Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε μια εγγραφη στο

xxxxxxxxxxxxxxxx

πηγενε εκει που λεει Symbian OS-9.1 Apps και κανε μια αναζητηση για το Turbo MSN η οποια αλλη εφαρμογη θελεις ;)

 

mia erotisoula?me afto prpei na sindeesai me net kai na se xreonei epipleon i xrisimopoiei to sima kai einai komple?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mia erotisoula?me afto prpei na sindeesai me net kai na se xreonei epipleon i xrisimopoiei to sima kai einai komple?

Κανένα δεν χρησιμοποιεί το «σήμα». Με όλα συνδέεσαι είτε με GPRS είτε με UMTS και χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

exo kai ena mikro provlima.otan pao na oriso kapoio tragoudi san ixo gia ta minimata den mou vgazei ola ta kommatia pou iparxoun sto tilefono.prospathisa na vro to tragoudi kai na to epilekso apo tis epiloges tou alla exei mono orismo gia ixo klisis kai oxi gia minimata.ola ta tragoudia vriskontai stin karta mnimis kai mou vgazei mono ta misa.

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θεση σου θα εκανα φορματ στην καρτα :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλεξεις στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι με ενα copy paste εχεις τελιοσει σε 5 λεπτα και χωρης να χρειαστη να ξαναπερασεις της εφαρμογες απο την αρχη και δεν θα χασεις τιποτα ολα θα ξαναειναι στην θεση τους :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα και τρεις ωρες ακριβως παρηγγειλα το Ν73 απο την ΤΙΜ. Μετα ειπα: "ε, ας ξεκινησω να διαβαζω το (αυτο) thread ωσπου να ερθει το κινητο και βλεπουμε..." 4838 posts... για ονομα του θεου, μην το προσπαθησει κανεις πριν εξασφαλησει συμβατο δοτη κερατοειδους...:wacko:

Τωρα μια ερωτηση : οταν ερθει η στιγμη να παραλαβω το κινητο να τσεκαρω:

1.να ειναι σφραγισμενο το κουτι

2.για καμμενα pixel την οθονη

3.made in Finland

4.κατι αλλο?

η μηπως ειμαι υπερβολικος-παραξενος? Και αν κατι απο τα παραπανω ειναι στραβο να ζητησω επι τοπου αλλη συσκευη?

Ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη που μεγαλωνω ενα ηδη μεγαλο thread.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα πάθω εγκεφαλικό, αγόρασα πριν 2 εβδομάδες το Ν73 σκέτη συσκευή 530 € από Vodafone γιατί όλοι οι άλλοι που το πουλάγανε 495 θα μου το φέρνανε την επόμενη. Μετά την πρώτη φόρτιση άρχισα το ψαχούλεμα και στο ράδιο μου έβγαλε ένα μήνυμα πιστοποίησης και να ενημερωθώ για τις χρεώσεις. Δεν έδωσα σημασία γιατί υπέθεσα ότι το ραδιόφωνο απλά θέλει συνδρομή όπως πχ το να βλέπεις τηλεόραση. Προχτές άκουσα ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα και επισκέφτηκα το Vodafone center που το αγόρασα για να δω τη παίζει. Αφού λοιπόν ο υπάλληλος έψαξε ολόκληρο το menu ξανά και ξανά (έλεος) για να βρει το ραδιόφωνο μου ζήτησε να επισκεφτώ την Alpha copy της περιοχής μου (Ζωγράφου) γιατί δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί δεν παίζει. Εκεί φυσικά η απάντηση της πάντα ενήμερης και καθ’ όλα καταρτισμένης υπαλλήλου ήταν … «αναβάθμιση» (μα και για ελαττωματική θήκη να πας εκεί αναβάθμιση σου λένε?). Έξαλλος επέστρεψα στην Vodafone να ελέγξω το firmware του δήγματος που έχουν εκεί και (τι πρωτότυπο) είχαμε το ίδιο firmware. Ξαναμιλάω με τον υπάλληλο και μου λέει αν το έχετε λιγότερο από μια εβδομάδα το φέρνετε για αντικατάσταση αλλιώς πάει για service με μια εβδομάδα αναμονή.

