Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να έχει γίνει, έγινε, πιθανότατα θα είναι 2μηνο γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται "delayed" στη βάση η ανανέωση. Αντίθετα τα υπόλοιπα λεπτών κτλ μπορεί εσκεμμένα να καθυστερούν τη διαγραφή από τη βάση για να μην έχουν γκρίνιες, εδώ τι θα πεις, δώστε μου το 3μηνο; Αν δεν έχεις τακτική πρόσβαση στο κινητό του πατέρα σου, φτιάξε ένα ID στη cosmote.gr να το παρακολουθείς. Έτσι διαχειρίζομαι άλλα 2 frog πέρα το δικό μου. Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να έχει γίνει, έγινε, πιθανότατα θα είναι 2μηνο γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται "delayed" στη βάση η ανανέωση. Αντίθετα τα υπόλοιπα λεπτών κτλ μπορεί εσκεμμένα να καθυστερούν τη διαγραφή από τη βάση για να μην έχουν γκρίνιες, εδώ τι θα πεις, δώστε μου το 3μηνο; Αν δεν έχεις τακτική πρόσβαση στο κινητό του πατέρα σου, φτιάξε ένα ID στη cosmote.gr να το παρακολουθείς. Έτσι διαχειρίζομαι άλλα 2 frog πέρα το δικό μου.

Αύριο θα μάθω τι έγινε, που θα φέρει ο πατέρας μου τη συσκευή στο σπίτι. Με ενδιαφέρει μόνο για στατιστικούς λόγους. Εγώ πιστεύω ότι θα είναι τρίμηνο, αν κρίνω από τις υπόλοιπες αλλαγές που έκαναν σήμερα (αύξηση τιμών πακέτων), με τις μεγάλες ώρες τις έκαναν!

Edit

Τελικά επιβεβαιώθηκα! Το υπόλοιπο λήγει στις 18 Ιουνίου.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να έχει γίνει, έγινε, πιθανότατα θα είναι 2μηνο γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος να γίνεται "delayed" στη βάση η ανανέωση. Αντίθετα τα υπόλοιπα λεπτών κτλ μπορεί εσκεμμένα να καθυστερούν τη διαγραφή από τη βάση για να μην έχουν γκρίνιες, εδώ τι θα πεις, δώστε μου το 3μηνο; Αν δεν έχεις τακτική πρόσβαση στο κινητό του πατέρα σου, φτιάξε ένα ID στη cosmote.gr να το παρακολουθείς. Έτσι διαχειρίζομαι άλλα 2 frog πέρα το δικό μου.

 

Μια μικρη βοηθεια σχετικα με το ID στη cosmote.gr,εχω κανει εγγραφη και καταχωρησα και της μητερας μου το κινητο για να το διαχειριζομαι εγω,

Ερωτηση μπορω μεσω του ID στη cosmote.gr να βλεπω υπολοιπα χρονου ομιλιας,για τα δυο κινητα που καταχωρησα(μητερας μου και δικο μου σε μια εγγραφη εβαλα και τα δυο η θελει διαφορετικες εγγραφες για καθε κινητο;)αλλα και ποσα χρηματα υπαρχουν στην καρτα;μπορω να εξαγορασω χρονο ομιλας μεσω του ID στη cosmote.gr. ωστε να μην εμπλεκεται καθολου η μητερα μου με αποστολη μηνυματων για αγορα χρονου ομιλας

Δεν βρηκα τιποτα απολυτος σχετικα μ αυτα που ρωταω οταν εκανα λογκιν στο ID στη cosmote.gr.

Κατα ποια εννοια διαχειριζομαστε μεσω του ID στη cosmote.gr τα κινητα μαςδεν βλεπω στο μενου να μου παρεχει δυνατοτητες υπολοιπου χρονου ομιλιας και ποσα χρηματα υπαρχουν στην καρτα.

Δεν εχω εγκαταστησει την εφαρμογη στο κινητο μου και ουτε θελω,και φυσικα λογο αρχαιοτητας του κινητου της μητερας μου δεν μπορει να εγκατασταθει ουτε στο δικο της,αλλα εχει και παντελη αγνοια απο τετοια ,ειναι μεγαλη σε ηλικια

Ευχαρηστω

Edited by parisaktos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από το site δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Μέχρι και η αγορά χρηματικού υπολοίπου μου βγάζει error.

Από την εφαρμογή Android τα κάνω όλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω τον αριθμό από frog σε what's up τι χρειάζεται?

