Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς θα μας τρελάνετε εδώ μέσα. Το Destinator φίλε μου σε συνδιασμό με τους χάρτες της NGI είναι εργαλείο γιά χιλιάδες κόσμο στην Ελλάδα. Αν εσύ το θέλεις γιά μόστρα, προφανώς και σε ικανοποιεί αυτό που έχεις. :mad:

 

Φίλε μου παρεξήγηση. Εγώ απαντάω στον Mino (και στον dimip) για το σχόλιό του για το speed sentry και όχι για το Destinator.

To destinator σαφώς είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε χάρτες και υποστήριξη. Δεν είνα λόγος όμως να αρπάζεσαι.

 

PS. Mιά χαρά είμαι τώρα και θα ζήσω με το Navimate που υπήρχε στην συσκευή μου (ίσως και με το IGO ;) ).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου παρεξήγηση. Εγώ απαντάω στον Mino (και στον dimip) για το σχόλιό του για το speed sentry και όχι για το Destinator.

To destinator σαφώς είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε χάρτες και υποστήριξη. Δεν είνα λόγος όμως να αρπάζεσαι.

 

PS. Mιά χαρά είμαι τώρα και θα ζήσω με το Navimate που υπήρχε στην συσκευή μου (ίσως και με το IGO ;) ).

 

swstos!!! pollh entash yparxei sto foroum.. giati re gmt:p :p :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελάκια!Να με συγχορειτε για το χαζό της ερώτησης αλλά δεν αντέχω άλλο,τους μετρητές πώς τους μηδενήζουμε ρε παιδιά?Πάω έναρξη>Ρυθμήσεις>Σύστημα>Πληροφορίες Συσκευής>Διαρκεια κλήσεων και εκεί δεν βρήσκω τρόπο να μηδενήσω!Έσβησα και τις κλήσεις από το ιστορικό αλλά τζίφος!Στο Manual δεν αναφέρει τίποτα!Anyone help?
Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

vale to baterystatus kai apo kei ektos toy oti mporeis na vlepeis k na mhdenizeis toys xronoys s mporeis na kaneis k overclock k exei k polla alla!!http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm

Ta kataferes?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας

Έχω ένα πρόβλημα...

Το μικρό πλαστικό που βρίσκεται ακριβώς γύρω γύρω απο την μπίλια, σ ένα σημείο του έγινε τραχύ με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την κύλιση της μπίλιας.

Γνωρίζει κανείς αν αυτό μπορεί να αλλαχθεί?

Link to comment
Share on other sites

vale to baterystatus kai apo kei ektos toy oti mporeis na vlepeis k na mhdenizeis toys xronoys s mporeis na kaneis k overclock k exei k polla alla!!http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm

 

Αδερφέ το έχω ήδη περασμένω αλλά δεν είχα προσέξει οτι έχει τέτοια καλούδια!Το oveclocking μου "ρουφάει";) την μπαταρία γι'αυτό δεν το εφαρμόζω,αλλά ευχαριστώ πολύ!Πάντως βλακεία δεν είναι να μήν έχει το κινητό τέτοια επιλογή?Σ'ευχαριστώ και πάλι πάντως!!!

Αγαπάτε Αλλήλους
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το έχω ήδη περασμένω αλλά δεν είχα προσέξει οτι έχει τέτοια καλούδια!Το oveclocking μου "ρουφάει";) την μπαταρία γι'αυτό δεν το εφαρμόζω,αλλά ευχαριστώ πολύ!Πάντως βλακεία δεν είναι να μήν έχει το κινητό τέτοια επιλογή?Σ'ευχαριστώ και πάλι πάντως!!!

 

Am edw se exw swstos.. ase to se kanoniko clockarisma k xrhsimopoihse mono ta kaloydia!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας

Έχω ένα πρόβλημα...

Το μικρό πλαστικό που βρίσκεται ακριβώς γύρω γύρω απο την μπίλια, σ ένα σημείο του έγινε τραχύ με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την κύλιση της μπίλιας.

Γνωρίζει κανείς αν αυτό μπορεί να αλλαχθεί?

