Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Sirocco Edition


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Είσαι μεγάλος!Thanks a lot:D

Για τα καφέ εικονίδια της μπαταρίας και του σήματος έχεις καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia exw ena 8800 special edition mporw na to flasharw me sirocco firmware kai stin sinexeia na provw se allagi twn housings me sirocco gold???Epeisis poio einai to teleutaio firmware gia to sirocco:!:
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena 8800 special edition mporw na to flasharw me sirocco firmware kai stin sinexeia na provw se allagi twn housings me sirocco gold???Epeisis poio einai to teleutaio firmware gia to sirocco:!:

 

Τελευταιο firmware ειναι το 3.93! Για τα αλλα δεν ξερω να σου πω. :(

Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο firmware ειναι το 3.93! Για τα αλλα δεν ξερω να σου πω. :(

 

Se euxaristw polu na se kala:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Eiste sigouroi oti einai h 3.93? prepei na yparxei kai neoterh an den kanw lathos....

 

Mπορει να εχεις και δικιο, αλλα στο νετ αυτη βρηκα οσο τελευταια και σε Nokia Club.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω παρει το σιροκκο εδω και λιγο καιρο και εινια το καλυτερο σε εμφανιση κινητο μακραν.

ο ηχος απο το ακουστικο ειναι πολυ χαμηλος. ξερει κανεις τι μπορω να κανω για αυτο?

συνηθως μιλαω απο το χαντς-φρι αλλα οταν μιλαω απο το τηλ. δεν ακουω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το σιροκκο εδω και λιγο καιρο και εινια το καλυτερο σε εμφανιση κινητο μακραν.

ο ηχος απο το ακουστικο ειναι πολυ χαμηλος. ξερει κανεις τι μπορω να κανω για αυτο?

συνηθως μιλαω απο το χαντς-φρι αλλα οταν μιλαω απο το τηλ. δεν ακουω τιποτα.

 

pane na sto kanoun ena firmware update:!:

Epeisis to teleutaio firmware einai to v4.20:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

θα παω να μου κανουν update!

 

To diko mou sirocco to ekana idi:):D:p

Kai petaei kai to akoustiko akougete teleia kristalina:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει ποια η διαφορα αναμεσα στα 8800 και 8800 special edition????Επισης διαβασα εδω μεσα οτι μερικοι το 8800 sirroco το βρισκουν λιγακι ''ψευτικο"!!!!!!!Αληθευει????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παντως εγω εχω το 4.20 και δεν ακουγεται. Ισως ειναι καλυτερα απο πριν αλλα παλι δεν ακουγεται.

Επισης 2 ερωτησεις:

 

1) Εκανα συγχρονισμο απο το γραφειο και μου βγηκαν ολα τα ελληνικα τηλεφωνα με αλλαμπουρνεζικα. Οταν εκανα συγχρονισμο απο το σπιτι ολα βγηκαν τελεια.

2) Επισης μερικα τηλεφωνα, αν τα παρω πατωντας το νουμερο (οχι βρισκωντας τα απο τον τηλ. καταλογο), δεν φαινεται μετα το ονομα. Αντιστοιχα αν με παρουν δεν εχω αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω:

Έχει προσπαθήσει κανείς να αλλάξει πρόσοψη μόνος του;

Χωρίς να το πάει σε club-nokia; Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι (αν έχεις Τ6?)

Αγόρασα μόλις μια καινούργια από το ebay και δεν ξέρω ποιός να μου τη βάλει. Φοβάμαι να πάω σε clubnokia μήπως μου πούνε τίποτε..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 ερωτησεις:

 

1) Εκανα συγχρονισμο απο το γραφειο και μου βγηκαν ολα τα ελληνικα τηλεφωνα με αλλαμπουρνεζικα. Οταν εκανα συγχρονισμο απο το σπιτι ολα βγηκαν τελεια.

2) Επισης μερικα τηλεφωνα, αν τα παρω πατωντας το νουμερο (οχι βρισκωντας τα απο τον τηλ. καταλογο), δεν φαινεται μετα το ονομα. Αντιστοιχα αν με παρουν δεν εχω αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

Για το 2 λογικά τα βλέπει 2 φορές , 1 στη μνήμη του τηλεφώνου και μια στη SIM. Σβήσε τη 1 καταχώρηση και δε θα έχει πρόβλημα ;)
Link to comment
Share on other sites

Για το 1 αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως τα Windows σου (γραφείο) είναι πειρατικά. Γιατί προσωπικά σε υπολογιστή με πειρατικά Windows αρκετές φορές τα ελληνικά βγαίνουν αλλ'αντ'αλλων σε κάποια προγράμματα.

Κάτι που από όσο ξέρω δε διορθώνεται. Εν τούτοις δεν είμαι σίγουρος για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιωθείτε ότι έχετε ρυθμίσει τα ελληνικά σωστά: Control Panel --> Regional and Language Options --> Advanced --> Language for non-Unicode Programs --> Greek
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εγκατέστησα μόνος μου την πρόσοψη. Ήταν σχετικά εύκολο...

Όποιος ενδιαφέρεται για κάτι αντίστοιχο ας ρίξει μια ματιά στο

h**p://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=121773&start=0

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω στο Control Panel στα Win XP. Εννοείται δεν είναι πειρατικά (είμαι σε γνωστή εταιρεία και όχι στο δικό μου γραφείο). Είναι αγγλικά τα Win XP.

 

Βεβαιωθείτε ότι έχετε ρυθμίσει τα ελληνικά σωστά: Control Panel --> Regional and Language Options --> Advanced --> Language for non-Unicode Programs --> Greek
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη είμαι στο τόπικ του σιρόκο? αναρωτιέμαι γιατί τα ίδια προβλήματα περι μικροφώνου ακουστικού και μπαταρίας τα διάβαζα και στο θρέντ του 8800 του απλού.

 

έχει και το σιρόκο λοιπόν τέτοια προβλήματα? γιατί σκέφτομαι να αλλάξω το απλό με το σιρόκο για την καλύτερη μπαταρία/αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Egw extes to poulisa pros 430 euros kai pira to arte...kamia sxesh paidia...to thl apla AKOUGETAI!! min pouliseis to aplo gia to sirocco, pare to arte...to sirocco einai pio omorfo nai...alla den akougetai!!

 

όπως και να έχει αγοράστηκε και το σιρόκο :lol:

 

θα λερθει θα το δοκιμάσω και αν δεν τότε έφυγαν και τα 2 και πάμε για αρτε.

 

ξέρεις όμως τι σκέφτομαι. σαν λοοκ το 8800 απλο και σιροκο δεν έχουν καμια σχέση ούτε με το λούνα ούτε με το αρτε και το λοοκ του 8800 μαρέσει περισσότερο:worry:

 

τέσπα. θα δείξει.:) θα κάνω πάντως και μια βόλτα απο το θρέντ του αρτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερωτηση.

 

Το απλο 8800 με το σιροκο τι διαφορες εχουν? οχι τεχνικα (καμερα, μνημη, κ.λ.π.) αλλα ουσιαστικα (ενταση ακουστικου, αυτονομια με την ιδια μπαταρια κλπ.)

εχω το 8800 και λογω ακουστικου σκεφτομαι να το αλλαξω αλλα φοβαμαι μην ειναι το ιδιο και το σιροκο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...