Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε όσοι μαζέψαμε data δεν μας συμφέρει να πάρουμε τα 10 !!!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς όχι. Για εμάς που έχουμε ήδη πολλά συμφέρει απλά να βάλουμε 2 φορές από 4 και ας μας βγει ελάχιστα πιο ακριβό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σα να λεμε αδικα τα εβαλα. Μηπως γνωριζεις αν ακυρωνεται πακετο αν μιλησω με εξυπηρέτηση πελατών;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Γνώμη μου αν έχει 2-3 gb άστα να λήξουν και τρώγε από τα 10. Αν έχεις περισσότερα κάνε όπως νομίζεις.

 

Πλέον πάντως από εδώ και πέρα θα υπάρχουν όλο και καλύτερα πακέτα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να κρατάς τα gb. Ήδη από το giga now έχει για το καλοκαίρι 7gb με 7 ευρώ και ελπίζω να μείνει μόνιμα αυτό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το giga now 7€ 7gb δεν ισχύει σε κανένα καρτοκινητό!!! Είναι για καρτοσυμβολαιο!!!

http://www.techgear.gr/cosmote-giga-now-123873/

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το giga now 7€ 7gb δεν ισχύει σε κανένα καρτοκινητό!!! Είναι για καρτοσυμβολαιο!!!

http://www.techgear.gr/cosmote-giga-now-123873/

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το γνωρίζω, έχω και το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο στα 11.5 και αν συνεχίσουν αυτά τα πακέτα θα αφήσω το frog.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα gida day, giga week, gika sk μπορούν να ενεργοποιηθούν σε νούμερα που έχουν ενεργή, την καταργημένη προσφορά του διπλασιασμού;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 01/09/2017 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές για τους συνδρομητές

καρτοκινητής τηλεφωνίας της COSMOTE:

Α) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και

βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,01083 €/δευτ σε 0,0124

€/δευτ. Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένει το 1 λεπτό. Για τους συνδρομητές

FROG η χρέωση για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας

αυξάνεται από 0,0099€/δευτ σε 0,0124 €/δευτ.

B) Για τους συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP και COSMOKAPTA, η χρέωση αποστολής γραπτών

μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,19 €/μήνυμα σε 0,25 €/μήνυμα. Για τους

συνδρομητές καρτοκινητής FROG, η χρέωση αποστολής γραπτών μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής

τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,10 €/μήνυμα σε 0,14 €/μήνυμα.

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 01/09/2017 επέρχονται οι παρακάτω αλλαγές για τους συνδρομητές

καρτοκινητής τηλεφωνίας της COSMOTE:

Για τους

συνδρομητές καρτοκινητής FROG, η χρέωση αποστολής γραπτών μηνυμάτων προς εθνικά δίκτυα κινητής

τηλεφωνίας αυξάνεται από 0,10 €/μήνυμα σε 0,14 €/μήνυμα.

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/24072017_CALLTHEMALL300i.pdf

 

40 % αύξηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το Internet έχει 4g σήμα κανονικά χωρίς κάποια extra χρέωση? Γιατί νομίζω οτι το whatsup πρέπει να ενεργοποιήσω συγκεκριμένο πακέτο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα το Internet έχει 4g σήμα κανονικά χωρίς κάποια extra χρέωση? Γιατί νομίζω οτι το whatsup πρέπει να ενεργοποιήσω συγκεκριμένο πακέτο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά, στέλνεις το κείμενο 4G στον αριθμό 1333 και ενεργοποιείται το 4G στην γραμμή σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν πάρεις τηλέφωνο σε πενταψήφιο αριθμό (στην εξυπηρέτηση της nova συγκεκριμένα) δεν σου τρώει από τα λεπτά ομιλίας?

Πωωω ούτε για πέντε λεπτά που μιλησα μου έφαγε πάνω από 7 ευρώ από το χρηματικό υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν πάρεις τηλέφωνο σε πενταψήφιο αριθμό (στην εξυπηρέτηση της nova συγκεκριμένα) δεν σου τρώει από τα λεπτά ομιλίας?

