Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στην "ΜΕ" μου φάνηκε πολύ αρνητικό που το πλήκτρο Media κλειδώνει σε δύο προκαθορισμένες εφαρμογές. Στο κανονικό Ν73 μου δίνει 4 ελεύθερα επιλέξιμες συντομεύσεις και αυτό είναι σημαντικό συν για τη λειτουργικότητα του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gianpithio πες μας οτι για πλάκα κάνεις τόσα ορθογραφικά λάθη.

Δυστηχος οχι :(

Τι να κανουμε πρεπει να με ανεχτειτε :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί ακόμα τόσες λίγες εφαρμογες για s60 3rd?

επίσης κάπου διάβασα οτι θα παίζει και τα παιχνίδια του n-gage?

ισχύει;

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί ακόμα τόσες λίγες εφαρμογες για s60 3rd?

επίσης κάπου διάβασα οτι θα παίζει και τα παιχνίδια του n-gage?

ισχύει;

Ακομη αρχη ειναι σιγα σιγα θα υπαρχουν πολες :)

Για τα παιχνιδια του n-gage δεν εχει βρεθει ακομη τροπος :( εσυ που διαβασες κατι τετιο?:confused: :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται γιατι το ΜΕ εχει πιο νεο λογισμικο και το Νοκια Software updater δεν κανει υποβαθμηση, πιστευω οταν βγει νεο λογισμικο για το απλο Ν73 τοτε θα γινει.

 

σωστα τα λεει ο φιλος dedcat. ισως να γινεται ομως η υποβαθμιση σε απλο n73 σε καποιο νοκια Center με εξοπλισμο για flasing δηλ κατευθειαν γραψιμο στην flash του τηλ

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πριν απο καιρό οτι η Νοκια θα βγάλει Emulator ώστε να παίζουν τα παιχνίδια του N-gage και στα υπόλοιπα s60 κινητά.Υπήρχε και το blizz install(τέλειο) αλλά ποτέ δεν έψαξα να δώ αν δουλεύει στο 3650 η κάπου αλλού γιατι είχα το real thing(ενα n-gage).
Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

gianpithio πες μας οτι για πλάκα κάνεις τόσα ορθογραφικά λάθη.

 

:lol: :lol: :lol: Και'γω ήθελα να ρωτήσω το ίδιο πράγμα τον φίλο , αλλά δεν έβρισκα έναν ευγενικό τρόπο.....:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Άσχετο: Έχει αγοράσει κανένας τίποτα απο το megamarket.gr?

 

Edit @ gianpithio: Πλάκα κάνουμε μην αγχώνεσαι..;)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακόμα μια ερώτηση.

Επηρεάζει καπου τη λειτουργικότητα του οτι δεν υποστηρίζει το πρωτοκολλο AD2P? απο οτι κατάλαβα αυτο χρησιμοποιείται για ασυρματα ακουστικα με στερεοφωνικό ήχο;

Δηλαδή αν θέλω να πάρω bluetooth ακουστικό,δε θα μπορώ;

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ακόμα μια ερώτηση.

Επηρεάζει καπου τη λειτουργικότητα του οτι δεν υποστηρίζει το πρωτοκολλο AD2P? απο οτι κατάλαβα αυτο χρησιμοποιείται για ασυρματα ακουστικα με στερεοφωνικό ήχο;

Δηλαδή αν θέλω να πάρω bluetooth ακουστικό,δε θα μπορώ;

 

Μπορείς κανονικά.

Αυτό που δεν μπορείς είναι bt ασύρματο στερεοφωνικό ακουστικό(διπλό) για να ακούς μουσική δηλαδή από αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

"Άσχετο: Έχει αγοράσει κανένας τίποτα απο το megamarket.gr?"

 

Εγω.Παρα πολλες φορες.Πολυ καλο.

Μεγαλη ποικιλια-καλες τιμες-Ταχυδρομικα δωρεαν-Αμεσοτατη εξυπηρετηση.

 

Τωρα -αν σε ενδιαφερει αυτο- αρχισε και ατοκες με πιστωτικη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγω.Παρα πολλες φορες.Πολυ καλο.

Μεγαλη ποικιλια-καλες τιμες-Ταχυδρομικα δωρεαν-Αμεσοτατη εξυπηρετηση.

 

Τωρα -αν σε ενδιαφερει αυτο- αρχισε και ατοκες με πιστωτικη

 

Thanks boy!Το έχω τσεκάρει οτι έχει καλές τιμές(την καλύτερη αυτή τη στιγμή για το n73) , και είδα και τις άτοκες..Οπότε θα το παραγγείλω απο'κεί..:)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas paides..tha ithela na rotiso an gnorizete an tha vgei to ''neo N73''...pros tin anoiksi??:rolleyes: :rolleyes: To leo giati tha exo epidotisi apo ti Cosmote to Flevari;) kali leo na perimeno mipos vgei kalitero apo to n73???(den ennoo gia N75 pou exei allo sxedio kai to N73 music edition;) )
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas paides..tha ithela na rotiso an gnorizete an tha vgei to ''neo N73''...pros tin anoiksi??:rolleyes: :rolleyes: To leo giati tha exo epidotisi apo ti Cosmote to Flevari;) kali leo na perimeno mipos vgei kalitero apo to n73???(den ennoo gia N75 pou exei allo sxedio kai to N73 music edition;) )

 

Δεν εχει ακουστει κατι ,υπαρχει αναλογο θεμα ομως για τετοιες συζητησεις ...:rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=88269

 

 

Χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες ....:ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ ας απαντήσει κάποιος.....

Του έκανα αναβάθμιση...και είχα κρατήσει όλα τα μηνύματα, εικόνες κτλ στο lifeblog..

