Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τους απείλησα ότι θα φύγω.. 😉

Πρέπει να τα έκαναν πάνω τους!... 😜

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johndouk said:

Πρέπει να τα έκαναν πάνω τους!... 😜

Ναι ήμουν σημαντικός πελάτης.. παίζει να έβαζα μία κάρτα στο 2μηνο.. 😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Πείτε μου έναν λόγο να μην είμαι ευτυχισμένος για τους επόμενους 12 μήνες!!

IMG_20231122_174718.jpg

Ακριβώς το ίδιο είπαν σε φίλο μου, με την προυποθεση να κάνει μία ανανέωση κάθε 2 μήνες. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

Ακριβώς το ίδιο είπαν σε φίλο μου, με την προυποθεση να κάνει μία ανανέωση κάθε 2 μήνες. 

Έτσι, είναι δώρο αδωρον.

Φορητότητα πήγε να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Έτσι, είναι δώρο αδωρον.

Φορητότητα πήγε να κάνει.

Εάν τα 10ευρα μαζεύονται κάθε μήνα και δεν λήγουν, συμφέρει η "απειλή".

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, VIPdriver said:

Έκανες αίτηση φορητοτητας;

Ναι..

30 minutes ago, VIPdriver said:

Ακριβώς το ίδιο είπαν σε φίλο μου, με την προυποθεση να κάνει μία ανανέωση κάθε 2 μήνες. 

Πάντως στο πρώτο 10€ που μου βάλανε ανανεώθηκε η λήξη υπολοίπου. Ίσως η κάρτα να απαιτείται αν διαλέξεις τα 3GB.

Screenshot_2023-11-22-19-50-31-238_gr.cosmote.frog.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο το >95% μας ΔΕΝ:.....ΜΗ μιλάτε και ξυπνήσουν. Που και πάλι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟΝ, αλλά μη τυχόν 1 στις 100: ΔΕΝ υπάρχει λόγος.

Τα καλούδια του <5% μας "οφείλονται" σε αυτούς, όπως και στους ΜΗ ΔΥΝΑΜΕΝΟΥΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ τροποποίησης οπαδού στα αφηγήματά τους : Όσοι μπορούμε να τα διακρίνουμε ως τέτοια, δηλαδή, μέσα από τις καθεκάστοτε λεπτομέρειες που παρασύρουν από την ουσία, όπως τη λογίζει το >95% μας.

Πάντα υπάρχει ο κίνδυνος "μαζί με τα ξερά και τα χλωρά", βέβαια: Πρέπει να μπορούμε να διακρίνουμε πότε "πηδάμε" έξω από το "καζάνι" που ζεστένουν τα υπόλοιπα βατράχια.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν τα 10ευρα μαζεύονται κάθε μήνα και δεν λήγουν, συμφέρει η "απειλή".

Μήπως να τους δώσω το iban να μου δίνουν και κάτι extra; 😉😂

52 minutes ago, GREGORYMO said:

Έτσι, είναι δώρο αδωρον.

Κάθε 3 μήνες λένε για να μην γίνει φραγή. Αλλά μάλλον στην περίπτωση που διαλέξεις τα 3GB αντί για τα 10€.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ανοίγουν τα ρολά όποτε θέλουν, όχι το μαγαζί.:classic_smile:
Νομίζουν ότι οι δουλειές αυτές γίνονται στο ποδι.

SIM Frog και όχι μόνο μπορείτε να βρείτε και στο κατάστημα του El-phone οδός Αθηνάς στον κορυδαλλό. Υπάρχει και online shop ώστε να διαλέξετε νούμερα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Ο φιλος μου ειχε ηδη πληρωσει τα 13 ευρω της φορητότητας και δεν δέχτηκε να την ακυρώσει. 

Κι εγώ τα είχα πληρώσει.. απλώς με την αίτηση διακοπής φορητότητας χρησιμοποίησα την κάρτα ανανέωσης σε άλλο CU. Κατά τα άλλα με πήραν τηλ να μου επιστρέψουν τα χρήματα αλλά τους είπα τι έκανα και όλα καλά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, thodoris85 said:

Έχω ένα whatsup το οποίο το θέλω μόνο για να με καλούν. Οπότε κοιτάω να δω τι με συμφέρει για να κάνω όσο το δυνατόν λιγότερα γεμίσματα.

Αν εννοείς μόνο για εισερχόμενες φορητότητα στο f2g με ένα € ανανέωση στους 3-4 μήνες.

