Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επεσε χθες βραδυ το Ν73 μου και το joystic χρειαζεται λιγη περισσοτερη δυναμη για να πατηθει απ΄οτι πριν...

 

διορθωνεται??? με ποσα χρηματα??? και που???

 

ειναι το joystic στην εγγυηση???

 

thanx in advance...

 

45€ κοστίζει και δεν το καλύπτει η εγγύηση ούτε σε αυτούς που τους χάλασε χωρίς λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει προεγκατεστημένο το Nokia Maps και διορθώνει το πρόβλημα με τη σύνδεση των bluetooth gps receivers.

 

το δικο μου gps (Royaltek BT GPS x-mini (RBT-2100)ακομα δεν το βλεπει.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιος πως κάνουμε φωνητική κλήση;

 

Πατάς συνεχόμενα το κουμπί που βρίσκεται πάνω από τον τερματισμό κλίσης

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω περασει 12 θεματα στην διαχειριση εφαρμογων φαινονται τα 9 μονο και τα οποια μπορω να τα σβησω ..

Άρα δεν άλλαξε τίποτε με αυτό.

Κρίμα.:(

Ευχαριστώ για την απάντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

45 κοστίζει και δεν το καλύπτει η εγγύηση ούτε σε αυτούς που τους χάλασε χωρίς λόγο.

 

Ένα κινητό τηλέφωνο μπορεί να σταματήσει να λειτουργεί ξαφνικά κι αναίτια, αλλά αυτό να οφείλεται στην κατασκευάστρια εταιρεία.

Η εγγύηση δεν καλύπτει ζημιές από πτώσεις, κακή χρήση, επαφή με υγρά κ.ο.κ. Συνεπώς, η βλάβη στο joystick του φίλου δεν πρόκειται να επιδιορθωθεί δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Ν73 ΜΕ στα 366 ευρώ στο Play247.gr Γνωρίζει κανείς αν αυτό το κατάστημα κάνει παραεισαγωγή ή αν προμηθεύεται από Alpha Copy :worry:

 

Όταν πήρα το δικό μου από megamarket τους ρώτησα ευθέως. Και μου είπαν δύο φορές (προφορικά) ότι καλύπτεται από Alpha Copy. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τους ζητήσεις όταν παραλάβεις το τηλ. να σου δώσουν μαζί γραπτώς ότι την εγγύηση την καλύπτει η Alpha Copy.

Να σου πω όμως την αμαρτία μου, από όσα έχω δει και μάθει, μόνο για software update κάνει η Alpha Copy. Για την υπόλοιπη εγγύηση ίσως να συμφέρει η εγγύηση των εταιριών. Αυτές κάνουν περίπου 15 μέρες να σε εξυπηρετήσουν, ενώ η ΑC περίπου 40. :lol::X

 

κατεβασα κι εγω τους χαρτες,εκανα εγκατασταση αλλά δε βλέπω φψς στο τουνελ.καποια βοηθεια?το μονο που βλέπω ειναι το κιτρινο φοντο.χωρις gps δε μπορώ να δω τους χαρτες?

 

Εγώ που πέρασα από μια κάποια διαδικασία χαζοεγκατάστασης (μικροπροβλήματα, που λύθηκαν μόνα τους μετά από 2-3 μέρες !!! :worry:) μπορώ και τους βλέπω κανονικά, χωρίς gps, και είναι και συμπαθέστατοι (αστερίσκος * για ζουμ).

“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Ν73 ΜΕ στα 366 ευρώ στο Play247.gr Γνωρίζει κανείς αν αυτό το κατάστημα κάνει παραεισαγωγή ή αν προμηθεύεται από Alpha Copy :worry:
Όταν πήρα το δικό μου από megamarket τους ρώτησα ευθέως. Και μου είπαν δύο φορές (προφορικά) ότι καλύπτεται από Alpha Copy. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να τους ζητήσεις όταν παραλάβεις το τηλ. να σου δώσουν μαζί γραπτώς ότι την εγγύηση την καλύπτει η Alpha Copy.

