Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πήρα χθες από το κατάστημα Σταδίου 51 την κάρτα με τα απεριόριστα data για ένα χρόνο (120€).

Μεγάλη ταλαιπωρία διότι αυτή που μου είχαν στείλει με κούριερ δεν μπορούσε να ενεργοποιηθεί, η δεύτερη που μου έδωσαν δεν μπορούσε να δεχθεί το πρόγραμμα των 120€ και με την τρίτη τα καταφέραμε.

Απομένει να το περάσω στο Cosmote One που προς το παρόν δεν το δέχεται (ενώ φαίνεται η σύνδεση στο  Cosmote ID μου) διότι τα στοιχεία ταυτότητας και διεύθυνσης είναι (λέει) διαφορετικά.

Σε κάθε περίπτωση, τώρα που η Cosmote πήγε την data sim απεριορίστων 25€, είναι καλύτερα να βγάλει κάποιος μια frog με απεριόριστα στα 120€ που συνεπάγεται 10€/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, soch said:

Πήρα χθες από το κατάστημα Σταδίου 51 την κάρτα με τα απεριόριστα data για ένα χρόνο (120€).

...

Αυτή η προσφορά, για νέο νούμερο, ισχύει συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, yyyy said:

Αυτή η προσφορά, για νέο νούμερο, ισχύει συνέχεια;

Κάποιες μέρες την σταματάνε και μετά ξαναβγαίνει …

τους δίνουν καποιον συγκεκριμένο αριθμό πακέτων να δινουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Νέος βάτραχος εδώ, από liquid..Ενεργοποιήθηκα την περασμένη εβδομάδα, μου έδωσε τα 60' της κάρτας ανανέωσης..Ξέρει κανείς αν τα καλούδια καλωσορίσματος (μεταξύ των οποίων και τα +60 της εφαρμογής που θα  δίνει κάθε μήνα) μπορώ να τα ενεργοποιώ όποτε θέλω και να κρατάνε 30ημ από τη μέρα που επιλέγω εγώ ή όχι;; θέλω να κρατήσω κάτι giga που μου δίνει όσο το δυνατόν πιο πίσω για τις διακοπές..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, maller said:

Καλημέρα σε όλους,

Νέος βάτραχος εδώ, από liquid..Ενεργοποιήθηκα την περασμένη εβδομάδα, μου έδωσε τα 60' της κάρτας ανανέωσης..Ξέρει κανείς αν τα καλούδια καλωσορίσματος (μεταξύ των οποίων και τα +60 της εφαρμογής που θα  δίνει κάθε μήνα) μπορώ να τα ενεργοποιώ όποτε θέλω και να κρατάνε 30ημ από τη μέρα που επιλέγω εγώ ή όχι;; θέλω να κρατήσω κάτι giga που μου δίνει όσο το δυνατόν πιο πίσω για τις διακοπές..

Τα 500+500mb τα δίνει στην 1η ανανεωση. Το 2ο 500αρι μπορεις να το ενεργοποιήσεις μεχρι την τελευταία μέρα του μήνα και ισχύει κανονικά για αλλον 1 μηνα. Το ίδιο ισχύει και με τα 60+60' με την διαφορα οτι τον χρονο ομιλιας τον δινει ανελλειπώς κάθε μηνα ενω τα data μόνο στην ανανέωση. Αν ανανεώσεις πχ με payzy παίρνεις περισσότερα data

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geopapa123 said:

Τα 500+500mb τα δίνει στην 1η ανανεωση. Το 2ο 500αρι μπορεις να το ενεργοποιήσεις μεχρι την τελευταία μέρα του μήνα και ισχύει κανονικά για αλλον 1 μηνα. Το ίδιο ισχύει και με τα 60+60' με την διαφορα οτι τον χρονο ομιλιας τον δινει ανελλειπώς κάθε μηνα ενω τα data μόνο στην ανανέωση. Αν ανανεώσεις πχ με payzy παίρνεις περισσότερα data

Αν ανανεώσει με payzy παίρνει περισσότερα data συνολικά αλλά άπαξ.