Συνοψίζω, πλήρωσα 40 € παραπάνω για να μην μείνω χωρίς κινητό για μια μέρα και θα μείνω μια εβδομάδα, το πρόβλημα υπήρχε από την πρώτη μέρα αλλά έπρεπε να μασήσω δάφνες για να το καταλάβω.

Παρεμπιπτόντως κρατώντας το music key με πάει στο music menu αλλά εκεί εεεεν έχει ραδιόφωνο, μόνο από εφαρμογές μπορώ να μπω.

 

V 3.0638.0.0.30

30-10-2006

RM-133

Nokia N73 (Y7.01)

 

Οποιαδήποτε συμβουλή-ιδέα είναι καλοδεχούμενη ακόμα και αν είναι «παίξε joker» :help:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έχω το εξής πρόβλημα: βάζοντας την κάρτα μνήμης στο card reader (με τον αντάπτορα), αρχικά το card reader(δεν είναι εξωτερικό) δείχνει να αποσυνδέεται (εξαφανίζετια από τους πόρους συστήματος σαν συσκευή και το λαμπάκι power σβήνει) όμως ενώ μετά από 15-20 sec επανέρχεται όταν πάει να διαβάσει την κάρτα κάνει restart το pc!! :blink: :blink:

 

Προσπάθησα κάνοντας format την κάρτα, αλλά ενώ την διάβαζε κανονικά όσο ήταν άδεια, όταν την έβαλα και πάλι στο τηλέφωνο και διαμορφώθηκε (δηλαδή δημιουργήθηκαν οι γνωστοί φάκελοι images, sounds κλτ) και χωρίς να βάλω κανένα αρχείο γινόταν πάλι το ίδιο.

 

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Η κάρτα είναι sandisk 1gb

 

(Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί και νωρίτερα κάπου η συγκεκριμένη ερώτηση, αλλά το search δεν μου εδωσε κάποιο σχετικό αποτέλεσμα....)

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο παιδι ξερει να μου πει γιατι δεν ανεβενει η ενταση του ακουστικου οταν μιλαω παρα ειναι μονιμα στη μεση?

μου εχουν βγει τα ματια να διαβαζω και δε το εχω βρει ακομα help me!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ το με κάποιον άλλο card reader. Μπορεί να φταίει αυτός.

Μπορεί! Ευχαριστώ για την συμβουλή. Θα προσπαθήσω να την διαβάσω και στο laptop ενος φίλου που πρέπει να έχει card reader...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έχω το εξής πρόβλημα: βάζοντας την κάρτα μνήμης στο card reader (με τον αντάπτορα), αρχικά το card reader(δεν είναι εξωτερικό) δείχνει να αποσυνδέεται (εξαφανίζετια από τους πόρους συστήματος σαν συσκευή και το λαμπάκι power σβήνει) όμως ενώ μετά από 15-20 sec επανέρχεται όταν πάει να διαβάσει την κάρτα κάνει restart το pc!! :blink: :blink:

 

Προσπάθησα κάνοντας format την κάρτα, αλλά ενώ την διάβαζε κανονικά όσο ήταν άδεια, όταν την έβαλα και πάλι στο τηλέφωνο και διαμορφώθηκε (δηλαδή δημιουργήθηκαν οι γνωστοί φάκελοι images, sounds κλτ) και χωρίς να βάλω κανένα αρχείο γινόταν πάλι το ίδιο.

 

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Η κάρτα είναι sandisk 1gb

 

(Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί και νωρίτερα κάπου η συγκεκριμένη ερώτηση, αλλά το search δεν μου εδωσε κάποιο σχετικό αποτέλεσμα....)

