Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ΕΕ κανονικά λειτουργούν όλα Υ Ρ στο 1314 SMS στο 1330 για ανανεώσεις και το myinternet για να μη χρεώνεσαι. Μερικά πακέτα Giga ΣΚ και Day έχουν FUP τα γνωστά 1G/4 ευρω. Μονο τα λεπτα σε φρογκ νομιζω δεν ισχύσουν.

 

Τελικα ενεργοποιησα το roaming και μετα απο επικοινωνια μεσω chat, με ενημερωσαν οτι μονο οσα πακετα αναφερουν τη περιαγωγη, μπορουν να χρησιμοποιηθουν(ομιλια-ιντερνετ).Αρα το giga week οπως μου ειπαν ειναι το πιο συμφέρον. Ομολογω οτι δε το περιμενα (ειχα μια ελπιδα για το πακετο των 2 και 5GB γιατι ειχα διαβασει οτι ισχυουν και αυτα).

Edited by mitsoschios
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ενεργοποιησα το roaming και μετα απο επικοινωνια μεσω chat, με ενημερωσαν οτι μονο οσα πακετα αναφερουν τη περιαγωγη, μπορουν να χρησιμοποιηθουν(ομιλια-ιντερνετ).Αρα το giga week οπως μου ειπαν ειναι το πιο συμφέρον. Ομολογω οτι δε το περιμενα (ειχα μια ελπιδα για το πακετο των 2 και 5GB γιατι ειχα διαβασει οτι ισχυουν και αυτα).

Αυτά που λένε στην εξυπηρέτηση δεν ισχύουν

Επιβεβαιωμένο από πολλούς είναι ότι λειτουργούν άψογα τα πακέτα των λεπτών και gb στην ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Σε ΕΕ κανονικά λειτουργούν όλα Υ Ρ στο 1314 SMS στο 1330 για ανανεώσεις και το myinternet για να μη χρεώνεσαι. Μερικά πακέτα Giga ΣΚ και Day έχουν FUP τα γνωστά 1G/4 ευρω. Μονο τα λεπτα σε φρογκ νομιζω δεν ισχύσουν.

 

Το MyInternet δεν λειτουργεί στην Ε.Ε. παρα μόνο στα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ να κάνω twin sim και μου είπαν ότι για frog αυτό δεν γίνεται. Έχει κάνει κάποιος; Είναι όντως έτσι;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ να κάνω twin sim και μου είπαν ότι για frog αυτό δεν γίνεται. Έχει κάνει κάποιος; Είναι όντως έτσι;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Εχω twin sim Frog εδώ και 1.5 έτος...

Δεν νομίζω να άλλαξαν κατι, διότι και οι 2 sim λειτουργούν κανονικότατα (1 έχω σε iPhone και 1 σε android).

Link to comment
Share on other sites

Εχω twin sim Frog εδώ και 1.5 έτος...

Δεν νομίζω να άλλαξαν κατι, διότι και οι 2 sim λειτουργούν κανονικότατα (1 έχω σε iPhone και 1 σε android).

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο

Παραπάνω κιόλας από 1 χρόνο το έχω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ να κάνω twin sim και μου είπαν ότι για frog αυτό δεν γίνεται. Έχει κάνει κάποιος; Είναι όντως έτσι;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Έχω και εγώ frog με twin sim γίνεται κανονικά και το έχω κανει πριν 4 χρόνια αν θυμάμαι καλά.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από frog το είχα κάνει twin sim άλλα έχει σίγουρα πάνω από 2 χρόνια!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα είχα δώσει 15.9 για twin sim. Έχει αλλάξει καιρό τώρα.Και η απλή 7.90 για αντικατάσταση. Η "δικαιολογία" για την αύξηση είναι φαντάζομαι οτι δίνουν πλέον triple sim. Πριν ζήταγες μόνο το μέγεθος που ήθελες.

Εμενα ήταν wu. Τώρα αν δεν το κάνουν σε φρογκ,μια λύση θα ήταν αλλαγή σε wu/cosmokarta και μετά ξανα φρογκ με συνολικό κόστος 6€ αν δεν κάνω λάθος. Βέβαια πρέπει να ρωτήσεις για σιγουριά πριν, αν θα δουλέψει σωστά,με αυτό τον τρόπο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εγώ να κάνω twin sim και μου είπαν ότι για frog αυτό δεν γίνεται. Έχει κάνει κάποιος; Είναι όντως έτσι;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Ναι, έτσι είναι. Και πλέον ούτε απλή sim δε δίνουν σε νέους αριθμούς.

