Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθα κι εγώ στην παρέα. Μόλις πούλησα το Μιο Α701 και πήρα το 3300.

Πριν αρχίσω το ψάξιμο κλπ, μια βοήθεια.

Επειδή το πήρα μεταχειρισμένο και προσπαθώ να το φέρω στην αρχική του μορφή, μπορεί κάποιος που έχει το Εληνικό από την AVE Hellas με το Navigon να κάνει ένα DIR στην SD (512Mb) και μου το στειλει για να σβήσω όλα τα υπόλοιπα ?

 

Ευχαριστώ.

Katarxas kaloriziko..

 

Afto pou zhtas giati den to kaneis monos sou svhse ta panta apo thn SD plin tou navimate trava ena hard reset kai arxize na ta sthneis ola apo thn arxh .

Malista tha sou proteina na pas mesa sto forum ths Ace kai na katevaseis kai to teleftaio navimate apo ekei.,. ..

Blepeis thewrw kapws diskolo kapoios apo emas na exei se partheniki morfh to dir ths SD olo kai kati tha exei prostethei.

Ara oi monoi pou sigoura tha mporoun na se bohthisoun einai oi ths ACE apo to forum tous.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι ενταξει . Οτι δεν ειχα internet απο το pc και πριν και συνδεομουν μονο μεσω gprs αυτο ειναι σιγουρο . Κατι αλλο φταιει

 

Αλλα τωρα με το αρχειακι σου δε ξερω πως να ενεργοποιησω το gprs. Ας πουμε για mms. τωρα παει να συνδεθει , βγαινει η μπαρα κατω αλλα κατευθειαν λεει 0 kb και κλεινει το gprs. Απλα βγαινει για ενα δευτεριολεπτο το G πανω

Αυτό που έτρεξες δεν μπορείς να το απεγκαταστήσεις. Δεν είναι πρόγραμα, απλά πήγε και σου πείραξε κάποιες ρυθμίσεις στη registry. H γνωρίζεις ποιές είναι και τις επαναφέρεις με ένα registry editor η κάνεις hard reset. :rolleyes:

 

Y.Γ. Περίμενε τον Πάνο μπορεί να ξέρει ποιές είναι, να σου πεί. Θα ήταν ποιό σωστό από την αρχή να πρόσθετες ένα - δυό γράματα παρά να τρέξεις το αρχειάκι που δεν ήξερες τι θα πειράξει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ενταξει . Οτι δεν ειχα internet απο το pc και πριν και συνδεομουν μονο μεσω gprs αυτο ειναι σιγουρο . Κατι αλλο φταιει

 

Αλλα τωρα με το αρχειακι σου δε ξερω πως να ενεργοποιησω το gprs. Ας πουμε για mms. τωρα παει να συνδεθει , βγαινει η μπαρα κατω αλλα κατευθειαν λεει 0 kb και κλεινει το gprs. Απλα βγαινει για ενα δευτεριολεπτο το G πανω

λογικα θα πρεπει να φτιαξεις τις ρυθμισεις σου γιατι αυτο το προγραμματακι δεν γινετε απεγκατασταση ομως λειτουργει χωρις κανενα προβλημα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορεις να δεχτεις mms εγω δεν στελνω mms αλλα δοκιμασα και να στειλω αλλα και να λαβω και δεν υπαρχει κανενα προβλημα

μηπως πρεπει να περασεις ξανα τις ρυθμισεις του δικτυου σου για mms?

ριξε μια ματια sto link http://www.qtek.gr/9090_gprs.html και επελεξε το δικτυο σου και δες αν οι ρυθμισεις ειναι σωστες

για να βγαλεις το προγραμμα θα πρεπει να πας με ενα registry editor και να πειραξεις τη registry πραγμα που δεν στο συνιστω μιας και δεν εισαι εμπειρος χρηστης

αν παλι δεν αντεχεις ή δεν βρισκεις λυση κανε hard reset και ολα θα επαλελθουν οπως πριν

να σου πω μονο οτι το προγραμμα αυτο το δουλευω 10 μηνες σε διαφορα ppc και ποτε δεν εβγαλε προβλημα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καταθέτω την μέχρι τώρα εμπειρία μου σχετ. με προμήθεια car kit BRODIT.