Μήπως Εχεις βάλει κωδικο στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως Εχεις βάλει κωδικο στην κάρτα μνήμης?

Όχι δεν έχω βάλει κωδικό, αλλά παίζει να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα (??) με τους drivers του card reader. Πάντως με ότι άλλες κάρτες έχω διαβάσει κατα καιρούς(sd, cf, ms) δεν είχα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα και τρεις ωρες ακριβως παρηγγειλα το Ν73 απο την ΤΙΜ. Μετα ειπα: "ε, ας ξεκινησω να διαβαζω το (αυτο) thread ωσπου να ερθει το κινητο και βλεπουμε..." 4838 posts... για ονομα του θεου, μην το προσπαθησει κανεις πριν εξασφαλησει συμβατο δοτη κερατοειδους...:wacko:

Τωρα μια ερωτηση : οταν ερθει η στιγμη να παραλαβω το κινητο να τσεκαρω:

1.να ειναι σφραγισμενο το κουτι

2.για καμμενα pixel την οθονη

3.made in Finland

4.κατι αλλο?

η μηπως ειμαι υπερβολικος-παραξενος? Και αν κατι απο τα παραπανω ειναι στραβο να ζητησω επι τοπου αλλη συσκευη?

Ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη που μεγαλωνω ενα ηδη μεγαλο thread.

 

Ε, θα εισαι λιγο παραξενος αμα το κανεις αυτο. (Να ειναι σφραγισμενο και να μην εχουν καει pixel ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ. Τo made in Finland...) Αλλα καλυτερα παραξενος και σιγουρος παρα ευκολοπιστος και θυμα...

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα και τρεις ωρες ακριβως παρηγγειλα το Ν73 απο την ΤΙΜ. Μετα ειπα: "ε, ας ξεκινησω να διαβαζω το (αυτο) thread ωσπου να ερθει το κινητο και βλεπουμε..." 4838 posts... για ονομα του θεου, μην το προσπαθησει κανεις πριν εξασφαλησει συμβατο δοτη κερατοειδους...:wacko:

Τωρα μια ερωτηση : οταν ερθει η στιγμη να παραλαβω το κινητο να τσεκαρω:

1.να ειναι σφραγισμενο το κουτι

2.για καμμενα pixel την οθονη

3.made in Finland

4.κατι αλλο?

η μηπως ειμαι υπερβολικος-παραξενος? Και αν κατι απο τα παραπανω ειναι στραβο να ζητησω επι τοπου αλλη συσκευη?

Ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη που μεγαλωνω ενα ηδη μεγαλο thread.

 

1. Σωστό. Πρέπει να ανοιχτεί μπροστά σου

 

2. Σωστό. Ο πιο εύκολος τρόπος να το δοκιμάσεις είναι με μία απόλυτα μαύρη εικόνα διαστάσεων 240x320 που θα τη στείλεις στο Ν73 με ΒΤ ;) Αν υπάρχουν καμμένα pixels, εκεί σίγουρα θα φανούν

 

3. Σωστό

 

4. Να ελέγξεις αν η συσκευασία είναι πλήρης, δηλαδή να έχει: Καλώδιο δεδομένων, CD, πανάκι καθαρισμού, λουράκι, ακουστικά, συνοδευτικά έντυπα, φορτιστή, αντάπτορα φορτιστή, μπαταρία και... συσκευή :p . Υπ' όψιν πως τα τελευταίας σειράς Ν73 έχουν στην οθόνη ένα απλό προστατευτικό αυτοκόλλητο (το οποίο σου συνιστώ να το αφήσεις επάνω). Οι παλαιότερες συσκευές είχαν στην οθόνη ένα αυτοκόλλητο που έγραφε επάνω "Nokia N-Series". Έτσι μπορείς εύκολα να καταλάβεις αν η συσκευή φτιάχτηκε πρόσφατα.

