Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Sirocco Edition


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι προφανές ότι για άλλη μια φορά η Ν μας έχει πιάσει κορόϊδα, μάλλον θα πάρω και εγώ ένα τηλέφωνο των 100€ για να κάνω τη δουλειά μου. Στο δικό μου χανόταν το σήμα σχετικά συχνά και πολλές φορές κατά τη διάρκεια κλήσης ο συνομιλητής μου άκουγε ένα βουητό και μετά έπεφτε η γραμμή. Το πήγα στην Alpha Copy και μου είπαν ότι θα μου το επιστρέψουν σε ένα μήνα!!!!! Τραγικό έτσι; Και φοβάμαι μην μου το ξεχαρβαλιάσουν περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι προφανές ότι για άλλη μια φορά η Ν μας έχει πιάσει κορόϊδα, μάλλον θα πάρω και εγώ ένα τηλέφωνο των 100€ για να κάνω τη δουλειά μου. Στο δικό μου χανόταν το σήμα σχετικά συχνά και πολλές φορές κατά τη διάρκεια κλήσης ο συνομιλητής μου άκουγε ένα βουητό και μετά έπεφτε η γραμμή. Το πήγα στην Alpha Copy και μου είπαν ότι θα μου το επιστρέψουν σε ένα μήνα!!!!! Τραγικό έτσι; Και φοβάμαι μην μου το ξεχαρβαλιάσουν περισσότερο.

 

 

κοροιδο γιατι, σε εβαλε κανεις να το αγορασεις? Επιλογη σου ηταν, οπως αρκετες επιλογες εχουμε στη ζωη. Ασχετο αλλα εγω το θεωρω πολυ καλο αν και ακριβο.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αισθάνομαι κορόϊδο όταν αγοράζω το 8800 και δεν κρατάει η μπαταρία ούτε μισή μέρα και κυκλοφορούν το Sirocco για καλύτερα, το αγοράζω και δεν μπορεί να με καλύψει ούτε στα βασικά. Ούτε 3G ήθελα ούτε κάμερες 5ΜΡ. Ένα τηλέφωνο να κάνω τη μούρη μου (γιατί γι' αυτό πρόκειται) αλλά και τη δουλειά μου. Από τη στιγμή που δεν με καλύπτει σε αυτά θεωρώ ότι εγώ τουλάχιστον την πάτησα.
Link to comment
Share on other sites

άποψη εξέφρασε ο άνθρωπος... την οποία συμμερίζομαι και εγώ... δεν είναι κακό κάποιος που μιλά κατόπιν προσωπικής εμπειρίας να κάνει κριτική... το αντίθετο το θεωρώ επικοδομητικό, πολύ περισσότερο για αυτούς που θέλουν να προβούν σε μια αγορά και θέλουν να διαφορφώσουν άποψη.

 

Μην πιάνουμε ρε babis από τα μούτρα όσους δεν συμφωνούνε με την γνώμη μας... όπως κανείς δεν μπορεί να σε επιπλήξει για το γεγονός οτι σου αρέσει το τηλέφωνο... επί των χαρακτηριστικών του όμως μπορούμε όλοι να εκφραζόμαστε υπέρ ή κατά, και ως πελάτες να κρίνουμε (θετικά ή αρνητικά) μια εταιρεία, της επιδόσεις της σε διάφορους τομείς, αλλά και τα προϊόντα της...

 

έτσι νομίζω πάντοτε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ θα πω ότι το κινητό ότι μερικές φορές σπάει νεύρα με τη μπαταρία.Δεν είναι δυνατόν να έχει 4-5 γραμμές στη μπαταρία και μετά από ένα τηλεφώνημα να δείχνει "η μπαταρία εξαντλείται" και μετα από μισή ώρα να ξανανεβαίνει στις 4 γραμμές....Αυτό βέβαια μπορεί να λύνεται και με μία αναβάθμιση.Το ακουστικό είναι μια χαρά και με καλύπτει...(μπορεί ο φίλος να έχει όντως πρόβλημα με το ακουστικό αλλά είναι θέμα αντιπροσωπείας η καθυστέρηση για την λύση του προβλήματος ή η αντικατάστασή του)

 

Όσον αφορά την άποψη του Cadfael δε θα συμφωνήσω γιατί όντως η Nokia,όπως λέει ο Babis,κανένα μας δεν ανάγκασε να το αγοράσουμε και στη τελική ας περίμενες λίγο να έβγαινε η πρώτη φουρνιά και με τα ανάλογα προβλήματα που αναφέρθηκαν να αποφάσιζες αν η αγορά σου θα αξίζει ή όχι.