Αν έχεις σήμα στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως σκέφτομαι πολυ σοβαρά να αφήσω να λήξουν το φρογκ και το what's up μου. Και μόνο η ιδέα να παω σε κατάστημα για το 8ευρο με κουράζει. Στην κόκκινη βάζω ένα 13αρι ονλαιν και μετά το συντήρηση με cash back και Liquid. Στη χειρότερη βάζω ονλαιν 8 ευρώ στο F2G. Μεγάλο λάθος της κοσμοτέ να εξαναγκάσει τον κόσμο σε ελάχιστη ανανέωση 13 ευρώ. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ παντως σκέφτομαι πολυ σοβαρά να αφήσω να λήξουν το φρογκ και το what's up μου. Και μόνο η ιδέα να παω σε κατάστημα για το 8ευρο με κουράζει. Στην κόκκινη βάζω ένα 13αρι ονλαιν και μετά το συντήρηση με cash back και Liquid. Στη χειρότερη βάζω ονλαιν 8 ευρώ στο F2G. Μεγάλο λάθος της κοσμοτέ να εξαναγκάσει τον κόσμο σε ελάχιστη ανανέωση 13 ευρώ. 

Προφανώς και δεν ήταν λάθος.Ηθελε μάλλον να διώξει κόσμο .Οι εταιρίες είναι 3 και πρέπει να υπάρχει μια ισορροπημένη αγορά.Εγω πάντως την έκανα με ελαφρά απτό frog σε liquid και ηρέμησα.Ασε που στο σπίτι έχω και καλύτερο σήμα με βοντα.Καλα το what's up έγινε φωτιά και λαύρα.

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2023 at 10:08 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Το θέμα είναι με ποιον τρόπο παίρνεις τα 500+500.. είναι περίεργο το Frog..

Ανανεώνεις στο κατάστημα (Γερμανό ή cosmote) με 10€.

Τα 8€ δεν δίνουν δώρο και τα 13€ δίνουν 1500 για ΈΝΑΝ μήνα.  Με τα 10€, παίρνεις 500mb αμέσως και άλλα 500 στην εφαρμογή (με περιθώριο ένα μήνα να τα ενεργοποιήσεις). Οπότε πρακτικά έχεις δεδομένα για δύο μήνες.

Το αρνητικό είναι ότι σου βάζουν επιτόπου την ανανέωση μέσω υπολογιστή, οπότε πρέπει να πας στην ίδια μέρα που λήγει το υπόλοιπο σου.

tip: αν δεν έχεις συνδεθεί ακόμα στην εφαρμογή, να ξέρεις ότι με την πρώτη σύνδεση παίρνεις κάποια giga δώρο για 30 μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα).  Αρα αν πρόκειται να την εγκαταστήσεις μην αγοράσεις δεδομένα για να μην πάει χαμένο το δώρο.  😎

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gag said:

Ανανεώνεις στο κατάστημα (Γερμανό ή cosmote) με 10€.

Τα 8€ δεν δίνουν δώρο και τα 13€ δίνουν 1500 για ΈΝΑΝ μήνα.  Με τα 10€, παίρνεις 500mb αμέσως και άλλα 500 στην εφαρμογή (με περιθώριο ένα μήνα να τα ενεργοποιήσεις). Οπότε πρακτικά έχεις δεδομένα για δύο μήνες.

Το αρνητικό είναι ότι σου βάζουν επιτόπου την ανανέωση μέσω υπολογιστή, οπότε πρέπει να πας στην ίδια μέρα που λήγει το υπόλοιπο σου.

tip: αν δεν έχεις συνδεθεί ακόμα στην εφαρμογή, να ξέρεις ότι με την πρώτη σύνδεση παίρνεις κάποια giga δώρο για 30 μέρες (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα).  Αρα αν πρόκειται να την εγκαταστήσεις μην αγοράσεις δεδομένα για να μην πάει χαμένο το δώρο.  😎

Πολύ σωστά τα γράφεις!
Να επικαιροποιήσω μόνο ότι στην πρώτη εγκατάσταση της εφαρμογής frog παίρνεις  5Gb για μία εβδομάδα. Δυστυχώς δεν είναι μήνας.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, opmgls said:

Το αρνητικό είναι ότι σου βάζουν επιτόπου την ανανέωση μέσω υπολογιστή, οπότε πρέπει να πας στην ίδια μέρα που λήγει το υπόλοιπο σου.

Γιατί να μην πάρεις κάρτα scratch; Μπορεί να κάνει 12€ αλλά τις αγοράζεις 5 μαζί και κανείς τη δουλειά σου οπότε θες. Και ισχύει το 500+500.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Γιατί να μην πάρεις κάρτα scratch; Μπορεί να κάνει 12€ αλλά τις αγοράζεις 5 μαζί και κανείς τη δουλειά σου οπότε θες. Και ισχύει το 500+500.

Ποιες είναι αυτές οι κάρτες scratch;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...