Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταγγέλω την επιτροπή που έβαλε τα θέματα της Βιολογία.

Θα έπρεπε να ντρέπονται για τα σημερινά θέματα του 4ου θέματα

κυρίως γιατί όπως κάθε χρόνο βάζουν άσκηση τις γνωστές πανεύκολες

για να πάρει ο κόσμος μόρια φέτος μας γαμ*** στην θεωρία.

 

Κυρίως για θεωρητικούς ήταν τα θέματα, προσωπικά έγραψα γύρω στο

95-98 ανάλογα με το πόσο θα μου κόψουν από το ρόλο της διαπνοής...

 

Κρίμα για τις τόσες ασκήσεις που έκανα...:(

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα!!!

Τα θέματα ήταν κομμένα και ραμμένα για τους θεωρητικούς...

Δε λέω να γράψουν κι αυτοί,αλλά άλλη ασφάλεια σου παρέχει η άσκηση στο 4ο θέμα! Με το μπλα-μπλα μπορείς έυκολα να χάσεις μονάδες! Και να 'ταν καμιά ερώτηση της προκοπής να 'λεγα... Ειδικά στη διαπνοή καθόμουν 10 λεπτα και το κοίταγα γιατί έψαχνα κάτι να συμπληρώσω τη μια γραμμή που μου έβγαινε η απάντηση!:offtopic:

Και έδιναν 5 (!) μονάδες!!! ε κατσε δηλαδή, 6 μονάδες για τον HIV ή τη βιοσυσσώρευση που ήταν 3πλάσια η απάντηση

και 5 για μια γραμμη? τεσπα, ό,τι γράψαμε-γράψαμε,αλλά τα περσυνα θέματα ήταν πολύ καλύτερα....:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω :( . Πιστεύω πως είναι αρκετά σημαντικό το ότι είναι διατεταγμένες σε αύξουσα σειρά. Άλλωστε το βάζουν συχνά και σε ασκήσεις. Και μαθηματικό που ρώτησα μου είπε πως είναι πολύ σημαντικό και μάλλον θα μου κόψουν και τα 3 αφού ήταν και τα θέματα γελοία και τώρα θα κόβουν με το παραμικρό. Αν ήταν μόνο αυτό δε με πειράζει πάντως.. :)

 

οχι ρε φιλε....εκανα και εγω αυτη την πατατα....δεν τιθεται θεμα ελαστικότητας καθόλου λες???

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε....εκανα και εγω αυτη την πατατα....δεν τιθεται θεμα ελαστικότητας καθόλου λες???

εξαρταται σε τι διορθωτες θα τυχεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έγώ έδωσα βιολογία και τα θέματα μου φάνηκαν κάπως άκυρα...:X Δηλαδή το 4ο θέμα μου ρθε λίγο κάπως,γιατί έψαχνα να βρω την άσκηση...έψαχνα...έψαχνα.... (μεταξύ μας: Δεν τη βρήκα!)

πάντως με ένα καλό διάβασμα δεν είχες πρόβλημα!

Γω ξέχασα να γράψω για το κυτταρικό τοίχωμα στα βακτήρια,και στο πυρετό για την ενίσχυση της φαγοκυττάρωσης....:cry: :cry: έβγαλα και κάτι απ την κοιλιά μου στην όξινη βροχη(υπερβάλλων ζήλος!:O )....

κανα 18 +1.-1 περιμένω....Ιδωμεν!

Τωρά στα μαθηματικά είναι το θέμα.... ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

 

Εγώ πάλι έγραψα οτι ενισχύει την φαγοκυττάρωση αλλα ξέχασα το κυτταρικό τοίχωμα των βακτηρίων ενώ όλο το υπόλοιπο το έγραψα παπαγαλία απο το βιβλίο ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ :mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πιο πολυ αγχος εχω για τους ορισμους παρα για τις αποδειξεις και τις ασκησεις στον μεθαυριανο... βιασμο (ας μου επιτραπει η εκφραση!)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μια μ@λ@κια στον ορισμό της διαμέσου που ξέχασα να γράψω ότι οι παρατηρήσεις είναι διαταγμένες σε αύξουσα σειρά... :( Ευτυχώς έπιανε μόνο 3 μόρια. Πρέπει να στρωθούμε στα Μαθηματικά Κατ. τώρα...