Πωωω ούτε για πέντε λεπτά που μιλησα μου έφαγε πάνω από 7 ευρώ από το χρηματικό υπόλοιπο

Αν δεν κάνω λάθος, σε όλα τα προγράμματα, όλων των εταιρειών ισχύει το ίδιο.

Οι πενταψήφιοι αριθμοί χρεώνονται έξτρα. Όπως επίσης είμαι σίγουρος πως υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι εξτρα

1 ευρώ το λεπτό δεν λέγεται εξτρα, αλλιώς λέγεται..

Δεν με εκπλήσσει. Εάν πάρεις στα 11*** μου φαίνεται πως έχουν τις ίδιες χρεώσεις.

Αλλά για το δικό σου το ζήτημα θα απευθυνόμουν στην εταιρεία που κάλεσες, καθόσον αυτοί σε προτρέπουν σε 5ψήφιο αριθμό ώστε να σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Που να βγάλεις άκρη με τα καρτέλ..

Αυτοί θα σου πούνε δεν φταίμε εμείς γιατί η χρεωσει είναι του παρόχου σου

Η κοσμοτέ θα πει τα δικά της

Βγάλε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Τι εξτρα

1 ευρώ το λεπτό δεν λέγεται εξτρα, αλλιώς λέγεται..

Δεν φταίει ούτε ο πάροχος ούτε η Nova. Ότι ισχύει για τηλεφωνικός αριθμούς και τι εξαιρέσεις υπάρχουν, μπορείς να τα βρεις στο ίντερνετ. Από σταθερό πάντως νομίζω ότι τραβάει κανονικά από το πρόγραμμα που έχεις (είτε λεπτά μόνο, είτε απεριόριστα).

 

Λογικά και αν βρεις το τηλέφωνο, κάπου από κάτω θα λέει τι ισχύει (δωρεαν από σταθερά, 1 ευρώ/λεπτό από κινητό κτλ)

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλησεις προς 5ψηφια δεν περιλαμβάνονται ως δωρεάν σε κανένα πρόγραμμα είτε σε σταθερά είτε σε κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη , ήμουν παραλία... :P

Ναι, κανονικά. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως το αγόρασες, περνάει το sms στο 4ψήφιο?

 

Συγγνώμη, ήμουν παραλία... :P

Ναι, κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

20 Ιούλ. 2017, 10:22

#7308

cfotis13's Avatar: LG G5

GPRS Member

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μηνύματα: 359

Εγγραφή: Μάι. 2006

Παράθεση από johntua >

Μπορείς την εβδομάδα του διπλασιασμού να πας και να ενεργοποιήσεις το πακέτο 4 φορές και να παρεις 4 φορές τον διπλασιασμό;

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Από ότι λένε ναι!!!

 

Για εξήγηστε μου ρε παιδια δηλαδη να καταλάβω...

Τα 8 giga που παίρνουμε υπο φυσιολογικές συνθήκες με μια καρτα των 10€ , μπορει να γίνουν 16 ?

Και αν ναι , πως ακριβως γινετε αυτο ?

Πως ξερω εγω ποτε ακριβως ειναι η εβδομαδα του διπλασιασμού ? ( Οπως θα καταλάβανε ειμαι καινούριος στην καρτα Frog - ουτε 2 βδομαδες- και άπειρος με τις προσφορές . Με ενδιαφέρει μονο το internet.).

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός είναι για τα 60 (οπότε 120 όταν ισχύει) λεπτά προς όλους.

 

Μετά υπάρχει και για παλιούς χρήστες διπλασιασμός χρημάτων.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Η προσφορά-πακετο που δινουν οι κοπέλες στο δρόμο,το οποίο δίνει 4,5 GB με 5€ ειναι για καθε μηνα η ειναι μονο για λόγους μηνες;Το χει κανεις καιρο;
Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια τώρα ισχύει η προσφορά. Δεν νομίζω ότι θα τελιώσει.

Ισχύει για όλα τα FROG ακόμα και για αυτά που θα μεταφερθούν σε FROG από cosmokarta ή Whats Up.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...