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη βοηθεια σχετικα με το ID στη cosmote.gr,εχω κανει εγγραφη και καταχωρησα και της μητερας μου το κινητο για να το διαχειριζομαι εγω,

Ερωτηση μπορω μεσω του ID στη cosmote.gr να βλεπω υπολοιπα χρονου ομιλιας,για τα δυο κινητα που καταχωρησα(μητερας μου και δικο μου σε μια εγγραφη εβαλα και τα δυο η θελει διαφορετικες εγγραφες για καθε κινητο;)αλλα και ποσα χρηματα υπαρχουν στην καρτα;μπορω να εξαγορασω χρονο ομιλας μεσω του ID στη cosmote.gr. ωστε να μην εμπλεκεται καθολου η μητερα μου με αποστολη μηνυματων για αγορα χρονου ομιλας

Δεν βρηκα τιποτα απολυτος σχετικα μ αυτα που ρωταω οταν εκανα λογκιν στο ID στη cosmote.gr.

Κατα ποια εννοια διαχειριζομαστε μεσω του ID στη cosmote.gr τα κινητα μαςδεν βλεπω στο μενου να μου παρεχει δυνατοτητες υπολοιπου χρονου ομιλιας και ποσα χρηματα υπαρχουν στην καρτα.

Ευχαρηστω

 

Επειδη ανήκουν σε διαφορετικό ΑΦΜ δε μπορείς. Θα έχεις 2 ξεχωριστούς λογαριασμούς να κάνεις login. Από το cosmoteID βλέπεις υπόλοιπα λεπτών προς όλους, ΜΒ, SMS, υπόλοιπο κάρτας καθώς και το πότε λήγουν. Δε βλέπεις υπόλοιπα λεπτών προς frog. Είναι μόνο για να βλέπεις, δε μπορείς να κάνεις ανανεώσεις πακέτων από εκεί. Ότι δείχνει είναι το ίδιο με τις πληροφορίες που δείχνει και η εφαρμογή mycosmote.

Από κει και πέρα αν θέλεις να κάνεις και ανανεώσεις πακέτων, τότε κάνεις login στο mycosmote στο κινητό σου με τα στοιχεία του cosmoteID. Έτσι πχ παρακολουθώ πότε και αν χρειάζεται κάποιο πακέτο κάποιο νούμερο από αυτά που παρακολουθώ (απο το cosmoteID στη σελίδα επειδή μπορώ να αποθηκεύσω όλα τα login) και όταν το χρειάζεται τότε μπαίνω στο κόπο να κάνω login στην εφαρμογή του κινητού (που είναι λίγο ταλαιπωρία αφού δεν αποθηκεύει τα login στοιχεία).

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Κριμα θα αναγκαστω να γυρησω της μητερας μου σε κοσμοκαρτα και θα ενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση,θα της εβγαινε πιο φτηνα με frog.

Τελικα δεν μπορω να τα διαχειριζομαι...αλλα εστω και αυτο που περιγραφεις για τον δικο μου αριθμο δεν το βρηκα.....Από το cosmoteID βλέπεις υπόλοιπα λεπτών προς όλους, ΜΒ, SMS, υπόλοιπο κάρτας καθώς και το πότε λήγουν. Δε βλέπεις υπόλοιπα λεπτών προς frog. Είναι μόνο για να βλέπεις, δε μπορείς να κάνεις ανανεώσεις πακέτων από εκεί. Ότι δείχνει είναι το ίδιο με τις πληροφορίες που δείχνει και η εφαρμογή mycosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω τον αριθμό από frog σε what's up τι χρειάζεται?

 

The power of the Mi 8 be with you

Στελνεις σε sms ΑΛΠΑΚ στο 1314. Θα σου ερθει μηνυμα με τις επιλογες σου

Link to comment
Share on other sites

Στελνεις σε sms ΑΛΠΑΚ στο 1314. Θα σου ερθει μηνυμα με τις επιλογες σου

 

Υπαρχει καποια χρεωση φιλε μου?Μετα μπορει να γινει παλι το αντιστροφο καποια στιγμη απο whats up σε frog?

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

H χρέωση απο wu σε frog ειναι 10€ απο 3€ που ήταν παλιά. Μέχρι πριν λίγο καιρό αν έκανες πρώτα απο wu σε cosmokarta ήταν δωρεάν και στο καπάκι σε frog σε χρέωνε 3€ αντι 10.. Δε χάνεις κατι να το δοκιμάσεις. Μπορεις αργότερα να το ξαναγυρίσεις σε wu με χρέωση 3€
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια χρεωση φιλε μου?Μετα μπορει να γινει παλι το αντιστροφο καποια στιγμη απο whats up σε frog?

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!! :)

 

Η χρεωση ειναι 3 ευρω. Μπορεις να αλλάξεις όσες φορές θέλεις. Σου λεει τι χρεωση θα εχεις πριν κάνεις την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα θα αναγκαστω να γυρησω της μητερας μου σε κοσμοκαρτα και θα ενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση,θα της εβγαινε πιο φτηνα με frog.