(το παρόν δεν συνιστά ούτε διαφήμιση ούτε δυσφήμιση για τους αναφερόμενους, απλά αναφορά γεγονότων)

Επιλογή μου το Brodit Active Holder για P3000/Artemis με Proclip.

Ξεκίνησα βλέποντας το στο mobilefun.co.uk (παλιός πελάτης τους), αλλά μετά βρήκα ότι ο gpsforless.co.uk έχει καλύτερες τιμές. Στέλνω report στο mobilefun ότι ο psforless εχει καλύτερες τιμές (έχει τέτοια λειτουργία στο site του). Σιγή ιχθύος έως σήμερα.... Ούτε καν automated response?

Βάζω τότε λοιπόν online παραγγελια στο gpsforless. Παρακολουθώ (online tracking) την παραγγελία μου για μία, δύο, τρεις μέρες και παραμένει σε status αναμονής. Παραξενεύομαι, στέλνω ένα email και ρωτώ τι γίνεται και μου απαντά ότι υπάρχει ο χρόνος αναμονής 10 ημερών για να φέρει τα είδη από την Σουηδία (!!) και ότι έτσι έγραφε το site του. Του ανταπαντώ ότι δεν είδα κάτι τέτοιο στο site και που είναι. Και αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία μου.

Μου απαντά αυθημερόν ότι ακυρώνει την παραγγελία μου (!!!) και πιστώνει την πιστωτική μου. Έμεινα λίγο κάγκελο αλλά καλύτερα έτσι από άλλα τραβήγματα...

Αποφασίζω τότε να ψωνίσω από τον mobilefun ας είναι ακριβότερος (όλα εδώ μένουν!...). Προχωρώ το transaction φθάνω στο σημείο της κάρτας και ... βγαίνει ένα ωραίο μήνυμα ότι για παραγγελίες άνω των 50 GBP δεν γίνεται δεκτή πληρωμή με κάρτα (VISA)!!!! Κάγκελο φυσικά πάλι..

Τoυς στέλνω ένα ξεχέ-email. Καμία απάντηση, αναμενόμενο... Απογοήτευση...

Κάποια στιγμή διαβάζω στο forum κάποιον που αναφέρει το dsldevelopments.com (com αλλά Uk γιαυτό δεν το βρήκα στο γκούγκλισμα) και βλέπω τα είδη σε λίγο καλύτερες τιμές από τον gpsforless.

Οπότε έβαλα παραγγελία σε αυτόν, έστειλα email επιβεβαίωσε την αποστολή και αναμένω σε περίπου 10-14 ημέρες.

Νεώτερα σε 2 εβδομάδες και φωτό (stay tuned!!)

ΗΡΘΕ ! ΗΡΘΕ !

Το μοντάρω το απόγευμα και ανεβάζω φωτό με σχόλια το βραδάκι...

GV

GV
Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ ! ΗΡΘΕ !

Το μοντάρω το απόγευμα και ανεβάζω φωτό με σχόλια το βραδάκι...

GV

 

 

ante me to kalo.. :D

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα πρεπει να φτιαξεις τις ρυθμισεις σου γιατι αυτο το προγραμματακι δεν γινετε απεγκατασταση ομως λειτουργει χωρις κανενα προβλημα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορεις να δεχτεις mms εγω δεν στελνω mms αλλα δοκιμασα και να στειλω αλλα και να λαβω και δεν υπαρχει κανενα προβλημα

μηπως πρεπει να περασεις ξανα τις ρυθμισεις του δικτυου σου για mms?

ριξε μια ματια sto link http://www.qtek.gr/9090_gprs.html και επελεξε το δικτυο σου και δες αν οι ρυθμισεις ειναι σωστες

για να βγαλεις το προγραμμα θα πρεπει να πας με ενα registry editor και να πειραξεις τη registry πραγμα που δεν στο συνιστω μιας και δεν εισαι εμπειρος χρηστης

αν παλι δεν αντεχεις ή δεν βρισκεις λυση κανε hard reset και ολα θα επαλελθουν οπως πριν

να σου πω μονο οτι το προγραμμα αυτο το δουλευω 10 μηνες σε διαφορα ppc και ποτε δεν εβγαλε προβλημα

 

Φιλε μου μαστελο, δε μπορω να καταλαβω τι γινεται.