Ή πολύ απλά δες το τηλέφωνο για να διαπιστωσεις αν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, άσχετα αν αυτό το θέλεις ή όχι...Φαίνεται επίσης πολύ καλά από το προσπεκτ (συνήθως είναι κακιά φωτοτυπία του πρωτότυπου), ως και από την συσκευασία (έντονα συγκεχυμένα χρώματα) ;);)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου αλλά χωρίς να ζητάει τον σπαστικό κωδικό για να ξεκλειδωθεί;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου αλλά χωρίς να ζητάει τον σπαστικό κωδικό για να ξεκλειδωθεί;

Μόνο με εφαρμογή γίνεται αυτό.

Κατέβασε αυτό για να κάνεις τη δουλεία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο Post χρησιμοποιώ το total video converter για να κάνω Mp4 τα video έτσι ώστε να παίζουν στο realplayer. Δυστυχώς τα μεγαλύτερα video με τη μετατροπή πιάνουν αρκετό χώρο και στο realplayer δεν μπορώ να πάω το video μπροστά ή πίσω (εκτός κι αν υπάρχει τρόπος και δεν το ξέρω).

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαδικασία μετατροπής στο smartmovie converter έτσι ώστε να παίζουν τα video στο smartmovie του κινητού μου.

Κάποιες προσπάθειες που έκανα πιο παλιά όπως έγραψα και παλιότερα ήταν άσκοπες.

Ίσως χρησιμοποιούσα λάθος format τι να πώ.

Ευχαριστώ και περιμένω βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο Post χρησιμοποιώ το total video converter για να κάνω Mp4 τα video έτσι ώστε να παίζουν στο realplayer. Δυστυχώς τα μεγαλύτερα video με τη μετατροπή πιάνουν αρκετό χώρο και στο realplayer δεν μπορώ να πάω το video μπροστά ή πίσω (εκτός κι αν υπάρχει τρόπος και δεν το ξέρω).

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τη διαδικασία μετατροπής στο smartmovie converter έτσι ώστε να παίζουν τα video στο smartmovie του κινητού μου.

Κάποιες προσπάθειες που έκανα πιο παλιά όπως έγραψα και παλιότερα ήταν άσκοπες.

Ίσως χρησιμοποιούσα λάθος format τι να πώ.

Ευχαριστώ και περιμένω βοήθεια

αν κρατησεις το joystick προς τα επανω το video θα αρχισει να "τρεχει" γρηγορα μπροστα μεχρι να το αφησεις...

Link to comment
Share on other sites

αν κρατησεις το joystick προς τα επανω το video θα αρχισει να "τρεχει" γρηγορα μπροστα μεχρι να το αφησεις...

 

Το δοκίμασα αλλά δεν το κράτησα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχει εναν μηνα π εχω αγορασει το κινητο ..καθε φορα π το ανηγω μου ζηταει ωρα και ημερομηνια (μονο σ μενα συμβαινει αυτο?)

ακομα εχω cosmote και αρκετες φορες ενω εχω full σημα δν μπορω να πραγματοποιησω ουτε να δεχθω κλησεις ...(πρεπει να παιζει κατι με τις ρυθμησεις δικτιου) οποιος μπορει να help ας postarei εδω :)

Link to comment
Share on other sites

εχει εναν μηνα π εχω αγορασει το κινητο ..καθε φορα π το ανηγω μου ζηταει ωρα και ημερομηνια (μονο σ μενα συμβαινει αυτο?)

ακομα εχω cosmote και αρκετες φορες ενω εχω full σημα δν μπορω να πραγματοποιησω ουτε να δεχθω κλησεις ...(πρεπει να παιζει κατι με τις ρυθμησεις δικτιου) οποιος μπορει να help ας postarei εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2064050#post2064050

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2064351#post2064351

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

στα links π μ εδωσες δν δινουν λυση στο προβλημα :( thnx pados :D

για το προβλημα της ημ/νιας ειναι τα λινκς ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα.Μου φέρανε δώρο ένα Samsung WEP-410 bluetouth και έχω το N73...