Δηλαδή επειδή δεν έγραψες ότι είναι ταξινομημένοι κατά αύξουσα σειρά θα στο πάρει όλο λάθος?:confused: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πιο πολυ αγχος εχω για τους ορισμους παρα για τις αποδειξεις και τις ασκησεις στον μεθαυριανο... βιασμο (ας μου επιτραπει η εκφραση!)

 

"Βιασμός" ίσως χαρακτηριστούν οι ασκήσεις. Τώρα, οι ορισμοί είναι μέσα από το βιβλίο. Στο χέρι σου είναι να τους μάθεις. Btw πείτε καμιά ιδέα για 3ο,4ο μαθ. κατ. μεθαύριο. Εκεί συνήθως γίνετε σφαγή από τους βαθμούς <10 (π.χ. τεχνολογική κατεύθυνση πέρισυ περίπου 3/4 κάτω από τη βαθμολογική βάση)

 

Edit @ JimmyJump: Αν δεν κάνω καμία "πατάτα" (να μη το χαρακτηρίσω αλλιώς), πιστεύω μπορώ να γράψω >=18

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή επειδή δεν έγραψες ότι είναι ταξινομημένοι κατά αύξουσα σειρά θα στο πάρει όλο λάθος?:confused: :confused:

 

Συγγνώμη αλλά κι εγώ πιστεύω ότι θα στο κόψουν όλο.Αν δεν είναι οι παρατηρήσεις σε αύξουσα σειρά δεν υπολογίζεις διάμεσο.

Κι εγώ που στην παράγωγο έβαλα χο μόνο στο f(xo) υπολογίζω μείον 4 μονάδες.

Επίσης πιστεύω θα κόψουν αν στον ορισμό έβαλες και για ν περιττό..

Αυτά...

Την Πέμπτη θα γίνει πανικός...

Ετοιμάζω χαρτομάντιλα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πιο πολυ αγχος εχω για τους ορισμους παρα για τις αποδειξεις και τις ασκησεις στον μεθαυριανο... βιασμο (ας μου επιτραπει η εκφραση!)

 

Βιασμό??? ααα,πολύ επιεική σε βρίσκω! Πες κι άλλα,πες κι άλλα..εκφράσου ελεύθερα καλέ,μη ντρέπεσαι!:lol:

Πιστεύω οτί τα θέματα θα είναι ανάλογα των περσινων(ζήτω που καήκαμε δλδ!),αν όχι πιο δύσκολα... γω θα το παλέψω για ενα 13...14...15(αν πιάσει το τάμα στη μεγαλόχαρη!:innocent:)

Υ.Γ1:είναι αλήθεια οτί τα θέματα στα μαθηματικά κατ/σης τα βάζει η ίδια επιτροπή που έβαλε και της γενικής?? κατι τέτοιο μου είπαν και δεν ξέρω αν ισχύει...

Υ.Γ2: αυτό που είμαι ενα ράκος κι εχουμε δώσει μόλις δυο μαθήματα θεωρείταο φυσιολογικό ή ν αρχίσω να ψάχνομαι?? :dizzy: :help:

Link to comment
Share on other sites

Αποδείξεις που θα μπούν μαθηματικά είναι γνωστές.2-3

 

Βέβαια δεν λέγονται γιατί εκεί παίζεται, ποιός περνάει και ποιός όχι.

 

Με ένα 11,5-12 βαδίζουμε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια συμβουλη...