 

pare ena thl 2106068688 ace hellas k rwta!!sigoyra ayto einai h mhpws exei kapoio skoypidi? pws egine traxy??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι ρε γμτ. Το κοίταξα κ με μεγενθυντικό φακό :(

 

kala pws ta kataferes to erikses katw?? e k ayto na einai pisteyw pws allazei olo to systhma.. k fysika dwrean;) mhn anyshxeis perastika

Link to comment
Share on other sites

kala pws ta kataferes to erikses katw?? e k ayto na einai pisteyw pws allazei olo to systhma.. k fysika dwrean;) mhn anyshxeis perastika

Οχι δεν μου πεσε . Πιστευω απο το βάλε βγάλε στην τσέπη, θα ακούμπησε σε κανα φερμουαρ της τσέπης...

Αν κ δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου το μπιλάκι, είναι πολύ σπάσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι πού το έχετε κάνει overclock χωρίς να κολάει?Το έβαλα στα 286mhz, αλλά μόλις το ζόρισα λίγο, κόλησε για πάντα...πάλι καλά που υπάρχει το θαυματουργό προγραμματάκι safe mode...
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ημουν σε ενα μαγαζι και τυχαια εκανα αναζητηση για wi-fi και βρηκε.

Παω να μπω στο internet και κανει συνδεση gprs και εμφανιστηκε μια μπαρα κατω που μετρουσε kilobyte

Η ερωτηση ειναι : ετσι πρεπει ή χρεωνομουν αδικα ? ? ?

Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι ή να απενεργοποιησω το Gprs?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παρεξήγηση. Εγώ απαντάω στον Mino (και στον dimip) για το σχόλιό του για το speed sentry και όχι για το Destinator.

To destinator σαφώς είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε χάρτες και υποστήριξη. Δεν είνα λόγος όμως να αρπάζεσαι.

PS. Mιά χαρά είμαι τώρα και θα ζήσω με το Navimate που υπήρχε στην συσκευή μου (ίσως και με το IGO ;) ).

Συγνώμη παρεξήγησα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ημουν σε ενα μαγαζι και τυχαια εκανα αναζητηση για wi-fi και βρηκε.

Παω να μπω στο internet και κανει συνδεση gprs και εμφανιστηκε μια μπαρα κατω που μετρουσε kilobyte

Η ερωτηση ειναι : ετσι πρεπει ή χρεωνομουν αδικα ? ? ?

Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι ή να απενεργοποιησω το Gprs?

 

allo to gprs allo to wifi!!:p se xrewne adika m fenete...:O

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι πού το έχετε κάνει overclock χωρίς να κολάει?Το έβαλα στα 286mhz, αλλά μόλις το ζόρισα λίγο, κόλησε για πάντα...πάλι καλά που υπάρχει το θαυματουργό προγραμματάκι safe mode...

 

alloi to petyxame sta 286 aneta alloi mexri 270 kati me to zori... parakseno!! egw to exw 260 me xcpuscalar ..sta 270 polla kolimata me bstatus.. sta 286 paei:D petakse to diko mou

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου πεσε . Πιστευω απο το βάλε βγάλε στην τσέπη, θα ακούμπησε σε κανα φερμουαρ της τσέπης...

Αν κ δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου το μπιλάκι, είναι πολύ σπάσιμο...

 

sigoyra den aksizei na to allakseis k na to plhrwseis efoson esy to ekanes to provlima>> dystyxws prepei na symvivasteis..:(

 

Sygnwmh gia ta diaforetika post exw kapoioy eidoys bug!

Link to comment
Share on other sites

dimip efoson paizei h spasmeno h oxi apsogo einai!!!;)

 

κι εγω αυτο λεω;)

 

τελικα το προγραμματακι (Speed Sentry) δουλεψε αψογα !

δεν ξερω τι εφταιγε αλλα μολις μπηκα στο αμαξι και ξεκινησα ξεκινησε κι αυτο με com4 στο port και το μεγαλυτερο απο τις τιμες που εχει στο baud rate τα αλλα (τσεκ ή ξετσεκ) δεν παιζουν ρολο στη λειτουργια (απλα βοηθηματα ειναι, αν θα συνδεεται π.χ. μονο του κ.λ.π)

 

οποτε ολα καλα

 

τωρα για το αν ειναι εφε η οχι, ναι ως ενα βαθμο ειναι εφε.

