Jump to content

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γαλλικά με τίποτα... Καμία άλλη πρόταση;

 

 

Γιατί όχι γαλλικά;

 

Το punto είναι καλή ευκαιρία, αλλάζει κιόλας και θα υπάρχουν και επιπλέον προσφορές!

Με 13000-14000 χιλιάδες θα το πάρεις με τον 120 tjet και αρκετά extra!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για Γαλλικά θα πάς σε Peugeot (206:πολύ καλό αυτοκίνητο,τεσταρισμένο 11 χρόνια στην αγορά,καλά κρατήματα κ.α.,106: αν θες μικρό ισχύουν περίπου τα του 206) και έπειτα σε Citroen!Από Renault....αστο καλύτερα!Εγώ προσωπικά από τα Γαλλικά μόνο Peugeot θα αγόραζα!

 

Για το Fiat....θα το απέφευγα,ειδικά το Punto το οποίο όλοι το έπαιρναν και το έσκιζαν λες και ήταν σε αγώνες!Γενικά δεν εμπιστεύομαι τα Ιταλικά!Πιο πολύ μούρη είναι!

 

Ιαπωνέζικα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά,Γερμανικά επίσης πολύ καλά (δεν βάζω μέσα τις "μεγάλες" και ακριβές μάρκες αλλά OPEL,VW και για πιο οικονομικά SCODA που είναι VW Group)!

 

Το θέμα είναι τι ζητάει κανείς από το αυτοκίνητό του γιατί τώρα μιλάμε γενικά!Για πρωτάρη.....χμμμμ......πρώτα από όλα μεταχειρισμένο,κάποιο που έχει σχετικά φθηνά ανταλλακτικά,κάποιο που κυκλοφορεί αρκετά χρόνια ώστε να βρίσκεις και ανταλλακτικά πιο φθηνά σε περίπτωση (χτύπα ξύλο βέβαια) καμιάς λακούβας στην λαμαρίνα,να έχει καλά κρατήματα και να είναι σχετικά οικονομικό σε όλα και να έχει τις στοιχειώδεις επιδόσεις!Ούτε γκαζιάρικο που λέμε αλλά ολυτε να μην πάει μία!Για μένα το 206 είναι πολύ καλή επιλογή για όλους αυτούς τους λόγους που είπα πιο πάνω!

 

Επίσης να ξέρεις ότι το αυτοκίνητο είναι και λίγο λαχείο από την άποψη σε ποια σειρά μοντέλου θα πέσεις!Μπορεί αν τύχει το ίδιο μοντέλο-μάρκα να είναι σκυλί και σε μια άλλη σειρά για τον χ,ψ λόγο να βγάλει 1002 προβλήματα!Για αυτό κιόλας πάρε ένα μεταχειρισμένο που θα το αλλάξεις σε 3-4 χρόνια και δεν θα σε ταράξει σε ζημιές και ακριβά σερβις!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Μεταχειρισμένο Αυτοκίνητο 11.000 ευρω Προτάσεις

Παιδια για πρωτο αμαξι,σε εναν 19αρι,τι προτείνετε?

Λιγο μεταχειρισμενο,απο 2006 και μετα,μικρο και πανω απο ολα ασφαλες.

Αν βρισκω και καινουριο μεχρι 2000 το πολυ παραπανω δεκτη οποιαδηποτε προταση..

 

Εχω βρει yaris του 2007 εκδοση sol(με 9 αεροσακους κ χειριστηρια στο τιμονι) αλλα με 60.000 χιλιομετρα..

Πολλα δεν ειναι?

 

Επισης το fiat punto καινουριο το αγοραζω σε σχετικα καλη τιμη.αλλα δεν μου το προτεινουν γενικα σαν αξιοπιστο αμαξι οπως toyota

 

Τι προτεινετε?

 

 

 

Μη δώσεις 11.000Ε για μεταχειρισμένο τέτοιας κατηγορίας.

Βάλε κάτι ακόμα και πάρε καινούριο.

 

To Clio 1.2TCE είναι πολύ καλό και δεν έχει ακουστεί τίποτα κακό για αυτό. Έχει βγει και πρώτο σε αξιοπιστία στην κατηγορία του σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ έρευνα.

Γενικά η κατηγορία αυτή έχει πολύ καλές προτάσεις πολύ κοντά στα λεφτά που δίνεις σε καινούρια ή έστω σε ελαφρώς μεταχειρισμένα.