Τελικα δεν μπορω να τα διαχειριζομαι...αλλα εστω και αυτο που περιγραφεις για τον δικο μου αριθμο δεν το βρηκα.....Από το cosmoteID βλέπεις υπόλοιπα λεπτών προς όλους, ΜΒ, SMS, υπόλοιπο κάρτας καθώς και το πότε λήγουν. Δε βλέπεις υπόλοιπα λεπτών προς frog. Είναι μόνο για να βλέπεις, δε μπορείς να κάνεις ανανεώσεις πακέτων από εκεί. Ότι δείχνει είναι το ίδιο με τις πληροφορίες που δείχνει και η εφαρμογή mycosmote.

 

Πιθανότατα βλέπεις το προφιλ του χρηστη στο cosmoteID (σελίδα account.cosmote.gr) και δε σκεφτήκανε σε αυτή τη σελίδα να σου δώσουν λινκ να πας εκει που πρέπει. Με ταλαιπώρησε και εμένα αρκετά μέχρι να βρω τι να κάνω. Αφού είσαι μέσα στο account (έχεις κάνει login), βάλε στον browser αυτό το λινκ

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/dashboard.jsp?

και θα δεις αυτα που λέω. Ευτυχώς δε χρειάζεται να το κάνεις αυτό κάθε φορά, μόνο αν καταλάθος πατήσεις το cosmoteID θα "μπλοκάρεις" πάλι.

 

Τα στοιχεία ανάλυσης του κινητού (υπόλοιπα λεπτών,SMS,MB κτλ) ανήκουν στην υπηρεσία MyCosmote και το cosmoteID ειναι ο λογαριασμός χρήστη που χρησιμοποιείται στο myCosmote για το login. Άλλα στοιχεία δείχνει το ένα άλλα το άλλο.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη βοηθεια σχετικα με το ID στη cosmote.gr,εχω κανει εγγραφη και καταχωρησα και της μητερας μου το κινητο για να το διαχειριζομαι εγω,

 

Ερωτηση μπορω μεσω του ID στη cosmote.gr να βλεπω υπολοιπα χρονου ομιλιας,για τα δυο κινητα που καταχωρησα(μητερας μου και δικο μου σε μια εγγραφη εβαλα και τα δυο η θελει διαφορετικες εγγραφες για καθε κινητο;)αλλα και ποσα χρηματα υπαρχουν στην καρτα;μπορω να εξαγορασω χρονο ομιλας μεσω του ID στη cosmote.gr. ωστε να μην εμπλεκεται καθολου η μητερα μου με αποστολη μηνυματων για αγορα χρονου ομιλας

 

Δεν βρηκα τιποτα απολυτος σχετικα μ αυτα που ρωταω οταν εκανα λογκιν στο ID στη cosmote.gr.

 

Κατα ποια εννοια διαχειριζομαστε μεσω του ID στη cosmote.gr τα κινητα μαςδεν βλεπω στο μενου να μου παρεχει δυνατοτητες υπολοιπου χρονου ομιλιας και ποσα χρηματα υπαρχουν στην καρτα.

 

Δεν εχω εγκαταστησει την εφαρμογη στο κινητο μου και ουτε θελω,και φυσικα λογο αρχαιοτητας του κινητου της μητερας μου δεν μπορει να εγκατασταθει ουτε στο δικο της,αλλα εχει και παντελη αγνοια απο τετοια ,ειναι μεγαλη σε ηλικια

 

Ευχαρηστω

Στο ID σου στο cosmote app κάνε προσθήκη και την μητέρα σου. Θα της έρθει ένα τετραψήφιο sms για αναγνώριση θα το εισάγεις και μετά θα προσθέσει το νούμερο της μόνιμα στο λογαριασμό σου. Από εκεί θα μπορείς να κάνεις ενεργοποιήσεις ανανεώσεις κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Στο ID σου στο cosmote app κάνε προσθήκη και την μητέρα σου. Θα της έρθει ένα τετραψήφιο sms για αναγνώριση θα το εισάγεις και μετά θα προσθέσει το νούμερο της μόνιμα στο λογαριασμό σου. Από εκεί θα μπορείς να κάνεις ενεργοποιήσεις ανανεώσεις κτλ.

