Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα η Alpha Copy στα Γιάννενα (που σημειωτέον είχα κάποια παράπονα στο παρελθόν για καθυστερήσεις - στη συνέχεια κατάλαβα ότι είναι γενικό το κακό και όχι τοπικό) - μου καθάρισε την οθόνη από τη σκόνη σε 2 λεπτά - επιτόπου - και δεν μου πήρε φράγκο.

 

Σου είπε απλά το αυτονόητο και καλά έκανε....Στα αλφα κόπυ μάλλον δεν θα σου ζητήσουν και λεφτά και φυσικά βρίσκονται σχεδόν παντού...Καλό βόλι...:p

 

@ Ypnos: Εκτός του οτι θα συμφωνήσω απόλυτα με τα παιδιά, θέλω να ρωτήσω...εσύ τώρα διάλεξες το service του Γερμανού ως ειδικοί???:blink::X Για καμιά θήκη ναι, καλοί είναι....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν περιμενω κατι καλυτερο απο τον Γερμανο για να ειμαι ειλικρινης αλλα οταν διαφημιζει οτι εχει ολες τις αντιπροσωπειες και το σερβις για ολα τα κινητα.. ε ενα απλο καθαρισμο ζητησα..

Απο Αλφα εχω πολυ κακη εμπειρια στο παρελθον.. αλλα απο οτι φαινεται ειναι μονοδρομος.

 

Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις :) Καλη συνεχεια.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω αναβαθμιση το κινητο μου γιατι εχω την εκδοση 3.0704.1,0,1 αλλα στις τελευταιες σελιδες γενικα, ειχα ακουσει αρκετα αρνητικα σχολια για την επομενη εκδοση...

αξιζει τον κοπο τελικα??απλα δεν θελω να χειροτερεψει η ποιοτητα της καμερας η να παει πιο αργα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί παράπονο, και όλα έχουν πάει καλά, απ' ό,τι έχουν πει τα παιδιά. Το ίδιο και στο δικό μου. (Αλλά να μην ξεχνάμε: στη Γη ζούμε, όπου όλα είναι αβέβαια, :lol:!!)
“Είσαι ό,τι διαβάζεις.” Έρασμος
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.. την εκανα τελικα. οντως καλυτερα παει τωρα και καλυτερος music player.αν και χαθηκε αυτο το υπεροχο φιδακι που ειχε...:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ με την σειρά μου, πως από τότε που έβαλα το τελευταίο firmwire στο Ν73ΜΕ μου όταν ανοίγω το κινητό δονείται για 1 sec (στιγμιαία)......αύτη ήταν η παρατήρησή μου.....δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο....

 

Να περνάτε όλοι καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ με την σειρά μου, πως από τότε που έβαλα το τελευταίο firmwire στο Ν73ΜΕ μου όταν ανοίγω το κινητό δονείται για 1 sec (στιγμιαία)......αύτη ήταν η παρατήρησή μου.....δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο....

 

Να περνάτε όλοι καλά!!!!

σε ολους συμβαινει που εχουν κανει την τελευταια αναβαθμιση σημα ειναι οτι ανοιγει το κινητο τα se το εχουν ολα αυτο μην ανησυχεις

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ με την σειρά μου, πως από τότε που έβαλα το τελευταίο firmwire στο Ν73ΜΕ μου όταν ανοίγω το κινητό δονείται για 1 sec (στιγμιαία)......αύτη ήταν η παρατήρησή μου.....δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο....

 

Να περνάτε όλοι καλά!!!!

 

 

Καινουργιο χαρακτηριστικο και οχι μονο για το Ν73,Ν73ΜΕ,

αλλα και για τα Ν95 ,6120 κ.α

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

και στο δικο μου το κανει αυτο με την δονηση. version 3.0713.1.0.2 εχει βγει νεότερη; παντως πρεπει να πω οτι το καλωδιο συνδεεται πολυ ευαισθητα με το κινητο. με την παραμικρη κινηση η συνδεση χανεται. και στις δυο συσκευες που ειχα παλια και καινουρια. η μια της ΤΙΜ η αλλη της Ο2. Συμβαινει σε όλους αυτό;;;;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι αναλυση εχει η οθονη του κινητου??

θελω να φτιαξω walpapers δικα μου, γιατι καποια ετοιμα που βαζω μου τα βγαζει παραμορφωμενα..!!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι αναλυση εχει η οθονη του κινητου??

θελω να φτιαξω walpapers δικα μου, γιατι καποια ετοιμα που βαζω μου τα βγαζει παραμορφωμενα..!!

 

352*336

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

χλωμο φιλε μου..μαλλον 320*240 πρεπει να ειναι το σωστο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι αναλυση εχει η οθονη του κινητου??

θελω να φτιαξω walpapers δικα μου, γιατι καποια ετοιμα που βαζω μου τα βγαζει παραμορφωμενα..!!

Display:

Resolution: 240 x 320

Color Depth: 18 bit

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο πράγμα στο symbian είναι η on the fly αλλαγή wallpaper ανάλογα με τα κέφια μας γιατί το αυτόματο resize που γίνεται είναι επιεικώς απαράδεκτο καθώς εκμεταλλεύεται ελάχιστη από την 2,4" οθόνη. Αν θέλουμε να καλύψουμε όλο το χώρο με δικό μας "διάφανο" wallpaper όπως αυτά των preinstalled themes, χρειαζόμαστε theme editor κατά προτίμηση τον γνήσιο -αν και πολύ βαρύ- της Nokia ενώ αν αρκούμαστε στον χώρο μεταξύ ρολογιού και function keys, η σωστή διάσταση για το resize στο pc είναι 440 width x 400 height in pixels.

