Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, darios said:

Καλήμέρα σε όλους (και όλες)

έχω το frog app στο κινητό μου. Δεν έχω data ( = 0 gb).  Ανοίγοντας τα data του κινητού, και μετά το app συνδέομαι με την frog μέσω toy internet, αλλά όπως ειναι φυσικό δεν έχω data για να αγορτάσω από πιστωτική .

Τώρα το πρόβλημα : Ανοίγω το wifi, ok, ανοίγω το app, και με χαιρετάει σε 300 γλώσσες του κόσμου, δεν μπορεί να συνδεθεί , και συνεχίζει να χαιρεταει.

Αποτέλεσμα δεν μπορώ να αγοράσω frog από πιστωτική.

και τα ερωτήμαρτα :

(1) τι φαίει και δεν μπορεί το app να συνδθεθέι μεσω wifi

(2) και κυριώτερο . Πως μπορώ να αγοτάσω χρόνο

Παρακαλώ βοηθείστε.

Ευχαριστώ

Με WiFi δοκίμασε να κατεβάσεις το cosmote app. Εγώ από εκεί τα κάνω όλα. 

Πριν λίγο μπήκα στο frog app μεσω WiFi και δεν είχε προβλημα. Εάν δεν θέλεις να κατεβάσεις το cosmote app κάνε μια επανεκκίνηση τη συσκευή και εάν παλι δεν ανοίγει κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση και μετά επανεκκίνηση συσκευής. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση . Έκανα απεγκατάσταση, εγκατάσταση και επανεκίνηση. Το ίδιο μέσω wifi γιόκ.

Από την cosmote app θα μπορέσω να αγοράσω 10 ε χρήματος και μετά να αγοιράσω με 3,02 ε 60 λε΄πτά προς όλους ή αγοράζοντας 10 ε χρήμα θα με πετάξει σε κάποιο πακέτο του 10ε/μήνα ?

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, darios said:

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση . Έκανα απεγκατάσταση, εγκατάσταση και επανεκίνηση. Το ίδιο μέσω wifi γιόκ.

Από την cosmote app θα μπορέσω να αγοράσω 10 ε χρήματος και μετά να αγοιράσω με 3,02 ε 60 λε΄πτά προς όλους ή αγοράζοντας 10 ε χρήμα θα με πετάξει σε κάποιο πακέτο του 10ε/μήνα ?

 

Υπαρχει κανονικα και εκει το πακετο 3.02ε που δινει 60'. Δεν μου έχει χρεώσει κανενα πακετο αυτοματα.

Απλα να ξερεις οτι η επόμενη εβδομαδα δίνει 60+60 λεπτα προς ολους για 1 μηνα με 3.02ε

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, darios said:

Καλήμέρα σε όλους (και όλες)

έχω το frog app στο κινητό μου. Δεν έχω data ( = 0 gb).  Ανοίγοντας τα data του κινητού, και μετά το app συνδέομαι με την frog μέσω toy internet, αλλά όπως ειναι φυσικό δεν έχω data για να αγορτάσω από πιστωτική .

Τώρα το πρόβλημα : Ανοίγω το wifi, ok, ανοίγω το app, και με χαιρετάει σε 300 γλώσσες του κόσμου, δεν μπορεί να συνδεθεί , και συνεχίζει να χαιρεταει.

Αποτέλεσμα δεν μπορώ να αγοράσω frog από πιστωτική.

και τα ερωτήμαρτα :

(1) τι φαίει και δεν μπορεί το app να συνδθεθέι μεσω wifi

(2) και κυριώτερο . Πως μπορώ να αγοτάσω χρόνο

Παρακαλώ βοηθείστε.

Ευχαριστώ

Απλά κλείνεις την εφαρμογή και την ξανά ανοίγεις, force close.

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2023 at 10:20 ΠΜ, darios said:

Καλήμέρα σε όλους (και όλες)

έχω το frog app στο κινητό μου. Δεν έχω data ( = 0 gb).  Ανοίγοντας τα data του κινητού, και μετά το app συνδέομαι με την frog μέσω toy internet, αλλά όπως ειναι φυσικό δεν έχω data για να αγορτάσω από πιστωτική .

Τώρα το πρόβλημα : Ανοίγω το wifi, ok, ανοίγω το app, και με χαιρετάει σε 300 γλώσσες του κόσμου, δεν μπορεί να συνδεθεί , και συνεχίζει να χαιρεταει.

Αποτέλεσμα δεν μπορώ να αγοράσω frog από πιστωτική.

και τα ερωτήμαρτα :

(1) τι φαίει και δεν μπορεί το app να συνδθεθέι μεσω wifi

(2) και κυριώτερο . Πως μπορώ να αγοτάσω χρόνο

Παρακαλώ βοηθείστε.

Ευχαριστώ

Αν δεν δουλέψουν τα παραπάνω, δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις των εφαρμογών στο κινητό, βρες την frog, και τσέκαρε μήπως δεν έχει δικαίωμα να χρησιμοποιεί το δίκτυο wifi. Θα το βρεις στα "δικαιώματα εφαρμογής" ή στην "χρήση δεδομένων" ανάλογα το κινητό σου.

