Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει,αλλα με την αναβαθμιση σε ΜΕ,μπορεις να κανεις απεγκατασταση των εφαρμογων πατωντας C πανω στο εικονιδιο της εφαρμογης μεσα απτο μενου:) :)
Johny
Link to comment
Share on other sites

Mετα ειναι αυτη του ME ν3.0638.0.0.30

Βελτιονετε η καμερα, ο ηχος και νομιζω οτι και το ξυπνητιρι θα λειτουργει τορα με κληστο κινητο :)

 

αυτο ρωταω τοσα posts ρε παιδια....

εχει διαφορα η καμερα του music edition απο την τελευταια αναβαθμιση του 73...??

και οταν λετε οτι εχει διαφορα τι εννοείτε...???

βγαζει καλυτερες Photos...???

ο ηχος επισης ειναι ακομη καλυτερος...???

αξιζει με αλλα λογια αν δεν ακους τοσες πολλες ωρες mp3 κτλ να πας στην music edition για ολα τα υπολοιπα...???

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς διαφορά στη τιμή του ΜΕ απο το απλό;

πέρα απο την κάρτα και τα ακουστιά έχει διαφορά στις λειτουργίες;είχα διαβάσει πιο πριν οτι άλλαζει τις συντομεύσεις απο 4 σε 2 για το music player και ότι απλά είναι πιο γρήγορος ο mediaplayer στη συγκεκριμένη έκδοση.

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς διαφορά στη τιμή του ΜΕ απο το απλό;

πέρα απο την κάρτα και τα ακουστιά έχει διαφορά στις λειτουργίες;είχα διαβάσει πιο πριν οτι άλλαζει τις συντομεύσεις απο 4 σε 2 για το music player και ότι απλά είναι πιο γρήγορος ο mediaplayer στη συγκεκριμένη έκδοση.

 

522 euros το ΜΕ.Πολυ καλυτερος ο mp3 player,μενει παντα ανοικτος γιαυτο ανοιγει πιο γρηγορα,και εχει αποκλειστικο το multimedia πληκτρο.Υπαρχουν ακομα 2 νεα θεματα,πρασινο-κοκκινο και αρκετοι 3D ηχοι και AAC:)

Johny
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά φτάσαμε τις 100 σελίδες για το N73. Άντε και 200.

Αν βάλεις τη ρύθμιση στις 40 απαντήσεις ανά σελίδα, τώρα θα είσαι στις 50 :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην ΜΕ το ξυπνητήρι λειτουργεί σωστά με κλειστό το κινητό;

 

Ναι. Εμενα παντως και στο απλο Ν73 δηλ. απο την αρχη που το πηρα δεν ειχα προβλημα.Δουλευε και με το κινητο κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι απίστευτα ευτυχισμένος!

Σήμερα νωρίς, μετα το γυμναστήριο το μεσημεράκι έκανα μια βόλτα απο τη vodafone, και ρωτάω για το n73, και τι να μου πούνε;; τα κλασσικά, δεν υπάρχει, και δεν ξέρουμε πότε θα έρθει..

περνάω μετά απο 1 ωρίτσα και πετυχένω έναν τύπο ο οποίος μου είπε πως έιχαν n73 και πως παρέλαβαν ένα κομμάτι εκείνο το πρωί και πως οι άλλοι υπάλληλοι προφανώς δεν το είδαν... κάνω τον κόσμο άνω κάτω του λέω πόσο καιρό ψάχνο αυτό το κινητό, και τον αναγκάζω να μου το φέρει εκείνη τη στιγμή μη τυχών αγοραστεί απο κανέναν άλλον... κάναμε κάτι κόλπα με τις επιδοτήσεις και τα προγράμματα τα οικογενειακά, η επιδότηση έφτασε τα 450 ευρώ και το κινητό, φυσικά δωρεάν.

είμαι λοιπόν ένας τυχερός κάτοχος Nokia n73...

με τη σειρά μου τώρα θα κάνω 2-3 ερωτήσεις έτσι για να αρχίσω να μπαίνω στο κλίμα και εγω, άν έχουν απαντηθεί σορρυ, είμαι πολυ φτιαγμένος για να κάτσω να ψάξω 100 σελίδες.

1) πως βγάζω τα shortcuts τα οποία είναι στο background συνέχεια και μου καλύπτουν την ταπετσαρία;;

2) σήμερα επιβεβεώθηκαν οι φόβοι μου, μετα απο όσα είχα διαβάσει στο φορουμ το κινητό την πρωτη φορά που χτύπησε, έκανε σα βραχνιασμένο, σα μπουκωμένο, αλλα μετά έδειξε να φτιάχνει.

3) Υπάρχει κανένα software update για το οποίο θα έπρεπε να ξέρω;;

 

Θένκς, more questions to come!

Link to comment
Share on other sites

1) πως βγάζω τα shortcuts τα οποία είναι στο background συνέχεια και μου καλύπτουν την ταπετσαρία;;

2) σήμερα επιβεβεώθηκαν οι φόβοι μου, μετα απο όσα είχα διαβάσει στο φορουμ το κινητό την πρωτη φορά που χτύπησε, έκανε σα βραχνιασμένο, σα μπουκωμένο, αλλα μετά έδειξε να φτιάχνει.