 

Όταν τα έφτιαχνα δεν είδα πουθενά δυνατότητα να προσθέσω τηλέφωνο με διαφορετικό ΑΦΜ στο λογαριασμό μου, εξού και η ανάγκη να φτιαχτεί νέος λογαριασμός. Έχεις καταφέρει να έχεις τηλέφωνο άλλου χρήστη με άλλο ΑΦΜ στο λογαριασμό σου;;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα 60+60 μπορείς να βάλεις την εβδομάδα διπλασιασμού ή ανά ημερολογιακό μήνα;

 

Sorry το βρήκα 4 το μήνα http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042&id=m3

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα 60+60 μπορείς να βάλεις την εβδομάδα διπλασιασμού ή ανά ημερολογιακό μήνα;

 

Μέχρι 4 το μήνα, μπορείς όλα και την ίδια στιγμή. Κάποιος είπε παλιότερα ότι αν το κάνεις γρήγορα μετά το 4ο, ίσως μπορεσεις και 5 πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα έφτιαχνα δεν είδα πουθενά δυνατότητα να προσθέσω τηλέφωνο με διαφορετικό ΑΦΜ στο λογαριασμό μου, εξού και η ανάγκη να φτιαχτεί νέος λογαριασμός. Έχεις καταφέρει να έχεις τηλέφωνο άλλου χρήστη με άλλο ΑΦΜ στο λογαριασμό σου;;
Έχω τηλέφωνα απο 3 διαφορετικά αφμ στο λογαριασμό μου. Θα κατεβάσεις την εφαρμογή COSMOTE απο το playstore. Θα μπεις με τα στοιχεια σου και μετα θα πατήσεις εκεί που είναι η φωτογραφία σου κάτω δεξια πανω σε ενα γρανάζι. Μετα βθα πας κάτω κάτω εκεί που λέει προσθήκη συνδεσης. Θα γράψεις το νουμερο του τηλ που θες να προσθέσεις και μετα θα σου ερθει επιβεβαιωτικό SMS. Θα το βάλεις και αν όλα πάνε καλά θα το δεχτεί. Θα στο εμφανίσει πατώντας πάλι το γρανάζι όπως είπα και μετά εκεί που λέει διαχείριση συνδέσεων. Ελπίζω να σε βοήθησα. Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλέφωνα απο 3 διαφορετικά αφμ στο λογαριασμό μου. Θα κατεβάσεις την εφαρμογή COSMOTE απο το playstore. Θα μπεις με τα στοιχεια σου και μετα θα πατήσεις εκεί που είναι η φωτογραφία σου κάτω δεξια πανω σε ενα γρανάζι. Μετα βθα πας κάτω κάτω εκεί που λέει προσθήκη συνδεσης. Θα γράψεις το νουμερο του τηλ που θες να προσθέσεις και μετα θα σου ερθει επιβεβαιωτικό SMS. Θα το βάλεις και αν όλα πάνε καλά θα το δεχτεί. Θα στο εμφανίσει πατώντας πάλι το γρανάζι όπως είπα και μετά εκεί που λέει διαχείριση συνδέσεων. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Οκ θα το δοκιμάσω, είχα δοκιμάσει από τη σελίδα αλλά δε το δεχόταν.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω, είχα δοκιμάσει από τη σελίδα αλλά δε το δεχόταν.
Μου έχει τύχει ενα συγκεκριμένο τηλέφωνο να μην το δέχεται με τίποτα. Ελπίζω να μην είσαι άτυχος
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτέ frog και θέλω να ρωτήσω αν το πακέτο των 2GB είναι 4G?

Και αν δουλεύουν κανονικά όλα τα 2GB σε roaming μέσα στην ΕΕ και όχι μειωμένα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτέ frog και θέλω να ρωτήσω αν το πακέτο των 2GB είναι 4G?

 

Και αν δουλεύουν κανονικά όλα τα 2GB σε roaming μέσα στην ΕΕ και όχι μειωμένα?

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Είναι 4g και δουλεύουν κανονικα στην ΕΕ σε όσες χώρες έχω ταξιδεψει(7-8 χώρες)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.

Θα μου χρειαστεί γιατί το reloaded του whatsup δεν δουλεύει έξω και το 700Mb με 7e (που από ότι είδα αυξήθηκε χτες) δεν συμφέρει καθόλου μα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια χρεωση φιλε μου?Μετα μπορει να γινει παλι το αντιστροφο καποια στιγμη απο whats up σε frog?

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!! :)

Μόλις στείλεις το μήνυμα , θα σου απαντήσει πως θα πας σε άλλο πακέτο και πόσο θα σου στοιχίσει

αν δεν θες δεν συνεχίζεις

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση βρε παιδιά. Ο βάτραχος λειτουργεί κανονικά στην Ε.Ε. με το θέμα των πακέτων Ίντερνετ και ομιλίας, σωστά? Η ενεργοποίηση των πακέτων μπορεί να γίνει και από Ελλάδα αλλά και από οποιαδήποτε χώρα ΕΕ? Πρέπει να ενεργοποιηθεί το roaming?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...