Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι απιστευτοι οι ανθρωποι...

Απλα απιστευτοι... :mad:

Πηγαινω πρωι πρωι σε nokia club για να μου ξαναπερασουν το λογισμικο στο τηλεφωνο καθως το κινητο τον τελευταιο καιρο εκανε restart απο μονο του...

Το αφηνω. Μου λεει σε 2 ωρες ελα να το παρεις...

Με παιρνει τηλεφωνο μετα απο 3 ωρες και τι μου λεει??

Περασα καινουριο λογισμικο στο τηλεφωνο αλλα τωρα δεν ανοιγει...!!!

Πως δεν ανοιγει δηλαδη απανταω υποψιαζομενος οτι καποια λαλακια εκανε..

Κολαει λεει στην εναρξη στην οθονη "ΝΟΚΙΑ" και δεν ανοιγει!

Θα το στειλω λεει δευτερα Αθηνα να το κοιταξουν..

πρποσπαθωντας να καταλαβω πως εγινε αυτο ενω το κινητο δεν ειχε καποιο σημαντικο προβλημα μου απανταει οτι ουτος η αλλος ειχε προβλημα και εκανε επανεκκινησεις οπως του ειχα πει!!! Ακουσον ακουσον!

Στο τελος αφου ειχαμε μιλησει 1.5 λεπτο και του "ετρωγα" το χρονο οπως μου ειπε μου πεταει το κορυφαιο... Το απιστευτο

Αμα δε θες να το στειλουμε ελα παρτο τη Δευτερα!!!

Να παω να παρω τι.. Ενα κινητο που δεν ανοιγει.. :shock:

Τωρα ενα μηνα στην Αθηνα δε θα κατσει λογικα??

Αν καποιος δηλαδη το εχει αναγκη θα πρεπει να πληρωσει την ασχετοσυνη τους? :mad:

 

Alpha clopy for ever...

 

Τρόμαξα να καταλάβω οτί δεν είσαι εσύ το service και το service ο πελάτης.

Τα ξέρει άραγε η φιλανδική νόκια αυτά? αν τα μάθει δεν θα της αρέσουν και πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι απιστευτοι οι ανθρωποι...

Απλα απιστευτοι... :mad:

Πηγαινω πρωι πρωι σε nokia club για να μου ξαναπερασουν το λογισμικο στο τηλεφωνο καθως το κινητο τον τελευταιο καιρο εκανε restart απο μονο του...

Το αφηνω. Μου λεει σε 2 ωρες ελα να το παρεις...

Με παιρνει τηλεφωνο μετα απο 3 ωρες και τι μου λεει??

Περασα καινουριο λογισμικο στο τηλεφωνο αλλα τωρα δεν ανοιγει...!!!

Πως δεν ανοιγει δηλαδη απανταω υποψιαζομενος οτι καποια λαλακια εκανε..

Κολαει λεει στην εναρξη στην οθονη "ΝΟΚΙΑ" και δεν ανοιγει!

Θα το στειλω λεει δευτερα Αθηνα να το κοιταξουν..

πρποσπαθωντας να καταλαβω πως εγινε αυτο ενω το κινητο δεν ειχε καποιο σημαντικο προβλημα μου απανταει οτι ουτος η αλλος ειχε προβλημα και εκανε επανεκκινησεις οπως του ειχα πει!!! Ακουσον ακουσον!

Στο τελος αφου ειχαμε μιλησει 1.5 λεπτο και του "ετρωγα" το χρονο οπως μου ειπε μου πεταει το κορυφαιο... Το απιστευτο

Αμα δε θες να το στειλουμε ελα παρτο τη Δευτερα!!!

Να παω να παρω τι.. Ενα κινητο που δεν ανοιγει.. :shock:

Τωρα ενα μηνα στην Αθηνα δε θα κατσει λογικα??

Αν καποιος δηλαδη το εχει αναγκη θα πρεπει να πληρωσει την ασχετοσυνη τους? :mad:

 

Alpha clopy for ever...

Πες μας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ σε ποιό alpha copy το πήγες για διόρθωση....Είναι δε αυτό τόσο σημαντικό όσο και η ζημιά που έπαθες....και αφορά όλους μας! :blink:

 

Εdit : Mόλις κατάλαβα, κάποιο στα όμορφα Ιωάννινα.....Μάλλον η λύση είναι μονόδρομος για Αθήνα, εκτός και αν επικοινωνήσεις με τα κεντρικά γραφεία, εξηγήσεις το πρόβλημά σου και απαιτήσεις κάποια άμεση λύση....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι... ;)

 

Θα ήθελα να σας ρωτησω κατι!