 

5. Καλό είναι, το ΙΜΕΙ της συσκευής να μην λήγει σε μηδέν (0) γιατί κάποιες εφαρμογές παρουσιάζουν πρόβλημα ή δεν λειτουργούν τα ke*gens και c***ks των εφαρμογών.

 

Σχετικά με το 2, αν δεν σε αφήσουν να στείλεις εικόνα, μην επιμένεις. Είναι κάτι που μπορείς να δεις άμεσα αφού φύγεις από το κατάστημα. Αν έχει καμμένα pixels δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου το αλλάξουν.

 

Καλορίζικο! :happy: :D

Link to comment
Share on other sites

geia re paidia..aurio tha paro kinito k de xero ti...pos to blepetai to n73?einai kali epilogi?

vgazei psiloprovlimatakia i oxi?

pos to vlepete genikotera?

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

geia re paidia..aurio tha paro kinito k de xero ti...pos to blepetai to n73?einai kali epilogi?

vgazei psiloprovlimatakia i oxi?

pos to vlepete genikotera?

Προφανώς βαριέσαι να διαβάσεις το thread έτσι; ;)

Link to comment
Share on other sites

einai 243 selides...en syntomia thelo kapoia pragmata...exo ta lefta alla de boro na apofasiso ti tha paro..an boreis pes mou en syntomia an eiste genikotera eyxaristimenoi me to n73...:) :wink:
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

einai 243 selides...en syntomia thelo kapoia pragmata...exo ta lefta alla de boro na apofasiso ti tha paro..an boreis pes mou en syntomia an eiste genikotera eyxaristimenoi me to n73...:) :wink:

 

Μια χαρά είναι το τηλεφωνάκι. Σταθερο χωρις προβλήματα,καλο ήχο και κάμερα,καλή λήψη και ποιότητα συνομιλίας.

Το μόνο που το δικό μου είναι λίγο αργό συγκριτικά με το ν93 ενός φίλου και το ν73 της κοπέλας μου αλλά δεν με πολυενοχλεί. Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο ίσως με ένα hard format να στρώσει λίγο.

Πάντως συστήνεται ανεπιφύλακτα!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

equi και OculatusAbis ευχαριστω για τις απαντησεις. Ολα γιναν οπως πρεπει και με το παραπανω θα ελεγα. Και πιστευω χρειαζεται προσοχη παντα οταν ψωνιζεις κατι στην Ελλαδα. Btw και λιγο offtopic να πω οτι φευγοντας απο cosmote και πηγαινοντας στην tim καταλαβαινω επιτελους πως ενιωσε ο πατερας μου οταν το 1960 κατεβηκε απο το χωριο στην Αθηνα...

Παντως απο οτι καταλαβαινω μεχρι στιγμης το Ν73 αξιζει πραγματικα τα λεφτα του :)

Link to comment
Share on other sites

euxaristo re file gia tin apopsi sou..kati teleutaio... se megethos einai arketa megalo???kirios se sxesi me to k810.. ena apo ta 2 tha paro giauto...

 

 

Ειχα το κ800 για 4 μήνες. Αριστο κινητό και αυτό.

Το ν73 είναι λίγο πιο μεγάλο αλλά και με πιο μεγάλη οθόνη και πιο πολλές δυνατότητες.

Η οθόνη του κ800 είναι λιγο πιο φωτεινή. Πιστευω οτι η συμπεριφορά του νοκια στο δύκτιο είναι καλύτερη και δεν χάνεις καθόλου κλήσεις,κρατάει το σήμα του 3g εκει που το κ800 σε πετάει σε gsm. Με το κ800 έχανα κάποιες κλήσεις,με το νοκια σχεδόν καθόλου.

Διαφορετικα κινητα πάντως. Η τελικη επιλογή φυσικα δικιά σου.

Εγω και τα δυο τα βρίσκω πολύ ικανοποιητικά

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...