 

Αυτό που δε γράφουν όλοι είναι αυτό που μπορείς να κάνεις και έχω κάνει.

 

Αν δεν έχεις κάποιο μοναδικό πακέτο/προσφορά, που δε θες να χάσεις, το μετατρέπεις προσωρινά σε what's up, παίρνεις την twin sim για τον "what's up" αριθμό σου και τον μετατρέπεις ξανά σε frog.

 

Βλέπω ότι με πρόλαβε ο kmpatra.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι είναι. Και πλέον ούτε απλή sim δε δίνουν σε νέους αριθμούς.

 

Αυτό που δε γράφουν όλοι είναι αυτό που μπορείς να κάνεις και έχω κάνει.

 

Αν δεν έχεις κάποιο μοναδικό πακέτο/προσφορά, που δε θες να χάσεις, το μετατρέπεις προσωρινά σε what's up, παίρνεις την twin sim για τον "what's up" αριθμό σου και τον μετατρέπεις ξανά σε frog.

 

Βλέπω ότι με πρόλαβε ο kmpatra.

εγω παντος πηρα κανονικα μεσα στον Δεκεμβριο νομιζω με 15 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι ρε παιδιά. Τι να πω τώρα! Επίσης να πω ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά στην Θεσσαλονίκη. Τουλάχιστον ανατολικά. Τόσο να μην ξέρουν τι τους γίνεται;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος πηρα κανονικα μεσα στον Δεκεμβριο νομιζω με 15 ευρω

 

Ζήτησες για frog και σου έδωσαν; Γιατί πλέον Αττική δε βλέπω να δίνουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην Νάουσα ο γιος μου διάλεξε νούμερο frog από ένα πακέτο κάρτες sim που του έδωσαν, άφθονες αλλά ενώ έγραφαν από έξω "προωθητική ενέργεια 5 ευρώ" (κάπως έτσι) για την ενεργοποίηση του ζήτησαν 20 ευρώ τα οποία μένουν στην κάρτα για αγορά πακέτων. Στο ταμείο έβγαζε και τα 5 ευρώ αλλά μετά από τηλεφωνική επικοινωνία του προϊστάμενου με τα κεντρικά τα αφαίρεσαν.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες για frog και σου έδωσαν; Γιατί πλέον Αττική δε βλέπω να δίνουν.

τωρα που το σκευτομαι όχι, απλα τους ειπα ότι θελω μια διπλη καρτα χωρις να διευκρινισω για τι πακετο τις θελω και μου τις εδωσαν (σε κατάστημα κοσμοτε) αν αυτό εχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το σκευτομαι όχι, απλα τους ειπα ότι θελω μια διπλη καρτα χωρις να διευκρινισω για τι πακετο τις θελω και μου τις εδωσαν (σε κατάστημα κοσμοτε) αν αυτό εχει σημασια

 

Δεν νομίζω κι εγώ ότι παίζει ρόλο τι πακέτο έχεις

Πας και σου αλλάζει την SIM

Ακυρώνει την παλιά και ενεργοποιεί τις δύο νέες σιγά το πράγμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το σκευτομαι όχι, απλα τους ειπα ότι θελω μια διπλη καρτα χωρις να διευκρινισω για τι πακετο τις θελω και μου τις εδωσαν (σε κατάστημα κοσμοτε) αν αυτό εχει σημασια

 

Για frog θα σου έλεγαν όχι.

 

Γι' αυτό και πρότεινα να το αλλάξει προσωρινά σε what's up.

 

Η πρώτη αλλαγή πακέτου είναι δωρεάν η επόμενη 3€.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έμενα με βολεύει και το πακέτο με τα 5GB με τα 8.50€

 

Θα ξεκινήσω με what's up και αν στο μήνα επάνω βλέπω ότι δεν με βολεύει δίνω 3€ και το γυρίζω σε frog

Μπορεί κάποιος να μου πει τι στέλνουμε για το πακέτο με τα 5 gb?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...