Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. Από εφαρμογές, μπήκε το SwissManager και το MyFileMan. Μάλιστα το Swiss το ρύθμισα να κλείνει τις εφαρμογές με το flip closed και το βρίσκω λείαν εξυπηρετικό.

 

 

To Swiss manager όμως μου κλέινει με αυτόν τον τρόπο και την κάμερα όταν είναι κλειστό το πορτάκι για την ακρίβεια μου την κλέινει πριν προλάβει καν να ανοίξει. Το κάνει σε εσένα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

re paidia simera epese ena p990 sta xeria mou kai ithela poli na to paro alla me ta prota 20 lepta pou to dokimasa den thelo oute na mou to xarisoun!:( einai apelpistika argo gia opoion to thelei na to doulepsei epaggelmatika! an den vgaloun kanena firmware den to vlepo na poulaei poli akoma pantos!:X
Link to comment
Share on other sites

Τη πρωτη φορα ειναι αργο και μετεπειτα παει σφαιρα. Δε σε καταλαβαινω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

To Swiss manager όμως μου κλέινει με αυτόν τον τρόπο και την κάμερα όταν είναι κλειστό το πορτάκι για την ακρίβεια μου την κλέινει πριν προλάβει καν να ανοίξει. Το κάνει σε εσένα?

 

Εχεις το παλαιοτερο version 1.00 και για αυτο στο κανει. Εχει βγει το Swiss Manager 1.10 που εχει διορθωσει αυτο το bug του Swiss Manager 1.00. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήταν σωστή η διαδικασία που ακολούθησες. Φαντάζομαι θα σκάλισες και λίγο το μενού... ;) Και με 3 ώρες κλήσεως με την μπαταρία που είχες παρα πολύ ικανοποιητικό :D Για πείτε παιδιά, πως τα πάτε εσείς με την μπαταρία;

 

Με το χρονο αυξανετε και η αποδοση της μπαταριας, υπομονη! Εμενα δυο μερες κραταει ως τωρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Με το χρονο αυξανετε και η αποδοση της μπαταριας, υπομονη! Εμενα δυο μερες κραταει ως τωρα...

 

Συμφωνώ... μετά την πρώτη φόρτηση (12 ώρες) μου πήγε δύο μερες και είχε μείνει περίπου 1/4 της μπαταρίας.

Και όπως είναι φυσικό δεν το άφησα δυο μέρες από τα χέρια μου... όλο το σκάλιζα...

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Τη πρωτη φορα ειναι αργο και μετεπειτα παει σφαιρα. Δε σε καταλαβαινω...

 

ti enoeis oti me tin proti fora einai argo kai meta paei sfaira? diladi ti allazei kai paei kalitera? tou exeis fortosei arxeio word na deis posi wra kanei? :(

Link to comment
Share on other sites

paides kalimera, mipws vrikate pws setaparoume to email ? opws kseroume to support tis sonyericson den exei tin ellada stin lista me tis xwres!!!!

klik

 

έχετε γεμίσει 2 τόπικ με απορείες κ ρωτάτε συνέχεια τα ίδια!!:wacko:

η πρέπει να γίνει ένας σωστός διαχωρισμός σε κατηγορίες ή πρέπει να γίνει κάποιο faq

 

π.χ.

  • αpps,games-UIQ3(έχει ήδη γίνει)

  • movies-λέω να συνεχίσουμε στο επισημασμένο κ απλώς να γράφουμε τα στοιχεία του video και για ποιο κινητό κάνουν(edit-έγινε κ αυτό)

  • προβλήματα hardware p990

  • προβλήματα hardware M600

  • απορείες,ερωτήσεις UIQ 3--γενικό θέμα για όλα τα μοντέλα (software)

  • τα πάντα για email στο κινητό

  • wallpapers,ringtones,themes για UIQ 3

  • τα πάντα για τις αναβαθμίσεις από το σπίτι

  • οδηγός ρύθμισης wifi για p990

στο περίπου αυτά

bill_viper k florinaperis τι λέτε;

