Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν η ΝΟVA πιστευει οτι θα πουλησει με αυτον το τροπο (300 ευρω + 7,5 το μηνα) πολυ συντομα να αναμενουμε αλλαγη της πολιτικης της για το νεο δεκτη, γιατι κανενας δεν προκειται να εγγραφει!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι υποχρεωτικό. Πάρε κάποιον άλλον.

Δεν είπαμε ότι είναι υποχρεωτικό. Είπαμε ότι ψάχνουν για κορόιδα, ως συνήθως.

(Έχω φροντίσει να πάρω PVR εδώ και κάποια χρόνια :) )

Το σημαντικό είναι ότι ο PVR επιτρέπει τη θέαση διαφορετικών καναλιών σε δύο διαφορετικά δωμάτια. Νομιμοποιούν έτσι το card sharing μέσα στο ίδιο σπίτι (όχι ότι ήταν παράνομο τόσο καιρό... Απλά η Nova γκρίνιαζε, χωρίς να έχει δίκιο. Τώρα με το παραδέχεται, εμμέσως πλην σαφώς και θέλει και 7.5Ε νταβατζηλίκι το μήνα... Βρε, ουστ!)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά...

Αποφασίσαμε (η οικογένεια) να βάλουμε Nova. Μένουμε κύπρο, αλλά επειδή όσοι φίλοι βάλανε νοβα κύπρου το μετανιώσανε λέμε να βάλουμε το νοβα ελλάδος. Ελληνική διεύθυνση υπάρχει και μπορεί κάποιος να κάνει συνδρομή από ελλάδα.

Η απορία μου είναι άλλη. Στο site της ΝΟΒΑ ελλάδος αναφέρει τιμή εξοπλισμού 150 ευρώ. Όσους ρώτησα μου είπαν γύρω στα 700. Ξέρει κανείς να μου πει κάτι σίγουρο? Όταν κάνω συνδρομή στην Ελλάδα, τον εξοπλισμό από πού θα τον πάρω?

Με τον νέο αποδικοποιητή τι παίζει? Είμαι αναγκασμένος να πάρω αυτόν ? Πόσο στοιχίζει?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά...

Αποφασίσαμε (η οικογένεια) να βάλουμε Nova. Μένουμε κύπρο, αλλά επειδή όσοι φίλοι βάλανε νοβα κύπρου το μετανιώσανε λέμε να βάλουμε το νοβα ελλάδος. Ελληνική διεύθυνση υπάρχει και μπορεί κάποιος να κάνει συνδρομή από ελλάδα.

Η απορία μου είναι άλλη. Στο site της ΝΟΒΑ ελλάδος αναφέρει τιμή εξοπλισμού 150 ευρώ. Όσους ρώτησα μου είπαν γύρω στα 700. Ξέρει κανείς να μου πει κάτι σίγουρο? Όταν κάνω συνδρομή στην Ελλάδα, τον εξοπλισμό από πού θα τον πάρω?

Με τον νέο αποδικοποιητή τι παίζει? Είμαι αναγκασμένος να πάρω αυτόν ? Πόσο στοιχίζει?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Για τον νέο δέκτη, διάβασε πιο πάνω. Καλύτερα να μείνεις μακρυά!

Μην αγοράσεις καθόλου εξοπλισμό από αυτούς. Πήγαινε σε ένα κατάστημα στην Κύπρο και αγόρασε κάτι σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες. Το μόνο που θα χάσεις είναι οι interactive υπηρεσίες που στην πλειοψηφία τους είναι άχρηστες.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγοράσεις από τη Nova. Κάνε μία βόλτα από καταστήματα με δορυφορικά και πες τους ότι θέλεις εξοπλισμό για Nova Ελλάδος. Σίγουρα θα πάρεις κάτι καλύτερο από τον Panasat.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Tελειωνει ο αυγουστος και το ερωτημα επανερχεται. ΝΕΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΣΤΗ ΝΟVA?????

