Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια διπλασιασμό έχει την επόμενη εβδομάδα;

 

 

 

Υποθέτω πως ναι... θα περιμένουμε να μας έρθει SMS την Δευτέρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι συνδρομητης Q και σκεφτομαι να αλλαξω δικτυο αυτο που με ενδιαφερει ειναι περισσοτερο ειναι η ομιλια και sms καθως διεγραψα τα social media ειμαι 18 απιθανο αλλα το εκανα:lol::lol: και ετσι δεν με ενδιαφερουν τα data ισως αργοτερα βαλω καποια εφαρμογη σαν whatsapp viber αλλα και παλι δεν θα χρειαζομαι πολλα ΜΒ αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι για τα πακετα ομιλιας και για τα μπονους που δινει με την καθε ανανεωση και αν εχει προς ολα τα δικτυα κοιταξα στην σελιδα αλλα καποιοι μου ειπανε πως δεν ισχυουν αυτα πλεον που γραφουν και αν γινεται να εχω τον ιδιο αριθμο με την Q

Ευχαρισω για τον χρονο σας :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ανανέωση χρόνου μέσω της εφαρμογής ή της σελίδας της cosmote μπορείτε να κάνετε μέσω PayPal; Έχει τώρα 5 ημέρες προσπαθώ και μου βγάζει Η πληρωμή απέτυχε. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά. Έτσι κι αλλιώς μέσω της εφαρμογής ποτέ δεν μπόρεσα να ανανεώσω με PayPal. Αλλά μέσω της σελίδας της cosmote μέχρι τον προηγούμενο μήνα που έκανα την τελευταία ανανέωση δούλευε κανονικά και είχε αποθηκευμένο και τον PayPal λογαριαμό μου. Τώρα μου ζητάει να κάνω πάλι login στο PayPal αλλά από πληρωμή τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον Ιούλιο του '17 πακέτο Frog από το δρόμο (Ομόνοια). Το χρησιμοποίησα στις Αυγουστιάτικες διακοπές μου (Μεσογγή Κέρκυρας) σε 3G mifi της Huawei με πολύ ικανοποιητικά αποτελέσματα από πλευράς ταχύτητας.

Φέτος πάλι στην ίδια περιοχή, η κατάσταση επιδεινώθηκε πέραν πάσης προσδοκίας (σχεδόν επιπέδου dialup). Έβαλα τη Sim μου στο OnePlus 5 μου, όπου συνδέεται μόνο με Η+. Έστειλα 4G στο 1330 (για να την χρησιμοποιήσω σε άλλο, 4g mifi) και έλαβα τα δύο επιβεβαιωτικά μηνύματα (το 2ο περί επιτυχούς ενεργοποίησης του 4G στη σύνδεσή μου). Το Η+ παραμένει, όπως παραμένει και στο Xiaomi 4a της συζύγου. Σε επικοινωνία μου με την τεχνική υποστήριξη της Frog, μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάτι λάθος στη σύνδεσή και ότι το 4G έχει ενεργοποιηθεί.

Λέτε να φταίει η SIM και να χρειάζεται αντικατάσταση (παρ' όλο που είναι και φαίνεται καινούργια - στα χρώματα της cosmote με εγκοπές για τα διάφορα μεγέθη) ή να φταίει και άλλο που δεν μου πάει στο μυαλό;

Κάθε ιδέα δεκτή και εκτιμητέα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι συνδρομητης Q και σκεφτομαι να αλλαξω δικτυο αυτο που με ενδιαφερει ειναι περισσοτερο ειναι η ομιλια και sms καθως διεγραψα τα social media ειμαι 18 απιθανο αλλα το εκανα:lol::lol: και ετσι δεν με ενδιαφερουν τα data ισως αργοτερα βαλω καποια εφαρμογη σαν whatsapp viber αλλα και παλι δεν θα χρειαζομαι πολλα ΜΒ αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι για τα πακετα ομιλιας και για τα μπονους που δινει με την καθε ανανεωση και αν εχει προς ολα τα δικτυα κοιταξα στην σελιδα αλλα καποιοι μου ειπανε πως δεν ισχυουν αυτα πλεον που γραφουν και αν γινεται να εχω τον ιδιο αριθμο με την Q

