Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεπειες ΘΜΤ, τι εννοεις? γεωμετρικη ερμηνεια??? εχει πεσει αυτο παντως

εγω λεω αποδειξη την τελευταια των ολοκληρωματον G(β)-G(α)

 

κι αυτή η απόδειξη έπεσε,το 2002... λέω με το φτωχό μου το μυαλό μήπως κάνουν ντρίπλα φέτος και βάλουν την ίδια απόδειξη με την περσινή...χμμμ...:shock:

Αν κρίνουμε απ τα θέματα της γενικής που απ ότι μου είπαν ήταν σχετικά εύκολα,και με δεδομένο ότι είναι προεκλογική περίοδος,λογικά, λ ο γ ι κ ά λέω(γιατί η επιτροπή δεν είναι και πολύ της λογικής...) τα φετινά θα είναι πιο εύκολα από πέρυσι... σε 12 ωρίτσες θα ξέρουμε...(να χαρώ τώρα εγώ??:cry: )

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! (πάω να μάθω καμιά απόδειξη,μπας και πιάσω εκείνο το 20 που έλεγα...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο ακριβως, εχω βαρεθει να περιμενω... αυτες οι δυο μερες περιθωριο πολλες φορες ειναι σκοτωμα...:worry: :!:

 

ερχονται και οι 3 μερες φυσικης....εκει να δεις σκοτωμα:knife:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο Λογοτεχνια πιστευω Κρητικος η αντε στην χειροτερη κανας ελεγκτης/μικρη ασυμφωνια..Δημουλα λιγο χλωμο το κοβω.Λογικα ομως πρεπει να πεσει ο Κρητικος αφου και δυσκολο ποιημα ειναι , και εχει πολυ ζουμι αλλα επισης εχει γραφτει απο εναν μεγαλο εθνικο ποιητη.Μακαρι να πεσει αυτο...

 

Το γας ομφαλος ειναι ευκολο , και αυτο να πεσει δεν με χαλαει και πολυ..Αλλα ξερω αρκετα καλυτερα τον Κρητικο.

Link to comment
Share on other sites

ερχονται και οι 3 μερες φυσικης....εκει να δεις σκοτωμα:knife:

 

Toυλαχιστον στη φυσική θα ξερεις οτι απο δω απο κεί κάτι μπορει να κάνεις...

ειναι πολυ πιο πρακτικά....

Σε αυτα τα άτιμα τα μαθηματικά αν δε σου ερθει η φώτηση όταν κολλήσεις....παει... το έχασες το θεματάκι :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο Λογοτεχνια πιστευω Κρητικος η αντε στην χειροτερη κανας ελεγκτης/μικρη ασυμφωνια..Δημουλα λιγο χλωμο το κοβω.Λογικα ομως πρεπει να πεσει ο Κρητικος αφου και δυσκολο ποιημα ειναι , και εχει πολυ ζουμι αλλα επισης εχει γραφτει απο εναν μεγαλο εθνικο ποιητη.Μακαρι να πεσει αυτο...

 

Το γας ομφαλος ειναι ευκολο , και αυτο να πεσει δεν με χαλαει και πολυ..Αλλα ξερω αρκετα καλυτερα τον Κρητικο.

 

Όντως μακάρι να πέσει Κρητικός...Όχι Ελεγκτής είναι σπαστικό :O :p

Καλή επιτυχία σε όλους μας αύριο παιδιά..Θα χρειαστούμε και πολύ τύχη :p Προσωπικά δε νομίζω να ξεπεράσω το 12-13 :( Δεν είναι το "φόρτε" μου η Λογοτεχνία :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο Λογοτεχνια πιστευω Κρητικος η αντε στην χειροτερη κανας ελεγκτης/μικρη ασυμφωνια..Δημουλα λιγο χλωμο το κοβω.Λογικα ομως πρεπει να πεσει ο Κρητικος αφου και δυσκολο ποιημα ειναι , και εχει πολυ ζουμι αλλα επισης εχει γραφτει απο εναν μεγαλο εθνικο ποιητη.Μακαρι να πεσει αυτο...

 

Το γας ομφαλος ειναι ευκολο , και αυτο να πεσει δεν με χαλαει και πολυ..Αλλα ξερω αρκετα καλυτερα τον Κρητικο.

 

Βρε ο ποιητής Κορυφή είναι αλλά ακούγεται πάρα πολύ και γι'αυτό πιστεύω πως δε θα μπεί..μακάρι βέβαια αλλά..

επίσης λέει να μας πετάξουν κ καμιά Ιστορία και να ψαχνόμαστε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο Λογοτεχνια πιστευω Κρητικος η αντε στην χειροτερη κανας ελεγκτης/μικρη ασυμφωνια..Δημουλα λιγο χλωμο το κοβω.Λογικα ομως πρεπει να πεσει ο Κρητικος αφου και δυσκολο ποιημα ειναι , και εχει πολυ ζουμι αλλα επισης εχει γραφτει απο εναν μεγαλο εθνικο ποιητη.Μακαρι να πεσει αυτο...

 

Το γας ομφαλος ειναι ευκολο , και αυτο να πεσει δεν με χαλαει και πολυ..Αλλα ξερω αρκετα καλυτερα τον Κρητικο.