Με την καινουρια εκδοση του κινητου ειναι κατεβασμενο και το Nokia Maps, που ομως δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει :blink:

Μπαινω μεσα στο προγραμμα και μου εμφανιζει τον δεικτη σε κιτρινο φοντο. Δεν υπαρχει χαρτης δηλαδη απο πισω.

Δεν εχω GPS συσκευη. Δεν μπορω να κανω απλα υπολογισμο μιας διαδρομης; Αν ναι, μπορει να με βοηθησει καποιος για το πως γινεται; :worry:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας ! :cool:

 

 

Κανείς ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι... ;)

 

Θα ήθελα να σας ρωτησω κατι!

Με την καινουρια εκδοση του κινητου ειναι κατεβασμενο και το Nokia Maps, που ομως δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει :blink:

Μπαινω μεσα στο προγραμμα και μου εμφανιζει τον δεικτη σε κιτρινο φοντο. Δεν υπαρχει χαρτης δηλαδη απο πισω.

Δεν εχω GPS συσκευη. Δεν μπορω να κανω απλα υπολογισμο μιας διαδρομης; Αν ναι, μπορει να με βοηθησει καποιος για το πως γινεται; :worry:

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας ! :cool:

 

Κανείς ;;;

 

Λέω εγω τώρα....:whistle: Έχεις κατεβάσει τους χάρτες;

Για να τους κατεβάσεις πρέπει πρώτα να κατεβάσεις το Map Loader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εdit : Mόλις κατάλαβα, κάποιο στα όμορφα Ιωάννινα.....Μάλλον η λύση είναι μονόδρομος για Αθήνα, εκτός και αν επικοινωνήσεις με τα κεντρικά γραφεία, εξηγήσεις το πρόβλημά σου και απαιτήσεις κάποια άμεση λύση...

 

Oχι δεν ειναι στα Ιωαννινα.. Αλλου ειναι.

θα σας πω οταν το παρω με το καλο (πρωτα ο θεος δηλαδη) και ξεμπερδεψω και μου δωσουν μια λογικη εξηγηση τι προβλημα παρουσιαστηκε και αν οντως εφταιγε το κινητο γιατι χτες ο πωλητης μου τα μασουσε και δεν ηθελε και πολλα πολλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν στην ενεργη αναμονη γινεται να φαινονται μεν τα εικονιδια, αλλα οχι οι καταχωρησεις του ημερολογιου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν στην ενεργη αναμονη γινεται να φαινονται μεν τα εικονιδια, αλλα οχι οι καταχωρησεις του ημερολογιου;

 

Όχι, δεν γίνεται :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν στην ενεργη αναμονη γινεται να φαινονται μεν τα εικονιδια, αλλα οχι οι καταχωρησεις του ημερολογιου;

Όχι, δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι χρώμα έχουν τα πλήκτρα του Ν73 Music Edition όταν φωτίζονται; Είναι το ίδιο με του απλού; (σιέλ)
Link to comment
Share on other sites

Λέω εγω τώρα....:whistle: Έχεις κατεβάσει τους χάρτες;

Για να τους κατεβάσεις πρέπει πρώτα να κατεβάσεις το Map Loader.

 

Μας σώζεις Itchrist86! :lol: Και τώρα που σύνδεσα το PC με τη ΝΟΚΙΑ και το τηλέφωνο με το καλώδιο (μεταφορά δεδομένων), μου λέει ότι δεν έχει αρκετή μνήμη.

Να πω ότι έσβησα τους παλιούς χάρτες, όπως έλεγαν οι οδηγίες, άνοιξα μια φορά το maps, έκανα επανεκκινήσεις, αλλά τίποτα... Καμιά ιδέα για τα περί μνήμης; Έχω επάνω μόνο το route66 και το autolock, και οι αναφορές μνήμης είναι για άφθονα ελεύθερα (600ΜΒ στην κάρτα και 20 στο τηλέφωνο). Το maps το εγκατέστησε το update στο τηλέφωνο. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κι εγω τους χαρτες,εκανα εγκατασταση αλλά δε βλέπω φψς στο τουνελ.καποια βοηθεια?το μονο που βλέπω ειναι το κιτρινο φοντο.χωρις gps δε μπορώ να δω τους χαρτες?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες την εκδοση:

v 4.0736.3.2.1

4-9-2007

 

και πλεον δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το κιν.

Βγάζει ενα bubble και λεει not regognized usb device?(το δοκιμασα και σε xp και σε vista).

Δεν βγενουν ουτε οι επιλογες του τυπου συνδεσης.

τι να κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες την εκδοση:

v 4.0736.3.2.1

4-9-2007

 

και πλεον δεν αναγνωριζει ο υπολογιστης το κιν.

