Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αφεντικό τρελάθηκε, τώρα με ανανέωση 10 ευρώ 1,5 giga για 1 μήνα δωρεάν

 

Να φανταστώ ισχύει για όλους; Μεχρι ποτε ειναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι για όλους, μπήκα στην εφαρμογή της cosmote να κάνω ανανέωση και το είδα, Πολύ καλό, δεν λέει κάτι για ημερομηνία λήξεως μπορεί να είναι μόνιμο Edited by kritikos2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φραγή στην κάρτα μετά από ποσό καιρό μπαίνει? Ευχαριστώ!

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φραγή στην κάρτα μετά από ποσό καιρό μπαίνει? Ευχαριστώ!

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

 

Μετά από τρεις μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις μήνες.
Έχω παρα πολύ καιρό να βάλω κάρτα.

Πριν λίγο έβαλα την σιμ στο κινητό αλλά δεν έχει καθόλου σήμα.

Ανανέωση δεν μπορώ να κάνω διότι δεν μπορώ να λάβω SMS.

Τι κάνουμε τώρα? Κάποια λύση?

Ευχαριστώ

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρα πολύ καιρό να βάλω κάρτα.

Πριν λίγο έβαλα την σιμ στο κινητό αλλά δεν έχει καθόλου σήμα.

Ανανέωση δεν μπορώ να κάνω διότι δεν μπορώ να λάβω SMS.

Τι κάνουμε τώρα? Κάποια λύση?

Ευχαριστώ

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

 

Μπορείς να πραγματοποιήσεις ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω χρεωστικής κάρτας, στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παρα πολύ καιρό να βάλω κάρτα.

Πριν λίγο έβαλα την σιμ στο κινητό αλλά δεν έχει καθόλου σήμα.

Ανανέωση δεν μπορώ να κάνω διότι δεν μπορώ να λάβω SMS.

Τι κάνουμε τώρα? Κάποια λύση?

Ευχαριστώ

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

 

Να σημειώσω πως αν έχουν περάσει 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση, ο αριθμός έχει καταργηθεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πραγματοποιήσεις ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω χρεωστικής κάρτας, στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

 

 

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Να σημειώσω πως αν έχουν περάσει 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση, ο αριθμός έχει καταργηθεί.

Μάλλον έχει καταργηθεί ο αριθμός διότι δεν τον δέχεται όταν τον βάζω.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει καταργηθεί ο αριθμός διότι δεν τον δέχεται όταν τον βάζω.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

 

Αν δεν κάνω λάθος, έχεις δικαίωμα να τον πάρεις πίσω εντός 6 μηνών από την κατάργησή του. Οφείλεις ωστόσο να επισκεφθείς ένα κατάστημα COSMOTE ή Γερμανός.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, έχεις δικαίωμα να τον πάρεις πίσω εντός 6 μηνών από την κατάργησή του. Οφείλεις ωστόσο να επισκεφθείς ένα κατάστημα COSMOTE ή Γερμανός.
Σε ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω!

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι για όλους, μπήκα στην εφαρμογή της cosmote να κάνω ανανέωση και το είδα, Πολύ καλό, δεν λέει κάτι για ημερομηνία λήξεως μπορεί να είναι μόνιμο

 

Thanks για την ενημέρωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό τρελάθηκε, τώρα με ανανέωση 10 ευρώ 1,5 giga για 1 μήνα δωρεάν

 

Είναι ατομική προσφορά για σένα επειδή έχεις καιρό να βάλεις κάρτα. Σε έμενα δεν την εμφανίζει στην εφαρμογή.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω πως την Κυριακή σε ανανέωση 10 ευρώ 2 διαφορετικών αριθμών φρογκ οι οποίοι είναι σε διαφορετικά στοιχεία, έλαβαν και οι 2 απο 1,5gb δώρο για έναν μήνα!

Ο ένας αριθμός είναι νέος και ο αλλος παλιός-η ανανέωση γίνεται καθε 2μηνο.

Καλή κίνηση απο την κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό τρελάθηκε, τώρα με ανανέωση 10 ευρώ 1,5 giga για 1 μήνα δωρεάν

 

Λοιπόν, το διαπίστωσα κι εγώ σήμερα. Καλό δεν είναι γιατί έχει διάρκεια μεγαλύτερη από τα πακέτα των 25 ημερών.

 

Για παράδειγμα, εμένα το ένα καρτοκινητό είχε υπόλοιπο 4 ευρώ και τα GB λήγουν μεθαύριο. Για να ανανεωθούν (το πακέτο των 2GB κάνει 4,44) έβαλα το 10ρικο αλλά όταν βάλω αναγκαστικά το επόμενο πακέτο θα έχει πιο σύντομη λήξη (25 μέρες) και θα αρχίσει να καταναλώνεται αυτό αντί για το δώρο. Και τα πακέτα του Πακιστάν που αναφέρθηκαν πριν λίγες μέρες ως εναλλακτική έχουν πλέον 25 μέρες κι αυτά. Θα βάλω το 3ευρο πακέτο των 120ΜΒ για την ανανέωση και μόνο και αναγκαστικά θα προσέχω πιο πολύ τις ημερομηνίες.

 

Σε συνδυασμό με την πτωτική τάση της ποιότητας του σήματος cosmote στην περιοχή μου, θα σκεφτώ πολύ αν κρατήσω το frog που είχα χαρεί τόσο πολύ όταν έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το διαπίστωσα κι εγώ σήμερα. Καλό δεν είναι γιατί έχει διάρκεια μεγαλύτερη από τα πακέτα των 25 ημερών.