 

Μην πάρεις κάτι με 60.000χλμ με τόσα λεφτά. Κρίμα είναι.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: Μεταχειρισμένο Αυτοκίνητο 11.000 ευρω Προτάσεις

Παιδια για πρωτο αμαξι,σε εναν 19αρι,τι προτείνετε?

Λιγο μεταχειρισμενο,απο 2006 και μετα,μικρο και πανω απο ολα ασφαλες.

Αν βρισκω και καινουριο μεχρι 2000 το πολυ παραπανω δεκτη οποιαδηποτε προταση..

 

Εχω βρει yaris του 2007 εκδοση sol(με 9 αεροσακους κ χειριστηρια στο τιμονι) αλλα με 60.000 χιλιομετρα..

Πολλα δεν ειναι?

 

Επισης το fiat punto καινουριο το αγοραζω σε σχετικα καλη τιμη.αλλα δεν μου το προτεινουν γενικα σαν αξιοπιστο αμαξι οπως toyota

 

Τι προτεινετε?

 

το βασικοτερο δεν ειπες..τι αυτοκινητα εχεις δει και να σου αρεσουν?πες καποια και εμεις θα σου πουμε την γνωμη μας....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Το yaris εχει περιπου 65.000 χιλιομετρα,εκδοση sol (με 9 αεροσακους,χειριστηρια τιμονι κτλ) σε αριστη κατασταση εξωτερικα-εσωτερικα, βγαινει με το κλειδι στο χέρι 9.500 ευρώ

 

Δεν το προτεινετε δηλαδη ε?

 

Επειδη το μηνα θα κανω σιγουρα 400 χιλιομετρα μακρια απο τη πολη που ειμαι,δηλαδη μπαινω σε μεγαλο δρομο και οχι μονο σε πόλη, θα ήθελα πανω απο ολα να ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ.

 

Δηλαδη τα κριτηρια ειναι, ΑΣΦΑΛΕΙΑ(κρατηματα,esp πολυ χλωμο στην τιμη αυτη ομως,αεροσακοι κτλ) Επισης να μην ειναι πολυ μεγαλο για σχετικα ευκολο παρκαρισμα στην πολη.

 

Απο επιδοσεις δεν ψαχνω παράλογα πράγματα,αλλα λογω διαδρομης 2 φορες το μηνα,1,5 ωρα περιπου, να μην σέρνεται κιολας..

Και αξιοπιστο..

 

Αλλα να πω την αληθεια,προτιμω τωρα να παρω ενα μεταχειρισμενο που δεν θα το λυπαμαι και πολυ στα παρκαρισματα κτλ,με 10.000 ευρω, και αργοτερα να παρω κατι που μου αρεσει πιο πολυ καινουριο.

 

Γιατι να δώσω 4500 ευρω παραπανω, και να παρω παλι σχεδον το ιδιο?

Στα χρηματα που βρηκα το yaris,τι αλλες προτασεις υπαρχουν καλες?

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι η γραφή SMS απαγορεύεται.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια καλησπερα.

 

ποια η γνωμη σας για nissan almera 3πορτο, του 2003, 1800 cc, 130 hp σε τιμη 5000 ευρω περιπου?

 

αξιζει σαν αυτοκινητο? εμενα μου φαινεται πως ναι.ειναι made in japan το nissan αυτό?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο μέχρι 5000 ευρώ.Μικρό σχετικά μή μου προτείνετε καμιά μαούνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου προτείνετε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο μέχρι 5000 ευρώ.Μικρό σχετικά μή μου προτείνετε καμιά μαούνα.

 

toyota yaris ή starlet, nissan micra, suzuki swift /alto από 1997-2001 έτη κατασκευης.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Fiat Punto μοντ: 2003/2004

Ηonda Civic μοντ: 2000

Ηyundai μοντ: 2003

Toyota Corolla μοντ: 2000

Τoyota Yaris μοντ: 2000/2001

Nissan Almera μοντ: 2000

Mitsubishi Colt μοντ: 1999

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.Κάπου το καλοκαιράκι ψήνομαι να πάρω αμαξάκι:)

Ψάχνω καιρό τώρα στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.Κάπου το καλοκαιράκι ψήνομαι να πάρω αμαξάκι:)

Ψάχνω καιρό τώρα στις αγγελίες.