Edited by gag
+
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα ανανέωσης απο την Wifi greece πριν 32 ωρες (χτες στις 08,07 πμ)

Ακόμα δεν μου έχουν στείλει τον κωδικό.

Συμβαίνει αυτό; Η να επικοινωνήσω μαζί τους;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, gag said:

Ανοίγοντας τα data του κινητού, και μετά το app συνδέομαι με την frog μέσω toy internet, αλλά όπως ειναι φυσικό δεν έχω data για να αγορτάσω από πιστωτική .

Μα, η εφαρμογή δεν καταναλώνει data. Προσπάθησε να κάνεις την ανανέωση μέσω πιστωτικής με data κι όχι με WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα ανανέωσης απο την Wifi greece πριν 32 ωρες (χτες στις 08,07 πμ)
Ακόμα δεν μου έχουν στείλει τον κωδικό.
Συμβαίνει αυτό; Η να επικοινωνήσω μαζί τους;
Ναι συμβαίνει καμία φορά, το έχω πάθει κι εγώ αλλά να ξέρεις ότι δουλεύουν Δευτέρα με Παρασκευή 09:00 με 17:00 αν δε κάνω λάθος...
Ίσως να τους τελείωσαν τα voucher και να έχουν από βδομάδα!

Στάλθηκε από το CPH2449 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μα, η εφαρμογή δεν καταναλώνει data. Προσπάθησε να κάνεις την ανανέωση μέσω πιστωτικής με data κι όχι με WiFi.

Συνδέεται λογικά με το gateway της τράπεζας το οποίο είναι εκτός του server της cosmote. Αλλά και αυτή τη στιγμή είναι εκτός η ιστοσελίδα της frog δεν ξέρω όμως από πότε.

@darios Θα πρότεινα να γίνει ανανέωση μέσω του site της cosmote ή του WHAT'S UP (αν θυμάμαι καλά έχει ανανέωση χωρίς login, μπορείς εύκολα να ανανεώσεις σε οποιοδήποτε αριθμό)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Συνδέεται λογικά με το gateway της τράπεζας το οποίο είναι εκτός του server της cosmote. Αλλά και αυτή τη στιγμή είναι εκτός η ιστοσελίδα της frog δεν ξέρω όμως από πότε.

@darios Θα πρότεινα να γίνει ανανέωση μέσω του site της cosmote ή του WHAT'S UP (αν θυμάμαι καλά έχει ανανέωση χωρίς login, μπορείς εύκολα να ανανεώσεις σε οποιοδήποτε αριθμό)

Ναι αλλά δεν θα μπορεί να πάρει το κουπόνι για το box, εάν γίνει η ανανέωση από το κανάλι το what's up ή cosmote app. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Πριν 2 εβδομάδες πήγα στην Frog απο Qcard. Και ανανεωσα το 60 λεπτα πακετο και πηρα και δωρα επιπλέον.

Σήμερα όμως μου ήρθε ενα sms ότι έχω καταναλώσει το 80% του χρονου προς εθνικά δίκτυα (αδύνατον) και ότι εχω 11 λεπτα ακόμα !

Στην καρτέλλα όμως δείχνει 127 (7 + 120) λεπτα ακόμα μέχρι 18 το ενα και 19 το αλλο, του αλλου μηνα.

Δεν καταλαβαινω τί γίνεται και η υποστήριξη δεν ... εκλεισα μετά απο 30 λεπτα αναμονη.

Ευχαριστω

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Το "καταναλώσει το 80% του χρόνου προς εθνικά δίκτυα" αναφέρεται στο πακέτο που θα λήξει πρώτο (18 μήνα).

Ακόμα κι αν είναι από την προσφορά σε νέους στο frog , που την λαμβάνουν για 12 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pppe said:

Το "καταναλώσει το 80% του χρόνου προς εθνικά δίκτυα" αναφέρεται στο πακέτο που θα λήξει πρώτο (18 μήνα).

Ακόμα κι αν είναι από την προσφορά σε νέους στο frog , που την λαμβάνουν για 12 μήνες.

ok, και αυτο προφανως εχει καταναλωση ανα τριλεπτο minimum;

Πως φαγωθηκε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, cagliostro said:

ok, και αυτο προφανως εχει καταναλωση ανα τριλεπτο minimum;

Πως φαγωθηκε αυτο;

Τα 60 του δώρου δίνονται αυτόματα. Δες κάπου στην εφαρμογή λέει για δώρα εκεί έχει το άλλο δώρου +60 λεπτά με χρέωση /3 λεπτό, το οποίο το ενεργοποιείς χειροκίνητα.

Με χρέωση /3 λεπτό είναι πολύ εύκολο να καταναλωθούν, ιδίως αν μιλάς ελάχιστα σε κάθε κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο λογικά θα είναι η εβδομάδα 60+60 με 3.02€ και χρέωση ανα δευτερόλεπτο. (Περιμενε μεχρι να φανεί στο frog app και μετά αγόρασε).