Τα 500MB που ενεργοποιούνται χειροκίνητα μέσω του app αποδίδονται μόνο για ανανεώσεις από κατάστημα ή απο περίπτερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλουδια, που λες, καλοσορισματος (δλδ 60' + 60 απο το app) θα τα εχεις καθε τοσο του μηνος που εβαλες την 1η καρτα στο νεο frog σου.

Για 12 μηνες θα γινεται αυτο. Μετα τελος στα καλουδια.

Τα πρωτα 60 (του καθε 60+60) θα μπαινουν καθε πχ 10 του μηνος , πχ αν εβαλες 1η καρτα την 10/6/2024. Τα επομενα 60 (του καθε 60+60) θα μπορεις να τα ενεργοποιησεις μεσα σε 30 μερες, πχ αυτα τωρα ως 9/7/2024 για να ισχυουν ως 9/8/2014.

Αυτο θα γινεται διαρκως καθε πχ 10 του μηνος ως και 10/5/2025.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, geopapa123 said:

Τα δωρεάν απεριόριστα για 3 ημέρες που εμφανίστηκαν στο αππ ξέρει κανείς μέχρι πότε μπορούν να ενεργοποιηθούν;

• To πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί από Δευτέρα 00:00 έως Σάββατο 23:59.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, gpapas640 said:

Αν ανανεώσει με payzy παίρνει περισσότερα data συνολικά αλλά άπαξ.

Τα 500MB που ενεργοποιούνται χειροκίνητα μέσω του app αποδίδονται μόνο για ανανεώσεις από κατάστημα ή απο περίπτερο.

Αν το πιάνω σωστά λοιπόν, δεν έχει νόημα να ανανεώνω με payzy (για 1 χρόνο τουλάχιστον), αφού έτσι κι αλλιώς λαμβάνω τα διπλάσια bonus μέσω της εφαρμογής, σωστά;

19 minutes ago, akalos said:

• To πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί από Δευτέρα 00:00 έως Σάββατο 23:59.

Η προσφορά είναι διαθέσιμη μέχρι...10/1/2024 ???? 🧐

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, maller said:

Αν το πιάνω σωστά λοιπόν, δεν έχει νόημα να ανανεώνω με payzy (για 1 χρόνο τουλάχιστον), αφού έτσι κι αλλιώς λαμβάνω τα διπλάσια bonus μέσω της εφαρμογής, σωστά;

 

Έχει νόημα γιατί με 13€ ανανέωση με την εφαρμογή λαμβάνεις 500+500 ενω με το payzy 2000 (μονοκόματα όμως). Αν έχω λάθος ας με διορθώσει κάποιος παλιοτερος κι εγώ νέος στην frog είμαι..

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, geopapa123 said:

Έχει νόημα γιατί με 13€ ανανέωση με την εφαρμογή λαμβάνεις 500+500 ενω με το payzy 2000 (μονοκόματα όμως). Αν έχω λάθος ας με διορθώσει κάποιος παλιοτερος κι εγώ νέος στην frog είμαι..

Το νόημα έχει να κάνει με το τι χρειάζεται ο καθένας.

Αν κάποιος θέλει να έχει λίγα MB για όλο το δίμηνο θα ανανεώσει από κατάστημα για να έχει 500MB τον 1ο μήνα, και 500MB τον 2ο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elephant said:

Η γραμμή για πόσο μένει ανοιχτή για εισερχόμενες κλήσεις χωρίς ανανέωση χρόνου ομιλίας;

1 μήνα αφού σου φάει το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, gpapas640 said:

Το νόημα έχει να κάνει με το τι χρειάζεται ο καθένας.

Αν κάποιος θέλει να έχει λίγα MB για όλο το δίμηνο θα ανανεώσει από κατάστημα για να έχει 500MB τον 1ο μήνα, και 500MB τον 2ο.