μαλιστα χανει και απο 4-7 χλμ/ωρα στον υπολογισμο της ταχυτητας ειδικα αν κινεισαι με ασταθες ρυθμο (πολη) και εχεις αρκετα σταματα-ξεκινα και γενικα αυξομειωνεις ταχυτητα.

οταν κατεβαινεις τη Συγγρου π.χ. με μια σχετικα σταθερη ταχυτητα δεν χανει σχεδον ουτε χιλιομετρο (αντε 1χλμ το πολυ). ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ. εξειγειται γιατι προφανως εχει το χρονο να κλειδωνει και να εποεξεργαζεται τα σηματα απο τους δορυφορους και να υπολογιζει σωστα.

 

Ολα τα λεφτα ομως ειναι η πυξιδα του που φαινεται αρκετα ακριβης (θα τη μετρησω με πραγματικη πυξιδα). μου εκανε εντυπωση οτι αλλαζει μεχρι και 1 μοιρα αναλογα που εισαι (π.χ. καταλαβε την αλλαγη κατευθυνσης σε μικρο s για αποφυγη εμποδιου).

Το κακο ειναι που δεν μπορεις να εχεις και το destinator και αυτο στην οθονη την ιδια στιγμη. ή μηπως γινεται ; μπααα.....

τελος παντων πιστευω οτι ειναι από τα καλά applets και καλο ειναι να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο λεω;)

 

τελικα το προγραμματακι (Speed Sentry) δουλεψε αψογα !

δεν ξερω τι εφταιγε αλλα μολις μπηκα στο αμαξι και ξεκινησα ξεκινησε κι αυτο με com4 στο port και το μεγαλυτερο απο τις τιμες που εχει στο baud rate τα αλλα (τσεκ ή ξετσεκ) δεν παιζουν ρολο στη λειτουργια (απλα βοηθηματα ειναι, αν θα συνδεεται π.χ. μονο του κ.λ.π)

 

οποτε ολα καλα

 

τωρα για το αν ειναι εφε η οχι, ναι ως ενα βαθμο ειναι εφε.

μαλιστα χανει και απο 4-7 χλμ/ωρα στον υπολογισμο της ταχυτητας ειδικα αν κινεισαι με ασταθες ρυθμο (πολη) και εχεις αρκετα σταματα-ξεκινα και γενικα αυξομειωνεις ταχυτητα.

οταν κατεβαινεις τη Συγγρου π.χ. με μια σχετικα σταθερη ταχυτητα δεν χανει σχεδον ουτε χιλιομετρο (αντε 1χλμ το πολυ). ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ. εξειγειται γιατι προφανως εχει το χρονο να κλειδωνει και να εποεξεργαζεται τα σηματα απο τους δορυφορους και να υπολογιζει σωστα.

 

Ολα τα λεφτα ομως ειναι η πυξιδα του που φαινεται αρκετα ακριβης (θα τη μετρησω με πραγματικη πυξιδα). μου εκανε εντυπωση οτι αλλαζει μεχρι και 1 μοιρα αναλογα που εισαι (π.χ. καταλαβε την αλλαγη κατευθυνσης σε μικρο s για αποφυγη εμποδιου).

Το κακο ειναι που δεν μπορεις να εχεις και το destinator και αυτο στην οθονη την ιδια στιγμη. ή μηπως γινεται ; μπααα.....

τελος παντων πιστευω οτι ειναι από τα καλά applets και καλο ειναι να υπαρχει.

Θα συμφωνήσω μαζί σου.

Έχω χρησιμοποιήσει αρκετά το συγκεκριμένο πρόγραμμα και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

Η μόνη ένσταση είναι οτι δεν υπάρχει ένα tab να έχει πολλές συγκεντρωμένες πληροφορίες όπως ταχύτητα, υψόμετρο όλα μαζί.

Η πυξίδα πολύ εντυπωσιακή. Ταξίδευα και τη χάζευα!:D

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο λεω;)

 

τελικα το προγραμματακι (Speed Sentry) δουλεψε αψογα !

