Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυνατότητα εξυπηρέτησης πελατών μέσω skype ή μέσω ίντερνετ γενικά δεν υπάρχει ;

 

Όχι και βασικά λάθος έγραψα για το 1298 γιατί δεν λειτουργεί από εξωτερικό. Μόνος τρόπος τελικά είναι το μήνυμα το οποίο χρεώνει 0,25Ε!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατον να σε χρεωνει 0,25 για να μαθεις το υπολοιπο σου. :X Εκτος απο τα παραπονα τα οποια μπορεις να κανεις, το μονο που μενει ειναι να βαλεις προγραμματα τυπου "Call meter 3G", να το παραμετροποιησεις και να βλεπεις απο εκει τι υπολοιπο εχεις, αφου του ορισεις πρωτα τι χρηματα εχεις και τι χρεωσεις εχει σε μηνυματα, κλησεις κλπ. Ειναι πολυ καλο προγραμμα παντως. Δεχεται απιστευτη παραμετροποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ναι. Προς το παρόν, εφόσον η μόνη χρήση που του κάνει είναι να δέχεται κλήσεις από Ελλάδα, θα το υπολογίζει βάση του πόσο μιλάει. Δεν είναι δύσκολο. Αυτό που δεν καταλαβαίνω δεν είναι η χρέωση (απ' ότι έμαθα συμβαίνει και στο wu) αλλά η μη δυνατότητα εγγραφής ενός frog στο mycosmote. Είναι ή δεν είναι της κοσμοτέ το frog;; Γιατί το έχει σαν αποπαίδι; Είναι τραγικό το 2014 να μην μπορούμε να δούμε online το υπόλοιπο σε ένα καρτοκινητό, την εποχή του ίντερνετ και της τεχνολογίας...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θετο παιδι και οπως καταλαβαινεις κοιταζει πρωτα τα δικα της. Αυτο που θα πρεπει να κανει ο φιλος σου ειναι να διαμαρτυρηθει γραπτως στην εταιρια. Ασχετα αν θα πετυχει κατι, να υπαρχει καταγεγραμμενο το παραπονο και ποτε δεν ξερεις. Ειδικα οταν ειναι παραλογο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από αυτούς που έχουν τον διπλασιασμό της 1ης ανανέωσης του μήνα, προσπάθησα να ενεργοποιήσω τα «60' προς όλα τα δίκτυα με 3€» και μου ήρθε μήνυμα ότι το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμά μου! :mad:

Τα πακέτα, δεν ήταν διαθέσιμα όταν διέθεταν την προσφορά με τον διπλασιασμό;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από αυτούς που έχουν τον διπλασιασμό της 1ης ανανέωσης του μήνα, προσπάθησα να ενεργοποιήσω τα «60' προς όλα τα δίκτυα με 3€» και μου ήρθε μήνυμα ότι το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο στο πρόγραμμά μου! :mad:

Τα πακέτα, δεν ήταν διαθέσιμα όταν διέθεταν την προσφορά με τον διπλασιασμό;

 

Οχι αυτο με τα "60' προς όλα τα δίκτυα με 3€" ηταν η καινουρια προσφορα και δεν ισχυει συνδυαστικα με το διπλασιασμο. Αν περασεις στη νεα προσφορα, χανεις την παλια και δεν μπορεις να γυρισεις προφανως πισω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο με τα "60' προς όλα τα δίκτυα με 3€" ηταν η καινουρια προσφορα και δεν ισχυει συνδυαστικα με το διπλασιασμο. Αν περασεις στη νεα προσφορα, χανεις την παλια και δεν μπορεις να γυρισεις προφανως πισω.

 

Αφού δεν γουστάρουν τον διπλασιασμό και τα 60'/3ευρω ας βγάλουν καινούριο πακέτο για αυτούς που έχουν τον διπλασιασμό και ας διπλασιάσουν την τιμή του για να είναι όλοι ευχαριστημένοι και να είναι και δίκαιο εν πάση περιπτώση... π.χ. 60'/6ευρω.. Απλά μαθηματικά είναι... Δίκιο δεν έχω??? ;) ;) ;)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν γουστάρουν τον διπλασιασμό και τα 60'/3ευρω ας βγάλουν καινούριο πακέτο για αυτούς που έχουν τον διπλασιασμό και ας διπλασιάσουν την τιμή του για να είναι όλοι ευχαριστημένοι και να είναι και δίκαιο εν πάση περιπτώση... π.χ. 60'/6ευρω.. Απλά μαθηματικά είναι... Δίκιο δεν έχω??? ;) ;) ;)

