Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε ένα μήνυμα που αναφέρει προσφορά για το internet 500MB με 5ευρώ μέχρι 31/12/10!!! Προλάβετεεεεεε

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση προσφοράς :up:

 

 

(send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς γίνεται η αλλαγή από what's up σε frog;

 

Δυστυχώς με διπλή φορητότητα.

Αλλά από 1 Δεκεμβρίου η φορητότητα πρέπει να ολοκληρώνεται σε 3 μέρες.

2Χ 3 = 6 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς διπλή φορητότητα;

1. frog-> κατι αλλο πχ cu,f2g (οχι τα αντιστοιχα της cosmote δηλ.)

2. κατι αλλο -> whats up

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ένα μήνυμα που αναφέρει προσφορά για το internet 500MB με 5ευρώ μέχρι 31/12/10!!! Προλάβετεεεεεε

 

http://img176.imageshack.us/img176/1372/airb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε σήμερα να πάρω στο 1290 (τεχνική εξυπηρέτηση-δήλωση βλαβών) και διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί (μήνυμα: ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει)

 

Ξέρει κανείς αν καταργήθηκε ή αν απλώς αντικαταστάθηκε από κάποιον άλλον και από ποιόν;

 

Η γραμμή λειτουργούσε χωρίς χρέωση, όπως ορίζει ο νόμος για τα βλαβοληπτικά κέντρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό μετέφερα έναν αριθμό κινητού Wind στη Frog.

Παρατήρησα ότι όταν καλώ τον αριθμό αυτό από σταθερά Wind

ακούγεται ότι

"Ο αριθμός δεν υπάρχει".

Από άλλα σταθερά ΟΤΕ, Forthnet, και λοιπές εταιρίες κινητών είναι οκ.

Υπέθεσα ότι αρχικά έφταιγε το σταθερό μου, μίλησα με την Wind, μου είπαν όχι.

Έστειλα επανειλημμένα μηνύματα στην Cosmote για το πρόβλημα, μίλησα με το cc, και από εκεί εμμένουν ότι φταίει η Wind...

 

Διαπιστώνω ότι με τη φορητότητα τα πράγματα δεν πάνε πάντα καλά...

Τι να κάνω; (εκτιμώ ότι δεν έχει ολοκληρωθεί σωστά η φορητότητα από πλευράς Cosmote...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό μετέφερα έναν αριθμό κινητού Wind στη Frog.

Παρατήρησα ότι όταν καλώ τον αριθμό αυτό από σταθερά Wind

ακούγεται ότι

"Ο αριθμός δεν υπάρχει".

Από άλλα σταθερά ΟΤΕ, Forthnet, και λοιπές εταιρίες κινητών είναι οκ.

Υπέθεσα ότι αρχικά έφταιγε το σταθερό μου, μίλησα με την Wind, μου είπαν όχι.

Έστειλα επανειλημμένα μηνύματα στην Cosmote για το πρόβλημα, μίλησα με το cc, και από εκεί εμμένουν ότι φταίει η Wind...

 

Διαπιστώνω ότι με τη φορητότητα τα πράγματα δεν πάνε πάντα καλά...

Τι να κάνω; (εκτιμώ ότι δεν έχει ολοκληρωθεί σωστά η φορητότητα από πλευράς Cosmote...)

πολυ παραξενο. περιμενε λιγες μερες και κανε εκ νεου φορητοτητα. πανε πχ στην βονταφον και μετα ξαναγυρνα στξν φρογκ. σου λεω να περιμενεις λιγες μερες για η φορητοτητα θα χρειαζεται 3 εργασιμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει αρκετές μέρες... :(

Τι να φταίει γμτ;

 

αφου η μια εξυπηρετηση πελατων τα ριχνει στην αλλη δεν νομιζω να βγαλεις ακρη. ειναι να μην μπλεξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει αρκετές μέρες... :(

Τι να φταίει γμτ;

 

Αυτό που αναφέρεις έχει συμβεί σε ουκ ολίγες περιπτώσεις.