 

Φιλικά πάντα,δε κρίνουμε κανέναν και για τίποτα.Μόνο συζήτηση για το κινητό κάνουμε...:)

Link to comment
Share on other sites

http://cnn.cn/shop/nokia-8800-speaker-p-1011.html

 

an to paroume afto kai to valoume sto sirocco?

lete na tairiazi?

pantos mou fenete kali idea sirocco me akoustiko 8800 :)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε μου πάει να ξεχαρβαλώσω τέτοια συσκευή για να αλλάξω το ακουστικό του.

 

Κι εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Cadfael... Κανείς δε μας υποχρέωσε να το πάρουμε, αλλά όταν δίνεις 900 EUR για κινητό (ενώ ο μέσος όρος είναι γύρω στα 300), το τελευταίο που περιμένεις είναι να έχει πρόβλημα το ακουστικό του! Επαναλαμβάνω πως από το 5140i (140 EUR) δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο έχοντας (κακώς) τις ίδιες ακριβώς απαιτήσεις: να μιλάω άνετα και να έχω μπαταρία για να μπορώ να μιλήσω! Ε το 5140 και άλλα πολλά φτηνά κινητά, τα κάνουν αυτά καλύτερα! (Και με πολύ λιγότερο άγχος: μη το βάλει κανείς στο μάτι, μη γρατζουνιστεί, μη πέσει κλπ... :lol: Αυτό το αφήνω εκτός όμως γιατί όλοι το ξέραμε και πριν το αγοράσουμε. :O )

 

Προσέξτε! Δε μιλώ ούτε για 3G, ούτε για wifi, ούτε για mp3 player ούτε καν για την camera! Μιλώ για ακουστικό και μπαταρία! Για πολλούς μπορεί να είναι ατυχής η σύγκριση αλλά μην ξεχνάμε πως με τα ίδια λεφτά αγοράζει κανείς laptop!

 

Και για να μη τα ισοπεδώνω όλα, για μένα είναι ακόμη το πιο όμορφο κινητό της αγοράς και η ποιότητα κατασκευής του είναι αξεπέραστη.

 

Αν ήταν το πρώτο κινητό που έπιανα στα χέρια μου θα ήμουν καταενθουσιασμένος! Η σύγκριση με πολύ φτηνότερα κινητά είναι αυτή που με κάνει να θεωρώ την αγορά αποτυχημένη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Re pedia.. i mpataria tou sirocco einai 700mAh... eho vrei mia (ohi afthentiki) pou leei oti einai 1000mAh... lete na kanei? iparhei periptosi na prokalesei vlavi sto kinito???
Έχει αναφερθεί πολλές φορές στις προηγούμενες σελίδες (και στο topic του 8800) ότι αυτές οι μπαταρίες δεν είναι και τόσο καλές. Όσοι τις αγόρασαν δεν είδαν αυξημένη αυτονομία, ούτε κάποια άλλη βελτίωση, οπότε καλύτερα να τις αποφύγεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά μια ερώτηση.Εχω το sirocco σε ασημι.Μολις πριν λίγο ενω απαντησα σε μια κλήση,μολις πηγα να το κλείσω,δεν έκλεινε.Συρεται προς τα κατω για μισο πόντο και μετα κανει ενα "τακ" και δεν παει αλλο.

Το συναντησε κανείς αυτο το πρόβλημα ?

Τι κανω σε αυτη την περίπτωση ? Εδω που ειμαι εχει ΝΟΚΙΑ service.Θα μου το φτιάξουν εκει ή ειναι κατι που μπορω να φτιάξω και εγω?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το έχω ξαναδεί, μάλλον κάπου φρακάρουν τα ελατήρια

αν δεν πιάνει το χέρι σου καλύτερα να μην το πειράξεις μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι ηταν.Το ελυσα το πρόβλημα αμεσως μετα απο λίγη παρατήρηση.Η πλάκα στο πισω μερος της οθόνης,αγνωστο πως,ειχε μετατοπιστεί ελαχιστα.Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα μιας και τα κενα της πλακας στο πλαι ειναι και οι γλύστρες του μηχανισμου,στη μια πλευρα να κτυπαει και να μη μπορει να μπει.Κατα καποιο τρόπο το κούμπωσα στη θέση του και ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό...Εκεί που μιλάω στο τηλέφωνο ή ακόμα και όταν είναι στην αναμονή χάνω το σήμα και κάνει επανεκκίνηση η κάρτα SIM (όχι το κινητό).Ξέρει κανείς από τι μπορεί να οφείλεται (το τηλέφωνο φταίει ή η κάρτα SIM)?