 

εγω θα σου προτεινα με βαση οτι σου προτειναμε, να ριχνεις και μια ματια στα ΠΩΛΕΙΤΑΙ των αυτοκινητων των παρκαρισμενων στην πολη. Δεν ξερω εκεί βόρεια, αλλα τουλ. εδώ στην Πάτρα, γινεται χαμός, όλοι τα πουλανε.( πραγματικη κρίση...).επίσης κατα την αποψη μου Νοεμβρης Δεκεμρης ειναι ιδανικοι μηνες για αγορα μεταχειρισμενου, (τελη κυκλοφορίας).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αγορασα σημερα ενα οπελ tigra 1400 cc του 2005(65.000),περασε ελεγχο απο οπελ και μονο λαστιχα μου ειπαν να αλλαξω.fULL extra εκδοση στο μπλε χρωμα το ωραιο,9500 ευρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα παιδια! σκεφτομαι κατα το καλοκαιρακι να παρω και εγω το αυτοκινητακι μου :-D! (ξερω οτι δεν ειναι πολυ καλη περιοδος) λεω για το Mitsubishi Colt CZT! Αμα βρω κανα φραγκο παραπανω το Peugeot 207 RC...... εσεις τι λετε? εχετε να καμια καλυτερη προταση?? Coltακι πως το βλεπετε??? ευχαριστω εκ τν πρωτερον!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! σκεφτομαι κατα το καλοκαιρακι να παρω και εγω το αυτοκινητακι μου :-D! (ξερω οτι δεν ειναι πολυ καλη περιοδος) λεω για το Mitsubishi Colt CZT! Αμα βρω κανα φραγκο παραπανω το Peugeot 207 RC...... εσεις τι λετε? εχετε να καμια καλυτερη προταση?? Coltακι πως το βλεπετε??? ευχαριστω εκ τν πρωτερον!

 

καλο το κολτ, το εχει ενας φιλος.

αν θες δες και λεον 1.4 η 1.8 τσι. πολυ καλο και αξιοπιστο. αν μαλιστα θες και γκαζι και αναβαθμισεις τοτε το 1.8 ειναι σουπερ λυση.

Link to comment
Share on other sites

καλο το κολτ, το εχει ενας φιλος.

αν θες δες και λεον 1.4 η 1.8 τσι. πολυ καλο και αξιοπιστο. αν μαλιστα θες και γκαζι και αναβαθμισεις τοτε το 1.8 ειναι σουπερ λυση.

 

Προς το κολτακι πηγαινω λογου μεγεθους! Οσο για το λεον το 1.8 ειναι πολλα τα κυβ. του... ξεφευγει καπως....! αλλα το 1.4 θα το κοιταξω! ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mετα απο ωριμη σκεψη κατεληξα(λεμε τωρα) στο εξης αυτοκινητο: audi A4 1.8t και audi A4 1.8t quattro μοντελο 2006.θα ηθελα τη γνωμη σας ποια απ τις 2 εκδοσεις να προτιμησω και γιατι?και οποιος γνωριζει ας πει και τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα.Ευχαριστω! :)
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς καλύτερα για quattro από άποψη οδικής συμπεριφοράς και τώρα και σε περίπτωση μελλοντικής αναβάθμισης και καλύτερη μεταπωλητική αξία.
Link to comment
Share on other sites

Το 4κίνητο είναι πιο βαρύ που σημαίνει και μεγαλύτερη κατανάλωση αλλά θα έχεις πολύ καλύτερη οδική συμπεριφορά, ασφάλεια και αξία μεταπώλησης. Αν κρίνεις την διαφορά στα χρήματα μικρή, προτίμησε το 4κίνητο.
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο ωριμη σκεψη κατεληξα(λεμε τωρα) στο εξης αυτοκινητο: audi A4 1.8t και audi A4 1.8t quattro μοντελο 2006.θα ηθελα τη γνωμη σας ποια απ τις 2 εκδοσεις να προτιμησω και γιατι?και οποιος γνωριζει ας πει και τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα.Ευχαριστω! :)

 

το 1.8 το απλο ειναι καινουργιο η ειναι μεταχειρισμενα και τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμενα και τα 2...........η μονη τους διαφορα ειναι η τετρακινηση........

 

ποσα χλμ εχουν? αν το τετρακινητο εχει πολλα χλμ δες σε τι κατασταση ειναι το haldex. αυτο ειναι ακριβο αν σου βγαλει καμμια ζημια.

Link to comment
Share on other sites

το haldex πρακτικα δε χαλαει........πιο πολυ με απασχολει το turbo μιας και μιλαω για μεταχειρισμενο.......ποιος ξερει τι μεταχειριση εχει κανει ο προηγουμενος-οι..........60000-70000 εχουν και τα 2..........αλλα κατεληξα στο μπροστοκινητο........:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...