Για να το καταλάβω πλήρως, με payzy παιρνεις 2000 για ένα μήνα; επίσης, απο κατάστημα, παίρνεις 500+500 και με 10€ ανανέωση; Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

3 gb αν δεν κάνω λάθος παίρνεις με payzy. Για ενα μήνα. Η κανονική απόδοση είναι 1,5 gb,με online ανανέωση. Απο κατάστημα, περίπτερο κλπ παίρνεις 500mb για ενα μήνα και άλλα 500 διαθέσιμα στην εφαρμογή για να τα ενεργοποιήσεις όποτε θέλεις (επίσης με διάρκεια ενός μήνα)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, maller said:

Για να το καταλάβω πλήρως, με payzy παιρνεις 2000 για ένα μήνα; επίσης, απο κατάστημα, παίρνεις 500+500 και με 10€ ανανέωση; Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

IMG_3892.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, maller said:

Για να το καταλάβω πλήρως, με payzy παιρνεις 2000 για ένα μήνα; επίσης, απο κατάστημα, παίρνεις 500+500 και με 10€ ανανέωση; Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!

Με on-line ανανέωση 13€: 1,5GB για ένα μήνα 

Με on-line ανανέωση 13€ μέσω payzy: 3GB για ένα μήνα 

Με ανανέωση 10€ και ανω από κατάστημα (ή 13€ από περίπτερο): 500ΜΒ + 500ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, maller said:

Για να το καταλάβω πλήρως, με payzy παιρνεις 2000 για ένα μήνα; επίσης, απο κατάστημα, παίρνεις 500+500 και με 10€ ανανέωση; Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!

Από κατάστημα που κάνω πάντα ανανέωση, παίρνεις σίγουρα τα 500+500mb με 10€. Νομίζω αν βάλεις περισσότερα (πχ 13€), παίρνεις περισσότερα data αλλά ΜΌΝΟ για έναν μήνα.

Τουλάχιστον έτσι ήταν παλιά, δεν ξέρω αν άλλαξε ούτε μπόρεσα να το βρω στο site. Δες εδώ και για τα υπόλοιπα δώρα: https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-hrisis-doron

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει πακετάκι 3.02€ που σου δίνει 60' ομιλίας (με το δευτερόλεπτο). Θυμάμαι όμως ότι για αυτό υπήρχε "εβδομάδα διπλασιασμού) ή κάτι τέτοιο. 

Τι ακριβώς ισχύει σήμερα; Υπάρχει δυνατότητα αν το ενεργοποιήσεις κατάλληλη εποχή να λάβεις 60+60 = 120'?

 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, keysmith said:

παιδιά υπάρχει πακετάκι 3.02€ που σου δίνει 60' ομιλίας (με το δευτερόλεπτο). Θυμάμαι όμως ότι για αυτό υπήρχε "εβδομάδα διπλασιασμού) ή κάτι τέτοιο. 

Τι ακριβώς ισχύει σήμερα; Υπάρχει δυνατότητα αν το ενεργοποιήσεις κατάλληλη εποχή να λάβεις 60+60 = 120'?

 

Η εβδομάδα διπλασιασμού ισχύει και γενικά πάει βδομάδα παρά βδομάδα.

Μπορείς να δεις εάν είναι εβδομάδα διπλασιασμού τσεκαροντας το πακέτο στην εφαρμογή. Εάν είναι γράφει 60+60.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, keysmith said:

παιδιά υπάρχει πακετάκι 3.02€ που σου δίνει 60' ομιλίας (με το δευτερόλεπτο). Θυμάμαι όμως ότι για αυτό υπήρχε "εβδομάδα διπλασιασμού) ή κάτι τέτοιο. 

Τι ακριβώς ισχύει σήμερα; Υπάρχει δυνατότητα αν το ενεργοποιήσεις κατάλληλη εποχή να λάβεις 60+60 = 120'?

 

Η προηγουμενη εβδομάδα είχε 2πλασιασμο, άρα (λογικά) η επόμενη εβδομάδα θα έχει 2πλασιασμο παλι. Μερικές Δευτέρες αργούν να το ανεβάσουν στην εφαρμογή του φρογκ (ειδικά σε αργίες), οπότε περιμενε πρωτα να το δείξει στην εφαρμογή πριν το αγοράσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...