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα, τίποτα δεν έχει συμφωνηθεί. Και μεταξύ μας, ούτε το βλέπω. Είναι απασχολημένοι με το πώς θα τσιμπήσουν τα κορόιδα για τις "νέες υπηρεσίες PVR"...
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Και που θα τα δείχνει δηλαδή, αν δεν τα έχει η Nova;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Tελειωνει ο αυγουστος και το ερωτημα επανερχεται. ΝΕΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΣΤΗ ΝΟVA?????

 

SuperSport 7 προς το παρόν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SuperSport 7 προς το παρόν.

Κανάλια είπαμε... Όχι περισεύματα καναλιών... :lol:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ορεξη και χρηματα με ενα πιατο (κινητο) 1μετρο με 1,20 απο πρακτορεια(feeds) μπορεις να βλεπεις τα περισσοτερα ζωντανα και δωρεαν

 

ειδαλως γινε συνδρομητης να τα βλεπεις ολα (taquilla ειναι το πακετο νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω τους φίλους συμφορουμίτες που μ,πορώ να βρώ ασύρματο αναμεταδότη? Έχω τον δέκτη στο σαλόνι και θέλω να βλέπω και στο δωμάτιο και αν μπορώ να αλλάζω τα κανάλια από το δωμάτιο. :D

Μπορεί να γίνει? :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω τους φίλους συμφορουμίτες που μ,πορώ να βρώ ασύρματο αναμεταδότη? Έχω τον δέκτη στο σαλόνι και θέλω να βλέπω και στο δωμάτιο και αν μπορώ να αλλάζω τα κανάλια από το δωμάτιο. :D

Μπορεί να γίνει? :O

 

και βέβαια μπορείς να αλλάζεις τα κανάλια από το δωμάτιο. εύκολο.

εγώ έχω αυτό

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

και βέβαια μπορείς να αλλάζεις τα κανάλια από το δωμάτιο. εύκολο.

εγώ έχω αυτό

 

Από που το πήρες και πόσο έχει?

Ευχαριστώ για την απάντηση :) :)

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες και πόσο έχει?

Ευχαριστώ για την απάντηση :) :)

 

δεν θυμάμαι πόσο είχε.

Μου το έφερε ο τεχνικός που μου έκανε και κάποιες άλλες δουλειές.

(αν δε λέω μαμακία πρέπει νάχε γύρω στα 80 €, δεν είμαι σίγουρος)

 

:shifty:

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

1€ αύξηση... Γιατί το πρόγραμμα "έγινε πιο πλούσιο από ποτέ..." :mad:

Χωρίς να ανακοινωθεί ούτε ένα νέο κανάλι!

Βρε ουστ! :mad: :X :X

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Άρα συμπληρώθηκε το παζλ. Νομίζω πάντως ότι και το Πορτογαλικό πρωτάθλημα είναι στο σπορ+ όπως και η 1st Division Αγγλίας. Ό,τι περίσσεψε δηλαδή :devil:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης και ορισμένα παιχνίδια του Ελληνικου πρωταθλήματος, δευτερευούσης σημασίας, σε ορισμένες αγωνιστικές θα τα δείχνει ο Alpha. ;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγο βοηθεια σας παρακαλω!!! θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε με ποιο τροπο ενσυρματα ομως, οχι με video sender, μπορω να συνδεσω τον αποκωδικοποιητη και με αλλη μια τηλεοραση...τι καλωδια θα χρειαστω, και πως θα τα συνδεσω?? σας ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγο βοηθεια σας παρακαλω!!! θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε με ποιο τροπο ενσυρματα ομως, οχι με video sender, μπορω να συνδεσω τον αποκωδικοποιητη και με αλλη μια τηλεοραση...τι καλωδια θα χρειαστω, και πως θα τα συνδεσω?? σας ευχαριστω πολυ!!!

Δεν μας λες σε ποιόν δέκτη αναφέρεσαι.

Δοκίμασε αν μπορεί ταυτόχρονα να δίνει εικόνα από διάφορες εξόδους του (πχ και από composite και από Svideo και από RF) και αν ναι, τράβηξε τα κατάλληλα καλώδια. Εννοείται ότι και οι δύο θα βλέπουν τα ίδια.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...