οι υπόλοιποι;;..γενικά καμιά άλλη ιδέα;;:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides...exo ena problima..pou den to leei to vivlio odigos xrisis P990i oson afora me ta minimata SMS pou anaferei to set xaraktiron apo tis rithmiseis minimaton...ti einai to 7bit kai to US2...peite mou ti akribos einai opios gnorizei kai ti mou proteinete na balo ena apo ta 2;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβες οτι λεει ο Papathvas πιο πανω. Γινεται πανικος, δικαιολογημενα βεβαια, με επαναλαμβανομενες ερωτησεις και τα συναφη. Δυστυχως (η ευτυχως) ετσι γινεται οταν υπαρχει νεο κινητο. Και με το Π900 το ιδιο συνεβαινε. Πιστευω οτι σε κανα διμηνο ο αχταρμας των αποριων θα εχει κοπασει και το Φορουμ θα ξαναβρει την πορεια του. Εως τοτε οι πιο σχετικοι επι των θεματων ας δωσουν λιγο τοπο στην οργη αλλα να ειναι βεβαιοι οτι ολοι οι υπολοιποι εκτιμουν αφανταστα την βοηθεια τους με πρωτο εμενα.

 

Κατα την γνωμη μου πρεπει να υπαρχουν 2 Φορουμ μονο για το Π990, ενα με προγραμματα και εφαρμογες (και τα συναφη προβληματα αυτων) οπως φανταζομαι οτι μπορει να εξελιχθει το παρον και ενα με ερωτησεις και προβληματα γενικα, οπως αυτο που υπαρχει. Σιγουρα θα υπαρχει και μια αλληλοκαλυψη αναποφευκτα. Περισσοτερα Φορουμ μαλλον σπαταλη πορων και χρονου ειναι. Ειμαι σιγουρος οτι κατα τα Χριστουγεννα ολοι ευχαριστημενοι θα ειμαστε με τον ενα η τον αλλο τροπο και θα παιζουμε το Π900 στα δαχτυλα χωρις προβληματα με καμμια 20αρια εφαρμογες ο καθενας, οπως με το Π900 :)

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο 100%. Τα προβλήματα έπρεπε να τα γράφουν στα προβλήματα, και όχι να υπάρχουν παράλληλα θέματα. Αλλά κλασσικά, καινούριο κινητό, κανένας δεν διαβάζει οδηγίες (ούτε και γω, αλλά τουλάχιστον έχω την υπομονή να το κάνω φύλλο - φτερό για να βρώ αυτό που θέλω), οπότε θα γίνει ο αχταρμάς.

 

Πλέον σε όσους ρωτάνε πράγματα που έχουν απαντηθεί πρίν, δεν μπαίνω στον κόπο να ξανα-απαντήσω. Ας μπούνε αυτοί στον κόπο να διαβάσουν λίγο παραπάνω....

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Tο κινητο πλεον πηγαινει σφαιρα..

Μετα την αναβαθμιση του κανει επανεκκινηση σε 10-15sec!!!!

Δεν κολαει πουθενα ακομα...

Κανενα bug...

Link to comment
Share on other sites

Tο κινητο πλεον πηγαινει σφαιρα..

Μετα την αναβαθμιση του κανει επανεκκινηση σε 10-15sec!!!!

Δεν κολαει πουθενα ακομα...

Κανενα bug...

 

τώρα χαζό θα ακουστεί αυτό που θα πώ, αλλά μου φαίνεται οτι όσο περισσότερο το χρησιμοποιείες, τόσο πιο γρήγορα πάει... Μπορεί να είναι και θέμα συνήθειας, αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει. Βέβαια την ταχύτητα του Ρ800 στα μενού του δεν την έχει. Όσο για την επανεκκίνηση που παραπιονιόμαστε, μην ξεχνάμε οτι όταν το κινητό ανάψει , είναι πλήρως λειτουργικό, και έτοιμο για χρήση. Δεν είναι όπως τα Windows που ανοίγουν, και μετά περνάει μια αιωνιότητα και δέκα μέρες για να μπορείς να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή κανονικά...

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

Tο κινητο πλεον πηγαινει σφαιρα..

Μετα την αναβαθμιση του κανει επανεκκινηση σε 10-15sec!!!!

Δεν κολαει πουθενα ακομα...

Κανενα bug...

