Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Sirocco Edition


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν ειχαν φορτιστη επρεπε να επιμεινεις να σου αλλαξουν ολο το κινητο με ολοκαινουργο.

 

 

μπα.. θα μου ελεγε το ζωον οτι δεν εχει καινουριο...Τελικα συμπεραινω οτι για το φτωχο σερβις φταινε κατα πολυ και οι υπαλληλοι και οχι απαραιτητα η μαμα εταιρεια.Εχω αμετρητα παραδειγματα αλλα δεν ειναι το θεμα αυτο τωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το σιρόκο!!!Μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθηνα αν αξίζει η αγορά του και απο θέμα προβλημάτων τι βγάζει???

 

Φιλικά Νικο$$$:p :D :cool:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση από V03.51 σε V 03.93 μου φαίνεται ότι η μπαταρία κρατάει λιγότερο. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση δεν είδα κάποια σοβαρή διαφορά στην αυτονομία, αλλά δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί δεν χρησιμοποιώ μόνο αυτή τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

το εκανα απο την αρχη..τερμα ειναι αλλα η εγω κουφαθηκα, η δεν ειναι και πολυ δυνατο...

 

kai ego afto to provlima exo.

 

exo ena 6280 kai to akoustiko tou ine 10 fores pio dinato apo tou 8800 sirocco.

 

tora anagazome kai kano tin doulia mou me handsfree otan den akou kala se ejoterikous xorous.

vromiko.gr

Φαγητό για ξενύχτηδες και όχι μόνο…

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν υπάρχει κανένα plug-in car kit για το sirocco (όπως το HF-8 για το 8800/8910/8850); Καλά, τι της ήρθε της Nokia και άλλαξε το μέγεθος των υποδοχών ήθελα να ήξερα...

Επίσης, που μπορούμε να βρούμε δεύτερη βάση γραφείου;

Τέλος, ενώ η συσκευασία είναι πλήρης, λείπει κάτι πολύ σημαντικό: τα ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΓΑΝΤΙΑ για τον κάτοχο/χρήστη. Μόνο έτσι θα μπορούσε να αποφευχθεί το "σουβλακικό λίγδιασμα"!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο έτσι θα μπορούσε να αποφευχθεί το "σουβλακικό λίγδιασμα"!

 

Ενας αλλος τροπος ειναι να παρεις το silver που "λαδωνει" πολυ πιο λιγο.Για αυτο αλλαξα το μαυρο με το ασημι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενας αλλος τροπος ειναι να παρεις το silver που "λαδωνει" πολυ πιο λιγο.Για αυτο αλλαξα το μαυρο με το ασημι.

 

Πήρα ήδη το Dark. Μόνο αυτό είχε η Cosmote (εταιρικές ανανεώσεις). Χώρια που έκανε και 2 μήνες να μου το παραδώσει. Ούτως ή άλλως όμως μου αρέσει και περισσότερο (παρά το λίγδιασμα).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, δεν υπάρχει κανένα plug-in car kit για το sirocco (όπως το HF-8 για το 8800/8910/8850); Καλά, τι της ήρθε της Nokia και άλλαξε το μέγεθος των υποδοχών ήθελα να ήξερα...
To βύσμα φόρτισης έχει αλλάξει εδώ και πάνω από έναν χρόνο τώρα σε όλα τα κινητά και αξεσουάρ της Nokia. Υπάρχει πάντως και adapter, ένα μικρό καλώδιο είναι.

Επίσης, που μπορούμε να βρούμε δεύτερη βάση γραφείου;
Μου φαίνεται ότι δεν πωλείται ξεχωριστά.

Τέλος, ενώ η συσκευασία είναι πλήρης, λείπει κάτι πολύ σημαντικό: τα ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΓΑΝΤΙΑ για τον κάτοχο/χρήστη. Μόνο έτσι θα μπορούσε να αποφευχθεί το "σουβλακικό λίγδιασμα"!
Έχει αναφερθεί πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα, το κινητό έχει πρόβλημα, αλλά με λίγη προσοχή δεν είναι τόσο έντονο. Πρώτον κάποιο ύφασμα υπάρχει πάντοτε για να πάρει τα πολλά, αν είναι τόσο άσχημη η κατάσταση. Δεύτερον υπάρχει η θήκη που έχει μαζί του.
Link to comment
Share on other sites

kai ego afto to provlima exo.

 

exo ena 6280 kai to akoustiko tou ine 10 fores pio dinato apo tou 8800 sirocco.

 

tora anagazome kai kano tin doulia mou me handsfree otan den akou kala se ejoterikous xorous.

 

 

Ki omws an parathrhseis dinei kai sto handsfree xamhlo hxo.Tespa, phga sthn nokia k eipan na to tsekaroun me ena allo sirocco kai an ontws einai xamhlo na mou allaksoun to akoustiko.H mallon tha tous valw na mou allaksoun to thlefwno mia pou to provlhma anaferthike mesa stis prwtes treis meres ths agoras..Idwmen , elpizw mono na diorthwthei one way or another, giati mou aresei poly san thl kata ta alla..

Link to comment
Share on other sites

To βύσμα φόρτισης έχει αλλάξει εδώ και πάνω από έναν χρόνο τώρα σε όλα τα κινητά και αξεσουάρ της Nokia. Υπάρχει πάντως και adapter, ένα μικρό καλώδιο είναι.