Μετα απο ενα μαθημα, μην υπεραναλυεται τι ακριβως γραψατε στο ταδε υποερωτημα του Δ' θεματος ή πως αναλυσατε το 3ο αιτιο του ταδε πολεμου γιατι και κακο σας κανει(νιωθετε οτι χασατε πολυ περισσοτερα μορια απο οτι τελικα θα εχετε χασει) και χανετε και χρονο προετοιμασιας για το επομενο μαθημα! Καντε ενα τσεκαρισμα για να δειτε περιπου ποσο εχετε παρει και πατε παρακατω...Ουτως ή αλλως what's done is done! Ποιος ο λογος να χαλατε την ψυχολογια σας που στην τελικη ειναι σχεδον το σημαντικοτερο πραγμα;(μετα το διαβασμα εστω...:p )

 

Αντε ευχομαι καλη επιτυχια και σε αυτα που εμειναν, τα της κατευθυνσης, και χωρις αγχος της τελευταιας στιγμης ε!

 

Υ.Γ. Δεν εννοω την αναλυση στο φορουμ ε, γενικα μιλαω, την αναλυση με φιλους, καθηγητες, συμμαθητες κ.τ.λ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.......

Την Πέμπτη θα γίνει πανικός...

Ετοιμάζω χαρτομάντιλα...

 

:lol: Όπως τα λές..Θέλουμε πολλά χαρτομάντιλα...Εσείς με τα Μαθηματικά Κατ. εμείς με τη Λογοτεχνία Κατ.Θα φορέσω μαύρα την Πέμπτη..Θα πενθήσω τα μόριά μου :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου πείτε ειλικρινά ποσο περιμένετε να γρέψετε Μαθηματικά Κατευθυνσης :D :D

 

αν πιασω τη βαση θα κανω παρτυ!!:lol:

XLVI
Link to comment
Share on other sites

αν πιασω τη βαση θα κανω παρτυ!!:lol:

 

k egw prospa8w na parw enan kalo ba8mo panw apo to basi ma8imatika kat...

Genika anxonomai para polu otan dinw kai idi mou exei bgei se kako... :(

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω θα παρω απο 0 μεχρι 20... με περισσοτερη πιθανοτητα στην περιοχη 15-18 (το ελπιζω!)
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω θα παρω απο 0 μεχρι 20

Νομιζω υπερβαλεις... :p

 

Εγω αυριο αν γραψω 13, ειναι μια χαρα. Αν γραψω 14+ σας κερναω ολους! :D

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

με περισσοτερη πιθανοτητα στην περιοχη 15-18 (το ελπιζω!)

 

Κι εγώ εκείνη την περιοχή στοχεύω... Άντε να δούμε...

Ανάλογα τα θέματα. Έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί τα μαθήματα που δώσαμε μέχρι τώρα ήταν πολύ εύκολα... :worry:

 

Για τα μαθηματικά γενικής πιστεύω πως επειδή τα θέματα ήταν πανεύκολα δε θα είναι καθόλου ελαστικοί. :(

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Και γω το φοβαμαι αυτο htrul18...

Ομως τι φταιμε εμεις που δωσαμε βιολογια;

Βεβαια, κ τα δικα μας δεν ηταν δυσκολα, καμια σχεση ομως με τα πανευκολα των μαθηματικων γενικης...

 

Σημερα τι διαβαζετε; Εγω παντως κανω αποδειξεις, θεωρηματα (θεωρια) και θα δω λυμενες ασκησεις. Πιστευω για τον περιορισμενο χρονο που εχουμε, αρκουν.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

 

Του χρονου παιδια παλι..

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα τι διαβαζετε; Εγω παντως κανω αποδειξεις, θεωρηματα (θεωρια) και θα δω λυμενες ασκησεις. Πιστευω για τον περιορισμενο χρονο που εχουμε, αρκουν.

 

Κι εγώ τα ίδια συνονόματε! :) Έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται να μάθει κανείς να λύνει ασκήσεις τώρα...

 

...Το παρακάτω το βρήκα τυχαία σε ένα forum

 

Ευτυχώς προλάβαμε να γράψουμε δύο μαθήματα... :D

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...