 

όχι δεν έχεις δίκιο. γιατί εσύ θα εξακολουθείς να μιλάς εκτός πακέτου με την μισή τιμή λόγω διπλασιασμού... Γιατί δεν κάνεις εσύ το απλό να μεταβείς στην νέα προσφορά να τελειώνεις;

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχεις δίκιο. γιατί εσύ θα εξακολουθείς να μιλάς εκτός πακέτου με την μισή τιμή λόγω διπλασιασμού... Γιατί δεν κάνεις εσύ το απλό να μεταβείς στην νέα προσφορά να τελειώνεις;

 

Όντως...μιλάω πάρα πολύ λίγο...σε σημείο που και τα 60' είναι υπερβολικά μερικές φορές...άσε που με τέτοιο υπόλοιπο που έχω μαζέψει μιλάω για κάνα χρόνο χωρίς ανανέωση.. :p :p :lol:

 

Ίσως το αλλάξω στο μέλλον, αν χρειαστεί να μιλάω περισσότερο.. Πάντως έχω την εντύπωση ότι η φρογκ θέλει να μας ξεφορτωθεί!! Της κάνουμε ζημία εμείς που δεν μιλάμε...

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Όντως...μιλάω πάρα πολύ λίγο...σε σημείο που και τα 60' είναι υπερβολικά μερικές φορές...άσε που με τέτοιο υπόλοιπο που έχω μαζέψει μιλάω για κάνα χρόνο χωρίς ανανέωση.. :p :p :lol:

 

Ίσως το αλλάξω στο μέλλον, αν χρειαστεί να μιλάω περισσότερο.. Πάντως έχω την εντύπωση ότι η φρογκ θέλει να μας ξεφορτωθεί!! Της κάνουμε ζημία εμείς που δεν μιλάμε...

:D Υπερβολές!

Link to comment
Share on other sites

Μια που δεν εχει πακετο χρονου ομιλιας προς cosmote ας δωσει παραπανω χρονο προς ολους ειτε με ανανεωση ειτε στο εν ενεργεια πακετο των 60 λεπτων,η Q δινει πακετο 80 λεπτα προς ολους και 120 λεπτα προς wind με ανανεωση 5€ κι εχει πακετα προς wind...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να βάλει στο frog πακέτο προς κοσμοτέ. Εδώ στο whatsup δεν έχει βάλει τέτοιο πακέτο, θα βάλει στο φτυσμένο φρογκ; Αλλά και να βάλει, δεν έχει νόημα. Τώρα μάλιστα που έβαλε νέα πακέτα στο wu με χρόνο προς όλους, μπορεί να πει κανείς ότι το wu "ολοκληρώθηκε" και πλέον καλύπτει κάθε ανάγκη για επικοινωνία όσων έχουν επαφές κοσμοτέ. Το φρογκ είναι πολύ καλό για όσους επικοινωνούν με εξωτερικό ή θέλουν να επικοινωνούν πολύ φθηνά με όλα τα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προχθές γύρισα στην νέα προσφορά με τα λεπτά προς φρογκ που δίνει, από τον διπλασιασμό, και έκανα την αλλαγή με 100 ευρώ υπόλοιπο που είχα, οπότε μούφες τύπου για να κάνεις αλλαγή πρέπει να έχεις λιγότερο από 3 ευρώ δεν ισχύουν, να το ξέρετε!!;) ;)
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Με 100Ε υπόλοιπο καλά έκανες και το άλλαξες.

1) Τι να τα κάνεις τα παραπάνω €;

2) Καιρός να σπαταλήσεις μερικά στο πακετάκι με τα 60'. 100Ε/3Ε=33 ώρες προς όλους. Διόλου άσχημα.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Με 100Ε υπόλοιπο καλά έκανες και το άλλαξες.

1) Τι να τα κάνεις τα παραπάνω €;

2) Καιρός να σπαταλήσεις μερικά στο πακετάκι με τα 60'. 100Ε/3Ε=33 ώρες προς όλους. Διόλου άσχημα.