Προσπάθησα 100 φορες μέχρι να τα επαναφέρω...

Και κάθε φορα που το ξαναέκανα αντίγραφε το αρχείο ξανά..’ρα έπερεπε να τα επαναφέρω...

Και κάθε φορα που το ξαναέκανα αντίγραφε το αρχείο ξανά..’ρα έπερεπε να τα σβήνω όλα...και να αντιγράφω από την αρχή...

Χθες που είχα δοκιμάσει πάλι..Και μου είπε απέτυχε....είχαν περαστεί μονο οι φάκελοι μηνυμάτων και τα πρόχειρα μηνύματα..Σήμερα που περάστηκαν όλα επιτέλους..Δεν έχουν περαστεί αυτά..

Τι να κάνω???????

κανείς ρε παιδιά?

ειναι σημαντικό, ειχα άπειρες σημειώσεις στα πρόχειρα..

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να ενωσω το Ν73 μεσω καλωδιου σε Mass storage mode...αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...τι μπορω να κανω;
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

κανείς ρε παιδιά?

ειναι σημαντικό, ειχα άπειρες σημειώσεις στα πρόχειρα..

 

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω.

Για να μην απανταει κανεις ,σημαινει οτι δεν θα γνωριζει ...

 

Παιδια προσπαθω να ενωσω το Ν73 μεσω καλωδιου σε Mass storage mode...αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...τι μπορω να κανω;

 

Παντα στο βγαζει αυτο ? Δοκιμασες να κανεις reboot ,συσκευη & pc ?

--------------------------------------------------------------------------

Ασχετο ,:O

Σχετικα με την αποδοση του music player ,φτιαξτε μια νεα προ-ρυθμιση στο equaliser

με αυτες τις ρυθμισεις .Θα δειτε διαφορα στην αποδοση :

http://img82.imageshack.us/img82/2451/screenshot0005ja3.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να ενωσω το Ν73 μεσω καλωδιου σε Mass storage mode...αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι η καρτα μνημης χρησιμοποιειται απο αλλη εφαρμογη...τι μπορω να κανω;

 

Μου το εκανε και εδω, μαλλον γιατι καποιο αρχειο ηταν ανοικτο, ετσι το εφτιαξα:

Εκλεισα το κινητο

Εβγαλα την καρτα

Ανοιξα το κινητο

Εβαλα την καρτα

Εβαλα το USB καλωδιο

Διαλεξα Mass storage mode

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα που ειναι το προβλημα που δεν ανοιγει το ραδιοφωνο απο το multimedia key .

Δημιουργειται απο το restore της καρτας. (Back-up απο το απλο Ν73)

 

Σωστος, αγορασα καινουργια καρτα και ειπα να τα κανω ολα απο την αρχη, το εκανα flash παλι και αυτη τη φορα δεν εκανα restore (απο το backup του απλου), τωρα το ανοιγει το ραδιοφωνο μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 ερωτήσεις:

 

Όταν συνδέω το καλώδιο USB και επιλέγω λειτουργία "Mass Storage", το pc παγώνει και πρέπει να κάνω reboot. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό; Η έκδοση του Nokia PC Suite είναι η τελευταία (το ίδιο και οι drivers του καλωδίου).

 

Επίσης θέλω να εγκαθιστώ θέματα κι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης για να μην καταναλώνω την εσωτερική μνήμη του κινητού. Αν κάνω αναβάθμιση λογισμικού, θα δει το κινητό τα θέματα που εγκατέστησα στην κάρτα ή μήπως χρειάζοντια πάλι εγκατάσταση; Το ίδιο ισχύει και με μια απλή μεταφορά της θέσης ενός θέματος από την μνήμη του κινητού στην κάρτα;

 

Tnx

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια μπορουμε να βαλουμε βιντεακι αντι για φωτο στην θεση αυτου που μας καλει???
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια μπορουμε να βαλουμε βιντεακι αντι για φωτο στην θεση αυτου που μας καλει???
Δεν γίνεται φίλε μου :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πως μπορώ να βλέπω την διάρκεια τις κλήσης ενώ κάνω κλήση? Έχω διαλέξει να μου βγάζει στο τέλος κάθε κλήσης αλλα θέλω και στη διάρκεια. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πως μπορώ να βλέπω την διάρκεια τις κλήσης ενώ κάνω κλήση? Έχω διαλέξει να μου βγάζει στο τέλος κάθε κλήσης αλλα θέλω και στη διάρκεια. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα?

 

Αυτό είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο. Το έχω δει σε προηγούμενη έκδοση fw του Ν70 (στην τελευταία το έχουν απενεργοποιήσει) και στην πρώτη έκδοση fw του Ν90. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί με κάποιο κωδικό. Το ερώτημα είναι ποιός:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε πως μπορώ να βλέπω την διάρκεια τις κλήσης ενώ κάνω κλήση? Έχω διαλέξει να μου βγάζει στο τέλος κάθε κλήσης αλλα θέλω και στη διάρκεια. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα?

Είναι δυνατότητα του τηλεφώνου, το είχα ενεργοποιήσει με κάποιο τρόπο πριν την αναβάθμιση. Αν το βρει τώρα κανείς ας μας πει.

 

Ίσως να το είχα διαβάσει και στο manual.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατότητα του τηλεφώνου, το είχα ενεργοποιήσει με κάποιο τρόπο πριν την αναβάθμιση. Αν το βρει τώρα κανείς ας μας πει.

 

Ίσως να το είχα διαβάσει και στο manual.

Αυτό είναι η ανασκόπηση του χρόνου της κλήσης και εμφανίζεται μετά το τέλος της κλήσης. Εδώ μιλάμε για ένδειξη κατά τη διάρκεια της κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...