 

Σε ζηλευω λιγακι :)

sto system information exeis Phone: CXC 162037 R7A001 meta tin anavathmisi? egw ayto exw kai den exw dei diafora. Merci

Link to comment
Share on other sites

τώρα χαζό θα ακουστεί αυτό που θα πώ, αλλά μου φαίνεται οτι όσο περισσότερο το χρησιμοποιείες, τόσο πιο γρήγορα πάει... Μπορεί να είναι και θέμα συνήθειας, αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει. Βέβαια την ταχύτητα του Ρ800 στα μενού του δεν την έχει. Όσο για την επανεκκίνηση που παραπιονιόμαστε, μην ξεχνάμε οτι όταν το κινητό ανάψει , είναι πλήρως λειτουργικό, και έτοιμο για χρήση. Δεν είναι όπως τα Windows που ανοίγουν, και μετά περνάει μια αιωνιότητα και δέκα μέρες για να μπορείς να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή κανονικά...

 

 

Ίσως - λέω ίσως - όχι και τόσο χαζό: Μπορεί το νέο Symbian να έχει κάποιο μηχανισμό caching ή prefetching.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides...exo ena problima..pou den to leei to vivlio odigos xrisis P990i oson afora me ta minimata SMS pou anaferei to set xaraktiron apo tis rithmiseis minimaton...ti einai to 7bit kai to US2...peite mou ti akribos einai opios gnorizei kai ti mou proteinete na balo ena apo ta 2;)

 

7bit: Το "παραδοσιακό" σετ, με ελληνικά μόνο σε ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Κάθε μήνυμα μέχρι 160 χαρακτήρες (άσχετα με το άν μπορούν τελικά να ενωθούν πολλά μαζί).

 

UCS2: Νεότερο, unicode σετ. Υποστηρίζει και μικρα - τονούμενα ελληνικά. Επειδή όμως κάθε χαρακτήρας κωδικοποιείται με 2 bytes, περιορίζεται το μέγεθος κάθε μηνύματος στους 70 χαρακτήρες. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι θέλεις περίπου το διπλάσιο αριθμό μηνυμάτων για να γράψεις τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

S'EUXARISTO POLI MOBILER;) PAIDIA AUTO POU DEN MPORO NA KATALABO KAI MOU EXEI SPASEI LIGO TA NEURA EINAI...OTAN MILAO TO THL...META APO MISO LEPTO OMILIAS...KANEI AUTOMATA ANOIXTI AKROASH...KAI TI PREPEI NA KANO GIA NA TO AFAIRESO???
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Ίσως - λέω ίσως - όχι και τόσο χαζό: Μπορεί το νέο Symbian να έχει κάποιο μηχανισμό caching ή prefetching.

 

Λες? δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο σε φόρουμ/site. Μπορεί να μην έχει ασχοληθεί ακόμα κανείς επι τούτου. Πάντως σε αυτό περι μηνυμάτων έχεις δίκιο, έτσι είναι.

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

to volume sta ringtones einai pragmati xamilo. to idio provlima (dioti peri provlimatos prokeitai) exw kai sto samsung p300. Telika nomizw oti prokeitai gia directiva tis EU oson afora ta nea tilifona. Den einai dynaton oi kataskeyastes na agnooun to thema. kapoia logiki eksigisi tha yparxei.

 

I porta tis mpatarias tou p990 vevaia einai megali aprosexia tis SE gia na min pw tipote allo. To mono kalo einai oti me ta polla kolimata, vaze vgale to kalima, pou tha paei, tha malakwsei kai tha bgainei pio eykola :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο...

Νομίζω οτι όσο χρησιμοποιεις το κινητο....μαθαινει να τρεχει πιο γρηγορα!!

Πιθανον κάποιος μηχανισμος prefetch...

 

http://www.covertecstore.com/photos/sets/SONP990i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο...

Νομίζω οτι όσο χρησιμοποιεις το κινητο....μαθαινει να τρεχει πιο γρηγορα!!

Πιθανον κάποιος μηχανισμος prefetch...

 

χεχε, χαίρομαι που τελικά δεν είμαι παράφρον!!!! :) :p :lol:

mpampir has spoken

Νέο Blog! :

www.mpampir.com

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα να ανοιγει μεσα σε 10-15 δευτερα !!!

αυτο παλι μου φαινεται υπερβολικο

υπαρχει αλλος χρηστης που να ανοιγει τοσο γρηγορα το τηλεφωνο του ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...