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει εμφανιστεί στην εφαρμογή (ούτε Frog ούτε Cosmote) ο διπλασιασμός. 

Το σάιτ frogmobile είναι εκτός εδώ και 1 εβδομάδα.

Το έγινε, βαρεσαν τα 40αρια;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για κάποιον που θέλει να έχει κυρίως δεδομένα και να θέλει να στέλνει κανένα SMS πχ 10 το μήνα, τι αξίζει; έχω έναν συναγερμό και καμία φορά όταν κολλάει η εφαρμογή, χρειάζεται να στέλνω εντολές με SMS 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Ακόμη δεν έχει εμφανιστεί στην εφαρμογή (ούτε Frog ούτε Cosmote) ο διπλασιασμός. 

Το σάιτ frogmobile είναι εκτός εδώ και 1 εβδομάδα.

Το έγινε, βαρεσαν τα 40αρια;

Στο frog app μου δείχνει 60+60. Το ότι δεν λειτουργεί η ιστοσελίδα τόσες μέρες είναι απλά τραγικό. Από την μία λέω για να άνοιξε κατάστημα φρογκ και στη Θεσσαλονίκη θα σημαίνει ότι δεν την έχουν για πέταμα και από την άλλη δεν φτιάχνουν την ιστοσελίδα εδώ και μέρες που δείχνει ότι αδιαφορούν. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Στο frog app μου δείχνει 60+60. Το ότι δεν λειτουργεί η ιστοσελίδα τόσες μέρες είναι απλά τραγικό. Από την μία λέω για να άνοιξε κατάστημα φρογκ και στη Θεσσαλονίκη θα σημαίνει ότι δεν την έχουν για πέταμα και από την άλλη δεν φτιάχνουν την ιστοσελίδα εδώ και μέρες που δείχνει ότι αδιαφορούν. 

Ναι οκ διορθώθηκε το 60+60.

Η κοσμοτε φαίνεται ότι γενικά επενδύει στη φρογκ, ωστόσο υπάρχουν και τα παρατράγουδα, έτσι για να μην ξεχνιομαστε... 😂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άρχισε να ανταποκρίνεται το domain αλλά βγάζει διάφορα error για τα πιστοποιητικά και λοιπά. Πιθανόν όμως να φτιάξουν και αυτό το περίεργο που ήθελε www για να μπεις μέσα, αν δεν το έβαζες δεν...

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, cagliostro said:

ok, και αυτο προφανως εχει καταναλωση ανα τριλεπτο minimum;

Πως φαγωθηκε αυτο;

Πήγαινε στην εφαρμογή στα "πακέτα", πάτησε εκεί που λέει "δωρεάν extras μόνο για σένα" και ενεργοποίησε τα υπόλοιπα 60 λεπτά.  Αυτόματα μπαίνουν μόνο τα πρώτα 60 τα δεύτερα (+60) πρέπει να τα ενεργοποιήσεις από την εφαρμογή. Και ναι, αυτά τα δώρα έχουν χρέωση  ανά τρίλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες του νέου Frog Store στη Θεσσαλονίκη...

 

Screenshot_2023-07-24-20-05-31-037.jpg

 

Για όσους δε μπορούν να το δουν, στην οθόνη γράφει στα αγγλικά "Απεριόριστα δεδομένα για ολο τον χρόνο με 120€". Ήτοι με 10€ το μήνα, αν αυτο σημαίνει "για ενα χρόνο". Καθόλου άσχημα, βέβαια μυρίζει προπληρωμή.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gpapas640 said:

Από φωτογραφίες του νέου Frog Store στη Θεσσαλονίκη...

 

Screenshot_2023-07-24-20-05-31-037.jpg

 

Για όσους δε μπορούν να το δουν, στην οθόνη γράφει στα αγγλικά "Απεριόριστα δεδομένα για ολο τον χρόνο με 120€". Ήτοι με 10€ το μήνα, αν αυτο σημαίνει "για ενα χρόνο". Καθόλου άσχημα, βέβαια μυρίζει προπληρωμή.

Είναι δυνατόν; 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, gpapas640 said:

Από φωτογραφίες του νέου Frog Store στη Θεσσαλονίκη...

 

Screenshot_2023-07-24-20-05-31-037.jpg

 

Για όσους δε μπορούν να το δουν, στην οθόνη γράφει στα αγγλικά "Απεριόριστα δεδομένα για ολο τον χρόνο με 120€". Ήτοι με 10€ το μήνα, αν αυτο σημαίνει "για ενα χρόνο". Καθόλου άσχημα, βέβαια μυρίζει προπληρωμή.

Πολύ δυνατή προσφορά! 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, p_k said:

Είναι δυνατόν; 

 

Εύλογη ερώτηση. Αυριο εχω μια δουλειά στο κέντρο της πόλης, αν εχω χρόνο θα περάσω να κάνω μια ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...