρχει και γενική εφαρμογή my cosmote στην οποία μπορείς και εκεί να δοκιμάσεις,οσον αφορά το account. Βέβαια εκεί δεν θα βρεις καποια μπόνους που έχει η native frog app,αλλά ίσως φτιαχτεί πιό εύκολα το account. Αν τακτοποιηθεί αυτό μετά θα είσαι οκ και στην άλλη.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Anakin21 said:

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, πολύ ενημερωτικός και κατατοπιστικός. Θα περιμένω καμία εβδομάδα διότι Μπορεί να είναι και αυτό που λες επειδή έχουν διαφορετικά συστήματα να αργεί να ενημερωθούν πλήρως όλα.

Ακριβώς η ίδια περίπτωση και η δική μου. Από q σε frog. Για να φτιάξω cosmote id ήθελε 2-3 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να κάνω το βασικό μου νούμερο frog από vodafone cu και να βάζω το πακέτο με τα 13,5€ για τα αρκετά mb που δίνει και τα 500' προς όλους,ποιος είναι ο γρηγορότερος τρόπος για φορητοτητα?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να κάνω το βασικό μου νούμερο frog από vodafone cu και να βάζω το πακέτο με τα 13,5€ για τα αρκετά mb που δίνει και τα 500' προς όλους,ποιος είναι ο γρηγορότερος τρόπος για φορητοτητα?

Κατάστημα. Νομίζω ότι τα 500' έχουν ελάχιστη κατανάλωση 3'

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Κατάστημα. Νομίζω ότι τα 500' έχουν ελάχιστη κατανάλωση 3'

Το ξέρω αυτό. Άρα πάω σε ένα κατάστημα Γερμανός και το κάνω φορητοτητα σε frog? Πόσες μέρες κανει γνωρίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Ξέρετε αν μπορώ να ανανεώσω Frog από εδω

https://my.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

την γενικη σελίδα της Cosmote ; Αναγνωρίζει τον αριθμό μου ....

Δεν βρίσκω στα περίπτερα και δεν ξέρω από που να πάρω κάρτα ανανέωσης (χωρίς να παω σε Cosmote/Germanos).

Ευχαριστω

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Λογικά άμα το κάνεις σε κατάστημα τρεις εργάσιμες το πολύ μπορεί και λιγότερο. 

Εγώ το έκανα online ( διότι δίνει νομίζω και ένα παραπάνω welcome πακέτο για τους τρεις πρώτους μήνες που δεν ξέρω άμα το δίνουν σε κατάστημα,

(  https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card )   

Πηρε 3 εργάσιμες μεχρι να έρθει το courier, το οποίο ήρθε Πέμπτη,όπου παρέλαβα σιμ και υπεγραψα τα χαρτιά, και Δευτέρα απόγευμα είχε ενεργοποιηθεί! 

Αυτή είναι η εμπειρία μου από Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cagliostro said:

Παιδιά καλησπέρα,

Ξέρετε αν μπορώ να ανανεώσω Frog από εδω

https://my.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

την γενικη σελίδα της Cosmote ; Αναγνωρίζει τον αριθμό μου ....

Δεν βρίσκω στα περίπτερα και δεν ξέρω από που να πάρω κάρτα ανανέωσης (χωρίς να παω σε Cosmote/Germanos).

Ευχαριστω

Μπορείς να ανανεώσεις ονλαιν μέσω του cosmote app.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μην υπάρχουν στα περίπτερα. Κωδικό για ανανέωση κοσμοτε ζητάς,δεν έχει ξεχωριστό για φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Δεν μπορεί να μην υπάρχουν στα περίπτερα. Κωδικό για ανανέωση κοσμοτε ζητάς,δεν έχει ξεχωριστό για φρογκ.

Οκ, εγω ζήτησα για Frog και δεν ήξεραν προφανώς. Αρα ειναι ενιαια καρτα. Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...