Ευχαρισω για τον χρονο σας :):)

 

Η Frog δίνει 60' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο με 3,02€ για 30 μέρες.Αν βάζεις καρτα με καθε διπλασιασμό θα έχεις 60+60' προς όλους στα 3€.Ισχυει μια βδομάδα από Δευτέρα έως Κυριακή,και γίνεται ανά δύο βδομαδες.Καποιες φορές και ανά τρεις.Δηλαδη αυτή τη βδομαδα που έρχεται έχεις διπλασιασμό για παράδειγμα,υπολογίζεις 1,2 βδομάδες και η 3η έχει πάλι διπλασιασμό.Αν δεν έχει στην 3η,έχει στην τέταρτη.

Για MB 2Gb με 4,44€ και 5GB με 8,5€.

Για μηνύματα έχει 100sms με 4€.

Για μένα όμως, προτείνω να μείνεις εκεί που εισαι.

Φορητότητα 30€ και μπαίνουν 120' προς όλους για 3 μήνες.Δεν μπαίνει πόσο στην καρτα

Στους πρωτους 6 μήνες έχεις δωρο 1GB και 100' προς όλους με 3λεπτη χρέωση με κάρτα 10€.

Και 1+1 προσφορές στο 19019 για το deals 4 You της κοσμοτε με χρέωση 20 λεπτά ανά sms.

Ισχύει ο κωδικός μια φορά σε όλες τις προσφορές για 15 μέρες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τον Ιούλιο του '17 πακέτο Frog από το δρόμο (Ομόνοια). Το χρησιμοποίησα στις Αυγουστιάτικες διακοπές μου (Μεσογγή Κέρκυρας) σε 3G mifi της Huawei με πολύ ικανοποιητικά αποτελέσματα από πλευράς ταχύτητας.

Φέτος πάλι στην ίδια περιοχή, η κατάσταση επιδεινώθηκε πέραν πάσης προσδοκίας (σχεδόν επιπέδου dialup). Έβαλα τη Sim μου στο OnePlus 5 μου, όπου συνδέεται μόνο με Η+. Έστειλα 4G στο 1330 (για να την χρησιμοποιήσω σε άλλο, 4g mifi) και έλαβα τα δύο επιβεβαιωτικά μηνύματα (το 2ο περί επιτυχούς ενεργοποίησης του 4G στη σύνδεσή μου). Το Η+ παραμένει, όπως παραμένει και στο Xiaomi 4a της συζύγου. Σε επικοινωνία μου με την τεχνική υποστήριξη της Frog, μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάτι λάθος στη σύνδεσή και ότι το 4G έχει ενεργοποιηθεί.

Λέτε να φταίει η SIM και να χρειάζεται αντικατάσταση (παρ' όλο που είναι και φαίνεται καινούργια - στα χρώματα της cosmote με εγκοπές για τα διάφορα μεγέθη) ή να φταίει και άλλο που δεν μου πάει στο μυαλό;

Κάθε ιδέα δεκτή και εκτιμητέα.

Ευχαριστώ!

Πόσα χρόνια έχεις την sim...?

 

εάν δεν θυμάσαι τράβηξε μια φώτο να δούμε πως είναι και ανάλογα θα προσδιορίσουμε πόσα χρόνια είναι.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια έχεις την sim...?

 

εάν δεν θυμάσαι τράβηξε μια φώτο να δούμε πως είναι και ανάλογα θα προσδιορίσουμε πόσα χρόνια είναι.

 

 

Αγόρασα τον Ιούλιο του '17 πακέτο Frog από το δρόμο (Ομόνοια).

 

 

Λογικά 1 χρόνο+μερικές ημέρες....

Έτσι όπως το γράφει αυτό συμπεραίνω εγώ.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Link to comment
Share on other sites

έχουν αναφέρει και άλλοι ότι μετά από φραγή χρειάστηκε να στείλουν πάλι μήνυμα για το 4G

Επίσης έχουν αναφέρει , ότι δεν τους ήρθε αμέσως.

Έχω εμπειρία και από φίλο μου.

Υπομονή θα έρθει.

Επίσης θέλει restart..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος πλέον να στείλουμε χρηματικό υπόλοιπο σε άλλο Frog?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχουν αναφέρει και άλλοι ότι μετά από φραγή χρειάστηκε να στείλουν πάλι μήνυμα για το 4G

Επίσης έχουν αναφέρει , ότι δεν τους ήρθε αμέσως.

