Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλη η frog αλλα δεν εχει βγαλει κανενα πακετο ομιλιας ωστε να μπορεις να το χρησιμοποιησης...εγω ειμαι του πολυ μπλα-μπλα..

 

Αν εισαι του πολυ μπλα μπλα υπαρχουν και τα συμβολαια,το frog απευθυνεται σε ατομα που δε μιλανε πολυ και θελουν φτηνες χρεωσεις χωρις ελαχιστο χρονο κλησης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αλλαγη πακετου απο φρογκ σε what's uρ γινεται?επισης ειναι μεγαλη διαδικασια?κοστιζει πολυ?ευχαριστω..

 

φορητοτητα σε αλλη εταιρια και μετα παλι σε κοσμοτε και γουατς απ!

 

εγω παλι παντως παω απο γουατς απ σε φρογκ γιατι εχω και σμς στην ισπανια

δε λεει να τα πληρωνω διπλα ! χεχεχεχεχεε

:X
Link to comment
Share on other sites

δεν κοστιζει αλλα θα σου παρει ενα μηνα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα το frog και τα συμβολαια,γι αυτους που λενε οτι τα συμβολαια συμφερουν επειδη πληρωνεις ενα παγιο και εχεις δωρεαν χρονο ομιλιας και μηνυματα για ενα μηνα,τα χω λογαριασει ολα,τι μπορεις να κανεις με τη καρτοκινητη FROG? (κατα την αποψη μου ειναι πιο ευελικτη απο τα συμβολαια)

 

αν βαλεις 3 καρτες των 7 ευρω 3χ7=21 ευρω εχεις με τις τωρινες χρεωσεις 83 λεπτα περιπου χρονο ομιλιας (συμφωνα με τη χρεωση 0,0042/sec) η εχεις 525 sms(συμφωνα με τη χρεωση 0,04/sms) στη διαθεση σου που μπορουν να καταναλωθουν σε 6 μηνες ενω στα συμβολαια ειναι μονο για 1 μηνα,το μονο μειονεκτημα σε σχεση με τα συμβολαια ειναι οτι δεν υποστηριζει βιντεοκληση,οποτε εαν μιλας πολυ συμφερει το FROG ;)

 

[ενταξει κι αν συμπεριλαβουμε και τις φτηνες χρεωσεις προς καρτοκινητα FROG εχουμε ακομη περισσοτερο χρονο ομιλιας και SMS]

Link to comment
Share on other sites

στα μηνύματα προς εξωτερικό η frog έχει προβλήματα?? δηλ τα μνμ κ οι αναφορές έρχονται κανονικά??

 

(γιατί με την Q που κ που τα μνμ δε παραλαμβανονται ουτε αναφορές μου έρχονται, ενω χρέωνομαι κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εδώ και 2 χρόνια που έχω βάτραχο (ακριβώς για να στέλνω φθηνά μηνύματα στο εξωτερικό) ποτέ δεν είχα πρόβλημα στέλνοντας μηνύματα σε Ηνωμένο Βασίλειο, Καναδά και Κύπρο. Για άλλες χώρες, δε γνωρίζω αλλά δεν πιστεύω πως θα έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την καρτα σιμ στο Ε51 και μπορεσα να κανω κληση κανονικα στο δικτυο 3G,βεβαια βιντεοκληση δε δοκιμασα και δε πιστευω να υποστηριζει αλλα σημασια εχει οτι εχεις προσβαση στο 3G
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια φορα ειχα παιξει ενα παιχνιδι στο ιντερνετ και μετα εδωσα τον αριθμο μου...το ξερω εκανα μλκια και απο τοτε οποτε βαζω καρτα μου τρωει 1-2 ευρω οσο θελει...θα σταματησει ποτε αυτο η θα το κανει συνεχεια?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια φορα ειχα παιξει ενα παιχνιδι στο ιντερνετ και μετα εδωσα τον αριθμο μου...το ξερω εκανα μλκια και απο τοτε οποτε βαζω καρτα μου τρωει 1-2 ευρω οσο θελει...θα σταματησει ποτε αυτο η θα το κανει συνεχεια?