Απο τη πρωτη μερα που πηρα το τηλεφωνο, υπηρχαν οι ρυθμισεις για mms. Αυτο μου φανηκε πολυ περιεργο (γιατι απ'οσο ξερω τις ρυθμισεις για να τις παρεις πρεπει να στειλεις καπου ενα μηνυμα για να ενεργοποιηθουν)

 

Επισης απο την πρωτη φορα που συνδεσα μεσω activesync to τηλεφωνο sto pc δεμ μπορουσε να μπει στο internet παρα μονο μεσω gprs.

Ενω απ'οτι καταλαβα , εσεις λετε οτι μολις συνδεθει (και ειναι το pc sto internet) μπορει να μπει και το τηλεφωνο. Εμενα δε το κανε ποτε αυτο

 

Υ.Γ . Εκεινη τη ρυθμιση για το activesync ειτε το εχω τσεκαρισμενο ειτε οχι το ιδιο δουλευει. Απλα οταν δεν ειναι τσεκαρισμενο βγαζει ενα εικονιδιακι συνδεσης κατω δεξια στην οθονη του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Και ξεχασα να ρωτησω και το εξης : πως γινεται hard reset ?? και αμα κανω τι χανω απο το τηλεφωνο? ?:(

 

Αυτα που εχω στην καρτα μνημης δεν χανονται , ετσι?

Αλλα π.χ οι συντομευσεις που υπαρχουν στην επιφανεια εργασιας χανονται?

Και μετα πως τα ξανακανω οπως ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την συσκευή μας wiki στο XDA για ριξτε μια ματιά οι κατέχοντες να δειτε μηπως ξεχασα κάτι :cool:
Link to comment
Share on other sites

mastelo νομιζω πως το εφτιαξα !!:) :D

 

Μπηκα στο ιντερνετ απο το κινητο και δεν μου εμφανιστηκε το μικρο G πανω στο σημα. Αυτο σημαινει οτι δεν μπηκε μεσω gprs.Σωστα?

 

Τωρα με το mms δε ξερω. Εστειλα ενα στο εαυτο μου για να το δοκιμασω. Ανοιξε το gprs μονο του για να το στειλει αλλα βεβαια δε μου ηρθε..

τελος παντων το mms ειναι στα υποψιν

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ ! ΗΡΘΕ !

Το μοντάρω το απόγευμα και ανεβάζω φωτό με σχόλια το βραδάκι...

GV

Ο Εγγλέζος πέρα από πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός, ήταν τελικά και πολύ συνεπής. Το πακέτο μου παραδόθηκε με courier!.

Η βάση είναι πολύ όμορφη από κοντά, και είναι από πολύ καλής ποιότητας πλαστικό.

Η τοποθέτηση στον κεντρικό αεραγωγό έγινε (πραγματικά) σε 2 λεπτά. Νωρίτερα είχε προηγηθεί το βίδωμα του holder στο proclip με τις περιεχόμενες 4 βίδες.

Η Αρτεμις εφαρμόζει τέλεια - σαν γάντι - στο holder και (αυτό που φοβόμουνα δεν συνέβη) ο miniusb connector μπαίνει υπέροχα στην υποδοχή της χωρίς κανένα πρόβλημα (σόκιν?)

Με την βοήθεια της μπίλιας (swivel) ρυθμίζεται στην ακριβή γωνία που επιθυμείς.

Τέλος παραθέτω και δύο φωτό καθότι οι Κινέζοι έχουν τα δίκια τους.

( http://uppit.com/5V8NL πασγουρντ=artemis)

(oι παρατηρητικοί θα εντοπίσουν το Bluetooth ΝΟΚΙΑ Cark-112, που κατάφερα σε πείσμα των όσων γράφονται σε φόρουμς να το κάνω να συνεργαστεί με την Αρτεμη. Οποιος ενδιαφέρεται σχετικά στην διάθεση του).

