Jump to content

Αναβαθμισμενες Περιοχες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και στην κω που ειμαι εγω εχoυν αναβαθμιστει ολες οι συνδεσεις απο πλευρας οτε αλλα απο μεριας providers εχουν αναβαθμιστει μονο οι 384 σε 768! εγω εχω 1mbit συνδεση κ περιμενω να γινει η αναβαθμιση.

Μια ερωτηση. Εχω το Alcatel Speed Touch 530i που μεχρι τωρα δεν μου παρουσιασε κανενα απολυτως προβλημα. Τωρα που η ταχυτητα μου θα γινει 2mbit θα πρεπει να παρω καινουργιο μοντεμ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 234
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλλιθέα Αττικής πριν από 20 λεπτά έγινε η αναβάθμηση της γραμμής από 384/128 σε 768/192 και οχι μόνο η γραμμή από ΟΤΕ αλλά και αλλαγη ταχύτητας απο ΟΤΕΝΕΤ!!
Link to comment
Share on other sites

Στους Αγίους Αναργύρους από 576/160 --> 1088/288 (εκεί συγχρονίζεται το modem). H Otenet ακόμα τίποτα. :)

 

Κομπλέ και η Οτενέτ! :up:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες.............OLE !!!!!!!!!!!!

Πάτρα Τ/Κ Κωνσταντινουπόλεως.

Μόλις έφαγα disconnect και με το που ξαναμπήκα από 512 πήγα στο 1024.

Ευχαριστώ τους γονείς μου, τον ΟΤΕ (Λέμε και καμμία μ@λ#$@) κλπ

Youpiiiiii !!! :) :) :)

 

Edit Ξέχασαν να αναφέρω : Forthnet 1 bill

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στους 6 μηνες και τo συμβολαιο ειναι 12μηνο.

Το πλεον κουφο...

Απο σημερα το πρωι παιρνω IP και συνδεομαι κανονικα στα 2048/256 αλλα δυστυχως υπαρχει και ο κοφτης της Otenet ;)

 

http://img90.imageshack.us/img90/7315/ote2048256ll6.th.gif

 

Πριν καμια ωρα με πηραν και απο το cc της Οtenet να μου πουν πως ο ΟΤΕ εφτιαξε τη γραμμη :p :p

Υπολογισα κι εγω πως θα με γυρισανε στα 768/192 αλλα η γραμμη ειναι ακομα 2048/256!

Μαλλον για την ταλαιπωρια μου που δεν ειχα aDSL για 2 μερες με αποζημιωσανε με μεγαλυτερη αναβαθμιση :p :p

 

...κατι τετοια κανουν και αρχιζω να τους συμπαθω τους Οτετζηδες :p

Link to comment
Share on other sites

Καλλιθέα Αττικής πριν από 20 λεπτά έγινε η αναβάθμηση της γραμμής από 384/128 σε 768/192 και οχι μόνο η γραμμή από ΟΤΕ αλλά και αλλαγη ταχύτητας απο ΟΤΕΝΕΤ!!

 

Τελικά άδικα χάρηκα τόσο πολύ,το μεσημέρι που είδα οτι έγινε το update της γραμμής δοκίμασα να κατεβάσω ένα αρχείο και διαπίστωσα ότι κατέβαζα με 80kbs ,μετά απο αυτό έκανα αρκετές δοκιμές και με άλλα αρχεία και κοίταζα στο du meter να δω τι λέει και αυτό έδειχνε να κατεβάζει με 75-82kbs. Το απόγευμα που το ξανακοίταξα είδα οτι έχει πέσει στα 50kbs :mad: Τι μπορεί να φταίει? (πάντα τα downloads είναι τα ίδια αρχεία απο τους ίδιους server)

