Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, alexpef said:

υπάρχει κάπου λινκ για φορητότητα σε φρογκ online ;

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θυμάστε το voucher των 15€;

Στο wifigreece είναι η απάντηση!!

Screenshot_2023-03-06-15-35-23-57_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Τουμπανο, κρίμα που δεν είναι στάνταρ πακετο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, kalitexnis_g said:

Άμα ήταν στάνταρ, θα είχαν κλείσει οι άλλοι ήδη.

Η Nova εχει συμβόλαιο με 15 ευρω τα πάντα όλα απεριόριστα (κόφτη μετά τα 2 gb) και δεν έκλεισε κανένας 🤪

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

Η Nova εχει συμβόλαιο με 15 ευρω τα πάντα όλα απεριόριστα (κόφτη μετά τα 2 gb) και δεν έκλεισε κανένας 🤪

Φαντάζομαι και λόγω φατσούλας τα λες για αστείο.. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mobileras said:

Ειναι αλήθεια όμως...

Ίσως αν από την αρχή η ταχύτητα ήταν στα 0.375mbps είχε μεγαλύτερη ζήτηση σαν πρόγραμμα. Άσε που δεν συμφέρει η καλή 5g ταχύτητα γιατί κάθε speedtest τρώει 1,5GB.

Link to comment
Share on other sites

έχουν περάσει 2 ημέρες απο τότε που έκανα την αίτηση (μέσω του site) μεταφοράς απο Q σε frog αλλά τηλεφώνημα δεν έχω λάβει.....μήπως έχετε κάποιο τηλ. επικοινωνίας ή email να πάρω για να δω τι γίνεται;
εγώ το έκανα από κατάστημα μέσα σε 2 ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Στις ονλαιν αιτήσεις θέλουν καθημερινή ενόχληση, αλλιώς τους πιάνει ύπνος! Η συντριπτική πλειοψηφια όσων έχουν κάνει ονλαιν αίτηση παραπονιούνται ότι τους ξέχασαν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα επιπλέον λεπτα ομιλίας και ΜΒ πως τα παίρνουμε;

πχ λέει 60' + 60΄προς όλους και 500 + 500ΜΒ με καθε ανανέωση

Τα πρώτα 60' και 500ΜΒ τα έδωσε, τα αλλα πότε τα δίνει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις ανανέωση από κατάστημα ή με κωδικό παίρνεις 500 mb. Τα έξτρα 500 τα παίρνεις από την εφαρμογή. Αν την κάνεις online παίρνεις από 1.5 γιγα και πάνω ανάλογα με το ποσό. Τα 60'+60' τα παίρνεις κάθε μήνα τον πρώτο χρόνο χωρίς ανανέωση. Τα δεύτερα 60' επίσης μέσα από την εφαρμογή.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2023 at 5:44 ΜΜ, johndouk said:

Πάτα στα πακέτα και μετά στα extra για σένα, να δεις αν είναι εκεί τα +60'.

Screenshot_20230302-174016_Frog.jpg

Screenshot_20230302-174107_Frog.jpg

@bebes η απάντηση σου

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ.

Μια ακόμα "χαζή" ερώτηση.
Το δίκτυο είναι ιδιο με της cosmote χωρίς περιορισμούς;

Μου κανει εντύπωση που σε δυο μέρη (στα οποία κινούμαι συχνα0 με τη Wind ειχα LTE στα δεδομένα, ενω τωρα σερνεται στο Ε 🤐

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ.
Μια ακόμα "χαζή" ερώτηση.
Το δίκτυο είναι ιδιο με της cosmote χωρίς περιορισμούς;
Μου κανει εντύπωση που σε δυο μέρη (στα οποία κινούμαι συχνα0 με τη Wind ειχα LTE στα δεδομένα, ενω τωρα σερνεται στο Ε 
Δυστυχώς έχεις πέσει σε τρύπα της Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Αιτηση Φορητότητας σε frog σε κατάστημα Cosmote σήμερα το πρωι , μου ειπαν να περάσω αυριο το πρωι να μου περάσουν την sim , ρώτησα αν υπάρχει χρέωση και μου ειπαν η μόνη χρέωση ειναι τα χρήματα που θέλω να βάλω , απο 12 ευρω .
Δηλαδή λογικά αυριο το απογευμα θα εχει περάσει στον νεο πάροχο η θα χρειαστεί αλλη μια μέρα ;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alexpef said:

Αιτηση Φορητότητας σε frog σε κατάστημα Cosmote σήμερα το πρωι , μου ειπαν να περάσω αυριο το πρωι να μου περάσουν την sim , ρώτησα αν υπάρχει χρέωση και μου ειπαν η μόνη χρέωση ειναι τα χρήματα που θέλω να βάλω , απο 12 ευρω .
Δηλαδή λογικά αυριο το απογευμα θα εχει περάσει στον νεο πάροχο η θα χρειαστεί αλλη μια μέρα ;

Λογικά αύριο θα είσαι στην Cosmote, απλά πρόσεχε μην σε πάνε Cosmocarta πρώτα, σε εμένα αυτό κάνανε και μετά έμπλεξα για να το πάω frog

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wendel said:

Λογικά αύριο θα είσαι στην Cosmote, απλά πρόσεχε μην σε πάνε Cosmocarta πρώτα, σε εμένα αυτό κάνανε και μετά έμπλεξα για να το πάω frog

 

Γιατί έμπλεξες? Ενα μήνυμα είναι η αλλαγή απο whatsup/cosmokarta σε frog

On 6/3/2023 at 3:36 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Θυμάστε το voucher των 15€;

Στο wifigreece είναι η απάντηση!!

Screenshot_2023-03-06-15-35-23-57_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Eξαιρετική προσφορά για όσο την κρατήσουν. Συμφέρει ακόμη και whatsup αν είσαι και δεν έχεις μεγάλα υπόλοιπα να χάσεις,να το γυρίσεις σε frog με 3€ χρέωση αν πρακτικά θες τα απεριόριστα αφού πρώτον στο whatsup θες 13€ για 2 εβδομάδες απεριόριστα και δεύτερον άλλη σιμ για το υπόλοιπο του μήνα.. Μακάρι να την κρατήσουν κάμποσο καιρό αυτή την προσφορά..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Γιατί έμπλεξες? Ενα μήνυμα είναι η αλλαγή απο whatsup/cosmokarta σε frog

Πλήρωσα €12 για να μου δώσουν την SIM. Τα €12 πήγαν στην cosmocarta και αυτομάτως ενεργοποιήθηκε πακέτο που τράβηξε σχεδόν όλο το ποσό με αποτέλεσμα να μην μπορούσα να στείλω μήνυμα ALPAK. Πήγα ξανά στο κατάστημα την επομένη και παραπονέθηκα και τελικά μου πίστωσαν τα χρήματα και τότε έστειλα μήνυμα να γίνει η αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα αίτηση online και αύριο θα παραλάβω την sim και την καρτούλα των 12ευρώ απο το courier.

1. Υπογράφω στον courier και τα χαρτιά γυρίζουν σε cosmote. Τις επόμενες 1-2 ημέρες χάνεται το σήμα απο την nova/wind που είμαι τώρα και περνάω αμέσως την sim απο frog?

2. Τι ισχύει με την καρτούλα των 12 ευρώ; Περνάω το νουμεράκι μέσω της εφαρμογής Frog ή Cosmote στο κινητό;

3. Τα πακέτα/δώρα που παίρνω με την online αίτηση θα ενεργοποιηθούν απο μόνα τους ή πρέπει να κάνω κάτι;

4. Τι διαφορετικό ισχύει τελικά με την online αίτηση απο το να πας για μετατροπή σε κατάστημα οτε ή Γερμανός;

Ευχαριστώ και sorry για τις μαζεμένες απορίες....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tempo said:

εγώ έκανα αίτηση online και αύριο θα παραλάβω την sim και την καρτούλα των 12ευρώ απο το courier.

1. Υπογράφω στον courier και τα χαρτιά γυρίζουν σε cosmote. Τις επόμενες 1-2 ημέρες χάνεται το σήμα απο την nova/wind που είμαι τώρα και περνάω αμέσως την sim απο frog?

2. Τι ισχύει με την καρτούλα των 12 ευρώ; Περνάω το νουμεράκι μέσω της εφαρμογής Frog ή Cosmote στο κινητό;

3. Τα πακέτα/δώρα που παίρνω με την online αίτηση θα ενεργοποιηθούν απο μόνα τους ή πρέπει να κάνω κάτι;

4. Τι διαφορετικό ισχύει τελικά με την online αίτηση απο το να πας για μετατροπή σε κατάστημα οτε ή Γερμανός;

Ευχαριστώ και sorry για τις μαζεμένες απορίες....

Πρέπει να δώσεις φωτοτυπία ταυτότητας στον διανομέα.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tempo said:

εγώ έκανα αίτηση online και αύριο θα παραλάβω την sim και την καρτούλα των 12ευρώ απο το courier......

Θυμάσαι μήπως ποια ημερομηνία έκανες την online αίτηση και πόσες μέρες πέρασαν μέχρι να πάρεις την κάρτα? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...