 

 

Ναι! Άλλωστε έχω και άλλο νούμερο που έχω διπλασιασμό και χρησιμοποιώ και τις 2 κάρτες ανάλογα με την περίσταση! ;) ;)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!! Από ότι μου είπαν σε απαντητικό mail από την φρογκ γίνεται μεταφορά υπολοίπου από ένα νούμερο φρογκ σε ένα άλλο...Απλά χρειάζεται να καλέσεις το 1299 για διενέργεια ταυτοπροσωπίας...Έχει μεταφέρει κανένας τελευταία υπόλοιπο?? Είναι επιβεβαιωμένο?? Γιατί δεν τους πολύεμπιστεύομαι εκεί στο τμήμα εξυπηρέτησης... Ούτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν τι γίνεται...
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να βάλει στο frog πακέτο προς κοσμοτέ. Εδώ στο whatsup δεν έχει βάλει τέτοιο πακέτο, θα βάλει στο φτυσμένο φρογκ; Αλλά και να βάλει, δεν έχει νόημα. Τώρα μάλιστα που έβαλε νέα πακέτα στο wu με χρόνο προς όλους, μπορεί να πει κανείς ότι το wu "ολοκληρώθηκε" και πλέον καλύπτει κάθε ανάγκη για επικοινωνία όσων έχουν επαφές κοσμοτέ. Το φρογκ είναι πολύ καλό για όσους επικοινωνούν με εξωτερικό ή θέλουν να επικοινωνούν πολύ φθηνά με όλα τα δίκτυα.

 

Εμενα παντως δε με καλυπτει και μονο μια επαφη εχω WU,δεν ειναι πια στη μοδα,αυτη τη στιγμη υπαρχει μεγαλη διαρροη προς wind απο cosmote,F2G και Qcard,το μονο καλο που εχει η cosmote ειναι το frog.....και το CU ειναι υπολογισιμο,προσφερει περισσοτερο χρονο προς ολους απο το WU..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δε με καλυπτει και μονο μια επαφη εχω WU,δεν ειναι πια στη μοδα,αυτη τη στιγμη υπαρχει μεγαλη διαρροη προς wind απο cosmote,F2G και Qcard,το μονο καλο που εχει η cosmote ειναι το frog.....και το CU ειναι υπολογισιμο,προσφερει περισσοτερο χρονο προς ολους απο το WU..

 

Προσωπικά δεν βλέπω ούτε σταγόνα διαρροής, κρίνοντας φυσικά από γνωστούς και φίλους. Όσοι ήξερα να έχουν wu, συνεχίζουν να έχουν. Τώρα κιόλας με τα νέα πακέτα του wu με χρόνο και μηνύματα προς όλα τα δίκτυα (επιτέλους εκσυγχρονίστηκε), όχι μόνο θα σταματήσει η όποια διαρροή υπήρχε (αν υπήρχε ή τεσπα είναι μετρήσιμη) αλλά οι φορητότητες από wind σε wu θα πιάσουν ταβάνι.

 

Για να μην ξεφεύγουμε όμως, όντως το φρόγκ είναι πολύ καλό και θα έλεγα εναλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εδω και μερικα χρόνια εχω το μηδενικό πάγιο της cosmote. Το ειχα βαλει για οικονομία καθώς τα τηλέφωνα που κανω ειναι λιγα και συντομα σε διάρκεια. Μετα τους τελευταίους λογαριασμούς κατάλαβα οτι το μηδενικό παγιο συμφέρει αρκει να μην μιλάς καθολου.:p

 

Ψάχτηκα για κατι αλλο και ανακάλυψα τη frog. Συγκεκριμένα είδα ενα πακετο που με 3 ευρω το μηνα σου δίνει 60 λεπτα προς ολους!!!

Θα ήθελα να με βοηθήσετε απαντώντας σε μερικές ερωτήσεις-αποριες που εχω...

 

1. Μπορω να παω στη φρογκ κρατώντας τον ιδιο αριθμο? Αν ναι πως θα το κανω? θα πρεπει να απευθυνθώ σε καποιο υποκατάστημα?

2. Ποσο θα μου κοστίσει η αλλαγη πακετου ή ο νεος αριθμος?

3. Υπάρχουν καρτες ανανέωσης με 3 ευρω ή "παιζει" κατι άλλο?