GV

GV
Link to comment
Share on other sites

Ο Εγγλέζος πέρα από πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός, ήταν τελικά και πολύ συνεπής. Το πακέτο μου παραδόθηκε με courier!.

Η βάση είναι πολύ όμορφη από κοντά, και είναι από πολύ καλής ποιότητας πλαστικό.

Η τοποθέτηση στον κεντρικό αεραγωγό έγινε (πραγματικά) σε 2’ λεπτά. Νωρίτερα είχε προηγηθεί το βίδωμα του holder στο proclip με τις περιεχόμενες 4 βίδες.

Η Αρτεμις εφαρμόζει τέλεια - σαν γάντι - στο holder και (αυτό που φοβόμουνα δεν συνέβη) ο miniusb connector μπαίνει υπέροχα στην υποδοχή της χωρίς κανένα πρόβλημα (σόκιν?)

Με την βοήθεια της μπίλιας (swivel) ρυθμίζεται στην ακριβή γωνία που επιθυμείς.

Τέλος παραθέτω και δύο φωτό καθότι οι Κινέζοι έχουν τα δίκια τους.

( http://uppit.com/5V8NL πασγουρντ=artemis)

(oι παρατηρητικοί θα εντοπίσουν το Bluetooth ΝΟΚΙΑ Cark-112, που κατάφερα σε πείσμα των όσων γράφονται σε φόρουμς να το κάνω να συνεργαστεί με την Αρτεμη. Οποιος ενδιαφέρεται σχετικά στην διάθεση του).

GV

 

Αντε καλωσηρθες στο club :cool::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες:

 

1. Ετυχε να ειμαι σε ενα μαγαζι και σε ανιχνευση που εκανα για wi-fi δικτυο βρηκε. Για να μπω στο internet αν αυτος δινει προσβαση απλα μπαινω στον explorer ή πρεπει να κανω καμια ρυθμιση. Υποτιθεται αυτον εγω δεν τον ξερω.Απλα βρηκα wi fi δικτυο

 

2.καμια προταση για antivirus -firewall

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες:

1. Ετυχε να ειμαι σε ενα μαγαζι και σε ανιχνευση που εκανα για wi-fi δικτυο βρηκε. Για να μπω στο internet αν αυτος δινει προσβαση απλα μπαινω στον explorer ή πρεπει να κανω καμια ρυθμιση. Υποτιθεται αυτον εγω δεν τον ξερω.Απλα βρηκα wi fi δικτυο

2.καμια προταση για antivirus -firewall

Eυχαριστω

Αν είναι ελεύθερο δίκτυο και δεν χρειάζεται κλειδί άνοιξε τον internet explorer και προχώρα. Μερικά ελεύθερα δίκτυα χρειάζονται κάποιο είδος εγραφής αλλά σε αυτή την περιπτωση κατα κανόνα εμφανίζεται με το που ανοίγεις τον explorer. Καλό είναι να μην μπαίνεις με το PDA σε περίεργες ιστοσελίδες, αν και δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα. Αν επιμένεις ψάξε γιά το Airscanner Mobile AntiVirus Pro. :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την συσκευή μας wiki στο XDA για ριξτε μια ματιά οι κατέχοντες να δειτε μηπως ξεχασα κάτι :cool:

 

Τι ειναι αυτο ακριβως? Δεν καταλαβα!:O

Link to comment
Share on other sites

Ο Εγγλέζος πέρα από πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός, ήταν τελικά και πολύ συνεπής. Το πακέτο μου παραδόθηκε με courier!.

Η βάση είναι πολύ όμορφη από κοντά, και είναι από πολύ καλής ποιότητας πλαστικό.

Η τοποθέτηση στον κεντρικό αεραγωγό έγινε (πραγματικά) σε 2 λεπτά. Νωρίτερα είχε προηγηθεί το βίδωμα του holder στο proclip με τις περιεχόμενες 4 βίδες.

Η Αρτεμις εφαρμόζει τέλεια - σαν γάντι - στο holder και (αυτό που φοβόμουνα δεν συνέβη) ο miniusb connector μπαίνει υπέροχα στην υποδοχή της χωρίς κανένα πρόβλημα (σόκιν?)