 

Για παράδειγμα, εμένα το ένα καρτοκινητό είχε υπόλοιπο 4 ευρώ και τα GB λήγουν μεθαύριο. Για να ανανεωθούν (το πακέτο των 2GB κάνει 4,44) έβαλα το 10ρικο αλλά όταν βάλω αναγκαστικά το επόμενο πακέτο θα έχει πιο σύντομη λήξη (25 μέρες) και θα αρχίσει να καταναλώνεται αυτό αντί για το δώρο. Και τα πακέτα του Πακιστάν που αναφέρθηκαν πριν λίγες μέρες ως εναλλακτική έχουν πλέον 25 μέρες κι αυτά. Θα βάλω το 3ευρο πακέτο των 120ΜΒ για την ανανέωση και μόνο και αναγκαστικά θα προσέχω πιο πολύ τις ημερομηνίες.

 

Σε συνδυασμό με την πτωτική τάση της ποιότητας του σήματος cosmote στην περιοχή μου, θα σκεφτώ πολύ αν κρατήσω το frog που είχα χαρεί τόσο πολύ όταν έβαλα.

 

25 μερες ηταν το πακέτο προς Πακιστάν,δεν άλλαξε κάτι σε αυτό. Κάτι μηνυματα προς Βουλγαρια/Ρουμανια εχουν 30 μέρες οπως εχει επιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση που θα ακολουθήσω για τις 24/10/2020 είναι τα 1717 ή 1818 στο 1330 για internet 2GB με ισχύ 30 μέρες κόστους 5,00€

 

Παράλληλα θα μεταφέρω τα υπόλοιπα μου από το πακέτο των 2GB και επειδή ανανέωσα το χρηματικό υπόλοιπο σήμερα το δώρο θα λήγει μια μέρα πριν τα αγορασμένα πακέτα άρα θα καταναλωθεί κατά προτεραιότητα.

 

Για την επόμενη ανανέωση θα μπορώ να επιστρέψω στο πακέτο 2 GB για 25 μέρες μεταφέροντας εκ νέου τα υπόλοιπα.

 

κοινώς σε δουλειά να βρισκόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ runner70 και arjuna, αυτό θα ακολουθήσω. Ευτυχώς με προλάβατε. Και στο μέλλον δεν ξέρω, πολλαπλές υπενθυμίσεις, έχουμε στην οικογένεια 5 frog και διαχειρίζομαι και άλλο 1 το οποίο θέλει μόνο ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό τρελάθηκε, τώρα με ανανέωση 10 ευρώ 1,5 giga για 1 μήνα δωρεάν

 

Πριν 2 μέρες ανανέωση, με 10 ευρώ, data δεν μπήκαν.

 

Σε παλιό αριθμό, με συχνές ανανεώσιμες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες ανανέωση, με 10 ευρώ, data δεν μπήκαν.

 

Σε παλιό αριθμό, με συχνές ανανεώσιμες.

 

Data πάντα μπαίνουν , απλά ειναι για 15 μέρες αντί για 30 που αναφέρει ο kritikos2. Αν δεν σου μπηκαν, απευθυνσου στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι σε μνμ από το lg g8s σε mi a3 δεν το χρεώνει ,σύνδεση στο νετ και τα 2 πάντα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω αν κάνω αλλαγή από Cosmokarta σε Frog υπάρχει περίπτωση να πάρω τα δώρα που δίνει για νέο αριθμο (120' προς όλους για 12 μήνες και 1 gb για 12 μήνες) η αφορά αποκλειστικά νέο αριθμό; Ευχαριστώ! Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω αν κάνω αλλαγή από Cosmokarta σε Frog υπάρχει περίπτωση να πάρω τα δώρα που δίνει για νέο αριθμο (120' προς όλους για 12 μήνες και 1 gb για 12 μήνες) η αφορά αποκλειστικά νέο αριθμό; Ευχαριστώ!
Αν εννοείς τα δώρα που παίρνεις με κάθε ανανέωση 10 ευρώ για τους πρώτους μήνες σε frog. Ναι τα παίρνεις. Τουλάχιστον μέχρι πριν κάνα χρόνο που έκανα whatsup σε frog. Αλλά αν θυμάμαι καλά ήταν για τους πρώτους 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ρωτήσω αν κάνω αλλαγή από Cosmokarta σε Frog υπάρχει περίπτωση να πάρω τα δώρα που δίνει για νέο αριθμο (120' προς όλους για 12 μήνες και 1 gb για 12 μήνες) η αφορά αποκλειστικά νέο αριθμό; Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα! Πριν 6 μέρες έκανα ακριβως την ίδια αλλαγή (απο κοσμοκαρτα σε φρογκ) και έλαβα ως δώρο τα 120’ (60’ και 60´ με 3λεπτη κατανάλωση) προς όλους καθε μήνα για έναν χρόνο, χωρίς καμία προϋπόθεση για τη λήψη τους οπως και τον διπλασιασμό των δωρεάν λεπτών προς φρογκ.

Σχετικά με το Ίντερνετ δεν είχε κάτι ως επιπλέον δώρο, μήπως εννοείς το πλέον 1,5 gb που δίνεται σε ολους με καθε χρηματική ανανέωση όπως συζητήθηκε και πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...