4. Μπορω να ελεγχω το υπολιπο του χρονου ομιλίας?

5. Αξίζει πραγματικά?

 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ειμαι όλος αυτιά.:)

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σε δυσκολέψουν για να φύγεις μιας και είναι ίδια εταιρεία. Καλύτερα θα είναι να κάνεις φορητότητα σε q(wind) που κι αυτή έχει τα 3€ με 60λ + 20λ online κι αν δεν σε βολεύει κάνε νέα φορητότητα σε frog. Για κάθε φορητότητα 3 ημέρες περίπου απαιτείται.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα είναι να κάνεις φορητότητα σε q(wind) που κι αυτή έχει τα 3€

 

Με τη wind ειχα πολύ κακή εμπειρία παλιότερα και δύσκολα θα ξαναγυρίσω.

Ρώτησα για καρτες ανανέωσης και μου είπαν οτι δεν υπάρχουν με 3 ευρω... μονο με 5.

Δηλαδή το πακετο ειναι 3 ευρω αλλα με υποχρεώνει να βαζω καθε μηνα 5??? Ψιλο απάτη μου φαινεται. http://www.thegreekz.com/forum/images/extrasmilies/hmmm.gif

Αν σκέφτομαι λαθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Με τη wind ειχα πολύ κακή εμπειρία παλιότερα και δύσκολα θα ξαναγυρίσω.

Ρώτησα για καρτες ανανέωσης και μου είπαν οτι δεν υπάρχουν με 3 ευρω... μονο με 5.

Δηλαδή το πακετο ειναι 3 ευρω αλλα με υποχρεώνει να βαζω καθε μηνα 5??? Ψιλο απάτη μου φαινεται. http://www.thegreekz.com/forum/images/extrasmilies/hmmm.gif

Αν σκέφτομαι λαθος διορθώστε με.

μα και να υπηρχαν με τον φορο καρτοκινητης δεν θα σου μεναν 3 αλλα 2.67.ολες οι καρτοκινητες εχουν το ελαχιστο πλεον 5 ευρω ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Με τη wind ειχα πολύ κακή εμπειρία παλιότερα και δύσκολα θα ξαναγυρίσω.

Ρώτησα για καρτες ανανέωσης και μου είπαν οτι δεν υπάρχουν με 3 ευρω... μονο με 5.

Δηλαδή το πακετο ειναι 3 ευρω αλλα με υποχρεώνει να βαζω καθε μηνα 5??? Ψιλο απάτη μου φαινεται. http://www.thegreekz.com/forum/images/extrasmilies/hmmm.gif

Αν σκέφτομαι λαθος διορθώστε με.

 

Γιατι να ειναι απατη δεν το καταλαβαινω; :blink: Βαζεις 5€ σου μενουν 4,46€ καθαρα και χρησιμοποιεις τα 3€ για το πακετο και τα υπολοιπα σου περισσευουν. Ετσι αν βαλεις και τον αλλο μηνα μια 5€ καρτα, τον τριτο μηνα θα μπορεις να ενεργοποιησεις πακετο χωρις να βαλεις καρτα γιατι θα εχεις μαζεψει υπολοιπο.

 

Το υπολοιπο του χρονου ομιλιας και ποτε ληγει το μαθαινεις στελνοντας ενα μηνυμα "ΥΠ" στο 1298.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ηθελα να μαθω, δηλαδη με πιο τροπο δουλεύει το όλο σύστημα με τις καρτες. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με τη wind ειχα πολύ κακή εμπειρία παλιότερα και δύσκολα θα ξαναγυρίσω.

Ρώτησα για καρτες ανανέωσης και μου είπαν οτι δεν υπάρχουν με 3 ευρω... μονο με 5.

Δηλαδή το πακετο ειναι 3 ευρω αλλα με υποχρεώνει να βαζω καθε μηνα 5??? Ψιλο απάτη μου φαινεται. http://www.thegreekz.com/forum/images/extrasmilies/hmmm.gif

Αν σκέφτομαι λαθος διορθώστε με.

Φυσικά σκέφτεσαι λάθος. Υπάρχουν και πακέτα 1 ευρώ αλλά κάρτες του 1 ευρώ δεν υπάρχουν . Ούτε για τα πακέτα των 7 ευρώ προς εξωτερικό υπάρχει κάποια κάρτα.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...