Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και το τηλεφωνο θα χρησιμοποιησει δεδομενα στανταρ ακομα και κλειστα τα δεδομενα. Πανω απο ολα δεν πρεπει να αφηνεις ποτε εξυπνο κινητο χωρις δεδομενα αν δεν εχει συνεχη προσβαση σε wifi.

 

Από που προκύπτει αυτό;

Μήπως λες ότι να ναι που δεν ισχύει;

Εάν έχεις κλειστά τα δεδομένα δεν ανοίγουν με τίποτα εάν δεν πατήσεις εσυ

Αυτά ήταν παλιά.

Έχει μερικά χρόνια που τα λογισμικά έτσι όπως είναι δεν επιτρέπουν τις εφαρμογές έτσι αόριστα να ανοίγουν τα δεδομένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο το Play Now Unlimited, που μοιράζει απ' το ένα κινητό στα υπόλοιπα των παιδιών, βλέπω να τρώει κάποιες εκατοντάδες MB την ημέρα, οπότε πολύ αμφιβάλλω πως μοιράζεται το unlimited μέσω hotspot.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μας διαφεύγει;

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η κάθε συσκευή που έχει συνδεθεί όλο και κάτι ανοίγει που δεν προσμετράται στο play now. Αν είναι αρκετές συσκευές, ίσως είναι λογική η κατανάλωση.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η κάθε συσκευή που έχει συνδεθεί όλο και κάτι ανοίγει που δεν προσμετράται στο play now. Αν είναι αρκετές συσκευές, ίσως είναι λογική η κατανάλωση.

 

Sent from my XT1580

στους όρους της cosmote αναφέρεται ρητά πως δεν μοιράζεται η σύνδεση μέσω tethering.

Ή μέχρι τώρα εμπειρία μου αυτό δείχνει...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Γιατί αυτό που λες δεν φαίνεται σχετικό. Κάνεις hot spot; Από ότι γράφεις πιο πριν ναι. Οποία συσκευή συνδεθεί θα τραβήξει δεδομένα. Άσχετο με το play now. Από το κανονικό σου πακέτο. Όλο κάποιο πρόγραμμα θα ανοίξει, ή κάποια εφαρμογή θα κάνει αναβάθμιση. Λογικό είναι.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Για να καταλάβεις την πραγματική κατανάλωση και αν όντως τρώει απο τις υπηρεσίες του playnow πρέπει να δεις τι ακριβώς καταναλώνεται ανα ημέρα στο κινητό του κάθε χρήστη που κάνεις tethring και στις εφαρμογές που παίζουν με το playnow. Αν πχ το κινητό του παιδιού χρησιμοποίησε το youtube και έφαγε πχ 2gb θα πρέπει να δεις αν όντως έχασες 2gb απο τα mb γενικής χρήσης.

Kατά τα άλλα, το έχουμε ξαναγράψει. Επίσημα δεν υπάρχει η δυνατότητα. Ανεπίσημα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν χρειάζεται "υπεράσπιση" μια άποψη άπαξ και γραφτεί.

Εδώ συμμετέχουμε μόνο για πληροφόρηση.

Δεν τρώνε δύο κινητά παιδιών μισό γίγα τη μέρα στα background services και τυχόν browsing.

Αυτή τη στιγμή έχω το play now ενεργό, και παρ' όλα αυτά αναφέρω στην κοινότητά μας τί συμβαίνει.

Αν κάποιος αυτή τη στιγμή έχει ενεργό το πακέτο και διαπιστώνει τα αντίθετα από εμένα, ας το αναφέρει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς αυτό. Εγώ και όχι μόνο, διαπιστώνω ότι δεν τρώει. Ειμαι και υπερ της άποψης να μην παίζουμε με την "τύχη" μας γιατί επίσης διαπιστώνω απο τον καιρό που ασχολούμαι με την τεχνολογία πως ότι ανεπίσημο είτε έχει σχέση με "feature" ή "bug" των πληροφοριακών συστημάτων γίνεται viral, αργά ή γρήγορα πάει στον κάδο ανακύκλωσης και την πατάμε όλοι...

Η χρήση του πακέτου είναι αυτή που είναι και αναφέρει στους όρους χρήσης. Τα υπόλοιπα που δεν αναφέρονται, ας τα κρίνει ο καθένας μόνος του..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω αγοράσει το συγκεκριμένο πακέτο, και η κατανάλωση που παρατηρώ είναι ανάλογη της χρήσης που κάνω εκτός των εφαρμογών οι οποίες τρώνε από το play now. Πολύ λίγο δηλαδή.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν χρειάζεται "υπεράσπιση" μια άποψη άπαξ και γραφτεί.

Εδώ συμμετέχουμε μόνο για πληροφόρηση.

Δεν τρώνε δύο κινητά παιδιών μισό γίγα τη μέρα στα background services και τυχόν browsing.