Με την βοήθεια της μπίλιας (swivel) ρυθμίζεται στην ακριβή γωνία που επιθυμείς.

Τέλος παραθέτω και δύο φωτό καθότι οι Κινέζοι έχουν τα δίκια τους.

( http://uppit.com/5V8NL πασγουρντ=artemis)

(oι παρατηρητικοί θα εντοπίσουν το Bluetooth ΝΟΚΙΑ Cark-112, που κατάφερα σε πείσμα των όσων γράφονται σε φόρουμς να το κάνω να συνεργαστεί με την Αρτεμη. Οποιος ενδιαφέρεται σχετικά στην διάθεση του).

GV

 

κατ' αρχήν καλοριζικο!

να σε ρωτησω 2 πραγματακια.

με τους αεραγωγούς τι γινεται ;

αν και πολυ βολικη η θεση για τους αεραγωγους,

πρακτικα καταργεις τον ενα (η εστω τον μισο σωστα ;)

με το βαρος του pda τι γινεται ; δεν θα χαλαρωσουν οι αεραγωγοι με ποτελεσμα να μην στεκονται πανω ;

με τη ζεστη που θα βγαινει το χειμώνα και θα χτυπαει στο pda τι γινεται ;(καλα το καλοκαιρι μαλλον καλο θα του κανει) , δεν θα επηρεαζεται ;

Link to comment
Share on other sites

Magkes afti i timoula gia kartoula einai kali?

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14&products_id=4000

 

Alla afto to magazi den to ebistevomai. Tin mia k monadiki fora pou agorasa ekanan mia vdomada na mou to feroun k plirosa k 16 evropoula gia mia lalakia, exe xari pou den tin evriska allou. Amesi diathesi kai kourafeksala, mas koroidevoun oloi.

Link to comment
Share on other sites

Magkes afti i timoula gia kartoula einai kali?

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14&products_id=4000

 

Alla afto to magazi den to ebistevomai. Tin mia k monadiki fora pou agorasa ekanan mia vdomada na mou to feroun k plirosa k 16 evropoula gia mia lalakia, exe xari pou den tin evriska allou. Amesi diathesi kai kourafeksala, mas koroidevoun oloi.

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=2399 :D

Link to comment
Share on other sites

Kala, pao na psoniso T O R A sto play24. Tha paro episis k to 3600 na to ksino na ksevafei otan den exo ti na kano anti na troo ta nixia mou, episis tha paro mia zelatina brando na aerizomai tis zestes meres tou xeimona poy kanei k oraio thorivo otan tin kounas k telos to Wireless Racing Wheel Xbox 360 me to opoio, opos lene toutoi boroume na mpoyme "κλειστά στην στροφή" kai na kanoume "τετακέ στην άμμο" stin katapliktiki timi ton 129.76. Re tin toutoi? Oust.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρεί καμμιά σκληρή πλαστική θήκη για το artemis? Νομίζω τις λένε crystal case.
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera...Apo ti paraskeui eimai kai egw katoxos tou p3300..einai i prwti fora pou xrisimopoiw tetoiou eidous siskeui kai omologw exw xasi ti mpala..meta apo 2 meres kati liga katalava alla exw polla kena...To pira apo plaisio mazi me destinator pn kai omologw einai katapliktiko..omws peri programmatwvn rythmisewn ktl de xerw ti paizei..

Mporei kapoios na me voithisei..eimai apo patissia..an thelei kapoios na ta poume apo konta i apo msn px...Helppppp!!!!

Einai kalo oi gnwstes na dinoun ti voitheia tous...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αγορασα κι εγω πριν 3 μερες και ειναι πολυ ωραιο.

Μια ερωτηση: Σε ποιον φακελο αποθηκευονται οι επαφες ωστε να τις κανω back up και με ενα φορματ του κινητου να τις επαναφερω ευκολα. Εβαλα το spb packup alla κατι για τις επαφες μονο δεν βρηκα. Επισης αν υπαρχει καποιο καλυτερο προγραμμα για backup πειτε μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...