δεν ξερω τι εφταιγε αλλα μολις μπηκα στο αμαξι και ξεκινησα ξεκινησε κι αυτο με com4 στο port και το μεγαλυτερο απο τις τιμες που εχει στο baud rate τα αλλα (τσεκ ή ξετσεκ) δεν παιζουν ρολο στη λειτουργια (απλα βοηθηματα ειναι, αν θα συνδεεται π.χ. μονο του κ.λ.π)

 

οποτε ολα καλα

 

τωρα για το αν ειναι εφε η οχι, ναι ως ενα βαθμο ειναι εφε.

μαλιστα χανει και απο 4-7 χλμ/ωρα στον υπολογισμο της ταχυτητας ειδικα αν κινεισαι με ασταθες ρυθμο (πολη) και εχεις αρκετα σταματα-ξεκινα και γενικα αυξομειωνεις ταχυτητα.

οταν κατεβαινεις τη Συγγρου π.χ. με μια σχετικα σταθερη ταχυτητα δεν χανει σχεδον ουτε χιλιομετρο (αντε 1χλμ το πολυ). ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ. εξειγειται γιατι προφανως εχει το χρονο να κλειδωνει και να εποεξεργαζεται τα σηματα απο τους δορυφορους και να υπολογιζει σωστα.

 

Ολα τα λεφτα ομως ειναι η πυξιδα του που φαινεται αρκετα ακριβης (θα τη μετρησω με πραγματικη πυξιδα). μου εκανε εντυπωση οτι αλλαζει μεχρι και 1 μοιρα αναλογα που εισαι (π.χ. καταλαβε την αλλαγη κατευθυνσης σε μικρο s για αποφυγη εμποδιου).

Το κακο ειναι που δεν μπορεις να εχεις και το destinator και αυτο στην οθονη την ιδια στιγμη. ή μηπως γινεται ; μπααα.....

τελος παντων πιστευω οτι ειναι από τα καλά applets και καλο ειναι να υπαρχει.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου.

Έχω χρησιμοποιήσει αρκετά το συγκεκριμένο πρόγραμμα και μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

Η μόνη ένσταση είναι οτι δεν υπάρχει ένα tab να έχει πολλές συγκεντρωμένες πληροφορίες όπως ταχύτητα, υψόμετρο όλα μαζί.

Η πυξίδα πολύ εντυπωσιακή. Ταξίδευα και τη χάζευα!:D

 

gia na to lete eseis oi dyo kati kserete!!! 8a to vroume sta gnwsta merh??? na doyme k thn pyksidoyla toy???

Link to comment
Share on other sites

gia na to lete eseis oi dyo kati kserete!!! 8a to vroume sta gnwsta merh??? na doyme k thn pyksidoyla toy???

 

ναι στα γνωστα μερη

και

προς αποφυγη παρεξηγησεων να ξεκαθαρισω κατι.

ειμαι νεος στα pda (αν και παλιος με internet και υπολογιστες γενικα) οποτε δεν διεκδικω δαφνες οτι ξερω κατι αλαθητα.

απλα λεω την αποψη μου.

για το dest 6 ειπα απλα οτι μου δουλευει χωρις προβληματα και για αυτο το προγραμματακι οτι (απο τη στιγμη που συνδεθηκε) δουλεψε ομορφα και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

χαιρομαι που ο φιλος johner συμφωνει μαζι μου ;) αυτο δεν αποτρεπει αλλους χρηστες που δεν τους αρεσει να το εκφρασουν.

απλο:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν τα ρωτάνε, εννοείται...:cool:

etsi wraios

ναι στα γνωστα μερη

και

προς αποφυγη παρεξηγησεων να ξεκαθαρισω κατι.

ειμαι νεος στα pda (αν και παλιος με internet και υπολογιστες γενικα) οποτε δεν διεκδικω δαφνες οτι ξερω κατι αλαθητα.

απλα λεω την αποψη μου.

για το dest 6 ειπα απλα οτι μου δουλευει χωρις προβληματα και για αυτο το προγραμματακι οτι (απο τη στιγμη που συνδεθηκε) δουλεψε ομορφα και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

χαιρομαι που ο φιλος johner συμφωνει μαζι μου ;) αυτο δεν αποτρεπει αλλους χρηστες που δεν τους αρεσει να το εκφρασουν.

απλο:happy:

 

+fwno.... etsi prepei o ka8enas na ekfrazei thn gnwmh toy eley8era!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...