Αυτή τη στιγμή έχω το play now ενεργό, και παρ' όλα αυτά αναφέρω στην κοινότητά μας τί συμβαίνει.

Αν κάποιος αυτή τη στιγμή έχει ενεργό το πακέτο και διαπιστώνει τα αντίθετα από εμένα, ας το αναφέρει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου πω εγώ τη συμβαίνει

Επειδή τυγχάνει να κάνω κι εγώ hotspot από μια συσκευή στην άλλη...

 

Όταν είσαι με δεδομένα κάποιες υπηρεσίες, συγχρονισμοι, backup, ενημερώσεις και λοιπά δεν τρέχουν

Όταν μπει η συσκευή αυτή σε wifi(έτσι κι αλλιώς WiFi αναγνωρίζει το δίκτυο σου από την δίκη σου συσκευή) τότε όλα αυτά τρέχουν παρασκήνιο

 

Μου έχει φάει εμένα πολλά mb έτσι ειδικά το Netflix που κατέβασε αυτόματα τα επόμενα επεισόδια μόλις η συσκευή μπήκε στο wifi(hotspot)

Έτσι λοιπόν πολλές εφαρμογές και υπηρεσίες στα κινητά των παιδιών σου μπορεί να καταναλώνουν αφού βλέπουν ότι συνδέθηκαν WiFi

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις να δεις τι υλικό καταναλώθηκε μέσο WiFi και μετά χειροκίνητα σε κάθε εφαρμογή-υπηρεσία να κόψεις πρόσβαση είτε δεδομένα είτε WiFi

Κλείσε ενημερώσεις google play, ενημερώσεις λογισμικού συσκευής και όλα αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος στο frog και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πως γίνεται το rollover ; Έχω βάλει το πακέτο ομιλίας και πακέτο για δεδομένα. Αν στην λήξη του πακέτου ομιλίας αγοράσω νέο, θα πάρει παράταση το υπόλοιπο ομιλίας; Επίσης μαζί θα πάρουν παράταση και τα δεδομένα ή θα πρέπει να αγοράσω ξεχωριστό νέο πακέτο δεδομένων; Ίσως να έχει αναφερθεί προηγούμενος αλλά δεν είμαι σίγουρος..
Εξαρτάται το πακέτο. Πρέπει να είναι στην ίδια ομάδα αν και κάποια συμπαρασύρουν κάποια άλλα.

Για παράδειγμα, το PAK1 κάνει rollover τα data του 17317 αλλά όχι τον χρόνο ομιλίας.

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι πήρα κάρτα (κόσμο κάρτα) με φορητότητα από wind αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα.
Πήγες σε κατάστημα; Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την προσφορά 60+60, είχα υπόλοιπο από την προηγούμενη περίπου 90 λεπτά που λήγουν στις 10 Αυγούστου... Είδα όμως ότι δεν έγινε ανανέωση της λήξης με την νέα...

Αυτά τα 60+60 με τρία ευρώ δεν ανανεονωνται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα την προσφορά 60+60, είχα υπόλοιπο από την προηγούμενη περίπου 90 λεπτά που λήγουν στις 10 Αυγούστου... Είδα όμως ότι δεν έγινε ανανέωση της λήξης με την νέα...

Αυτά τα 60+60 με τρία ευρώ δεν ανανεονωνται;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκείνα τα 90’ μήπως τα είχες από άλλη προσφορά;

Πχ 300’+600mb με 8,5€;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήταν λεπτά διπλασιασμού 60+60

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήταν λεπτά διπλασιασμού 60+60

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παράξενο

Μήπως να στείλεις μήνυμα στο chat από την εφαρμογή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω, σ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω, σ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενημέρωσε μας για την εκβαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή την εβδομάδα δεν έχει διπλασιασμό?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για την εκβαση.
Τελικά λάθος δικό μου, τα λεπτά που είχα ήταν από τα 100 λεπτά της ανανέωσης, το θυμήθηκα λίγο πριν μπω στο τσατ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά λάθος δικό μου, τα λεπτά που είχα ήταν από τα 100 λεπτά της ανανέωσης, το θυμήθηκα λίγο πριν μπω στο τσατ

 

Αυτά δεν είναι ίδια πακέτα. Έχουν άλλη χρέωση όχι ανα δευτερόλεπτο οποτε δεν ανανεώνονται κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει μέχρι 11 του μήνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Σίγουρα έχει διπλασιασμό? Εδώ δεν λέει κάτι για 60+60.

759de82453799fcfe32f1e47ac38d70c.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σίγουρα έχει διπλασιασμό? Εδώ δεν λέει κάτι για 60+60.

759de82453799fcfe32f1e47ac38d70c.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Σίγουρα έχει, πήρα για την σύζυγό την Δευτέρα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...