 

TI EINAI TO GAS?EYKOLO???LOL...APO AYTO POU LEEI ZHTHMA AN KTLVNW TA MISA..AN PESEI DHMOULA...NTAKSEI.SKOTWMA.

Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..:!:
Link to comment
Share on other sites

Με νύχια και δόντια για το 10. Αμα πέσω ποιό κάτω τελειώνουν οι πανελλήνιες και κοιτάω για κωλοσχολές ή για του χρόνου.
Μην απογοητεύεσαι...Και εγώ κάτω από τη βάση θα γράψω αλλα θα προσπαθήσω να γράψω στα άλλα όπωσδήποτε.

Βέβαια εξαρτάται αν στοχεύεις σε μια σχολή με πολλά μόρια και έχεις άγχος δικαολογημένα...Αλλα και πάλι δεν είναι ανάγκη να τα βάψουμε μαύρα.

 

Άντε και αύριο ΧΑΛΑΡΑ πάντα:music: :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια αυριο σε Θεωρητικους και Τεχνολογικο-Θετικους. Μακαρι να βαλουν σωστα(κλιμακωτα) θεματα μαθηματικα να γραψει ο καθενας οσο αξιζει γιατι αλλιως οι βασεις θα πανε στο + απειρο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη ψιλομπερδευτηκα.

 

Η αρτια συναρτηση ειναι συμμετρικη ως προς τον y'y

και η περιττη ως προς το O;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι...

πχ. αρτια: f(x)=x^2 η οποια ειναι συμμετρικη ως προς τον y'y

πχ. περιττη f(x)=εφχ η οποια ειναι συμμετρικη ως προς το Ο

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά κλιμακωτά θέματα με επίπεδο δυσκολίας χαμηλό-μέτριο.

Το τελευταίο υποερώτημα του 4ου θέματος εχασα.

με De L`hospital προσπάθησα αλλα πήγαινε μακριά η γαιδούρα.

Στο τέλος έφτασα στην παραδοχή ότι lim (...) = f(0)/5 η οποία και πρέπει να ειναι λάθος κατα 99% :rolleyes:

Σε γενικές γραμμές έμεινα αρκετά ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη η λογοτεχνία!!! Αλλα να ρωτήσω... Πήγα στο φροντιστήριο και μου φώναξε η καθηγήτρια που δεν έκανα παραπομπές στο παράλληλο!!!Αλλα δε ξέρω ο τρόπος που τα έγραφα δεν με πήγαινε στο να κάνω παραπομπές... Ενιωθα οτι μου βγαίνει πολύ καλα η ερώτηση... ούτε καν είχα στο μυαλό μου τις παραπομπές!Θα μου κόψουν???
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο υποερώτημα του 4ου θέματος εχασα.

με De L`hospital προσπάθησα αλλα πήγαινε μακριά η γαιδούρα.

Στο τέλος έφτασα στην παραδοχή ότι lim (...) = f(0)/5 η οποία και πρέπει να ειναι λάθος κατα 99% :rolleyes:

 

Αυτο εκανα κι εγω, το λαθος ξερεις ποιο ειναι???

Οταν παραγωγιζεις το ολοκληρωμα απο 0 εως x^2 πολλαπλασιαζεις και με το 2x που ειναι παραγωγος του x^2....τόσο μα τόσο ηλίθιο λαθος :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα κι εγω, το λαθος ξερεις ποιο ειναι???

Οταν παραγωγιζεις το ολοκληρωμα απο 0 εως x^2 πολλαπλασιαζεις και με το 2x που ειναι παραγωγος του x^2....τόσο μα τόσο ηλίθιο λαθος :cry: :cry:

Oxiiiii, είσαι σίγουρος;;;

χμμμμ εγώ πάντως νομίζω πως όχι!

Όταν παραγωγίζεις το ολοκλήρωμα, φεύγει ο τόνος με το ολοκλήρωμα και όπου t βάζεις το x² .. :X

 

χμμμ ή μήπως όχι;;

Μάλλον το 'χασα :( :( :( :(

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες έχασα το 20 για ένα Σ-Λ, συγκεκριμένα το (γ) το οποίο πιστευω οτι ηταν μεγάλη παγίδα, αφου αν δεν το διαβάσεις προσεκτικά σου φαίνεται ολοσωστο. :mad:

Αρα για κάνα 98/100 με βλέπω...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Oxiiiii, είσαι σίγουρος;;;

χμμμμ εγώ πάντως νομίζω πως όχι!

Όταν παραγωγίζεις το ολοκλήρωμα, φεύγει ο τόνος με το ολοκλήρωμα και όπου t βάζεις το x² .. :X

 

χμμμ ή μήπως όχι;;

 

οχι φιλε... ηθελε και το (x^2)'

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να γίνει σφαγή σε βαθμολογίες μαθηματικών κατεύθυνσης. Όλοι (καθηγητές, ΕΜΕ, ειδήσεις) χαρακτήρισαν το 4ο θέμα δύσκολο και απαιτούσε καλή προετοιμασία. Εγώ έγραψα 86 :(

 

Edit: "Στα Μαθηματικά, τα τρία θέματα χαρακτηρίζονται από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρία βατά, ενώ το τέταρτο ήταν για καλά διαβασμένους."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...