Επίσης μην μπερδεύουμε τις διαστάσεις της οθόνης με την ανάλυση της...Σκεφτείτε την TFT που έχετε μπροστά σας και έχει native ανάλυση 1280x1024 στις 17" και συγκρίνετε με μια 19αρα που έχει όμως την ίδια ακριβώς ανάλυση. Απλά στα κινητά, με τις μικρές οθόνες που είχαν μέχρι σήμερα, κάναμε όλοι την λάθος εξομοίωση ανάλυσης-μεγέθους που όμως σιγά σιγά εξαλείφεται και εκφραζόμαστε όπως πρέπει. Έτσι το Ν73 έχει ανάλυση 320x240 και μέγεθος οθόνης 2,4", το Razr π.χ έχει ανάλυση 176x220 pixels (εξ' ου και η τεράστια διαφορά στην ποιότητα απεικόνισης αν τα συγκρίνετε) και μέγεθος οθόνης 2,2" κ.ο.κ.

Αυτά.... :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

απικονεισεις για το μεντια πλαυερ του ν73 που θα βρουμε;;μπορουμε να κατεβασουμε απο καπου αν ναι απο που;;
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.. την εκανα τελικα. οντως καλυτερα παει τωρα και καλυτερος music player.αν και χαθηκε αυτο το υπεροχο φιδακι που ειχε...:lol::lol::lol:

 

Μην σε χαλάει αυτό ... κατέβασε το από εδώ και βάλτο ξανά στο κινητό (Nokia_N95_Snakes.sis) !:happy:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι αναλυση εχει η οθονη του κινητου??

θελω να φτιαξω walpapers δικα μου, γιατι καποια ετοιμα που βαζω μου τα βγαζει παραμορφωμενα..!!

Αν θελεις δοκιμασε το Theme DIY αλιος θα πρεπει να φτιαξεις ενα δικο σου θεμα με της εικονες που θελεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

σκεφτομαι να παρω το ν73 me το μαυρο τι λετε αξιζει εχω τωρα το κ800 και θελω να παω στις εφαρμογες τι λετε αξιζει σαν τιληφωνο ειναι ακριβο να κοιταξω καποιο αλλο;;

thanks :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

σκεφτομαι να παρω το ν73 me το μαυρο τι λετε αξιζει εχω τωρα το κ800 και θελω να παω στις εφαρμογες τι λετε αξιζει σαν τιληφωνο ειναι ακριβο να κοιταξω καποιο αλλο;;

thanks :)

 

Έτσι που καλόμαθες με τη μπαταρία του Κ800, νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή από το Ν73. Θα υστερεί λίγο στις νυχτερινές φωτογραφίες αλλά θα έχεις του κόσμου τις εφαρμογές που θέλεις.

Για την ώρα δεν ξέρω κάτι καλύτερο σε σχέση απόδοσης - τιμής.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω παει το τηλεφωνο μου ,ν73me, στην alpha copy,μεσω μαγαζιου wind που το ειχα παρει και εχουν περασει 20+μερες!ποσο 8α κανει ακομα?εχει καποιος καποια σχετικη εμπειρια?το προβλημα ηταν οτι μου εσβησε ο υπολογιστης την ωρα που εκανα αναβαθμιση στο τηλ και μετα το τηλ ηταν νεκρο:(
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω παει το τηλεφωνο μου ,ν73me, στην alpha copy,μεσω μαγαζιου wind που το ειχα παρει και εχουν περασει 20+μερες!ποσο 8α κανει ακομα?εχει καποιος καποια σχετικη εμπειρια?το προβλημα ηταν οτι μου εσβησε ο υπολογιστης την ωρα που εκανα αναβαθμιση στο τηλ και μετα το τηλ ηταν νεκρο:(

Δυστυχώς αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να τους παίρνεις καθε μέρα τηλεφωνο,κι αν δε βρεις άκρη να πας απο'κει.Μπορει να στο κρατήσουν μια εβδομάδα,μπορεί και δυο μήνες....:wacko::wacko:

Johny
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να τους παίρνεις καθε μέρα τηλεφωνο,κι αν δε βρεις άκρη να πας απο'κει.Μπορει να στο κρατήσουν μια εβδομάδα,μπορεί και δυο μήνες....:wacko::wacko:

 

2 Μήνες??? Αυτοκίνητο είναι?:p

Link to comment
Share on other sites

2 Μήνες??? Αυτοκίνητο είναι?:p

 

Μακάρι να 'ταν!!!

Πιο γρήγορα θα το έφτιαχναν..:lol:

Απλά εδω στο Ελλαντα όλα και όλοι χρειαζονται πίεση..

Όρεξη να'χεις και χρονο...

:dizzy::tease::rtfm:

Johny
Link to comment
Share on other sites

απο αυριο αρχιζω την επιχειρηση σπασιμο νευρων οπως μου ειπες, 8α περναω σχεδον καθε μερα να ρωταω,ειναι ευτυχως και στο δρομο μου!καλα τωρα ολοι σε καποια παραλια θαναι που να κοιταξουν το τηλεφωνο μου!
makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να μην σπασουν τα δικα σου νευρα,γιατι πολυ πιθανον να το εχουν στειλει εξωτερικο οποτε παιζει να περιμενεις τουλαχιστον 1,5 μηνα.υπομονη και κουραγιο(διστυχως)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...