Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πρόκειται να γίνει FROG κατευθείαν , γιατί απλούστατα ποτέ δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα.

Το πολυ πολύ να σου επιστρέψουν τα 10 ευρώ . Αλλά FROG δεν έχει γινει ποτέ . Ούτε καν WU. Cosmokarta θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό το προεπιλεγμένο πακέτο είναι το whatsup όταν κάνεις μεταφορά από συμβόλαιο. Για φορητότητα δεν ξέρω αν άλλαξε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γίνει FROG κατευθείαν , γιατί απλούστατα ποτέ δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα.

Το πολυ πολύ να σου επιστρέψουν τα 10 ευρώ . Αλλά FROG δεν έχει γινει ποτέ . Ούτε καν WU. Cosmokarta θα γίνει.

 

 

 

Πάντως που έκανα φορητότητα πρόσφατα μέσω του 13888, σε WhatsUp με ενεργοποίησαν..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Γερμανός, ζήτησα προχθές την φορητότητα από καρτοσυμβολαιο Vodafone, σε frog. Παρέλαβαν την αίτηση μου κανονικά και αναμένω έγκριση από Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Γερμανός, ζήτησα προχθές την φορητότητα από καρτοσυμβολαιο Vodafone, σε frog. Παρέλαβαν την αίτηση μου κανονικά και αναμένω έγκριση από Vodafone.

 

Στην ανηψιά μου το εκαναν κοσμοκαρτα και ισχυριστηκαν οτι εγινε λαθος και της ζητησαν 10€ για να το κανουν φρογκ. Ο Γερμανός γενικά είναι στην κοροϊδία πρώτος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν 2 χρόνια σχεδόν,

έκανα μετατροπή του πατέρα μου το κινητό από ένα αρχαίο πρόγραμμα cosmote συμβολαίου σε frog.

 

Με τις υποχρεωτικές ανανέωσεις υπολοίπου κάθε δύο μήνες,

Και την αγορά πακέτων ομιλίας πριν λήξει το προηγούμενο,

Έφτασε να έχει κάπου στα 1000 λεπτά προς όλους,

Και 100€καρτα.

 

Τα οποία του είναι άχρηστα, και θα συνεχίσουν να αυξάνονται αν συνεχίσουμε με αυτόν το ρυθμό.

 

Μπορω να του το γυρίσω σε whats up, να στείλω κάρτα σε μένα ή σε κάποιον που έχει whatsup?

Και μετά να του το γυρίσω ξανά σε φρογκ?

 

Θα χαθούν απλά τα λεπτά προς όλους?

Η χρέωση για κάθε αλλαγή είναι 3€?

 

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις αυτό. Για να στείλεις μετά χρήματα από το wu μπορείς μεχρι 4 φορές ανά ημερολογιακό μήνα και μέγιστο ποσό 10€ τη φορά με χρέωση 0.20€ τη φορά. μετά για να το ξανακάνεις frog από wu η χρέωση πλέον έχει ανέβει στα 10€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις αυτό. Για να στείλεις μετά χρήματα από το wu μπορείς μεχρι 4 φορές ανά ημερολογιακό μήνα και μέγιστο ποσό 10€ τη φορά με χρέωση 0.20€ τη φορά. μετά για να το ξανακάνεις frog από wu η χρέωση πλέον έχει ανέβει στα 10€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δηλαδή, από φρογκ σε wu 3€.

Χάνονται απλά τα λεπτά προς όλους.

 

Μπορώ να στείλω 4*10 πχ στης 28/2 και 4*10 στης 1/3?

 

Και μετά 10€ για επιστροφή σε φρογκ.

Σωστά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν και νομίζω ότι τα λεπτά δεν τα χάνεις μέχρι να λήξουν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ανηψιά μου το εκαναν κοσμοκαρτα και ισχυριστηκαν οτι εγινε λαθος και της ζητησαν 10€ για να το κανουν φρογκ. Ο Γερμανός γενικά είναι στην κοροϊδία πρώτος...

Κανονικά θα πρέπει να της έδωσαν την αίτηση μεταφοράς, εκεί λέει από ποιον πάροχο θέλει να φύγει και το πακέτο που επέλεξε, αν γράφει φρογκ, το στέλνει απλά στην κοσμοτε αφού μιλήσει με το 13888 και της πιστώνουν τα χρήματα....αν δεν λέει φρογκ σημαίνει ότι η ανιψιά δεν το έδωσε σημασία και την "πάτησε"....

εμένα μετά από μεταφορά μέσω 13888 (2 νούμερα) και αφού είχα ζητήσει μεταφορά σε φρογκ, μου τα έκαναν κοσμοκάρτα, επικοινώνησα μαζί τους και μου πίστωσαν τα χρήματα και στα δυο νούμερα ώστε να κάνω την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

ωραία, άλλη μια ερώτηση: τα 100 λεπτά που δίνει δώρο σε νέα σύνδεση μεταφέρονται αν βάλω κάρτα πριν την λήξη τους;
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μπορείς να κάνεις φορητότητα απευθείας σε Frog (σύμφωνα με ενημέρωση απο το messenger τους), ομως μπορεί να σου κάνουν νούμερα. Θα σου πρότεινα να επιμένεις να στο κάνουν κατευθείαν Frog, διότι είναι κρίμα τα 10ε της μετατροπής από What's Up σε Frog.

 

 

 

Μπορείς να εχεις τον ελεγχο των αριθμων (ανανέωση, ενεργοποίηση πακέτων κλπ) απο την εφαρμογή της Cosmote σε οποιαδήποτε συσκευή. Αν οι αριθμοί ειναι στο ίδιο ονομα θα μπορείς να τους χειρίζεσαι ολους απο έναν λογαριασμό.

 

 

 

Εαν επιχειρήσεις φορητότητα, κρατα μας ενήμερους σε παρακαλω με τις εξελιξεις! :)

Από την εφαρμογή της κοσμοτε σίγουρα μπορούμε να βρούμε όλα τα πακέτα?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Στο frog app υπάρχουν όλα τα πακέτα αλλά δεν μπορείς να το έχεις σε διαφορετική συσκευή για πολύ καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα Γερμανός, ζήτησα προχθές την φορητότητα από καρτοσυμβολαιο Vodafone, σε frog. Παρέλαβαν την αίτηση μου κανονικά και αναμένω έγκριση από Vodafone.
Τελικά η φορητότητα που έγινε ήταν σε κοσμοκαρτα αντί για φρογκ. Είχατε δίκαιο. Κοροϊδεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα οι φορητότητας γινόταν σε κόσμο κάρτα και μετά αλλάζεις σε ότι θέλεις
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαδικασία να το γυρίσω σε frog μόνος μου?

 

Ένα μήνυμα στέλνεις εντάξει μην το κάνουνε και το κυπριακό ζήτημα

ΑΛΠΑΚ ΣΤΟ 1314

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γίνει FROG κατευθείαν , γιατί απλούστατα ποτέ δεν έχει συμβεί μέχρι τώρα.

Το πολυ πολύ να σου επιστρέψουν τα 10 ευρώ . Αλλά FROG δεν έχει γινει ποτέ . Ούτε καν WU. Cosmokarta θα γίνει.

 

Τελικά η φορητότητα που έγινε ήταν σε κοσμοκαρτα αντί για φρογκ. Είχατε δίκαιο. Κοροϊδεύουν.

Ακριβώς αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...