Βγάζει ενα bubble και λεει not regognized usb device?(το δοκιμασα και σε xp και σε vista).

Δεν βγενουν ουτε οι επιλογες του τυπου συνδεσης.

τι να κανω τωρα?

 

Μπορεί να είναι κάτι τυχαίο.

 

1. Κάνε reboot τον υπολογιστή και ξαναδοκίμασε. Αν το ξανακάνει:

2. Σύνδεσε το καλώδιο σε μια άλλη θύρα USB και ξαναδοκίμασε. Αν το ξανακάνει:

3. Απεγκατέστησε ΟΛΑ όσα έχουν σχέση με Nokia και ξαναεγκατέστησε το PC Suite

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια τρελη διαφορα η αναβαθμηση να την κανουμε και εμεις???

Διορθωσαν τιποτα???

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια τρελη διαφορα η αναβαθμηση να την κανουμε και εμεις???

Διορθωσαν τιποτα???

Έχει προεγκατεστημένο το Nokia Maps και διορθώνει το πρόβλημα με τη σύνδεση των bluetooth gps receivers.

 

Από το site της Nokia:

Nokia N73 Software version 4.0735.3.0.2 / 4.0736.3.2.1 released - 9 October 2007

This software version includes Nokia Maps 1.0 (edition 1.2) for use with Bluetooth GPS devices. This release also includes updates to the Music Library and music downloads, and performance improvements to SMS and device application installers.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βάλει την καινούργια έκδοση λογισμικού, μπορεί να μας πει αν υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής των θεμάτων που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης, αλλά είναι πάνω από 10;

 

Υπενθυμίζω λίγο την ερώτηση μου. Αν μπορεί κάποιος με το νέο firmware ας απαντήσει.:)

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω λίγο την ερώτηση μου. Αν μπορεί κάποιος με το νέο firmware ας απαντήσει.:)

Εγω εχω περασει 12 θεματα στην διαχειριση εφαρμογων φαινονται τα 9 μονο και τα οποια μπορω να τα σβησω ..

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι θέλω να μετατρέψω ένα N73 Music Edition σε απλό Ν73:

 

1. Η διαδικασία είναι η γνωστή, απλά αλλάζω το product code σε 0529782;

2. Σε κάθε νέα αναβάθμιση του απλού Ν73 τι διαδικασία ακολουθώ; Κάνω όπως συνήθως την αναβάθμιση σαν να είχα εξ αρχής το απλό Ν73;

3. Η μετατροπή του Ν73ΜΕ σε απλό είναι κάτι που δεν "σβήνει" παρά μόνον με το Nemesis;

4. Αν ζητήσω από Nokia Shop να μου κάνουν την αρχική αλλαγή από Ν73ΜΕ σε απλό Ν73 θα δεχτούν να το κάνουν; (ζητάνε χρήματα; )

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε ότι θέλω να μετατρέψω ένα N73 Music Edition σε απλό Ν73:

 

1. Η διαδικασία είναι η γνωστή, απλά αλλάζω το product code σε 0529782;

2. Σε κάθε νέα αναβάθμιση του απλού Ν73 τι διαδικασία ακολουθώ; Κάνω όπως συνήθως την αναβάθμιση σαν να είχα εξ αρχής το απλό Ν73;

3. Η μετατροπή του Ν73ΜΕ σε απλό είναι κάτι που δεν "σβήνει" παρά μόνον με το Nemesis;

4. Αν ζητήσω από Nokia Shop να μου κάνουν την αρχική αλλαγή από Ν73ΜΕ σε απλό Ν73 θα δεχτούν να το κάνουν; (ζητάνε χρήματα; )

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

1. Ναι ,δες τον οδηγο της 1η σελιδας.

2. Κανονικη διαδικασια αναβαθμιση ,σαν να εχεις το απλο

3.Μονο με nemesis ,(λογικα και με phoenix)

4.Υποθετω οτι καποιοι θα ζητησουν χρηματα . Εαν εχεις κανενα γνωστο,οχι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Ν73 ΜΕ στα 366 ευρώ στο Play247.gr Γνωρίζει κανείς αν αυτό το κατάστημα κάνει παραεισαγωγή ή αν προμηθεύεται από Alpha Copy :worry:
Link to comment
Share on other sites

επεσε χθες βραδυ το Ν73 μου και το joystic χρειαζεται λιγη περισσοτερη δυναμη για να πατηθει απ΄οτι πριν...

 

διορθωνεται??? με ποσα χρηματα??? και που???

 

ειναι το joystic στην εγγυηση???

 

thanx in advance...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...