Έχει δοκιμάσει κανείς αν είναι συμβατό το bluetouth αυτό με το κινητό μας?Μην το βγάζω άδικα από την συσκευασία και δεν μπορώ να το αλλάξω μετά...

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα και δεν εχουν τιποτα για να το διορθοσω

Δεν μπορεις να διορθωσεις κατι γιατι δεν ειναι καποια ρυθμιση αλλα θελει αλλαγη η μπαταρεια σου. Μπορεις να το πας να σου το φτιαξουν

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα.Μου φέρανε δώρο ένα Samsung WEP-410 bluetouth και έχω το N73...

Έχει δοκιμάσει κανείς αν είναι συμβατό το bluetouth αυτό με το κινητό μας?Μην το βγάζω άδικα από την συσκευασία και δεν μπορώ να το αλλάξω μετά...

 

εγω φιλε χρησιμοποιω το 410 στο Ν73 χωρις κανενα προβλημα το μονο που με χαλαει ειναι οτι εαν απομακρυνθεις και χασει επαφη μετα δεν επανασυνδεεται αυτοματα οπως εκανε ενα nokia που ειχα πριν νομιζω το ΒΗ700 ,κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε χρησιμοποιω το 410 στο Ν73 χωρις κανενα προβλημα το μονο που με χαλαει ειναι οτι εαν απομακρυνθεις και χασει επαφη μετα δεν επανασυνδεεται αυτοματα οπως εκανε ενα nokia που ειχα πριν νομιζω το ΒΗ700 ,κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο.

 

Πώωωωωω,να 'σαι καλά φιλαράκι!Δεν περίμενα να τύχω στην περίπτωση να το έχει δοκιμάσει κάποιος αλλά τελικά έπεσα...

Εμένα δεν με χαλάει ιδιαίτερα αυτό καθότι έτσι έχω συνηθήσει(δηλαδή να αποσυνδέεται).

 

Και πάλι ευχαριστώ!!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους ,εχω το Ν73 και χτες μεσω της σουιτας της ΝΟΚΙΑ εκανα αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση.Το αποτελεσμα ειναι ναι μεν να γινει η αναβαθμιση αλλα το τηλεφωνο εχασε την Ελληνικη γλωσσα,το πηγα σε ενα ΝΟΚΙΑ CLUB προσπαθησε να το γυρισει στα Ελληνικα αλλα τιποτα!!!!!!!Μου ειπε οτι αυτο εγινε γιατι το τηλεφωνο δεν προοριζοταν για την Ελληνικη αγορα.καπου ειχα δει οτι ειχε παθει και αλλος το ιδιο και του γυρισανε το τηλεφωνο αλλα με καποιο αλλο προγγραμα.

Μπορει κανεις να με βοηθησει;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

EDIT:σας ευχαριστω ολους για την αμεση απαντηση ειδικα τον φιλο Itchrist86(τα εκανα ολα συμφωνα με τον οδηγο και το τηλεφωνο ειναι οκ)

LATEAM

Enjoy Your Life!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους ,εχω το Ν73 και χτες μεσω της σουιτας της ΝΟΚΙΑ εκανα αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση.Το αποτελεσμα ειναι ναι μεν να γινει η αναβαθμιση αλλα το τηλεφωνο εχασε την Ελληνικη γλωσσα,το πηγα σε ενα ΝΟΚΙΑ CLUB προσπαθησε να το γυρισει στα Ελληνικα αλλα τιποτα!!!!!!!Μου ειπε οτι αυτο εγινε γιατι το τηλεφωνο δεν προοριζοταν για την Ελληνικη αγορα.καπου ειχα δει οτι ειχε παθει και αλλος το ιδιο και του γυρισανε το τηλεφωνο αλλα με καποιο αλλο προγγραμα.

Μπορει κανεις να με βοηθησει;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Το πρόβλημά σου καθώς και η λύση έχουν ειπωθεί εκατοντάδες φορές σε αυτό το θέμα, και η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσεις είναι στην πρώτη πρώτη σελίδα.;)

Για να μην παιδέυεσαι, βρες το nemesis, βάλε product code του MusicEdition και ξανακάνε αναβάθμιση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...