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Κατερίνης σήμερα έγινε η αναβάθμιση!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά άδικα χάρηκα τόσο πολύ,το μεσημέρι που είδα οτι έγινε το update της γραμμής δοκίμασα να κατεβάσω ένα αρχείο και διαπίστωσα ότι κατέβαζα με 80kbs ,μετά απο αυτό έκανα αρκετές δοκιμές και με άλλα αρχεία και κοίταζα στο du meter να δω τι λέει και αυτό έδειχνε να κατεβάζει με 75-82kbs. Το απόγευμα που το ξανακοίταξα είδα οτι έχει πέσει στα 50kbs :mad: Τι μπορεί να φταίει? (πάντα τα downloads είναι τα ίδια αρχεία απο τους ίδιους server)

 

Την πρώτη μέρα, έτσι ήταν και σε εμένα! Αλλά την δεύτερη έστρωσε και κατεβάζει κανονικά με 1024.

Κάνε λίγη υπομονή, θα φτιάξει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλλιθέα Αττικής πριν από 20 λεπτά έγινε η αναβάθμηση της γραμμής από 384/128 σε 768/192 και οχι μόνο η γραμμή από ΟΤΕ αλλά και αλλαγη ταχύτητας απο ΟΤΕΝΕΤ!!

 

εγω φιλε Καλλιθεα παραμενω στα ιδιδ :worry:

μηπως ειναι κατα περιοχες της Καλλιθεας επειδη ειναι μεγαλος δημος :cry:

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε Καλλιθεα παραμενω στα ιδιδ :worry:

μηπως ειναι κατα περιοχες της Καλλιθεας επειδη ειναι μεγαλος δημος :cry:

 

Εγώ φίλε Megalos είμαι στην Αθηνάς και Ξενοφώντος !

Link to comment
Share on other sites

Άμα λέω εγώ ότι θα μείνω τελευταίος στο λεκανοπέδιο.. :worry:

 

nonono... εγω θα ειμαι ο τελευταιος ετσι που παει...:cool:

Ακομα περιμενουμε εμεις στη Γλυφαδα...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια και στην κω που ειμαι εγω εχoυν αναβαθμιστει ολες οι συνδεσεις απο πλευρας οτε αλλα απο μεριας providers εχουν αναβαθμιστει μονο οι 384 σε 768! εγω εχω 1mbit συνδεση κ περιμενω να γινει η αναβαθμιση.

Μια ερωτηση. Εχω το Alcatel Speed Touch 530i που μεχρι τωρα δεν μου παρουσιασε κανενα απολυτως προβλημα. Τωρα που η ταχυτητα μου θα γινει 2mbit θα πρεπει να παρω καινουργιο μοντεμ?

 

Και εγώ από την κω(καρδάμαινα) είμαι και δεν έχει γίνει ακόμα καμιά αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

και με αρέσει που με είπαν οτι η αναβάθμιση στην Αθήνα έχει ολοκληρωθει και τώρα έχει σειρά η υπόλοιπη Ελλάδα :p

εδώ πάντως,Καλαμαριά,Θεσσαλονική το modem μου δεν μύρισε κανέναν διπλασιασμό :( ενώ στην Κιφησιά έγινε :(

ένα καλό έκανε ο οτε θα μας το βγάλει απτην μύτη :p

Link to comment
Share on other sites

Η Πετρουπολη αναβαθμιστηκε αλλα οι εχοντες vivodi εχουμε την τυχη του axidous...:(

 

 

Και εγω Πετρουπολη ειμαι , αλλα ΔΕΝ εχω αναβαθμιστει ακομη :( :(

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Εχω το Alcatel Speed Touch 530i που μεχρι τωρα δεν μου παρουσιασε κανενα απολυτως προβλημα. Τωρα που η ταχυτητα μου θα γινει 2mbit θα πρεπει να παρω καινουργιο μοντεμ?

 

 

Oχι δεν χρειαζεται .....απ'οτι γνωριζω μεχρι 8mbit εισαι καλυμενος...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε Megalos είμαι στην Αθηνάς και Ξενοφώντος !

 

Εγω φιλε ειμαι Ιφιγενειας κοντα ΕΛΤΑ αλλα τιποτα ουτε σημερα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...