 

Θα πρέπει να ξαναβρείς την ιστοσελίδα που έπαιξες το παιχνίδι και να βρεις στους όρους άν θα πρέπει να στείλεις καμία φράστη τύπου ''Stop'' στο ΧΧΧΧ για να απερνεργοποιηθεί η υπηρεσία και να σταματήσει να σου ''τρώει'' χρήματα.:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...εψαξα λιγο στο ιντερνετ βρηκα την σελιδα και λεει πως να κανω διαγραφη...προσπαθω να στειλω το μνμ αλλα δν φευγει..παραθετο την σελιδα μηπως την γνωριζει κανεις και μπορει να βοηθησει...

http://www.smsgameon.com/greeceunsubscribe.html

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε...εψαξα λιγο στο ιντερνετ βρηκα την σελιδα και λεει πως να κανω διαγραφη...προσπαθω να στειλω το μνμ αλλα δν φευγει..παραθετο την σελιδα μηπως την γνωριζει κανεις και μπορει να βοηθησει...

http://www.smsgameon.com/greeceunsubscribe.html

 

Έχεις υπόλοιπο στην κάρτα σου;Μήπως θέλει παραπάνω λεφτά για να σταλθεί το μήνυμα;:worry:Άν δεν τα καταφέρνεις επικοινώνησε μαζί τους στο τηλέφωνο:8018038000.

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω καρτα και θα ξαναστειλω...βεβαια μαζι με το STOP θα στειλω και κανενα καντήλι..(πλακα κανω) εγω παντως φιλε πιστευω πως αμα παρω σε αυτον τον αριθμο θα χρεωθω ακομα περισσοτερο..
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω καρτα και θα ξαναστειλω...βεβαια μαζι με το STOP θα στειλω και κανενα καντήλι..(πλακα κανω) εγω παντως φιλε πιστευω πως αμα παρω σε αυτον τον αριθμο θα χρεωθω ακομα περισσοτερο..

 

Απ' ότι βλέπω εδώ το οποίο είναι ένα άσχετο link, αλλά προφανώς το τηλέφωνο 8018038000 είναι στην κατοχή της ίδιας εταιρείας που σου δημιουργεί τα προβλήματα (μιας και ο διαγωνισμός στο παραπάνω link έληξε 17 Οκτωβρίου 2008- μέσα σε 2 μήνες, δε νομίζω να δόθηκε σε άλλη εταιρεία το νούμερο) , τότε έχει απλή αστική χρέωση από σταθερό... Αυτό το γράφει στον όρο 13.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η απόλυτη ξεφτίλα

Το frogmobile της Βουλγαρίας έχει video κλήσεις και το δικό μας που έγινε πρώτο δεν έχει καθόλου

Γιατί γίνεται αυτή η κίνηση από την Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Η απόλυτη ξεφτίλα

Το frogmobile της Βουλγαρίας έχει video κλήσεις και το δικό μας που έγινε πρώτο δεν έχει καθόλου

Γιατί γίνεται αυτή η κίνηση από την Cosmote

 

Πιστευω οτι σχεδον κανεις δεν χρισοιμοιει την βιντεο-κληση...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα σαν το Frog δηλαδή Ciao Q-card Mo-Mad κ.τ.λ έχουν ώς φιλοσοφία να προσφέρουν απλές υπηρεσίες.

Κανένα από αυτά δεν προσφέρει βιντεοκλήσεις ή πακέτα internet ή άλλες απαραίτητες πλέον υπηρεσίες όπως το 0,01 ανα κλήση , και αυτό είναι πλέον μεγάλο πρόβλημα.

Ίσως να πρέπει κάπως να διαφοροποιούνται από τα κλασικά πακέτα....

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εξης μηνυμα:

 

Το frog σας χαριζει 5€. Απλα ανανεωστε το χρονο σας με μια καρτα των 3€ η 7€, μεχρι τις 25/01/2009 και θα κερδισετε επιπλεον 5€ τον επομενο μηνα!

 

Απο το τπτ καλο ειναι και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω να παρω ενα πακετο με καρτα sim και νουμερο frog; Τα πουλανε σε συγκεκριμενη αλυσιδα ή τα βρισκω και σε περιπτερο;

 

Επισης γνωριζει κανεις ποσο κανει το πακετο με τον αριθμο;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε περιπτερο θα βρεις, μπορει και με 1€! συνηθως γυρω στα 3€ εχουν!

 

Σοβαρα; Μαζι με νουμερο 3€; :)

 

Πολυ περιεργο μου φαινεται να πουλανε τοσο φθηνα. Ευχαριστω για την απαντηση παντως. Αυριο θα παω απο ενα περιπτερο τοτε.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμ, τι? χωρις νουμερο θα ηταν?:)

στην θεσσαλονικη και στις σερρες τοσο τα εχουνε σε καποια περιπτερα! οχι μονο frog αλλα ολα τα πακετα καρτοκινητης!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εξης μηνυμα:

 

Το frog σας χαριζει 5€. Απλα ανανεωστε το χρονο σας με μια καρτα των 3€ η 7€, μεχρι τις 25/01/2009 και θα κερδισετε επιπλεον 5€ τον επομενο μηνα!

 

Απο το τπτ καλο ειναι και αυτο!

 

Παιδια ισχυει οντως κατι τετοιο?Εχει ερθει σε καποιον αλλο τετοιο sms?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...