 

Επιπλέον βγάζει πάνω αριστερά στην οθόνη ένα "λουκετάκι ανοικτό".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
geia sas paidia tha ithela na rwtisw kati...allaksa prosopsi sto sirocco mou kai i donisi pleon akougetai elaxista k dn to aisthanesai.. alla akougetai elafra oti leitourgei...ti mporei na egine? allagh prosopshs egine se nokia club sthn thessaloniki... opoios mporei na me help ... i donisi einai tsipaki? einai thema batarias? filika xasapakos..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έχω αλλάξει την πρόσοψη,και την μπροστά και την πίσω αλλά η δόνηση είναι οκ,μια χαρά.

Μήπως δε σου έκαναν τίποτα σωστά...καλό θα ήταν να πήγαινες να το έβλεπαν.:worry:

Αλήθεια γιατί την άλλαξες...και πόσο σου πήρε.

 

Xasarako μήπως σου συμβαίνει και το παραπάνω με το σήμα.Το πρόβλημα σε εμένα έχει μειωθεί αλλά το λουκετάκι παρατηρείται όταν γράφω μήνυμα για ένα-δύο δευτερόλεπτα και μετά όλα εντάξει.Ευτυχώς τώρα τελευταία δε γίνεται όταν είμαι σε συνομιλία.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι δικο μου 8800 το μονο προβλημα που ειχε ειναι οτι εκανε restart οποτε ηθελε!

Οπου αυτο με την αναβαθμιση εφτιαξε.

Τωρα ψαχνω να βρω την τελειως μαυρη προσοψη (οχι την Gun special edition)

Και στην Νοκια μου λενε οτι δεν μπορω να την παραγκειλω...

Μονο εαν την αγορασω απο καπου θα μπορεσουν να μου την βαλουν!Ωραια!!

Βεβαια ουτε δερματινη θηκη μπορω να βρω!!Ελεος...Με 3310 θα εκανα καλυτερη δουλεια!!

Link to comment
Share on other sites

file mou georginos thn allaksa giati ebala thn gold pou thn phra original apo ebay kai to kinito einai apisteuto.. kati prepei na ekanan tha to paw aurio na mou to kanei giati xwris donisi den iparxei kinito den to akouw pouthena :( ti na peis itan kai nokia club...an den to kanoun tha ginei enas panikos sto magazi... oso gia to sima oxi doksa ton theo ola kala an eixame kai ayto... :) thnx padws xasapakos..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Έγώ την άλλαξα γιατί μου γρατσουνίστηκε και η μπροστά και η πίσω πρόσοψη.Ειδικά η μπροστά ήτανε χάλια.Αυτά παθαίνεις όταν ξεχνάς τη θήκη στο σπίτι τη μία στις δύο φορές που βγαίνεις.

 

Όσον αφορά το σήμα,πήγα και το είπα στο clubnokia και μου λέει πρέπει να το στείλω στα κεντρικά και εγώ αρνήθηκα γιατί λέω αυτοί είναι ικανοί να το ξεχαρβαλώσουν τελείως...Και όταν του είπα για αναβάθμιση,μου λέει πως δε κάνει τίποτα όσον αφορά αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

kala ekanes kai den to esteiles sta kedrika ... ektos oti tha to anoigan gia kala to tilefwno tha to epernes kai kata thn anoiksh logika :) twra na doume ti tha ginei me mena kai thn donisi tou sirocco...an mou poun gia kedrika tha ginei xamos.. kainourgio kinito ,allaksan prosopsi kai den exei donisi twra an einai dunaton dld...:(
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

και εγώ τελικά θα παω να το πάρω μέσα Σεπτεμβρίου με την επιδότηση καθώς βαρέθηκα να περιμένω τον αντικαταστάτη του. πήγα ρώτησα σήμερα για τη χρυσή έκδοση και ξεκινάει από 980 και κάτω μείον την επιδότησή (κανένα 700 μάλλον θα μου κάτσει τελικά). α και μία ερώτηση οι μπαταρίες του απλού 8800 και η βάση ταιριάζουν;

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...