 

Μια περίπτωση είναι "κάτι" να έχει ψιλοσκαλώσει στην φορητότητα. Το πρόβλημα αποκλειστικός υπεύθυνος να στο λύσει είναι ο πάροχος που έχεις τώρα, δηλαδή η Cosmote.

 

Προσωπικά είχα κάνει φορητότητα καρτοκινητού απο Vodafone σε Cosmokarta και όταν δεχόμουν κλήσεις από σταθερό και Vodafone (ενώ το τηλέφωνο ήταν κλειστό) έλεγε ότι ο αριθμός δεν υπάρχει με ηχητικό μήνυμα της Vodafone (!) ενώ από Wind / Cosmote έδειχνε ότι είναι κλειστό με ηχητικό της Cosmote.

 

Επειδή τον αριθμό δεν τον χρησιμοποιούσα , το άφησα έτσι. Ένα χρόνο μετά το πρόβλημα δεν είχε λυθεί. Μίλησα με Cosmote (1313) και μέσα σε μια μέρα λύθηκε.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπαθώ από χθες να μπω στο site (http://www.frogmobile.gr/) και βγαίνει το μήνυμα "Bad Request (Invalid Hostname)". Κάνω κάτι λάθος, έχει αλλάξει ή αλλάζει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις κανένας εαν γίνεται μεταφορά ενός Χ ποσού από έναν αριθμό frog σε έναν άλλο ? και ποια είναι η χρέωση ?
Link to comment
Share on other sites

καινουρια προσφορα απο την φρογκ. 300 μηνυματα προς ολους με 5 ευρω και διαρκεια ενα μηνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εξακολουθει να μη μπορεις να κανεις φορητοτητα σε φρογκ απο whatsup?

 

Κατ'ευθειαν δε μπορεις να πας,παρε στο 13846 πηγαινε σε wind και μολις σου ρθει η σιμ σε καμια βδομαδα παιρνεις το 13897 και πας σε frog,απλα τα πραγματα...........

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα με τον διπλασιασμο της πρωτης καρτας καθε μηνα ληγει 31/12 η συνεχιζει και με το νεο ετος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιήθηκα στη frog. Έστειλα "2" στο 1312 και μου ηρθε μηνυμα ενεργοποίησης που αναφέρει για τα 1500 προς frog αλλά δεν λέει τίποτα για διπλασιασμό. Να ανησυχήσω?

Επίσης μου ηρθε ενα ενημερωτικό μήνυμα για χρυσό sms λέει στο οποίο αν μου έρθει πρέπει να απαντησω σε μια ώρα για να κερδίσω 200' προς όλα τα δίκτυα για 1 μήνα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποιήθηκα στη frog. Έστειλα "2" στο 1312 και μου ηρθε μηνυμα ενεργοποίησης που αναφέρει για τα 1500 προς frog αλλά δεν λέει τίποτα για διπλασιασμό. Να ανησυχήσω?

Επίσης μου ηρθε ενα ενημερωτικό μήνυμα για χρυσό sms λέει στο οποίο αν μου έρθει πρέπει να απαντησω σε μια ώρα για να κερδίσω 200' προς όλα τα δίκτυα για 1 μήνα.

 

Αυτο το χρυσο σμς το περιμενω καιρο αλλα δεν λεει να ερθει το ατιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από περιεργεια ξανάστειλα 2 στο 1312 και μου ηρθε το εξης:

Η προσφορά 2πλάσιου χρόνου ομιλίας και 1500' και 1500 σμσ προς φρογκ είναι ήδη ενεργοποιημένη και ισχύει για 4 ανανεώσεις κάθε μήνα ως και 31/5/2010

Μάλλον αυτό έχει ξεμείνει από παλιά,παρ'ολη την ανησυχία μου πάντως,ανανέωσα με 10 ευρω και ο διπλασιασμός έγινε κανονικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...