Έχω εμπειρία και από φίλο μου.

Υπομονή θα έρθει.

Επίσης θέλει restart..

Και εμένα μου έχει τύχει και μάλιστα για κάτι ώρες που έγινε φραγή... Δεν έδειχνε με τίποτα 4G μετά παρόλο που είχα κάνει ανανέωση χρημάτων

 

 

έστειλα END 4G στο 1333 και μετά 4G στο 1333 έκανα και μια επανεκκίνηση και έστρωσε.

 

 

Λογικά 1 χρόνο+μερικές ημέρες....

Έτσι όπως το γράφει αυτό συμπεραίνω εγώ.

 

Sent from Lenovo Vibe P1

Εεεε μια χαρά καινούργια είναι...

 

Επανεκκίνηση έκανες?

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

1. Αν δλδ κανω ανανεωση μετά τις 3 Σεπ με 12 ευρώ το υπολοιπο μου θα μηδενιστεί σε 3 μήνες;

2. Ενώ αν κανω μετά τις 3 Σεπ με 5ευρώ το υπολοιπο θα μηδενιστεί σε 2 μήνες;

 

3. Αν κάνω ανανεωση τώρα με οποιοδήποτε ποσό, το υπολοιπο μου θα μηδενιστεί σε πόσους μήνες;

4. Αν μηδενιστεί και έχω υπολοιπο σε λεπτά ομιλίας και mb, θα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

 

Σορρυ που ρωταω κατι προφανές, αλλά θελω να ειμαι 100% σιγουρη.

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

1. ΝΑΙ

2.ΝΑΙ

3. 90 ημέρες

4. Αν προλάβεις και αγοράσεις πακέτο , μπορείς να το χρησιμοποιείς κανονικά μέχρι να λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

Πράγματι, την SIM την πήρα πριν 13 μήνες περίπου.

Επανεκκινήσεις έχω κάνει άπειρες.

Πάντα ανανέωνα πριν τη λήξη του χρόνου, δεν νομίζω να τίθεται θέμα φραγής. Εξ άλλου και επιβεβαιωτικό SMS έλαβα για την ενεργοποίηση του 4G και η εκπρόσωπος της Frog στο τηλέφωνο μου επιβεβαίωσε ότι δεν είδε κάποιο πρόβλημα στο σύστημα σε σχέση με τη σύνδεσή μου.

Ευχαρίστως να ανεβάσω φωτογραφία της SIM μου, αλλά είναι ασφαλές;

Το μόνο που έχει, είναι δύο σειρές αριθμών. Μήπως από αυτούς ταυτοποιείται η σύνδεσή μου; Συγχωρήστε μου την "καχυποψία"...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Ταυτοποιήτε αλλά μόνο από την cosmote κεντρικά . κανείς άλλος δεν μπορει να δεί κάτι.Σκέπασε λίγα νούμερα.

Αλλά αν είναι 3 in one είναι καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι καινουρια.

Μηπως δεν υπάρχει 4G στην περιοχή σου ;

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο σημείο το ίδιο 4G mifi με επίσης περσινή SIM Cosmote internet on the go πιάνει εύκολα 4G (και αυτό "πεσμένο" σε σύγκριση με πέρυσι).

Τέλος πάντων, αύριο θα ξαναμιλήσω με το CC και αν δεν δω χαΐρι, θα δοκιμάσω να αλλάξω SIM.

Ευχαριστώ και καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

εβδομάδα διπλασιασμού 60+60'

 

 

 

Καλημέρα... σου ήρθε SMS?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με τη χρήση του πακέτου 2GB/4,44€/25μερες σε περιαγωγή στην ΕΕ; Το έχω χρησιμοποιήσει κανονικά πριν λίγους μήνες, αλλά τότε με επικοινωνία με το CC μου είχαν επιβεβαιώσει ότι ισχύει. Τώρα πια η επίσημη ενημέρωση είναι ότι δεν ισχύει. Έτσι σκέφτομαι μήπως βάλω το πακέτο 7GB/7€/30μερες.

 

Αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει πρόσφατα, ας ενημερώσει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...