3) Υπάρχει κανένα software update για το οποίο θα έπρεπε να ξέρω;;

 

1. Πηγαίνεις Μενού > Ρυθμίσεις > Γενικές > Κατάσταση Αναμονής > Ενεργή Αναμονή και επιλέγεις "Όχι"

 

2. Τα ηχεία του Ν73 έχουν γενικότερα πολύ καλή απόδοση. Πιστεύω δεν θα έχει πρόβλημα.

 

3. Η τελευταία έκδοση για το Ν73 είναι η 3.0638.0.0.1 (30-10-2006). Πληκτρολογείς *#0000# για να δεις ποια έχει το δικό σου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

1) το κινητό μου είναι outdated, πού πάω για να το κάνω update ;; με το cd που έρχεται πακέτο γίνεται ;

2) το έχω ήδη στη φώρτηση για 6-7 ώρες (πρώτη φορά), πόσο θέλει κανονικά;; γίνεται τπτ άμα ψάχνω τις εφαρμογές του κινητού ενώ φορτίζει την πρώτη φορά;;

Link to comment
Share on other sites

apla *amaei to kinhto....

το λές με την έννοια του ότι το κινητό είναι καλό, ή ότι εγώ *αμάω το κινητό πειράζοντας το/παίζοντας μαζί του ενώ φορτίζει πρώτη φορά;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες..ειμαι κατοχος κ εγω του Ν73 εχει μια εκδοση V 2.0628.0.0.1 10-07-2006 RM-133 λεω ν κανω μια αναβαθμηση..σκευτομαι την ME (music edition)ξερεται αν με καλυπτη η εγγυηση??ελεγα να πηγαινα σε nokia shop.διαβασα καποια πραγματα για τισ αναβαθμησης στο pc..αν το παω στην παιζει να παθει τπτ κ να τρεχω..ευχαριστω..αμα μπορει κανενας φιλος απο το forum ας μου απαντησει..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[quote=krokodilakias;

 

re paidia ksereis kaneis ean mporw na allaksw prosopsh gia to n73 kai pou mporw na vrw ean ginetai...?

 

Sti nokia i sto ebay tha vreis..to pos ginete pigene sto proto moy post sti selida 1 kai ekei ehei ena link me odygies..allios sti Nokia tha sto kanoune

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

και αν ξερεται σε ποιο καταστημα να απευθυνθω για την αναβαθμηση..δεν ειμαι για τρεχαματα..εννοω να συμβει τπτ περιεργο με το κινητο κ να πηγενω ξανα κ ξανα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος πως γινεται format στο τηλεφωνο ? (οχι στην καρτα μνημης) ευχαριστω.

 

Πατα το *#7370# θα σου ζητηση restart. :lol:

Link to comment
Share on other sites

και αν ξερεται σε ποιο καταστημα να απευθυνθω για την αναβαθμηση..δεν ειμαι για τρεχαματα..εννοω να συμβει τπτ περιεργο με το κινητο κ να πηγενω ξανα κ ξανα..

 

εγω θα σου σύστηνα τη Nokia στη ζωοδοχου πηγης και σωλονος εγω τον τελευταιο καιρο πηγαινω εκει και ειμαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

αυτο ρωταω τοσα posts ρε παιδια....

εχει διαφορα η καμερα του music edition απο την τελευταια αναβαθμιση του 73...??

και οταν λετε οτι εχει διαφορα τι εννοείτε...???

βγαζει καλυτερες Photos...???

ο ηχος επισης ειναι ακομη καλυτερος...???

αξιζει με αλλα λογια αν δεν ακους τοσες πολλες ωρες mp3 κτλ να πας στην music edition για ολα τα υπολοιπα...???

Απαντουσα στην ερωτιση του @billakosss για την v3.0638.0.0.1

παντος μην περημενης μεγαλες διαφορες το τηλ γεινετε λιγο πιο σταθερο και ο ηχος μπορει να ειναι λιγο καλητερος αλλα καμια σχεση με την προτη αναβαθμηση που η διαφορα ειταν τεραστια!

Aν δεν θελεις να πηγενεις και να κληνης ενα player απο μονος σου μην το κανεις εγω παντος δεν το μετανιοσα που το εκανα σε καινουρια αναβαθμηση της νοκια μπορει να το ξανακανω N70 :O

 

Τελικά στην ΜΕ το ξυπνητήρι λειτουργεί σωστά με κλειστό το κινητό;

Λειτουργει! :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ RESTART.

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΣΕ ΕΣΑΣ.

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ 3D TONES EFFECTS (MESA APO TO APPLICATIONS) KAI ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ REVERBARATION ΒΑΛΟΥΜΕ LIVING ROOM KAI MEΣΑ ΑΠΟ ΤΟ PROFILE ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ SAYS CALLER S NAME.

TEΛΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ MP3 OΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΑΛΛΕΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ RESTART.

TRY IT

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ RESTART.

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΣΕ ΕΣΑΣ.

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ 3D TONES EFFECTS (MESA APO TO APPLICATIONS) KAI ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ REVERBARATION ΒΑΛΟΥΜΕ LIVING ROOM KAI MEΣΑ ΑΠΟ ΤΟ PROFILE ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ SAYS CALLER S NAME.

TEΛΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ MP3 OΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΚΑΛΛΕΙ ΜΕΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ RESTART.

TRY IT

 

Δεν ξερω για την πρωτη περιπτωση αλλα εγω εχω mp3 τονους κλησης παντα, και δεν εχω προβλημα με restart.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...