Μου φαίνεται ότι δεν πωλείται ξεχωριστά.

 

Μα άλλο ρωτάω και άλλο μου απαντάς! Τι σχέση έχει το βύσμα φόρτισης και ο αντάπτορας από μεγάλο σε μικρό βύσμα με το plug-in car kit; Το HF-8 κάνει για τα μοντέλα που προανέφερα, ενώ για τα υπόλοιπα υπάρχει το HF-3. Δυστυχώς για το Sirocco δεν υπάρχει κανένα και απορώ γιατί δεν διατήρησαν τις υποδοχές αξεσουάρ του απλού 8800, ώστε να είναι συμβατά. :mad:

Η βάση γραφείου πωλείται ξεχωριστά, αλλά έχει στην Αγγλία 25 Λίρες (στο mobilefun.co.uk).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μα άλλο ρωτάω και άλλο μου απαντάς! Τι σχέση έχει το βύσμα φόρτισης και ο αντάπτορας από μεγάλο σε μικρό βύσμα με το plug-in car kit;

 

giati apla ine thema XRIMATON!

 

i nokia kathe 3 xronia peripou alazi to visma (mexri tora to mikrene). Epitides giati vgazoun trela lefta apo ola ta ajesouar pou anagazese na alajis (akoma kai to adaptoraki na paris kostizi, ara more money!).

 

kai ego to idio tha ekana stin thesi tous ;)

vromiko.gr

Φαγητό για ξενύχτηδες και όχι μόνο…

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πειρα κ εγω το σιροκο..Πολυ καλο σε μαυρο..Αν και η λιγδα υπαρχει με το που πεσει ομως το πανακι που εχει μεσα τα εξαφανιζει ολα και ειναι παλι σαν καινουργιο...:D
Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

Iparxi pouthena kapio site me tis alages metaji diaforetikon firmware versions?

 

Rotao giati exo ena Sirroco me version 3.51 kai thelo na do an ajizi na anavathmiso stin 3.9x i oxi.

 

Efxaristo.

vromiko.gr

Φαγητό για ξενύχτηδες και όχι μόνο…

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά και καταννοητά. Έλα όμως που ΔΕΝ έχει βγάλει αντίστοιχο αξεσουάρ για το Sirocco, οπότε μάλλον καταρίπτεται η εκδοχή περί εξαναγκασμού αγοράς νέου εξοπλισμού, έτσι;);
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πειρα κ εγω το σιροκο..Πολυ καλο σε μαυρο..Αν και η λιγδα υπαρχει με το που πεσει ομως το πανακι που εχει μεσα τα εξαφανιζει ολα και ειναι παλι σαν καινουργιο...:D

 

Η λίγδα τελικά σε όλα τα κινητά υπάρχει. Απλά στο sirocco ΦΑΙΝΕΤΑΙ... Και φαίνεται πολύ. Και αισθάνομαι και λίγο μ......ς να το γυαλίζω όλη μέρα. Πρόβλημα! :lol:

 

 

Δε με λέτε ρε παιδιά.. Έχω ένα sirocco και ένα απλό 8800... Το ακουστικό ΚΑΙ το μεγάφωνο του 8800 όμως είναι πιο δυνατά από αυτά του siroccου... Επίσης όταν το βάζω στο μεγάφωνο το sirocco μπουκώνει κάπως. Δεν ακούγεται όσο καλά ακούγεται στο απλό. Αν το πάω σε Nokia shop φοβάμαι πως θα μου πουν πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Συγκριτικά όμως υπάρχει διαφορά... Τί να κάνω? :worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το σιρόκο!!!Μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθηνα αν αξίζει η αγορά του και απο θέμα προβλημάτων τι βγάζει???

 

Φιλικά Νικο$$$:p :D :cool:

 

An kai dn mou apantise kaneis sthn erwtisi mou:mad: :X Dn antexa kai to pira!!!:O poia einai h teleutaia version g t sirocco???:blink:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

An kai dn mou apantise kaneis sthn erwtisi mou:mad: :X Dn antexa kai to pira!!!:O poia einai h teleutaia version g t sirocco???:blink:

 

Καταρχην καλοριζικο

Κανε τον κοπο να διαβαζεις τα προηγουμενα

και γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε τι γραφεις

,για να σου απανταμε :X

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to sirocco den akougetai toso dinata, den einai mono to diko sou, ego kamia fora den to akouo kan!!

 

τουλαχιστον το παρατηρουν κι αλλοι αυτο σημαινει οτι δεν κουφαθηκα ακομα....

Το θεμα ειναι αν διορθωνεται η εστω βελτιωνεται..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλοριζικο

Κανε τον κοπο να διαβαζεις τα προηγουμενα

και γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε τι γραφεις

,για να σου απανταμε :X

 

Ποιο είναι το τελευταίο Firmware για το Sirocco???;) :X :shifty:

 

Sorry firmware version v3.93!!!:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Οντως και εγω το παρατηρησα αυτο με την ενταση...Δεν πειραζει για αυτο υπαρχει και αυτη η ασυρματη π@π@ρια μεσα στην συσκευασια...:p
Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξαφνηκα μου αλλαζει ηχο κλεισιες..εχει κανενας τιποτα τετοιο???:O

 

 

Μηπως αυτο γινεται οταν αλλαζεις θεμα ?

Εαν ναι ,ετσι γινεται . Μπαινει ο default ηχος.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...